Aktuálně: 3 931 inzerátů204 623 diskuzních příspěvků18 183 uživatelů

Jak se vám venčí?

Orionka (neregistrovaný) 20.10.2024, 18:48:27 xxx:xxx.b9cf:63a8
Xerxova:

a teď ty nepsí - podzim je povedený… hezky se výletuje. Dnes jsem vyhlásila zákaz sběru hub - a tak jsme jich v lese nechali stovky. Za celý výlet jsme nepotkali živáčka… asi 12 km kolem Brtníků. A ve středu kvetl celý rybník u pramenů Ploučnice něžnými bílými kvítky

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Kdy jste byli u pramene? Já tam byla dnes, škoda, že jsme se minuli.

Obrázek
Trickyvoo
Trickyvoo 20.10.2024, 23:51:51 xxx.xxx.62.63
Orionka:

Někteří psi si vyhodnocují situaci sami, i když nemají s pastevci nic. Měla jsem knírače, na nepravosti štěkal. Je to dávno, tenkrát se štěkání psa nepovažovalo za hřích. Když se v sídlišti kluci prali, šel je srovnat. Když šel po sídlišti člověk, křičel, případně výrazně gestikuloval (mobily začínaly), když táhla matka řvoucí malé dítě, seštěkal matku. Učil se, že na děti se neštěká. Nakonec z toho byl povel “děti”, který ve všech situacích znamenal neštěkat. Párkrát se nějaký “rambo” ohradil, že on tedy není dítě. Majitel psa se nezavdečí. Dnes by mi ho asi někdo zastřelil.


Tak to jsou přesně situace, u kterých by s největší pravdědodobností zakročila. Jak mi štěkala na to dítě pod tou tabulí, tak ta holčina neskutečně brečela a babička se snažila zlehčit situaci tím, že jí vysvětlovala, že je to hodný pes a hnala se Malinu pohladit, jindy hlazení nakloněná Malina, na paní začala vrčet a paní hned, že evidentě to není hodný pejsek. Já stála o kousek dál, Malinu držel můj introvertní muž, tak ten je jen zabručel, že není. 

Ona Malina si tak zvesela vykračuje, zdraví se s kdejakým kolemjdoucím, občas i do někoho šťouchne čumákem “tady mě máte” “nazdárek” “copak to děláme”, mine velký kvanta lidí, asi u každého desátého se nechá pohladit a pak najednou “tak hele, ani na mě nečum, ty se mi nelíbíš”. No a já se cítím, jakože páchá neplechu. 

Pak samozřejmě reaguje jako každý pes, když vidí, že se jí někdo bojí, ráda udělá bubu, přijde jí to vtipný. Já to na ní vidím, ona to snad ani nedělá, hele já jsem drsná, ale spíš “no nekecej, ty se mě bojíš jo, haf, haf…." To zjemnění je hezký nápad. Vyzkoušíme.

Trickyvoo
Trickyvoo 20.10.2024, 23:53:51 xxx.xxx.62.63
Vahine:

Malí je nádherná 🥰 pohlaďte ji za mě prosím. Na té druhé fotce je úchvatná! 🥇

Ty fotky tu už chvíli jsou, nejdřív jsem odolávala, ale nakonec to muselo ven 🙈 


Moc děkujeme, Malina pohlazena, podrbána…🙂

Trickyvoo
Trickyvoo 21.10.2024, 00:00:42 xxx.xxx.62.63
»
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 18.10.2024, 10:04:15

Měla jsem dva béžový psy a nějak jsme si říkali, že by to chtělo barevnou změnu. Mysleli jsme si, že černý pes bude super. To že děsí lidi, mi zas tak nevadí, ale to focení…teda zrovna když byla štěně, tak napadl sníh. To se nedalo 😄. To abych si místo mobilu pořídila nějakou profi sadu, aby ty fotky nějak vypadaly 😄.  Na jednou povednou fotku, připadne tak devět, kde se to nepovedlo 🤭.

Dafi
Dafi 21.10.2024, 08:08:25 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Trickyvoo z 21.10.2024, 00:00:42

no-já to s tím focením psala trochu v nadsázce🙂

jakože-no tak kvůli fotkám černýho psa nechci,to asi ne🙂

taky jsem psala,že se mi líbí černí psi,i Malina,ta se mi líbí moc,a ani není celá černá-má ponožky trošku a náprsenku…

ale když ráda fotím-tak jo černí psi se fotí blbějc….

a mimochodem můj Dux byl černej….

Dafi
Dafi 21.10.2024, 08:18:47 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Trickyvoo z 21.10.2024, 00:00:42

jo a ještě-pepřák-knírač-je sice na fotce líp vidět,a já před vycházkou češu hlavu a stříhám/upravuju ofinu at jsou občas vidět i oči,-a u některých fotek jásám-hurááá má tam oči!!!!!!!🙂

ale v reálu-vlastně ta její šedá barva je celoroční maskování-v lese,v létě,v zimě-furt jen-kde je Dafča?-a to né,že ta by zdrhala,ale je prostě blbě vidět,na podzim dávám reflexní šátek abych ju JÁ!!viděla v lese🙂

