Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Jak se vám venčí?

hmn
hmn (1164 příspěvků) 23.08.2023, 13:48:56 xxx.xxx.41.158
Dublinbarzoj:

No více méně vše, co je třeba a má rány na těle nebo duši. Ale hlavně rabiáty, kteří jsou jinak odkázáni na život o samotě nebo v kleci nebo poslední injekci. Ukáže jim, že  je krásný být členy smečky, že mají svý místo na slunci jistý a oni rozkvetou 😁.  Měli jsme takto Anatola, středoasiatku, jihorusa, rotvajlera a mnoho dalších, někteří mohli za čas dál, jiní zůstali. To stejné s kočkama, koňmi…., Proto jezdím ve vraku atd, postarat se o ně, jak si zaslouží je nutnost.🍀


klobouk dolů…..👍👏

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (266 příspěvků) 23.08.2023, 13:54:30 xxx.xxx.149.167

Ale ne,  oni vám dají mnohem víc . Vždyť hromada lidí, nejen tady, dělá to samé s malými obměnami. Má tu výhodu, že ho ani zabijáci nekoušou, ale s tím se jde jen narodit.

Zrzavci
Zrzavci (3408 příspěvků) 23.08.2023, 14:31:44 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Dublinbarzoj z 23.08.2023, 13:56:41

No to ne, to ne. Tohle je mnohem těžší kalibr, mnohem těžší.  A řekla bych i mnohem záslužnější. Ti moji by časem (když věk dovolí) někoho našli nejspíš, ale ti jeho……..tak ti těch moc šancí opravdu nemají. 

Ticho, ticho, neřikejte mu to - ALE JÁ MU TOHLE HROZNĚ ZÁVIDÍM! Jako že fakt. 🙂

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (266 příspěvků) 23.08.2023, 16:56:37 xxx.xxx.149.167

Já taky, já je uplácím, mazlím, přivírám oči…, ano mají mě rádi, i většinou poslechnou, ale za pánečka by dýchali 😁. A když dojde ke sporu mezi mnou a pánečkem a vyhrotí se, tak sice ví, že do paničky se nekouše, ale existují výjimky.🤗

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 23.08.2023, 17:20:14 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 23.08.2023, 09:33:42

Co mu mohlo tak ztrápit duši netuším, ale věřím, že v útulku mu pomůžou, s pesanama opravdu pracujou. Určitě nějakýho skvělýho páníka najde.

Když jsme ho viděli, tak to s náma zacloumalo, ale nám chybí zkušenosti.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 23.08.2023, 17:33:11 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 23.08.2023, 07:59:26

Jo! Chloupek je taky stavitel, má velkej vzor v příteli. Včera mi kamarádka přivezla velký krabice, ještě musím vydyndat nějaký menší a až nám pán domu odjede, postavíme v obýváku hrad!!! 

Jsem si vzpomněla, přítel před lety zkrášlil venkovní schody, postavil u nich z cihel takový jako kaskády, dali jsme na ně velký květináče a odjel na pánskou jízdu.

Chloupě tam vyčmuchal myšku, tak jsem rozebírala, až jsem rozebrala. Pak jsem vzala kolečko a tahala polínka a polena z dřevníku a psisko nosilo taky. Fakt jsme spolu mudrovali nad tím, že poleno na malým držet nebude…A tahle zábava nám vydržela týden. Jen mi to pak nešlo vrátit do původní podoby. ..

Jako když jsme doma sami, tak domeček teda vypadá🙂

Anonymní (neregistrovaný) 23.08.2023, 17:35:32 xxx.xxx.98.177
Trickyvoo:

Já teď byla o víkendu s rodinou v kempu, abysme přišli na jiné myšlenky. V tom kempu bylo celkem dost psů a zajula mě jedna rodina buď s trpasličím špicem nebo pomíkem. Asi spíš to druhé. Pes je měl totálně na háku a pobíhal na volno po kempu. No a sedím takhle před stanem, sleduji asi pomíka, jak očuchává trávu kousek ode mě a slyším majitele, jak řve “ke mně”, “ke mně”. Pomík se neochotně vydá k němu, ale to už chlap k němu přiběhl, zvedl ho za kůži na krku a držel ho takhle poměrně dlouho ve vzduchu a řval mu do ksichtu “co to je”, “co to je”, pomík na to teda nic neřekl. Pak ho postavil na zem a pohladil na hlavě, přiběhly jeho tři děti a začaly pomíka hladit. Já teda jen zírala a jen jsem teda poznamenala k mému muži, že jiný plemeno by mu za tohle ukouslo ksicht. No pak jsem s tím pomíkem viděla paničku a to byl zas druhý extrém, buď neříkala nic a nebo mu dávala ty “rozkazy” tak nejistým hlasem, aby to ve výsledku vyřešila tím, že vzala pomíka do podpaží a odnesla k chatce. Jinak pomík teda byl nejuštěkanější pes v celým kempu a jednou mě zaháněl na útěk, což tak viděl jen on. Já netušila dost dlouho, že štěká na mě, ale jak jsem na něj promluvila, tak dělal, že jako nic.


