Aktuálně: 3 974 inzerátů203 780 diskuzních příspěvků18 179 uživatelů

Jak se vám venčí?

Aluška (neregistrovaný) 16.10.2023, 12:13:04 xxx.xxx.197.205

Zdravím po delší době, o víkendu jsme se s Mirďou projeli ( asi 420 km jedna cesta ), zúčastnili jsme se dvoudenního Karvinského poháru v dosledech, kde Mirďa udělal zkoušky BZH a BZ obě ve II ceně  ( již máme ZV a ZN ) a tím si může v necelých třech letech připsat k titulu C.I.E. i titul C.I.B. Zkoušky byly perfektně připravené, skvělá atmosféra, parádní stopy, pečliví a spravedliví rozhodčí. Na nácviky nebylo moc času a při nich mi Mirďa ukázal, že má opravdu skvělý nos, ale taky velkou jezevčí hlavu, takže jsem jela s tím, alespoň zkoušky dojít. Takže Mirďa při stopách  nezklamal a trošku pozlobil, takže se známka snížila  ale poslušnost, vodění a odložení  měl za plný počet bodů a nechali jsme za sebou i 4 zkušenější pejsky.  Moc trpasličích dlouhosrsťáků oba tituly nemá, takže jsem na Mirečka nesmírně hrdá. Jo a já jsem dostala uznání za nejlepšího vůdce náhradníka, tak jsem si taky přivezla diplom 😀 😀

Obrázek
Kilian
Kilian 16.10.2023, 12:57:34 xxx:xxx.a4c4:b06
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 16.10.2023, 12:13:04

….on je nejenže nádhernej, ale ještě moc šikovnej a velice chytrej,prostě ideál….převeliká gratulace vám i Mirečkovi…

Anonymní (neregistrovaný) 16.10.2023, 13:11:57 xxx.xxx.197.205
Buggyra:

Mirečkovi i Vám srdečné blahopřání posílám 🌻


děkujem 🙂

Anonymní (neregistrovaný) 16.10.2023, 13:14:55 xxx.xxx.197.205
Kilian:

….on je nejenže nádhernej, ale ještě moc šikovnej a velice chytrej,prostě ideál….převeliká gratulace vám i Mirečkovi…


děkujeme, on je učebnicová jezevčí palice s nevinným výrazem 😀 😀. Prostě když se mu nechce, tak se mu nechce. Takže jsem měla celou dobu obavy, co mi vyvede. On nemá rád dlouhé čekání, pak se nudí. Tady jsme samozřejmě čekali, než na nás přijde řada, třeba hodinu. On chtěl jít do lesa si poběhat a počuchat, honitba byla zazvěřená, tak mi bylo jasný, že mi to osladí. Ale naštěstí se to povedlo, sice ne na 100%, ale na 90. 

Kilian
Kilian 16.10.2023, 15:36:14 xxx:xxx.a4c4:b06
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 16.10.2023, 13:14:55

…jé to charakter😉

keriton
keriton 17.10.2023, 06:40:47 xxx.xxx.80.216

Pes už zvládá nevrhat se na lidi s igelitkami (každý ví, že igelitka = jídlo). Včera ale šla paní a zastavila se a tu igelitku si položila na zem. To vám byla panečku výzva, jestli se povede z téhle situace odvolání! Povedlo, ale dost ve mně teda hrklo 😄

Na míjení dětí (dítě = má v ruce jídlo a to jde dobře ukrást) bez pomoci vodítka však ambice nemám 😀

Thielli
Thielli 17.10.2023, 07:25:59 xxx.xxx.65.248

Na míjení dětí (dítě = má v ruce jídlo a to jde dobře ukrást) bez pomoci vodítka však ambice nemám 😀

A nemáte poblíž figuranta? Kamarádku s malým dítětem… dítěti dát do ruky suchý chleba, vy v ledvince řízek (a vše jištěno stopovačkou?)

My dnes poprvé jdeme s hnědou cvičit s figurantem. Trojúhelník stresu. Se psem, na kterého startuje. Po měsících cvičení v klidovém režimu to bude první prověrka. Už teď přemýšlím, jak ze sebe setřást do večera  tu nervozitu 🙄 protože když to nedokážu, můžeme to zabalit rovnou. Taky bude jištěná na stopovačce samozřejmě.

keriton
keriton 17.10.2023, 07:39:52 xxx.xxx.80.216
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 17.10.2023, 07:25:59

Figuranta žel po ruce nemám, ale je to dobrý nápad, abych vyhlížela příležitost a zorganizovala si to, až se bude chystat nějaké setkání i s dětmi 🙂 

To, jak je ten pes nastaven na vyhledávání a sběr jídla, mě fascinuje (a někdy, ehm, někdy často, zlobí). Do velké míry nám funguje povel “fuj” ve smyslu “přestaň čmuchat a jdi dál”, dokonce se už 2x podařilo, že úlovek dobrovolně pustil. Ale k tomu je nespočet jiných případů, kdy nepustil a sežral. Neopomene zkontrolovat úplně vše, kolem čeho jde, při venčení na sídlišti někdy poveluju každých pár metrů (fakt to lidi nemůžou hodit do koše, že jo). Jsem zvědavá, jestli se tohle neustálé hledání zahozených svačinek někdy zlepší.

Držím palce na dnešní nácvik!

