Aktuálně: 4 059 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Jak se vám venčí?

sutrik
sutrik (409 příspěvků) 15.09.2024, 22:57:18 xxx.xxx.87.33
Bobca:

Ti koníci jsou na Šutříka zvyklí?🙂že se tak klidně pasou,a on na ně kouká v klidu..


Na šutříka jsou zvyklí. I na mého psa 😉 Pro Bonnie je stáj domácí prostředí, i když je to vedle u sousedů.

Obrázek
Doron
Doron (2368 příspěvků) 15.09.2024, 23:15:02 xxx.xxx.166.104

Držím všem palce, ať to dobře dopadne!

Hrůza,co se děje.

U nás je klid, jenom zaplavená navigace. Sousedi, co zažil povodně se ale stejně pořád schazí u Vltavy, protože “ důvěřovat ale prověřovat”.

Nejstarší Gučka se mnou dneska jenom šel v dešti do sámošky, pak se ořišel nechal utřít a že už zůstane doma. Mladý by byli venku pořád,  jsou mokrý a špinavý, z lesa nás vyhnali, že tam padají stromy( to je teda fakt), tak se tak uboze šmaťcháme po okolí. Fram má příšernou srst, v tom dešti se mu dredovatí a dlouho schne, navíc jsou tady všude bodláky a svízel. Přemýšlím, že ho příští rok ostříhám. Chovatelka mě zabije🙂.

Potkali jsme pana bezdomovce co chodí se psem bez psa, utekl mu za háravkou a odvezli ho do útulku , tak sháněl, kdo by mu dal prachy na zaplacení.  Dala jsem mu ještě ten šroubovací kolík do země a stopovačku protože:" Mladá paní,on se mnou spí ve stanu pod dekou, a já držím v ruce vodítko a jako si ho pořád rukou kontroluju, jenže ráno se probudím o on tam neni . Já to mladá pani chápu,  že si chce todle, že jo..,  ale sou z toho potom jenom problémy, že jo.." 🙂))

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 16.09.2024, 07:11:11 xxx.xxx.20.192
sutrik:

Na šutříka jsou zvyklí. I na mého psa 😉 Pro Bonnie je stáj domácí prostředí, i když je to vedle u sousedů.

Obrázek

“Pepo,já se spletla”😊….asi se v tom ztrácím..já myslela,že Šutřík je ten pejsek?a to je vlastně Bonnie..prosím,vysvětlete mi to,ju?Šutřík je to bílé,na čem sedíte??😇🤭Dík…

Vahine
Vahine (750 příspěvků) 16.09.2024, 16:39:19 xxx.xxx.179.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele Dublinbarzoj z 16.09.2024, 16:21:54

No to jsou boží bratrské šarvátky ❤️🦋 poletují, jako motýli 😊 co žaludek se chlupáčovi uklidnil?

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (269 příspěvků) 16.09.2024, 17:54:41 xxx.xxx.92.110

Jj, přestali jsme s rimadylem a je v pohodě,   v neděli stihnul   v Klatovech získat i poslední  titul, co mu chyběl  na českého šampiona. Ale k zubaři , hned jak bude termín,  jdeme stejně,  ať se to zas nezhorší. Ten kazík tam prostě  je.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 16.09.2024, 18:12:06 xxx.xxx.221.216

Doufám, že se mi odkaz na video vložil správně. …
Chtěla jsem demonstrovat, jak vypadá v praxi 90% přivolání v podání Giny. U psa by to asi byla trága, ale manžel říká, že Gina není pes, ale princezna… tak na princeznu je to dobrý, to mohlo být ještě horší.

Zároveň bych vás ráda upozornila, abyste si povšimli rychlosti, jakou Gina na videu vyvinula. Tak vážení, tohle je procházková maximálka. Samozřejmě má i tryskový pohon, ale ten zapíná pouze v případě, že vidí běžící kočku a nebo když přepne do bojového módu…. takže si nemyslím, že konkrétně tenhle pes je chudák, že musí být na couračce… i kdyby byla na volno, tak bych jí nenechala pobíhat víc jak 20 metrů ode mne.

Anet10
Anet10 (142 příspěvků) 16.09.2024, 18:42:23 xxx:xxx.4544:64ef

 U nás už prší od čtvrtečního rána, pořád vkuse, akorát včera asi 3x přestalo, dnes opět prší celý den s malýma přestávkama. Nežárka jen hučí, je dost plná, ještě kdyby se protrhl Vajgar(rybník), tak by nás to spláchlo. No, jen trnu, aby to všechno už skončilo, od Nežárky bydlíme tak 60 m. Mám už nervy nadranc. Teda Sardullah, to Ginino přivolání, to bych těžce nesla. Takový absolutní nezájem, všechno  šumák. Ale nic ve zlém, pastevci asi takoví jsou, já jsem nikdy pastevce neměla. Ještě se zeptám, když vyperete vetbetku, může do sušky? Popř. na jaký program, na nižší teplotu? Má zespodu ten protiskluz. Doteď jsem po vyprání nechala jen uschnout volně.

balu
balu (2034 příspěvků) 16.09.2024, 18:42:51 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 16.09.2024, 18:12:06

Paráda. Normální tempo pasteveckého psa když o nic nejde, jen o přivolání. Známe od kavkazanek. 

