Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Jak se vám venčí?

Zrzavci
Zrzavci (3408 příspěvků) 21.08.2023, 11:31:37 xxx.xxx.226.6

Helejte  - je tu někdo, kdo by ocenil takovýhle kachlíček - třebas na výrobu podtácku pod hrnek? Je to opravdu kachlíček  - a je to nepoškozený. 

Obrázek
Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 21.08.2023, 11:51:22 xxx.xxx.198.226

Naali: ti jsou krásní! To jsou sobi? A sobicím rostou parohy menší? Vlastně… shazují sobi vůbec parohy? - již jsem si početla, takže ano, sobice mají menší paroží a ano, shazují 🙂

Naali
Naali (86 příspěvků) 21.08.2023, 12:18:58 xxx.xxx.96.31
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 21.08.2023, 11:51:22

Sobům rostou parohy postupěm věku větší a pak zase menší jak stárnou. Někteří mívají opravdu velké. Ale krásní jsou všichni. Teď jich bývá na silnici hodně, ale tolik bílých pohromadě jsem ještě neviděla 🙂

Vahine
Vahine (749 příspěvků) 21.08.2023, 13:22:13 xxx.xxx.97.54
Zrzavci:

Helejte  - je tu někdo, kdo by ocenil takovýhle kachlíček - třebas na výrobu podtácku pod hrnek? Je to opravdu kachlíček  - a je to nepoškozený. 

Obrázek

Je to hezký a měla by to určitě vidět Dublinbarzoj 😉

Být tam knírač, tak to chci 😃

Edit: ona už to viděla, tak jsem se netrefila, že zahoří….

assil
assil (2107 příspěvků) 21.08.2023, 13:32:33 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Naali z 21.08.2023, 11:22:16

To jsem ani nevěděla, že jsou bílí sobi, no já usoudila, že parohy shazujou neb jsem viděla spoustu fotek a videí jak to dávají psům na hryzání. Asi když nejsou zmrzlý ryby.  😀

Geny se nezapřou a proto můj pes úplně nejvíc miluje parohy a ryby. 😀

Zrzavci
Zrzavci (3408 příspěvků) 21.08.2023, 13:40:54 xxx.xxx.226.6

Vahine  díky

 Dublinbarzoj - supr, tak to sfoukneme a je to Vaše.

měli jsme tam ještě kachlíček s NO a teď jsem našla s Divočákem - tak jsem si říkala, že to časem frknu do inzerce myslivosti, třeba to někdo ocení. Je to fakt raritka tyhle kachlíčky.

 Kdyby tu byl nějaký  milovník setrů, tak mám ještě plastický obrázek setra, tomu se taky pokusím někde najít domov, je to škoda vyhodit.

Naali
Naali (86 příspěvků) 21.08.2023, 13:43:40 xxx.xxx.96.31
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 21.08.2023, 13:32:33

Jo shazují a pak jim rostou nové. Dokonce je vtípek, že Santovi sobi jsou samičky protože samci na podzim paroží shazují 😀 Dají se pak najít po lese. Moje pejsková je taky ohryzává. Parohy můžou růst až 2cm a 100g za den. Sobi mají spoustu barev, vzorů a tvarů paroží a dokonce podle toho všeho mají různé názvy. Tak daleo jsem se ale ještě nedostala, abych je uměla pojmenovat.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (266 příspěvků) 21.08.2023, 19:34:08 xxx.xxx.149.146

Teď jsem si početla na Neviditelném psu krásný článek o odměnách pro naše hafany, Zrzavci bravo, povedlo se, úplně vidím, že jste v minulým životě byla pes😁, vlastně upřesním chrt🤗. Jinak by jste to neměla tak zmaklý.

