Aktuálně: 4 059 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Jak se vám venčí?

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 22.10.2023, 08:51:58 xxx.xxx.189.104
Thielli:

Díky moc. Myslím, že můj boj je proti tomu vašemu leda tak šermování klacky na pískovišti.

A k tomu povelu. On je v Prahe praktický. Je tu mnoho lidí. A hodně jich na ulici jí. A teď si to představte. Míjí mě muž, který do sebe souká kebab. Já houknu: “Nežer to!” On se zastaví, otočí, prohlédne si mě a řekne “…se podívej na sebe… a mně budeš říkat, ať nežeru?” 🙄


😂😂😂😂👍….teď jste mě teda rozsekala…😉

acher
acher (800 příspěvků) 22.10.2023, 10:40:05 xxx.xxx.222.196

Dnes za drobného,ale hustého deště.Na první fotce jsem chtěla krásné, podzimní ,deštivé zátiší se psem,ale samozřejmě, když zmačknu mobil,tak se pes začne oklepávat z vody a je z toho jen rozmazaný bílý flek s barevným pozadím.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
orionka
orionka (531 příspěvků) 22.10.2023, 11:41:34 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 21.10.2023, 19:03:53

Tak taky přidám. Jedna nepsí - na té je zajímavý ten kámen, pískovec s železitou inkrustací - i když je stranou a vévodí vochomůrky.

A jedna psí, psa to zjevně nebaví.

Obrázek Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 22.10.2023, 12:11:35 xxx.xxx.61.29
Thielli:

Díky moc. Myslím, že můj boj je proti tomu vašemu leda tak šermování klacky na pískovišti.

A k tomu povelu. On je v Prahe praktický. Je tu mnoho lidí. A hodně jich na ulici jí. A teď si to představte. Míjí mě muž, který do sebe souká kebab. Já houknu: “Nežer to!” On se zastaví, otočí, prohlédne si mě a řekne “…se podívej na sebe… a mně budeš říkat, ať nežeru?” 🙄


Z jiného soudku: Můj táta mi říkal, že kdysi šel po ulici a při míjení se s nějakým cizím chlápkem tento jen procedil přes zuby: ZAPNOUTSE! A hned šel dál.

A táta zjistil, že má rozepnutý punt!😄

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 22.10.2023, 16:39:03 xxx.xxx.1.167

Konečně chlad a vláha. Krásná vycházka, běh louží, radostné hrátky.

Poslední dvě fotky jsou sice opět mizerné, nicméně dokládají Xerxovic fatální omyl při tvrzení, že pudlové mají hezké postavy 🤣 tímto máváme hnědou tlapou krásnému Yodovi i jeho úžasné paničce. 🙂

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 22.10.2023, 20:37:02 xxx.xxx.121.12
Thielli:

Konečně chlad a vláha. Krásná vycházka, běh louží, radostné hrátky.

Poslední dvě fotky jsou sice opět mizerné, nicméně dokládají Xerxovic fatální omyl při tvrzení, že pudlové mají hezké postavy 🤣 tímto máváme hnědou tlapou krásnému Yodovi i jeho úžasné paničce. 🙂

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

neměli jste ji křížit se šarpejem 😉  Náhodou je to holka krev a mlíko - on Yoda taky není žádný krasavec dle standardu…

Lily
Lily (163 příspěvků) 22.10.2023, 20:57:48 xxx:xxx.9a4e:b978

Já si jdu k vám vylít dušičku, snad to nevadí. Nevím, jestli je to správné téma, ale napadl nás sousedův pitbull křížený s argentinskou dogou a kdo ví s čím. Bydlí v našem domě. Zatím s ním můj minibulík vycházel ok, ale tohle ráno se to nějak změnilo. Vyjdeme z domu a před domem starší paní spolu s tímto křížencem, který začal zírat na mého psa. Můj začal vrčet, tak jsem si ho dala k noze a lezli jsme v podstatě po zdi, abychom nedráždili. Už jsme byli kus od nich, když periferně vidím, že ten pes běží za námi, protože paní pustila vodítko. Hned vletěl do toho mého. Při pokusech je rozdělit jsem skončila s rozbitým kolenem a naraženým zápěstím, protože mě porazil. Zřejmě mě i kousnul, co jsem našla otisk zubů, ale nevybavuju si kdy.


 Paní majitelka k nám po chvíli došla, vrazila jsem jí vodítko a do ruky a ona když si ho trochu odtáhla, tak mi říká - ale váš si začal. Žádná omluva nic. Seřvala jsem ji, že proč ten pes nemá koš, když ho neudrží. Paní bez reakce a přesvědčená, že to je moje chyba. Přitom já měla svého psa na krátkém vodítku u nohy… Díky bohu se ten její pes už rvát nechtěl, asi byl zaraženej i z mé ráznosti, ale stejně jsem rychle odešla pryč s hrůzou, jestli ho nepustí znovu. No mít jorkšíra, tak už mám asi po psovi. 

