Aktuálně: 4 059 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Jak se vám venčí?

impact
impact (658 příspěvků) 16.09.2024, 20:07:03 xxx.xxx.44.248

My jsme dneska nevenčili. Odpoledne to bylo trochu drámo. 😔 Kojetín obestoupila voda, většina cest ven je zatopená. Vůbec nevím, jestli ráno odjedu do práce a budu riskovat, že se nebudu mít kudy vrátit. 😔

Jsem si naivně myslela, že když nás to nespláchne, bude to dobrý. Ale tohleto čekání je taky dobře na nervy. Ať už je to za náma. 😢

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Kilian
Kilian (1403 příspěvků) 16.09.2024, 20:58:39 xxx:xxx.682a:3a1e
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anet10 z 16.09.2024, 18:42:23

….my šilime z Rožmberka a Lužnice….držím moc palce aby vše dobře dopadlo…

Verun
Verun (991 příspěvků) 16.09.2024, 21:55:24 xxx.xxx.220.12
Anet10:

 U nás už prší od čtvrtečního rána, pořád vkuse, akorát včera asi 3x přestalo, dnes opět prší celý den s malýma přestávkama. Nežárka jen hučí, je dost plná, ještě kdyby se protrhl Vajgar(rybník), tak by nás to spláchlo. No, jen trnu, aby to všechno už skončilo, od Nežárky bydlíme tak 60 m. Mám už nervy nadranc. Teda Sardullah, to Ginino přivolání, to bych těžce nesla. Takový absolutní nezájem, všechno  šumák. Ale nic ve zlém, pastevci asi takoví jsou, já jsem nikdy pastevce neměla. Ještě se zeptám, když vyperete vetbetku, může do sušky? Popř. na jaký program, na nižší teplotu? Má zespodu ten protiskluz. Doteď jsem po vyprání nechala jen uschnout volně.


Vajgar nemá přece sypanou hráz a momentálně je pod stav(to bydlíte někde u “Bubnu”) ….ono to plnění větších řek budet trvat i když už lejt nebude, se to tam steče. 

Dafi
Dafi (221 příspěvků) 16.09.2024, 22:02:12 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Dublinbarzoj z 16.09.2024, 16:21:54

kurna máte nejkrásnější pejsky na světě🙂

Dafinka a další mí psi to číst nebudou🙂

a ostatní sen neurazí-ale barzoj to je vznešenost v psím kožichu🙂

a na druhým místě jsou německý dogy-v té vznešenosti!

a v roztomilosti a šikovnosti vede Kilián

a za ním bambule……

 no a končím-tady je těch krasavců a šikulů hodně🙂

Dafi
Dafi (221 příspěvků) 16.09.2024, 22:15:07 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 16.09.2024, 18:43:37

žárlivost to je věc🙂

to mi funguje i i těch andulek-začnu mluvit se jednou a dolítne drujá..

psy jsou na dvoře celkem 4 a mají každej svý jméno-kromě Maxe mají i cvičící volací jména-Bettynka rodičů byla Týna-ted je nahluchlá tak už je to fuk☹️

Žeryk je venku Ryk,Rykin

Dafi-je venku Ufo,Afi-prostě vynrechaný d…

no a stejně bych si ve finále vystačila s jakýmkoliv jménam+povelem PIŠKOT-když na to přijde🙂

Obrázek
Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 16.09.2024, 23:19:44 xxx.xxx.17.248
Dublinbarzoj:

Zrovna na mě vyskočila na googlu vzpomínka na naši princeznu středoasijskou Dinu. Moc nám chybí. Pro ni přivolání bylo rychlé a stoprocentní jen od pánečka, u mé maličkosti dle konstalace, ale na volno mohla kdekoliv, to si nás hlídala a nevzdálila by se na víc jak 5 metrů, dál jen doma a moc dobře věděla, odkud kam je to naše nebo její? Na první fotce s parťákem pitbulem, to je ten bezhlavý rytíř za ní. Bohužel už oba běhají za duhou. Na fotce už jí bylo třináct, reaktivní byla ale pořád 😂

Obrázek Obrázek

Vy normálně žijete MŮJ psí život… mě do něj hodil vidle manžel… když jsem chtěla po afgánovi středoasiatku, tak manžel byl striktně proti. Můj muž, který se orientuje jen v těch základních plemenech a za normálních okolností by vůbec netušil, že SAO existuje, natož co je to za psa, si pamatoval, že před 17ti lety ( nyní už je to asi 31 let a pamatuje si dodnes) měl jeho známý saoše a ten ho pokousal… svého páníčka, bylo to v době, kdy  spousta lidí ani netušila, co to je za plémě a můj muž, i když to nepřizná, se psů v podstatě bojí a tak si nepořídí psa, který by ho mohl pokousat.

