Aktuálně: 3 974 inzerátů203 780 diskuzních příspěvků18 179 uživatelů

Jak se vám venčí?

Thielli
Thielli 30.08.2023, 10:28:56 xxx.xxx.139.34

Posílám pozdrav z Belgie, kde jsem na tři dny jako doprovod nezletilého synovce. Jsme úplně na severu, ve Vlámské části. Všude vymydleno, úhledno, oploceno, otabulkováno…

Všichni psi jen na vodítkách na chodníku. Nikde žádné pořádné kusy volného lesa, luk, polní cesty… říkala jsem si, že alespoň nahoře u moře mají psi výhodu, že mohou lítat po plážích… no. mohou. ve vymezený čas. 😟

Čechy jsou opravdu pro psy země zaslíbená.

Obrázek
Zrzavci
Zrzavci 30.08.2023, 10:38:45 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 29.08.2023, 22:30:14

…“Flamíku, tohle se nelozdává zadalmo, víš? To plostě není zdalma! To je pomělně docela dlahé! Ty budeš mít sylové maso z plasete, velkou polci !"…..

nenenééé, neneneneneneee? Miluju tyhle rozhovory, čím vážnější, tím užasnější. 😂

----

Ad nežravec, kterýho zmiňuje Balu - jak máte kdo zkušenosti? Já jsem v tomhle hrozná, hned bych za tím hledala nějakej zdravotní problém, zatím jsem taky vždycky měla nenažrance. Stačilo mi te´d, jak Rumíček že nee to maso od Falca, tak jsem v sobě musela cíleně ubít myšlenku, že jako problém. Když je ten pes nežravec, je to prostě z podstaty, že si hlídá tajli (by mě fakt fláklo z  tohodle,) nebo se někomu stalo, že se pak po dlouhých časech ukázalo, že to mělo nějakou příčinu?

keriton
keriton 30.08.2023, 11:21:29 xxx.xxx.80.152
Zrzavci:

…“Flamíku, tohle se nelozdává zadalmo, víš? To plostě není zdalma! To je pomělně docela dlahé! Ty budeš mít sylové maso z plasete, velkou polci !"…..

nenenééé, neneneneneneee? Miluju tyhle rozhovory, čím vážnější, tím užasnější. 😂

----

Ad nežravec, kterýho zmiňuje Balu - jak máte kdo zkušenosti? Já jsem v tomhle hrozná, hned bych za tím hledala nějakej zdravotní problém, zatím jsem taky vždycky měla nenažrance. Stačilo mi te´d, jak Rumíček že nee to maso od Falca, tak jsem v sobě musela cíleně ubít myšlenku, že jako problém. Když je ten pes nežravec, je to prostě z podstaty, že si hlídá tajli (by mě fakt fláklo z  tohodle,) nebo se někomu stalo, že se pak po dlouhých časech ukázalo, že to mělo nějakou příčinu?


Měla jsem jen jednoho nežravce, a tam to bylo, jak věřím, z podstaty. 

Je to prostě úplně jinej druh psa. Nezmůžete nic. 

Vnitřní otázka, jestli to není utajený zdravotní problém, může člověku vrtat hlavou klidně celý psův život. Dlouhodobým sledováním psa si můžete udělat představu, co u něj je a není normální. Někdy to dává logiku i s povahou psa. Blbý je, že se u takovýho zvířete absolutně nedá odsledovat zdravotní problém jen z toho, že nežere. To si poskládáte až zpětně, až na ten problém přijdete odjinud, že aha, proto on teď zase tak blbě žral, že ho něco vevnitř bolelo.

Jelikož jsem založením také nežravec (byť již docela slušně přeučený!), mám pro nežravost určité, mírné pochopení. 

Akorát teď mám “problém”. Zvykla jsem si na nežravce a přišlo mi to normální. Ale teď, když mám normálního žravýho psa, už bych nežravce nechtěla, ani kdyby mi za to někdo platil. Tak nevím, co budu dělat, až budu jednoho dne potřebovat novýho psa, jestli jako budu dělat vstupní test žravosti, nebo co 😄😄

Zrzavci
Zrzavci 30.08.2023, 11:24:45 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 30.08.2023, 11:21:29

, jestli jako budu dělat vstupní test žravosti, nebo co….