Jo,klasika.A což teprve když se do výchovy-  výcviku, pustí malé děti.To má teprve pes zamotanou hlavu.V sousedství si stěžovali,že mají psa čuně,který jim dělá doma louže i to druhé.No bodejť,kdyz děcko jak ráno, tak když  přijde ze školy,vyvede psa ven,vůbec se nepodívá, čumí do mobilu a za pár teřin táhne ještě čurajícího  psa domů. Vůbec mu hajzlík nedá šanci se vyvenčit. Pak to pes doma ještě schytá.

Naali
Naali (86 příspěvků) 23.08.2023, 18:38:40 xxx.xxx.47.245

Dnes jsem se rozhodla že začneme intenzivněji trénovat procházky po silnici. Brzo nasněží a když nebude dobrý sníh na sněžnice, tak jiná možnost nebude. Doteď jsem to nehrotila, ale už je čas. Jsem ráda, že i když to pořád není ideální, už to aspoň nevypadá tak beznadějně jako před pár měsíci. Dokonce tím směrem sama někdy jde, aspoň počichat počůranou lampu. 

Máte taky občas pocit, že nevenčíte psa, ale ovci? Vyjdeme ven na rychlé čůrání a pejsková začne spásat vše kolem. A nejraději má trávu co roste pod přístřeškem pro auto 🐑.

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 23.08.2023, 19:01:00 xxx.xxx.221.216
acher:

Dnes se mně stal takový nepříjemný zážitek, a tak bych chtěla znát názor někoho nestranného.Šla jsem ráno se psem přes vesnici,pes byl na vodítku,čmuchá,kouká,zastavil se na kraji silnice před brankou jednoho baráku,mají tam starou setřici a fenu BO a teď tam přibylo štěně.Pes stál koukal,neštěkal,nedorážel nic,jen stál a koukal.A vylítl majitel a začal nádávat ať táhnem a nese… ho.Byla jsem z toho úplně vedle,chová králíky,holuby,má koně,párkrát jsme se bavili,připadal mně normální chovatel.Sami  chodí s fenou BO okolo,fena lítá navolno až k plotu,na našeho psa štěká a doráží přes plot.Nikdy jsem jim nic neřekla,spíš psa odvolám a tohle mě celkem ranilo.Je něco tak strašného na tom,když pes stojí na veřejné komunikaci a kouká.


Já teda přidám za sebe….Gina řeší každého psa, který jde okolo. Štěkajícího psa omega, neštěkajícího méně intenzivně, ale řeší. Pokud se mi u branky bude zdržovat člověk se psem déle než je nutné, tak Gina bude u branky a bude na něj celou dobu štěkat a určitě se přidá i Mates. Já teda nejsem z těch, kdo by někomu nadával, obzvlášť, když on je na veřejném prostranství a že moji psi štěkají je MŮJ problém, ale když jdu svoje psy okřiknout…protože delším štěkotem samozřejmě můžou zase lézt na nervy mým sousedům, tak si teda říkám…doprčic, ať už se sebere a jde s tím čoklem do zadele. Ale to není jen u psů, to i když se u nás zastaví lidi a začnou u nás před brankou krafat.

Zrovna minule to kolem našeho baráku chodilo, jak procesí k panence…nechápu, na naší straně ulice jsou nad náma už jen čtyři baráky a pak už nic…nechápu, kam tolik lidí chodí. To jsem pak už Ginu raději zavřela. Na berbery stačilo houknout z okna, ať už neštěkaj, ale Gina se mi na to vyprdne. To musím jít až k ní a slušně požádat, ať už neštěká a ona si lehne a vzápětí je zase na nohou a štěká, protože už jdou zase nějaký lidi.