Thielli
Thielli 17.10.2023, 07:45:44 xxx.xxx.65.248

Jsem zvědavá, jestli se tohle neustálé hledání zahozených svačinek někdy zlepší.

Nám se nezlepšilo 😂 Zlepšila se ovladatelnost, z huby to pustí na povel “NEŽERETOTENPES!!” protože vědí, že když to pustí, hned kliknu a ony mohou naklusat pro odměnu. Ale hledají FURT. 🙄 neboli stále..

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 17.10.2023, 08:42:38 xxx.xxx.119.6

Vím, že když člověk v tý situaci je, moc vtipný mu to nepřipadá.  

Nicméně, když si představím pana Finna vrhajícího se babičkám po igelitkách, s potřebou ukořistit nedělní oběd…je to v mojí hlavě pohled pro bohy - nejdřív nasadí nejroztomilejší kukuč, co umí, i na zádíčka si možná lehne, odvede pozornost a chňap - kachnička se šesti je jeho, vnoučátka sice budou hlady plakat, ale Finn běží a běží…šťastnej, jak měsíček na hnoji…

 No já nevenčím, takže do venčícího vlákna bych psát neměla. Ale zas na druhou stranu…rozhodla jsem se využít Chloupětův klidový režim a venčit sebe.  Nejdřív to byl teda zvláštní pocit - kde jsem nechala psa?

Pořídila jsem si fitness náramek s tím, že buď budu dokola pokňourávat, že se necítím  a nebo zkusím něco dělat. 

 Ke cvičení jsem se teda ještě nedokopala😁, ale včera jsem dala 18 km vyflusávacím tempem. V sobotu 15 a neděle byla čistě domácí - odpočinková, jen mě pobavilo, že při tom nicnedělání jsem doma naťapala skoro 8 km. Do tý doby jsem netušila, že máme takovou haciendu.  

keriton
keriton 17.10.2023, 08:45:51 xxx.xxx.80.216
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 17.10.2023, 08:42:38

Vsadím se, že většina igelitkových lidí by Finnovi odevzdala jídlo vlastnoručně, kdybych ho nechala rozehrát divadýlko 😀

Jste dobrá, to mám hned výčitky, že neběhám 😀 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 17.10.2023, 09:02:38 xxx.xxx.119.6

Tož já taky neběhám, jsem rychlochodec, možná tedy velmi pomalý běžec😁.

A neničte mi představu, tu igelitku MUSÍ ukrást, aby mohl za západu slunce běžet na kopec, na vrcholu kopce - střih a The End.

Pravda, v tom případě by to musela být nedělní večeře a ne oběd, přepíšu scénář.

lupus4
lupus4 17.10.2023, 10:26:21 xxx.xxx.125.74

Tak včera na mé “bedlové” oblíbené louce ještě 23 zavřených kloboučků... a poslední houbořízky sezony . Rozvinutý byly už díky mrazu poškozené…

Tahle loučka mne letos nezklamala, vždy, když byla chuť na houbořízek, stačilo tam zajít 😉

(letos jich tam bylo min 150 )

Fikovnice
Fikovnice 17.10.2023, 12:06:51 xxx.xxx.60.79
Thielli:

Jsem zvědavá, jestli se tohle neustálé hledání zahozených svačinek někdy zlepší.

Nám se nezlepšilo 😂 Zlepšila se ovladatelnost, z huby to pustí na povel “NEŽERETOTENPES!!” protože vědí, že když to pustí, hned kliknu a ony mohou naklusat pro odměnu. Ale hledají FURT. 🙄 neboli stále..


“NEŽERETOTENPES!!” 

😄👍

Thielli
Thielli 17.10.2023, 12:13:01 xxx.xxx.65.248
Fikovnice:

“NEŽERETOTENPES!!” 

😄👍


Dík za palec, ten povel fakt funguje. Pravda, při jeho zahulákání jsem opět středem pozornosti, což nesnáším, (nemůžu se dočkat, až k nám konečně dorazí ta móda šatů od hlavy až patě s mřížkou přes oči), ale povel se natolik vymyká svou zvukomalbou všem ostatním, že se ho obě bravurně naučily. 🙂 

Fikovnice
Fikovnice 17.10.2023, 12:25:18 xxx.xxx.60.79
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 17.10.2023, 12:13:01

Thielli, mě ten povel vyloženě pobavil a rozesmál!😉

A zní fakt zvukomalebně + je samozřejmě super, že funguje!👍

Fikovnice
Fikovnice 17.10.2023, 12:28:16 xxx.xxx.60.79
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 17.10.2023, 12:13:01

Jinak ale na burky se moc netěším…😛

My jsme zkoušeli takto zahalenou studentku. Vždy dostala dotaz, chvíli bylo ticho a pak odpověděla jak učebnice. To samozřejmě vzbudilo pozornost, ale její hábit jsme jí prohledávat nemohli. Evidentně měla naslouchací zařízení a nápovědu od někoho zvenku. Takže jsme vymysleli, že jsme jí dotazy psali na papír. No, kamerku už zabudovanou neměla😛a hned se ukázala pravda.

Orionka (neregistrovaný) 17.10.2023, 12:39:25 xxx.xxx.140.176
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 17.10.2023, 12:28:16

Kam se hrabeme my Evropanky s tahákem přišpendleným na punčocháčích.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.