acher
acher (799 příspěvků) 21.08.2023, 21:30:03 xxx.xxx.222.196

Dnes se mně stal takový nepříjemný zážitek, a tak bych chtěla znát názor někoho nestranného.Šla jsem ráno se psem přes vesnici,pes byl na vodítku,čmuchá,kouká,zastavil se na kraji silnice před brankou jednoho baráku,mají tam starou setřici a fenu BO a teď tam přibylo štěně.Pes stál koukal,neštěkal,nedorážel nic,jen stál a koukal.A vylítl majitel a začal nádávat ať táhnem a nese… ho.Byla jsem z toho úplně vedle,chová králíky,holuby,má koně,párkrát jsme se bavili,připadal mně normální chovatel.Sami  chodí s fenou BO okolo,fena lítá navolno až k plotu,na našeho psa štěká a doráží přes plot.Nikdy jsem jim nic neřekla,spíš psa odvolám a tohle mě celkem ranilo.Je něco tak strašného na tom,když pes stojí na veřejné komunikaci a kouká.

Daja
Daja (470 příspěvků) 22.08.2023, 05:25:23 xxx.xxx.71.244
acher:

Dnes se mně stal takový nepříjemný zážitek, a tak bych chtěla znát názor někoho nestranného.Šla jsem ráno se psem přes vesnici,pes byl na vodítku,čmuchá,kouká,zastavil se na kraji silnice před brankou jednoho baráku,mají tam starou setřici a fenu BO a teď tam přibylo štěně.Pes stál koukal,neštěkal,nedorážel nic,jen stál a koukal.A vylítl majitel a začal nádávat ať táhnem a nese… ho.Byla jsem z toho úplně vedle,chová králíky,holuby,má koně,párkrát jsme se bavili,připadal mně normální chovatel.Sami  chodí s fenou BO okolo,fena lítá navolno až k plotu,na našeho psa štěká a doráží přes plot.Nikdy jsem jim nic neřekla,spíš psa odvolám a tohle mě celkem ranilo.Je něco tak strašného na tom,když pes stojí na veřejné komunikaci a kouká.


Dobré ránko,

pokud jste se spolu už bavili tak nevím co mu vadilo. Možná jiní vysvětli co bylo zlé, ale podle mě nic.

Dája

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 22.08.2023, 06:55:45 xxx.xxx.198.226

Možná se mu v životě něco špatného přihodilo a mlátí teď kolem sebe, aby to vyventiloval. Lepší na lidech než na zvířatech. No ale samozřejmě normální to není. Já osobně bych to přešla a dělala bych jako že se to nestalo. Třeba byl vožralej a s někým si vás spletl. Taky může být…

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 22.08.2023, 07:00:37 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 21.08.2023, 21:30:03

Udělala bych pokus o smír. Pokud bydlíte blízko a čeká vás stálá interakce, nasadila bych všechny pokusy o nalezení cesty (bez ohledu na ukřivděnost) před zlomení holí. Žádné podlézání, ale dialog. (Takže pak ani žádné vracení pokřiků “do debilů” přes plot.) Zašla bych za ním bez psa. “Mohu s vám na chvilku mluvit? Tuhle jste se na mě rozzlobil, když jsme se tu zastavili, chtěla bych vědět, proč. Bydlíme tu blízko, budeme se míjet, nechtěla bych pokračovat v nějaké nevraživosti. Je nějaký nový důvod, proč je pro vás nepříjemné, když jsme se dívali za plotem na štěně?" …atd.

Pokud bude reakce stejně zlá = cesta není. Takže zlomit hůl, jít si dál svou cestou, neuhýbat, nevracet stejnou mincí, ale neustupovat ze svých nároků. Chodit, jak jsem zvyklá.

Mluvím ze zkušenosti. Několikrát vůči mně někdo z nějakého důvodu vystartoval. Přišla jsem k němu a chtěla jsem situaci objasnit. Za sebe i za něj. V polovině případů, troufám si říci, to skončilo útlumem hněvu.

Naali
Naali (86 příspěvků) 22.08.2023, 07:16:17 xxx.xxx.50.73
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 21.08.2023, 21:30:03

Nemohl si vás s někým splést? Třeba někdo něco zkoušel na jeho psy a on myslel že jste to vy? Anebo měl s někým špatný zážitek a tak chtěl mít zrovna pokoj od všech. Možná s ním zkuste promluvit když zas půjde okolo vašeho plotu. Snad se to vysvětlí. 