No o pár krocích jsem až zjistila, že kulhám, po nějaké době se ozvalo i zápěstí a všimla jsem si, že mému psovi z hlavy teče krev. U psa díky bohu jen porušená kůže a je to celkem hluboké, ale zase ne na šití. Pro jistotu jsme byli na veterině a já musela na pohotovost. Nic naštěstí není zlomené.

Ale samozřejmě psychika teď v… Protože normálně jsme neměli problém s nikým a teď stažený ocas a nechce za druhým psem, když musí, tak vrčí. Už jsme na tom začali pracovat s jeho psí kamarádkou, na kterou taky prvně reagoval naježenou srstí na zádech, ale postupně se osmělil.

A aby toho nebylo málo, tak jsem tu paní dnes potkala se psem venku (díky bohu bez mého psa) a myslíte, že dala psovi košík? Nedala…

A to nemluvím o tom, že ho pravidelně venčí stylem, že po tom co vyjde z domu, že pustí vodítko a pes běží na volno přes silnici, kde několikrát skočil i pod auto (ale díky bohu tam jezdí auta pomalu). 

Takže místo těšení se na podzimní procházky jsem v hrozném stresu, abychom je nepotkali… :,(

 Paní toho psa nezvládne fyzicky ani psychicky. Pes chodí na procházky jen do psího výběhu a zpátky a i tak má problémy. 

Snad nevadí, že to nasdílím tady, jsem z celé té situace špatná. ☹️ Ten pes by byl skvělý v jiných rukou. Je dle všeho jejího syna, který jí ho nechal na krku. Ona ho nezvládá… Tohle se obávám, že bude jen horší. Už teď se ho všichni bojí. ☹️ 
 

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 22.10.2023, 20:59:48 xxx.xxx.242.84
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 22.10.2023, 20:37:02

Jakože tlustá to krev a  mlíko? Ale ona není  tlustá. 😀 ona má i vidět páteř když je ostříhaná. Ale je bachratá, prověšená a s hromadou kůže… tak vypadá tlustá, chudinka.  🙄🙄😆

Yoda má něco špatně? No vidíte, to zase vůbec nevidím já, pro mě je hotový šlechtic… 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 22.10.2023, 21:35:00 xxx.xxx.61.29
Odpověď na příspěvek uživatele Lily z 22.10.2023, 20:57:48

Přítelkyně, oznamte to na Policii!

Jste v právu, zraněná jste Vy i Váš pesan!

A držte se!🍀

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 22.10.2023, 21:41:41 xxx.xxx.162.253
Odpověď na příspěvek uživatele Lily z 22.10.2023, 20:57:48

U doktora jste byla? Pokud je to ještě čerstvý, tak bych tam zašla a nechala si napsat zprávu, potom bych s tím zašla na PČR a podala TO pro napadení. I kdyby nic, tak aspoň na přestupek by se to uhrát mohlo a buď se baba lekne a psovi začne košík dávat a nebo se bohužel bude muset počkat, až těch případů bude víc a něco se začne dít. Je to blbý no, radila bych úplně něco jinýho, ale to by tady asi zase neprošlo.

strapaty
strapaty (78 příspěvků) 22.10.2023, 22:48:59 xxx.xxx.112.38

Dnes sa stalo coho som sa bal, ale mojou chybou.Floki sa, mojou chybou, vyvliekla z obojka.A vystartovala po druhom psovi.Pozitivne na tom bolo, ze som kukal jak blazon.Ona, tava sprosta, sa chcela hrat.Ale jedno mi to nebolo. Nastastie aj druhy pes to bral ako hru.A majitelka bola v pohode.Este ze prijala moje ospravedlnenie.Este furt mi to je luto.

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 23.10.2023, 00:08:32 xxx.xxx.61.29
Lily:

Já si jdu k vám vylít dušičku, snad to nevadí. Nevím, jestli je to správné téma, ale napadl nás sousedův pitbull křížený s argentinskou dogou a kdo ví s čím. Bydlí v našem domě. Zatím s ním můj minibulík vycházel ok, ale tohle ráno se to nějak změnilo. Vyjdeme z domu a před domem starší paní spolu s tímto křížencem, který začal zírat na mého psa. Můj začal vrčet, tak jsem si ho dala k noze a lezli jsme v podstatě po zdi, abychom nedráždili. Už jsme byli kus od nich, když periferně vidím, že ten pes běží za námi, protože paní pustila vodítko. Hned vletěl do toho mého. Při pokusech je rozdělit jsem skončila s rozbitým kolenem a naraženým zápěstím, protože mě porazil. Zřejmě mě i kousnul, co jsem našla otisk zubů, ale nevybavuju si kdy.


