Aktuálně: 4 061 inzerátů199 593 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Jak se vám venčí?

Bobca
Bobca (1420 příspěvků) 15.09.2024, 07:08:38 xxx.xxx.20.192

Ten první Yodův-teda opět nemá chybu👍🙂zachytit ten okamžik👌a v lese ten rozvodněný potůček…Normálě mě ty fotky po ránu nabíjejí..Když se rozhlédnu kolem sebe,co mě čeká po tom zedníkovi-ten jemný prášek všude a ve všem😲..Ale vzpomenu si na lidi ,kde mají vodu,ty čeká daleko horší úklid..Myslím na ně❤️

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 15.09.2024, 09:02:27 xxx:xxx.5ddc:f056
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 15.09.2024, 07:08:38

….ten úklid je děs, ale zase máte byteček malý, a budete to tam mít funkční a hezké a ušetříte vánoční úklid a ano, když člověk vidí tu hrůzu co voda přinesla, tak je šťastný, že vůbec může uklízet a má co uklízet….  

Fatia
Fatia (108 příspěvků) 15.09.2024, 09:49:12 xxx.xxx.43.204

Ráno vypouštím psíci na zahradu, naštěstí mi včas došlo, že velmi blízko se ozývá hlasité mňoukání. Psici zadržím a pro jistotu zajistím vodítkem. Kočky  má za normálního stavu tendence prohánět, zvlášť, když je to pohybující se objekt. A už vidím to nadělení. Na sousedovic túji se krčí zoufalé kotě, které rovnou skáče přes plot k nám a za ním ještě jedno. Boubina byla tak překvapená že dvou mňoukajicich kuliček, že jen čuměla. Tak jsme se na zápraží pomazlili, kočky vypadaly velmi udržovaně, obojky na krku, naštěstí i se známkou. Bydlí o dva bloky dál, poprvé se majitelům vzdálili ze zahrady a už je i s malou dcerkou zoufale hledali po okolí. 

Dobrý skutek pro dnešek splněn a uf, nemusím si nechat dvě velmi mazlivé a naprosto roztomilé kocourky. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Vahine
Vahine (750 příspěvků) 15.09.2024, 10:04:20 xxx.xxx.179.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fatia z 15.09.2024, 09:49:12

Pěkně mazlivé kočeny, krásné fotky 👍 a Váš dobrý skutek 👏

Věřím a vůbec se tomu nedivím, že nemít obojky a známky, měli byste v rodině přírůstky 😊 

Fatia
Fatia (108 příspěvků) 15.09.2024, 10:21:42 xxx.xxx.43.204
Vahine:

Pěkně mazlivé kočeny, krásné fotky 👍 a Váš dobrý skutek 👏

Věřím a vůbec se tomu nedivím, že nemít obojky a známky, měli byste v rodině přírůstky 😊 


Velmi nedobrovolně. Já vůbec nejsem kočičí, bydlíme u silnice v obci celkem frekventované, naproti máme krám, takže je tu provoz… nechci kočky a teď bude vlastní mládě, na žádné jiné se nechystame… Boubina kočky vážně prohání, ještě žádnou nedohonila, tak nevím, co by udělala, kdyby nějakou dohnala… ale byli tak roztomiloučký a jak hlasitě vrněli a vděčně mňoukali… zamačkávám slzu dojetí a ať si mě ty potvory nepřejou, jestli mi na jaře budou chodit srát do záhonů 😂😂😂

Bobca
Bobca (1420 příspěvků) 15.09.2024, 10:45:59 xxx.xxx.20.192
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fatia z 15.09.2024, 10:21:42

No ale že Boubina držela,když se kolem ní ta koťata tak otírala😇 fakt krásná..

tetrivek
tetrivek (159 příspěvků) 15.09.2024, 13:56:15 xxx.xxx.113.193

Náhodou někdy to psí a kočičí kamarádství je radost pozorovat. Mamka má čuvače a kocoura. Kocour připraven vystartovat za smrkem, jako ze zálohy skočí na psa. A pes si lehne na záda a dovádí spolu. Dokonce když je venku tahle tak kocour spí psovi na zádech. 

Taky jsem toho chtěla docílit u čuvačky, ale nezvládla jsem to. Protože má učitele dva ohaře a vraždící jezevčici. Tak by kočku prohnala, doufám že nezakousla. Škoda 

impact
impact (660 příspěvků) 15.09.2024, 16:02:52 xxx.xxx.44.248

U nás chvíli vylezlo sluníčko, tak jsem vzala spratečky okouknout vodu za barákem. Aspoň někdo má z té vody užitek. 😂

Ještě ráno tu byla strašná průtrž a reálně hrozilo, že tohle proletí aj přes nás. Ale naštěstí se počasí umoudřilo a voda se na našem konci dál statečně drží jen v krajních zahrádkách. 🙄

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
impact
impact (660 příspěvků) 15.09.2024, 16:19:44 xxx.xxx.44.248

Jooo a ještě jsem sem chtěla dát toto. 🤩

Už jsem nějakou dobu hledala nějaký pěkný obojky, co bych pořídila psům. Až na mě před pár dny vyskočil takovej fialovej krasavec od Monsterdog. Velcí kluci mají placatý polostahováky monsterdogy, co jsme vyhráli na sraze v tombolách. A tak maloši dostanou tyhle. 😍

Obrázek Obrázek
sutrik
sutrik (411 příspěvků) 15.09.2024, 16:43:50 xxx.xxx.9.104

U nás  odpoledne pár hodin nepršelo. Ještě se to má vrátit, přešlo to ze západu na východ a východ to prý pinkne na Českomoravskou vrchovinu zpátky. 