Zrzavci
Zrzavci (3408 příspěvků) 22.08.2023, 07:21:08 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 21.08.2023, 21:30:03

Maníkovi houklo? Ale pravdu má Thielli. Já to sice moc neumím, ale když jsem se před nedávnem hecla při komunikaci s myslivcem,protože jsem právě nechtěla nic eskalovat, abych se pak o čokle nemusela bát, tak to klaplo právě dobře. Musela jsem se na to nastavit, přikázat si to, zatímco on tak trochu povykoval. nechala jsem ho, počkala jsem si a když jsem dostala prostor a on zas začal startovat, řekla jsem mu fakt naprosto v klidu, že ho prosím, aby on dal prostor teď zase mě. A řekla mu pak zase svůj postoj, v klidu, proč a co a…… pak jsme se potkali znovu a už jsme ne kámoši, ale třeba při příštím setkání mi řekl, že mu odešla stará feňule, takže to už je zas o levlík jinde, než byl ten začátek, protože lidem, který vás štvou nebudete tohle říkat. Takže ano, když to člověk v sobě dokáže /říkám jako někdo, kdo to moc neumí/, tak tahle cesta může někam vést. Ne vždy, protože s idiotem toho moc nenaděláme, ale to už se to prostě musí zkusit.

eena
eena (182 příspěvků) 22.08.2023, 08:43:07 xxx.xxx.231.241

Súhlasím s predchádzajúcimi príspevkami. Aj keď človek niekedy musí zmobilizovať všetky “sily” - jediné možné riešenie je skúsiť to po dobrom - často sa podarí jedine slušnou debatou (aj dosť veľa musí prehltnúť) zlepšiť vzťahy. No ak je druhá strana “chce” konflikt, tak potom nezmôžete nič a ostáva jedine “zlomiť nad tým palicu”.

A keďže sme v téme venčenie - tak pridám fotečky po venčení - bola u nás dcéra s jej “čudom” hyperaktívnym. Po lietačke na dvore takto skončili pod stolom 😊. Evidentne je moskovák naozaj adeptom na zoznam “nebezpečných” plemien. Myslím že úplne rovnako ako všetky ostatné psy - pri zlom vedení a zaobchádzaní bude nebezpečný každý 

Obrázek Obrázek
acher
acher (799 příspěvků) 22.08.2023, 08:52:38 xxx.xxx.222.196

Děkuji všem za pohled z jiné strany.To jsem potřebovala.Splést si nás nemohl,na to se známe dost.Potkávat se občas musíme.Nejsem člověk vyvolávající konflikty,spíš ustoupím a snažím se vyjít.Zkusím se ho zeptat až se potkáme.

Doron
Doron (2354 příspěvků) 22.08.2023, 16:02:41 xxx.xxx.162.126

Pán se zachoval jako hulvát, ale taky bych se ho zeptala.

Nebo případně Váš manžel by se mohl zeptat, na ženský si někdy chlapi víc dovolí..

Mně tedy taky vadí, když se lidi se psem zastaví před našimi vraty, protože to je jediná situace, kdy se mi psi začnou přetáčet a v tom přeskokovým jednání do sebe i trochu jdou.

Ta  jestli to nemohlo být tohle, třeba se bál o to štěně.. A taky v tom horku bývají lidi víc vzteklý.

Ale nevychované to je a hrubián 😬!

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 22.08.2023, 17:19:25 xxx.xxx.119.6

Tak my původně plánovali trávit dovolenou na “Maltě a v Písku,” nakonec jsme schovaní v obýváku. 

Moc se nedivím, že lidem hrabe, ráno jsem byla nakoupit a taky nic extra příjemnýho, sama jsem musela dát zpátečku, když jsem si uvědomila, že i já nejsem zrovna růžově nastavená☹️

Přišla jsem o křeslo, čtyři roky si ho to psisko nevšímalo.

Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.