 Paní majitelka k nám po chvíli došla, vrazila jsem jí vodítko a do ruky a ona když si ho trochu odtáhla, tak mi říká - ale váš si začal. Žádná omluva nic. Seřvala jsem ji, že proč ten pes nemá koš, když ho neudrží. Paní bez reakce a přesvědčená, že to je moje chyba. Přitom já měla svého psa na krátkém vodítku u nohy… Díky bohu se ten její pes už rvát nechtěl, asi byl zaraženej i z mé ráznosti, ale stejně jsem rychle odešla pryč s hrůzou, jestli ho nepustí znovu. No mít jorkšíra, tak už mám asi po psovi. 

No o pár krocích jsem až zjistila, že kulhám, po nějaké době se ozvalo i zápěstí a všimla jsem si, že mému psovi z hlavy teče krev. U psa díky bohu jen porušená kůže a je to celkem hluboké, ale zase ne na šití. Pro jistotu jsme byli na veterině a já musela na pohotovost. Nic naštěstí není zlomené.

Ale samozřejmě psychika teď v… Protože normálně jsme neměli problém s nikým a teď stažený ocas a nechce za druhým psem, když musí, tak vrčí. Už jsme na tom začali pracovat s jeho psí kamarádkou, na kterou taky prvně reagoval naježenou srstí na zádech, ale postupně se osmělil.

A aby toho nebylo málo, tak jsem tu paní dnes potkala se psem venku (díky bohu bez mého psa) a myslíte, že dala psovi košík? Nedala…

A to nemluvím o tom, že ho pravidelně venčí stylem, že po tom co vyjde z domu, že pustí vodítko a pes běží na volno přes silnici, kde několikrát skočil i pod auto (ale díky bohu tam jezdí auta pomalu). 

Takže místo těšení se na podzimní procházky jsem v hrozném stresu, abychom je nepotkali… :,(

 Paní toho psa nezvládne fyzicky ani psychicky. Pes chodí na procházky jen do psího výběhu a zpátky a i tak má problémy. 

Snad nevadí, že to nasdílím tady, jsem z celé té situace špatná. ☹️ Ten pes by byl skvělý v jiných rukou. Je dle všeho jejího syna, který jí ho nechal na krku. Ona ho nezvládá… Tohle se obávám, že bude jen horší. Už teď se ho všichni bojí. ☹️ 
 


Lily, až budete mít sílu a chuť, ozvěte se sem, že jste OK, aspoň relativně.

keriton
keriton (553 příspěvků) 23.10.2023, 07:23:10 xxx.xxx.80.215
Odpověď na příspěvek uživatele Lily z 22.10.2023, 20:57:48

Uf, to je hrůza, nejen to zažít, ale ještě mít toho psa v sousedství a muset ho potkávat znovu a znovu ☹️

Souhlasím s ostatními, že bych to řešila přes policii. Samozřejmě, také můžete zajít za paní (bez psa) a zkusit domluvit po dobrém, nabídnout pomoc se sháněním náhubku nebo nevím co … Po různých zkušenostech už si ale slibuju, že při dalším takovým zážitku budu rovnou volat policii s tím, že pes napadl mě (i kdyby bylo evidentní, že mi šel jen po psovi).

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 23.10.2023, 09:29:02 xxx.xxx.119.6

Lily, je mi to líto.

 Souhlasím s ostatními - nahlásit, policii, nebo aspoň informovat úřad. Bude to znít hodně blbě, ale máte “štěstí”, že jste to odnesla i vy. S tím už se “pracuje” líp, než kdyby šlo “jen” o psy. Samozřejmě, že není jistota, že z toho pro paní něco vyplyne, ale aspoň šance, že se začne bát průšvihu a psa začne jistit.

Psala jsem to několikrát, soused má nezvládnutýho psa, venčil ho buď na volno, nebo mu pes věčně utíkal. Psů napadl hodně, některé hodně ošklivě. Chyba nás všech, co tu bydlíme i majitelů napadených, byla, že jsme to nehlásili, neotravovali na úřadě, že se to děje. Vždycky to skončilo finančním vyrovnáním za veterinu. Po posledním napadení za ním byla policie.  Nám tu přistál papír, že je volný pohyb psů zakazán. Jasně jsme se tu dohodli - a jemu to řekli, že pokud by se stal zase nějaký průšvih, bude se volat policie.