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 16.09.2024, 18:43:37 xxx:xxx.a860:73e8
Sardullah:

Doufám, že se mi odkaz na video vložil správně. …
Chtěla jsem demonstrovat, jak vypadá v praxi 90% přivolání v podání Giny. U psa by to asi byla trága, ale manžel říká, že Gina není pes, ale princezna… tak na princeznu je to dobrý, to mohlo být ještě horší.

Zároveň bych vás ráda upozornila, abyste si povšimli rychlosti, jakou Gina na videu vyvinula. Tak vážení, tohle je procházková maximálka. Samozřejmě má i tryskový pohon, ale ten zapíná pouze v případě, že vidí běžící kočku a nebo když přepne do bojového módu…. takže si nemyslím, že konkrétně tenhle pes je chudák, že musí být na couračce… i kdyby byla na volno, tak bych jí nenechala pobíhat víc jak 20 metrů ode mne.


Chce to vylepšit přivolání. V takových situacích jsem na naši kníračku mávala Deli tyčinkou. Se psem to bylo jednodušší, stačilo řčíct "Maxíčku (jakékoliv psí jméno ), ty si jdeš pro piškotek ? Vteřina, slupnul piškot a hledal toho vetřelce.

balu
balu (2034 příspěvků) 16.09.2024, 18:49:38 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 16.09.2024, 18:43:37

Když ti pastevci nejsou tak žraví…  Aspoň ty naše nebyly a venku moc nechtěly žádné pamlsky. 

Chodka si někdy pamlsek - odměnu sice vezme, ale jen ze slušnosti, aby neurazila a vzápětí vyplivne. Není motivovatelná na žrádlo, naštěstí má přivolání dobré bez pamlsku.

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 16.09.2024, 18:56:30 xxx:xxx.a860:73e8
Anet10:

 U nás už prší od čtvrtečního rána, pořád vkuse, akorát včera asi 3x přestalo, dnes opět prší celý den s malýma přestávkama. Nežárka jen hučí, je dost plná, ještě kdyby se protrhl Vajgar(rybník), tak by nás to spláchlo. No, jen trnu, aby to všechno už skončilo, od Nežárky bydlíme tak 60 m. Mám už nervy nadranc. Teda Sardullah, to Ginino přivolání, to bych těžce nesla. Takový absolutní nezájem, všechno  šumák. Ale nic ve zlém, pastevci asi takoví jsou, já jsem nikdy pastevce neměla. Ještě se zeptám, když vyperete vetbetku, může do sušky? Popř. na jaký program, na nižší teplotu? Má zespodu ten protiskluz. Doteď jsem po vyprání nechala jen uschnout volně.


Vajgar stavěl ještě Jakub Krčín? To vydrží. Na nás před chvílí někdo zlomyslný vylil, ne kýbl, ale sud. Naštěstí to netrvalo dlouho. Děsný hukot a okamžitě z cesty potok. Další už nechci.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 16.09.2024, 18:58:08 xxx.xxx.221.216
orionka-2:

Chce to vylepšit přivolání. V takových situacích jsem na naši kníračku mávala Deli tyčinkou.


Já můžu mávat klidně řízkem, pečeným kuřetem, opečeným párkem… venku jí to nezajímá. Dokonce si ani nemůžu dovolit nějakej nekompromisní tón… razantnější povel… to je potom reakce nula…

Tohle je max, neboť bohužel neexistuje motivace, neřku~li odměna, pro kterou by byla ochotná fungovat… resp. za ty roky pokusů a omylů jsem na nic nepřišla.

Ale upřímně, když vzpomenu na její pubertu, tak jsem v takto úžasný výsledek ani nedoufala.

Je mi jasný, že majitelé “ normálních” psů se musí chytat za hlavu, ale já jsem teda v jejím případě s výsledkem spokojená, předčilo to moje očekávání… teda ještě když byla štěnítko, tak jsem si myslela, že to přivolání mít bude, ale postupem času jsem cíle přehodnotila. 😎

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 16.09.2024, 19:07:32 xxx.xxx.221.216
orionka-2:

Tak já se tou Deli tyčinkou taky zrovna nechlubila 🙂)


V poho… moje teta odměňovala haskounku čokoládou…tady se často někdo hroutí, že jeho pes snědl kostičku čokošky, haskounka jako odměny za přivolání spucla třeba půlku tabulky… asi jí nikdo neřekl, že je to pro psy jedovatý, neboť se dožila 16ti let. 

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (269 příspěvků) 16.09.2024, 19:31:31 xxx.xxx.92.110

Zrovna na mě vyskočila na googlu vzpomínka na naši princeznu středoasijskou Dinu. Moc nám chybí. Pro ni přivolání bylo rychlé a stoprocentní jen od pánečka, u mé maličkosti dle konstalace, ale na volno mohla kdekoliv, to si nás hlídala a nevzdálila by se na víc jak 5 metrů, dál jen doma a moc dobře věděla, odkud kam je to naše nebo její? Na první fotce s parťákem pitbulem, to je ten bezhlavý rytíř za ní. Bohužel už oba běhají za duhou. Na fotce už jí bylo třináct, reaktivní byla ale pořád 😂

Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.