A z druhé strany, když já procházím kolem plotů, kde jsou domácí hlídači, tak záleží na situaci. Pokud domácí pes štěká, tak zrychlím, ať ho nedráždíme zbytečně dlouho, někteří jsou naopak rádi, že vidí psího kámoše, tak nechám psy, aby se teda s pesanem pozdravili….

Obecně ale řeknu, že nesnáším lidi, co takhle po někom řvou…, když už, tak se všechno dá řešit slušně a v klidu, to by se snad dalo pochopit, kdybys tam chodila denně a schválně svým psem dráždila ty jeho…ale takhle…

Naali
Naali (86 příspěvků) 23.08.2023, 19:06:52 xxx.xxx.47.245
Dublinbarzoj:

No více méně vše, co je třeba a má rány na těle nebo duši. Ale hlavně rabiáty, kteří jsou jinak odkázáni na život o samotě nebo v kleci nebo poslední injekci. Ukáže jim, že  je krásný být členy smečky, že mají svý místo na slunci jistý a oni rozkvetou 😁.  Měli jsme takto Anatola, středoasiatku, jihorusa, rotvajlera a mnoho dalších, někteří mohli za čas dál, jiní zůstali. To stejné s kočkama, koňmi…., Proto jezdím ve vraku atd, postarat se o ně, jak si zaslouží je nutnost.🍀


To je krásné. Je to taky jeden z mých snů. Od malička jsem tahala domů vše co v mých očích potřebovalo zachránit. Teď vím, že mnohdy jsem spíš ublížila. 

Tak ať vám vrak ještě dlouho slouží 🙂

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 23.08.2023, 19:08:19 xxx.xxx.221.216

Já měla od pátku dovču a teda myslím, že Gina už se těší, až půjdu do práce. Kvůli počasí teda připadá prochajda v úvahu ráno a nebo večer. Každej se mě ptá…jééé, ty máš dovču, kam jedete??…no nikam, resp. naložim psy do auta a procházkujeme. A teda musím říct, jak jsem dřív byla ráda, že mám na dovolený slunečno a hic, tak teď jsem spíš naštvaná, protože přes den se nikam nedá jít. 

acher
acher (799 příspěvků) 23.08.2023, 19:20:00 xxx.xxx.222.196
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 23.08.2023, 19:01:00

U nás,tím,že bydlíme u hlavní silnice a ještě máme před domem zastávku autobusu,učím od malička psi štěkat pouze když jde někdo až k brance.Zatím se to, dřív či později ,naučili všichni.Navíc se v té čekárně schází mládež,takže to by psi řvali každou chvílku a ještě dlouho.Třeba ve školní dny jezdí autobus v 6hod. 6,30 a v 7 hodin a lidi,děti tam jsou prakticky v kuse.Z druhé strany je místní silnice k barákům a tam si zase hrají a jezdí malé děti.Takže u nás to jinak nejde,pokud nechci aby psi neustále řvali.

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 23.08.2023, 19:39:32 xxx.xxx.221.216
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 23.08.2023, 19:20:00

Tak já teda musím říct, že s Ginou je to těžký…dodnes jsem nepochopila, jak to má. Někdy lidi, kteří jen projdou okolo, ignoruje, až se jí kolikrát zeptám “hele, ty dneska ani nehlídáš,,” a někdy zase řeší každýho, kdo projde okolo. 

Jako od malička s ní řeším zbytečné štěkání, ale prostě ona si to vyhodnotí sama. Někdy neřeší nikoho a nebo tak max v leže na dvoře pro formu blafne a někdy….

Prostě moje “kynologické” schopnosti jsou na ní krátké. Pokud má štěkací, tak jí prostě vezmeme na nějakou dobu domů…"restartujeme systém" a pak už to zase jde.

No a pak je tady to její preventivní soumračné hlídání, no holt pastevec…to si člověk večer udělá kafčo, sedne si ven na cigáro a madam leží uprostřed dvora a blafe a nebo stojí u branky, nikde nikdo a blafe. To jí kolikrát musím i 3x požádat, ať už se na to vybodne, že už určitě všichni vlci v okolí ví, že u nás ovečky zadarmo nebudou.

hmn
hmn (1164 příspěvků) 23.08.2023, 20:10:08 xxx.xxx.41.158

to jsem zvědavá, jak se v tomto (štěkacím) směru vybarví moje malá princezna, protože zatím vydala snad jeden baf….no mohlo by jí to vydržet 😊


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.