Když jsem chtěla barzoje, který je pro mě synonymum nejkrásnějšího psa na světě, tak můj muž prohlásil, že “hrbatýho” psa nikdy…

No tak pak člověk dělá kompromisy, ale v hlouby duše je mu v podstatě líto, že defakto promarnil život, protože si nesplnil svoje sny, které by rozhodně splnitelné byly a další šance už nebude.

No tak se budu opakovat, že vám v hlouby duše závidím, protože vám se moje sny splnily.

Barzojíci jsou úžasný a saoška … no prostě saoška, co už může být víc.❤️  Vaše chrtí kluky zbožňuju😍

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (269 příspěvků) 17.09.2024, 06:55:16 xxx.xxx.92.110

No, ono je to u nás složitější díky tomu, že spousta rabiátů je zachráněných a tím pádem potřebných, tak prostě u nás mají místo. Barzojíci jsou po dlouhé době jedni z mála, co jsem si fakt pořídila cíleně. Kamarádka kroutí hlavou a říká, já mám hypotéku a ty zvířata, ale mě to splácení jednou skončí, u tebe je to ztracený, neměnila bych. Prostě když je miluješ není co řešit 😁🤗

kometa
kometa (5543 příspěvků) 17.09.2024, 06:58:09 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 16.09.2024, 19:07:32

spucla třeba půlku tabulky… asi jí nikdo neřekl, že je to pro psy jedovatý,

Otázka, jestli to byla opravdová čokoláda.

Vahine
Vahine (750 příspěvků) 17.09.2024, 07:20:24 xxx.xxx.179.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 15.09.2024, 23:15:02

Tak už zase potkáváte toho pána bez domova se psem? Jste hodná duše 🌷 posílám pohlazení všem třem chlupáčům.

Dafi
Dafi (221 příspěvků) 17.09.2024, 07:56:32 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 16.09.2024, 18:12:06

tý jo-moje nervy na tohle🙂☹️

já jako nervák …bych zešedivěla-u přivolání vyžaduju přijítí tryskem do sekundy!!!!

ale mě baví ze psama cvičit/něco dělat-Vás ne-prost každej máme to svoje🙂

a vy jste klidas,já nervon🙂

vy by jste se zbláznila z vymýšlení programu psům-na zabavení/vyběhání-mě to nevadí

vím-že nejsem majitel pro pastevce-obdivuju vás jak je zvládáte!!!!!!

 jinak-pro pobavení-šly jsme na vycházku do dědiny k pidi rybníčku v neděli-a podél ohrad dozadu,kde přítel házel Žerykovi míček-ten si ho pak hledal,Dafi obíhačky stromů,

Žeryk jak z divokejch vajec,tahal,lítal,blbl,rád,že je na delší vycházce-v sobotu jen venčící kousek od vrat a cvičící ve vjezdu….

Dafi-stojí-a stojí,a stojííí-a přítel-ona má nějakej povel?proč nejde?

a já-nemá povel,ona si dává často povely-často si dává povel čekej a stůj a dost to dodržuje…..

a přítel-no ona nemá pařezy,ju ta vycházka nebaví proto nechce jít….

no budem tahat na vycházky pařezy,at se Dafi nenudí..

P.S.-hláška-vyžaduju úpřivolání do sekundy a tryskem neznamená,že je mám:-()

no nic čeká mě veterina….tak se modlím….

balu
balu (2034 příspěvků) 17.09.2024, 08:05:09 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 16.09.2024, 23:19:44

Ten váš muž je takový hezky naivní… a vy to s ním umíte. Vnutit člověku, který se bojí, že ho SAO pokouše, kavkazačku, to je odvaha. Protože kavkazák je podle mě ještě radikálnější než SAO. Ale chápu, informace zněla - “SAO pokousal svého pána”, nebyl to kavkazák, tak to bylo v pořádku. 

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 17.09.2024, 08:14:53 xxx.xxx.221.216
Dafi:

tý jo-moje nervy na tohle🙂☹️

já jako nervák …bych zešedivěla-u přivolání vyžaduju přijítí tryskem do sekundy!!!!

ale mě baví ze psama cvičit/něco dělat-Vás ne-prost každej máme to svoje🙂

a vy jste klidas,já nervon🙂

vy by jste se zbláznila z vymýšlení programu psům-na zabavení/vyběhání-mě to nevadí

vím-že nejsem majitel pro pastevce-obdivuju vás jak je zvládáte!!!!!!

 jinak-pro pobavení-šly jsme na vycházku do dědiny k pidi rybníčku v neděli-a podél ohrad dozadu,kde přítel házel Žerykovi míček-ten si ho pak hledal,Dafi obíhačky stromů,

Žeryk jak z divokejch vajec,tahal,lítal,blbl,rád,že je na delší vycházce-v sobotu jen venčící kousek od vrat a cvičící ve vjezdu….