Naše vesnička je v pohodě, až na u několika budov vodu zateklou seshora. Několik obcí v okrese se záplavě nevyhlo, situace se  v okolí Novohradky odpoledne během minut rychle zhoršila 😕 Jsem zvědavá na Pardubice, až to tam doteče. A dál. 

Co se děje v Jeseníkách, je šílený😢

Obrázek Obrázek Obrázek
bambule
bambule (513 příspěvků) 15.09.2024, 17:56:00 xxx.xxx.73.20

Dnes odpoledne jsem konečně s Bambulí vyrazila na delší procházku. Včera celý den pršelo a hrozně foukalo, lámali se větve měla jsem strach někam dál vyrazit. Včera jsem byla na skok v práci, zatéká nám na několika místech stropem☹️ . Celý včerejší večer a noc a také dnes ráno silně pršelo během pár minut byl náš potok byl na 2 SPA. Dopoledne tady houkali v podstatě nepřetržitě sirény. Na dvoře se nám udělal laguna takže manžel co pár hodin startoval čerpadlo a odčerpával vodu. Jinak po poledni přestalo pršet, snad budeme mít klidnou noc. Lidi si tu předávají čerpadla, pomáhají s úklidem těm co jsou nějakým způsobem postižení povodní. Ať už mají zatopené sklepy nebo laguny na zahradách. Všichni se držte, když sleduju dění jinde v republice tak děkuju za to, že nás to chytlo jen mírně ( ale i tak hůř než v roce 1997). 

impact
impact (660 příspěvků) 15.09.2024, 18:09:04 xxx.xxx.44.248

No, Troubky už evakuují kvůli tomu, co letí po Bečvě. 😔  Za Troubkama se Bečva vlije do Moravy a za pár kilometrů je to u nás. Tak to bude asi veselá noc. Upřímně ale doufám, že je to v Troubkách čistě preventivní opatření. V 97 jim stačilo. 😟

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 15.09.2024, 18:14:34 xxx.xxx.221.216

Tak jak to sleduju… zprávy… tak jsem ráda, že bydlím, kde bydlím, že se mě to netýká a fakt lituju všechny lidi, co mají zaplavené domy, zahrady, sklepy, gsráže… to musí být děs. A ty Troubky, tak snad se minulost nebude opakovat.

Bobca
Bobca (1420 příspěvků) 15.09.2024, 18:41:31 xxx.xxx.20.192

v 97 se to otočilo v Tovačově-byly tam kmeny u Anína a vrátila se ta obrovská vlna do Troubek…..nikdo je nevaroval,se ani moc nedalo..Prý to bylo strašně rychlé...Nikdo to z té strany nečekal! Nahoře na hrázi příbuzný měl prý naštěstí otevřená vrata,proletělo to bez nějakých obrovských škod dvorem(jakože to nespláchlo dům)....Ale na “Loučkách” to odnesli nejvíc..ty domky z vepřovic-co mohly vydržet😟že to nezasáhlo chemičku v Lipníku,nebo kde..A my měli gumáky úplně zelené od toho blatíčka..Riskovalo se,že dům spadne,když jsme je stěhovali..

Sarah01
Sarah01 (2183 příspěvků) 15.09.2024, 22:01:16 xxx.xxx.162.253
impact:

No, Troubky už evakuují kvůli tomu, co letí po Bečvě. 😔  Za Troubkama se Bečva vlije do Moravy a za pár kilometrů je to u nás. Tak to bude asi veselá noc. Upřímně ale doufám, že je to v Troubkách čistě preventivní opatření. V 97 jim stačilo. 😟


Mají tam nějaké hráze nebo poldry? Já nevím, ale připadá mně, že někde se neudělala vůbec žádná opatření, jak kdyby si řekli, že to byla stoletá voda, která zase přijde za sto let.

impact
impact (660 příspěvků) 15.09.2024, 22:24:18 xxx.xxx.44.248
Sarah01:

Mají tam nějaké hráze nebo poldry? Já nevím, ale připadá mně, že někde se neudělala vůbec žádná opatření, jak kdyby si řekli, že to byla stoletá voda, která zase přijde za sto let.


Tak to nemám tušení. 😔 Četla jsem teda nějaký hejty, že tam lidi k tomu neprodali pozemky, ale nemám tušení, co je na tom pravdy.

U nás teda jo. U nás se udělala cyklostezka kolem Moravy a tu zvedli slušných pár metrů nahoru. Takže tím má voda prostor odejít do polí. Tak uvidíme v noci.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.