😀

Já mám štěstí na ty nenažrance - jsou po mě, tedy jako já. A když pes začne mít nějak problémy u jídla, hned jsem auf, protože to není normální, takže já bych psa nežravce asi furt zkoumala. 😀

hmn
hmn 30.08.2023, 11:33:57 xxx.xxx.49.50

Moira žere přílohy včetně zeleniny
suché rohlíky
borůvky a jahody
kozí mléko, sýry, jogurty
včera si utrhla a sešrotovala rajče
teď jsme pozobaly ostružiny
birell si normálně vyštěkávala (marně)

jsem zcela v jiříkově vidění 😲😄(doufám, že to vydrží….)

keriton
keriton 30.08.2023, 11:37:50 xxx.xxx.80.152

Já pak jenom občas zpětně googlím, jestli něco z toho, co pes sežral, není pro psy jedovatý 😀  

KatyQ
KatyQ 30.08.2023, 11:51:32 xxx:xxx.f0c3:ba08

S nežravcem jsem žila nějakých 13 let. Zdravotní problém se nikdy žádný nenašel. Teda u psa, já jsem byla zralá k předepsání Lexaurinu 🤪. Zvlášť v době, kdy mělo štěně růst a ukazovat se na výstavách a věčně tomu lezly žebra.

Vyzkoušela jsem snad všechny slušně kvalitní granule na trhu a všechny byly po pár porcích fuj. Nejdéle vydržely za studena lisované, ty Ori žrala snad 4 měsíce než je prohlásila za nejedlé. Zkoušela jsem i vařit a vařené maso bylo taktéž fuj, přičemž rýže apod. byla dvojité fuj. Prošla jsem za ty roky několika neúspěšnými pokusy o přechod na BARF, což ztroskotalo na tom, že madam žrala jen tři druhy masa a ještě nesmělo být přemražené, jeden druh vnitřností (zelené dršťky) a žádné ovoce, zeleninu, vejce, cokoli od ryby vč. oleje … Nakonec jsem několik posledních let krmila Brit Care a do toho zamíchané konzervy Max od Sokol Falco. Asi na stáří dostala rozum.

P.S.: Co jsem si před necelým týdnem přivezla miniaturní popelnici, která žere absolutně všechno  (včetně věcí nejedlých 🙄), tak si říkám jestli ještě nebudu na nežravce toužebně vzpomínat.

Zrzavci
Zrzavci 30.08.2023, 11:56:38 xxx.xxx.226.6

Keriton, KatyQ

dík. Věřím, že to musí být na palici. No tak si budu držet palce, ať mám furt ty nenažrance 🙂

balu
balu 30.08.2023, 13:02:48 xxx.xxx.86.77
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 30.08.2023, 10:38:45

Ona byla nežravec od začátku, takže nic skokového ze dne na den, kdy by se mohlo jednat o zdravotní problém. Prostě to tak někteří psi mají. Myslím, že nežravce nechce nikdo, protože je to s ním fakt těžší. Jak se psem, tak s dítětem. To jsem nezažila, my jsme v rodině všichni žraví, ale kolega vyprávěl, že jako dítě třeba tři dny nejedl, neměl hlad. Neumím si to představit. 

Zrzavci
Zrzavci 30.08.2023, 13:12:19 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 30.08.2023, 13:02:48

No ty bláho u dítěte ještě 600x horší, tohleto. Mě by to furt svádělo - přávě proto,že já jsem žravá, naši psi  taky, muž dvoumetrovej má velkou spotřebu….., tak mě by to furt sváděle se bát, ešivá jako ten pejsáček, když nepapá, tak ešivá von nemá vevnitř v trupkách nějakej problémek, protože fšicí papají, a když nepapají jsou nemocní….. to je moje blbý nastavení a pokud by mi někdy takovýhle pes vstoupil do života zcela mě to vykolejí.  A následně i mého muže, protože by se mnou nebylo k vydržení 😀

Rezzzy
Rezzzy 30.08.2023, 13:59:27 xxx.xxx.15.85

Já mám teda i extrémně žravé děti, tedy hlavně dvojčata  a jsem za to ráda, i když někdy je to síla, oběd, svačina, pak třeba návštěva a tam dělají, jak kdyby týden neměly jídlo, holka ještě k tomu všemu krade granule kočkám, jedla by jim i maso, ale to dávám vysoko daleko, jednou jsem ji načapala, jak okusuje prasečí sušenou nohu.Kluk je umírněnější, ten si takový mňamky neužívá, ale ji porce jak dospělý.

Sarah01
Sarah01 30.08.2023, 14:02:57 xxx.xxx.11.197

Tak já měla asi 2 roky nežravce, než mu přišli do života dva žravci. Teď mám žravce tři a ti by pomalu sežrali mě i s miskama. 😂 Neexistuje nechat něco na stole nebo na kuchyňské lince a odejít. Už jsme takhle byli nejednou bez oběda, syn bez hamburgrů a jeho kamarád bez 10 rohlíků i s pytlíkem. 