Dafi-stojí-a stojí,a stojííí-a přítel-ona má nějakej povel?proč nejde?

a já-nemá povel,ona si dává často povely-často si dává povel čekej a stůj a dost to dodržuje…..

a přítel-no ona nemá pařezy,ju ta vycházka nebaví proto nechce jít….

no budem tahat na vycházky pařezy,at se Dafi nenudí..

P.S.-hláška-vyžaduju úpřivolání do sekundy a tryskem neznamená,že je mám:-()

no nic čeká mě veterina….tak se modlím….


😂😂😂  přivolání tryskem😂😂😂 jak psala Balu :

Normální tempo pasteveckého psa když o nic nejde, jen o přivolání. 

Věřte, že tohle ani není o cvičení…je to o ochotě, o tom, co pasteveckou princeznu baví… nebaví… co chce.. nechce… tak pořád je to pes, po kterém se chtělo úplně něco jiného, než nějaká poslušnost.

A vůbec… šetříme energií… nebudeme jí plýtvat na přibíhání tryskem k páníčkovi, pak dorazí vlk a co potom.

Ono jde spíš o to, že já jsem ve své podstatě stejná jako Gina, tak to pochopení mám.

Dafi
Dafi (221 příspěvků) 17.09.2024, 08:51:32 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 17.09.2024, 08:14:53

a to já vám všecko věřím,fakt jo🙂

však píšu,že proto máme každej to svoje

ráno jsem byla ze psama-po dědině a trochu cvičení-po rovině se jde-do kopce se táhne a stojí

při cvičení-veselá a akční-a při nošení hračky běhá-dom se táhne-popis Dafi

bože jak moc su zvědavá na tu veterinu-bojím se tam víc než k zubaři na gyndu dohromady….

hmn
hmn (1171 příspěvků) 17.09.2024, 08:53:09 xxx.xxx.0.90

“Věřte, že tohle ani není o cvičení…je to o ochotě, o tom, co pasteveckou princeznu baví… nebaví… co chce.. nechce…”

no, nechci do toho házet vidle, ale tohle je, bych řekla ve značné míře, právě o výcviku

“Ono jde spíš o to, že já jsem ve své podstatě stejná jako Gina, tak to pochopení mám.”

ono to bude spíš o tomto
spíš o tom, že taková plemena si nepořizují lidé s představou výcviku, výcviku a zase výcviku

balu
balu (2034 příspěvků) 17.09.2024, 09:04:05 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 17.09.2024, 08:53:09

Nechci nikomu brát iluze, ale když pastevec, u nás kavkazan, cvičit nechce, tak prostě NEBUDE. Nedonutíte ho. nenamotivujete ho. On má své úkoly pevně ukotvené ve svém vědomí a těmi se řídí, ví, co má dělat. Musel být ve své vlasti samostatný a to přetrvává v těch psech, v některém víc, v některém míň. Roli hraje i to, kdo s ním chce cvičit. Zase příklad z naší rodiny - kavkazanka byla maminčina, mamku uznávala a milovala. Ale cvičit  s ní jako cvičit? Nehrozilo, kavkazanka neměla proč. Malá neteř, kterou kavkazanka zbožňovala, s ní cvičit mohla. Kavkazanka se občas uvolila, že udělá neteři radost a pár cviků - podle neteře, nic cvičákovského - s ní absolvuje. Ale jen proto, že to byla i pro kavkazanku v té chvíli hra a protože to bylo s neteří.  

Doron
Doron (2368 příspěvků) 17.09.2024, 09:13:06 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 17.09.2024, 08:14:53

Právě🙂. Vybrala a vychovala jste si ji k obrazu svému a proč ne 🙂.

Ale Mates, ten je vstřícnej, je to sympaťák a kluk šikovná.

hmn
hmn (1171 příspěvků) 17.09.2024, 09:13:41 xxx.xxx.0.90

což o to, ale to o iluzích nebude

ale o práci….
- že se se psem, který NECHCE trénovat, netrénuje, to patří k takovým základním pravidlům
- trénuji se štěnětem, od začátku. Nejen konkrétní cviky, ale i vůbec to, že trénuje, že si “hraje” s člověkem, že je odměňováno….můhu budovat denní režim, jehož součástí jsou i chvilky tréninku
- dobrý trenér klikr nepovažuje za sprosté slovo 😉

………


 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.