Já mu před lety dokonce dala dvě stopovačky, vodítko, klikr + plus knihu (když za mnou přišel, že o tom někde slyšel) v naivní představě, že mu to dojde - není to primárně zlý člověk, ale je to člověk, který psa nezvládá, není schopen si to uvědomit, není schopen si uvědomit rizika, vcítit se do pocitů majitele a jeho psa.

Ještě mě napadá, že by Vám a pejskovi mohlo pomoct oslovit nějakého trenéra - zpracovat tu situaci, získat zpět jistotu. A pořídit si něco na obranu, bohužel v případě takových lidí to asi jinak nejde.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 23.10.2023, 09:39:10 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele Lily z 22.10.2023, 20:57:48

Lily…to je děs. Vůbec si něco takovýho neumím představit. Oznámila bych to na policii určitě…snad to nehodí do koše, když pes zranil člověka.

Nejhorší na tom všem je, že toho psa budete potkávat furt. A pokud ho majitelka není schopná udržet, tak se tohle může kdykoliv opakovat.  To musí být hroznej stres.

To by mě šlak trefil z takovýho přístupu….jako nehoda se stát může…neměla by, ale může, taky se mi stalo, že mi u čuby rupnul obojek a skočily na sebe s procházející fenou…naštěstí si teda holky fyzicky neublížily, ale situace hrozná….od té doby moje fena na krku dva obojky a v civilizaci resp. v místě, kde bychom mohly potkat psa, měla koš vždycky.

Kilian
Kilian (1403 příspěvků) 23.10.2023, 10:07:04 xxx:xxx.53e3:ccfb
Odpověď na příspěvek uživatele Lily z 22.10.2023, 20:57:48

…..nechat se ošetřit u lékaře a psa u veta a s dokumentaci od obou na policii podat oznámení…jinak sama mám vedle ve vchodu buloidního psa, který mi vystartoval bez varování kdysi po mém psu, naštěstí se mi podařilo psa vyšvihnout na voditku do vzduchu a do náručí a majitel byl kousek ode mně, takže psa na lonži pak strhnul…..dejte se oba brzy dohromady,fyzicky i psychicky…vím co to je pořád citát kde se napadají oes vyskytuje aby se situace neopakovala, naštěstí můj motýl ho cítí a označuje už zdálky a je to jediný pes, kterého do morku kosti bytostně nenávidí…. 

Lily
Lily (163 příspěvků) 23.10.2023, 10:24:31 xxx:xxx.77db:4ec5

Děkuju moc za podporu, trochu jsem se bála, že někdo bude mít stejný názor jako zmíněná paní, že můj pes si začal, tak co bych chtěla. 

Jinak na policii asi opravdu dnes zajdu. Tlačí mě do toho více lidí. Stalo se to v pátek. Papíry kolem toho mám, veterina mi vystaví potvrzení, že jsem tam se svým psem v pátek byla. Nechtěla jsem dělat paní problémy, bylo mi jí i líto, že jí zůstal pes na krku. ALE ani se neomluvila a to bydlíme ve stejném domě a dokonce je rozdíl jen jedno podlaží. Navíc jsem ji včera potkala zase bez náhubku. Ona náhubek jinak má. Nosí ho na ruce. Pes náhubek nemá nikdy. A ano, paní ho prostě neudrží a už je tu takový postrach, protože ten pes to zjistil, že stačí zatáhnout a může si věci řešit sám.
Mám jen strach, že to odnese pes, který za nic nemůže. Reagoval jako pes a ještě se nechal i odvést. Ideální by bylo, kdyby ho jeho majitel dal na hlídání někomu jinému. Když ho má on, tak on ho udrží.

Uvidíme co na policii, ale asi máte pravdu s tím záznamem, může se to stát kdykoliv znovu. Venčení je teď pro mě stres místo zábavy. Kdyby se paní mluvila, dala psovi náhubek, snažila třeba se domluvit na venčení, tak to vůbec neřeším. Sice blbé, že teď nemůžu ani řídit auto, ale stane se… ale v kombinaci s jejím přístupem a tím, že toho psa ani neudrží…Je přesvědčená, že chyba byla na mé straně.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 23.10.2023, 10:34:54 xxx.xxx.119.6

Včera u rodičů…první letošní sběr. S velkou radostí jsme u nich houby nechaly, jsem uzavařovaná a ukřížalovaná, že už nic nechci😁.

Potkali jsme našeho milého psího kámoše, jen hraní nechaváme ještě na později. Ale byla to krásná, byť krátka společná procházka.

A paaak po návratu domů…v koupelně…příroda. Myslím, že je to vroubenka americká. V sobotu jsem jich několik z domečku odnášela do dřevníku, vevnitř je to ale prý lepší. Jen doufám, že jich jednou nebude jako slunéček, jedno vedle druhýho až vytvoří novou fasádu.

Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.