Zrzavci
Zrzavci 30.08.2023, 14:05:29 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 30.08.2023, 13:59:27

…..jednou jsem ji načapala, jak okusuje prasečí sušenou nohu…..

😂😂😂😂

Hilfééééééééééééééééééééé!!!

assil
assil 30.08.2023, 14:30:06 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 30.08.2023, 13:59:27

Kdysi dávno u sousedů měli malou holku, která byla to samý, normálně prej jedla i psí granule a našemu psovi kradla psí suchary dingo, když si vzpomenu kolik se jich najedla. 😀

Její rodiče to věděla a krčili rameny že jako co mají dělat.

Můj pes je nežravec na věci co nezná a žravec na ty co zná a chutnají mu. Taky žádná výhra, peklo když přestaly dovážet naše granule, koupit nějaký nový ňamky, vyhozený prachy, ještě že je mám kam lifrovat.

kometa
kometa 30.08.2023, 15:47:25 xxx.xxx.147.163
Rezzzy:

Já mám teda i extrémně žravé děti, tedy hlavně dvojčata  a jsem za to ráda, i když někdy je to síla, oběd, svačina, pak třeba návštěva a tam dělají, jak kdyby týden neměly jídlo, holka ještě k tomu všemu krade granule kočkám, jedla by jim i maso, ale to dávám vysoko daleko, jednou jsem ji načapala, jak okusuje prasečí sušenou nohu.Kluk je umírněnější, ten si takový mňamky neužívá, ale ji porce jak dospělý.


To teda máte malou neandrtálkyni (abych byla genderově korektní).🙂

Doron
Doron 30.08.2023, 15:57:18 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 30.08.2023, 11:21:29

Test žravosti se dělával. A v inzerátech se psávalo “ dobře krmitelný” 😊.

Trickyvoo
Trickyvoo 31.08.2023, 00:27:11 xxx.xxx.62.63
balu:

Ona byla nežravec od začátku, takže nic skokového ze dne na den, kdy by se mohlo jednat o zdravotní problém. Prostě to tak někteří psi mají. Myslím, že nežravce nechce nikdo, protože je to s ním fakt těžší. Jak se psem, tak s dítětem. To jsem nezažila, my jsme v rodině všichni žraví, ale kolega vyprávěl, že jako dítě třeba tři dny nejedl, neměl hlad. Neumím si to představit. 


Ano, znám to, taky jsem to tak měla. Jídlo mě jako dítě nezajímalo. Bylo jen pár jídel, které jsem jedla s chutí, ale že by mě někdy zahnal domů hlad, to ne. Naši mě odchytávali, ať se jdu na nasvačit a já chtěla maximálně holý rohlík. No a vlastně to mám poslední rok zpátky. Není moc jídel, na které bych opravdu měla chuť. 

Teď se mi to vrací, moje dcera taky nemívá chuť k jídlu a je to úmorný. Teprve nyní mi dochází, jak se se mnou moje mamka natrápila. 

Sardullah
Sardullah 31.08.2023, 12:24:57 xxx.xxx.189.104
Doron:

Test žravosti se dělával. A v inzerátech se psávalo “ dobře krmitelný” 😊.


No a pak si koupíte dobře krmitelné štěně, které si ale v 7-8 měsících řekne, že už je překotný růst ukončen a že tedy vlastně jíst ani nepotřebuje.😴

Anonymní (neregistrovaný) 01.09.2023, 00:58:21 xxx.xxx.62.63

Dneska jsme s Malinou vyrazili na mírně kratší procházku. Byla jsem domluvená s mužem, že v určitou hodinu mě vyzvedne v bodě B. Malina šla dobrou půlku procházky na volno a byla skvělá. Zjistila  jsem pak, že jsme si to nějak natáhli a nestíhám být v určitou dobu na daném místě, tak jsem se rozhodla, že poběžím. No vtipný byl výraz Maliny, když jsem začala běžet, přestala koukat všude kolem jen mě pobaveně sledovala s výrazem něco jako “no nekecej, ty tohle taky umíš?”. No nemám moc vydrž a ještě povolený vazy v kotníku, takže jsem si samozřejmě podvrtla nakonec kontík a Malina, která do té doby vedle mě radostně vyklusávala a hopkala, že jsem konečně hejbla tou “prdelí”, pak začala lítat kolem mě jako magor “to byl nějaký běh, takhle se běhá, sleduj”  Já teda kotník rozchodila, ale teď večer mě dost bolí, tak snad to zítra bude v pohodě, ale tuhle vycházku jsme si fakt užili. Je úžasná, jak reaguje na každou novinku. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.