Obrázek
Orionka (neregistrovaný) 21.10.2024, 11:32:22 xxx:xxx.b9cf:63a8
Dafi:

jo a ještě-pepřák-knírač-je sice na fotce líp vidět,a já před vycházkou češu hlavu a stříhám/upravuju ofinu at jsou občas vidět i oči,-a u některých fotek jásám-hurááá má tam oči!!!!!!!🙂

ale v reálu-vlastně ta její šedá barva je celoroční maskování-v lese,v létě,v zimě-furt jen-kde je Dafča?-a to né,že ta by zdrhala,ale je prostě blbě vidět,na podzim dávám reflexní šátek abych ju JÁ!!viděla v lese🙂

Obrázek

To jsem chtěla napsat. Černý pes - pohoda. To pepřák - to je oříšek. Ten splyne skoro se vším. Není vidět ani ve dne, ani potmě. Ani v reálu, ani na fotce 🥺

Tenurri
Tenurri 21.10.2024, 12:26:22 xxx.xxx.96.141

Jack měl poměrně náročný víkend. V sobotu teda tolik ne, ale nakonec se nám protáhla procházka na 3 hoďky, protože jsme potkali spoustu psámošů. Nakonec běhali po louce spolu 4, to bylo radosti 🙂. Pocvičili jsme i nějaké přivolávačky. Naštěstí všichni jsme byli podobně ladění a nevládla zase úplná anarchie 😀.

A v neděli dělal modela na kostýmovém focení v lese, sice se to protáhlo na 4 hoďky, ale byl moc hodnej, celou dobu bez vodítka ( a většinu času i bez obojku kvůli “historickým” fotkám). Zvládl i hezky ležet na místě i mezi fotografama, lidma v kostýmech. Poběhal si po lese, čuchal v listí, běhal do kopců. 
No přijeli jsme domů a už byl fakt unavenej. Ještě jsem s ním vyběhla před bytem ven, jestli nechce vyvenčit a hned vyštěkal sousedku, kterou zná, tak jsme šli zase dovnitř. A spal až do večeře. A to si ještě asi chudák popálil pacenky o kopřivy. V autě potom kňoural a olizoval si packy a polštářky na všech tlapkách…naštěstí to zaspal a pak už ho to asi nepálilo.

Obrázek
Sardullah
Sardullah 21.10.2024, 15:21:33 xxx.xxx.221.216
Tenurri:

Jack měl poměrně náročný víkend. V sobotu teda tolik ne, ale nakonec se nám protáhla procházka na 3 hoďky, protože jsme potkali spoustu psámošů. Nakonec běhali po louce spolu 4, to bylo radosti 🙂. Pocvičili jsme i nějaké přivolávačky. Naštěstí všichni jsme byli podobně ladění a nevládla zase úplná anarchie 😀.

A v neděli dělal modela na kostýmovém focení v lese, sice se to protáhlo na 4 hoďky, ale byl moc hodnej, celou dobu bez vodítka ( a většinu času i bez obojku kvůli “historickým” fotkám). Zvládl i hezky ležet na místě i mezi fotografama, lidma v kostýmech. Poběhal si po lese, čuchal v listí, běhal do kopců. 
No přijeli jsme domů a už byl fakt unavenej. Ještě jsem s ním vyběhla před bytem ven, jestli nechce vyvenčit a hned vyštěkal sousedku, kterou zná, tak jsme šli zase dovnitř. A spal až do večeře. A to si ještě asi chudák popálil pacenky o kopřivy. V autě potom kňoural a olizoval si packy a polštářky na všech tlapkách…naštěstí to zaspal a pak už ho to asi nepálilo.

Obrázek

Teda já myslela, že máte malé štěňátko s na fotce je nějskej velkej pes.😵😂

Téda to je ale fešák😍

Sardullah
Sardullah 21.10.2024, 15:23:09 xxx.xxx.221.216

Já si sem dovolím dát fotky mých psích vnoučků na dpolečné procházce s psími kámoši,

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
balu
balu 22.10.2024, 09:26:13 xxx.xxx.162.174

Všichni tu máte nádherné fotky z venčení. Já jsem přes víkend hlídala bišončí holky našich mladých, jak jsem již psala v předchozím příspěvku s fotem. A protože ta fotka z venčení je jen jedna, dnes dávám domácí, abyste viděli, jak holky nejraději tráví čas doma po návratu z venku. 

Obrázek
Sarah01
Sarah01 22.10.2024, 09:57:14 xxx.xxx.11.197

Já jsem byla celý víkend na semináři Stříhání a úprava GR, sešli jsme se taková menší rodinka. 🥰

Zleva: Nika (matka Cherry), Gaia (polorodá sestra Cherry), Cherry, Izzy (polorodá sestra Cherry), Becky (dcera Cherry)

Obrázek
Vahine (neregistrovaný) 22.10.2024, 10:41:08 xxx.xxx.179.9
Sarah01:

Já jsem byla celý víkend na semináři Stříhání a úprava GR, sešli jsme se taková menší rodinka. 🥰

Zleva: Nika (matka Cherry), Gaia (polorodá sestra Cherry), Cherry, Izzy (polorodá sestra Cherry), Becky (dcera Cherry)

Obrázek

Sarah01, teda ty jsou! 😍 To je moc moc hezké mezigenerační foto! 👏 Měla jste krásný víkend!

Sarah01
Sarah01 22.10.2024, 10:56:35 xxx.xxx.11.197
Vahine:

Sarah01, teda ty jsou! 😍 To je moc moc hezké mezigenerační foto! 👏 Měla jste krásný víkend!


Ano, bylo to krásné setkání, takové víkendy miluju, a proto mám doma trvale neuklizeno. 😄


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.