Aktuálně: 4 061 inzerátů199 595 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Jak se vám venčí?

lupus4
lupus4 (686 příspěvků) 12.09.2024, 17:29:03 xxx:xxx.7efd:db6b
balu:

Vy někdo víte, že s tím štěnětem nebudou nějakou dobu doma, aby si zvyklo? Třeba je budoucí majitel či majitelka doma, nepracuje, nebo pracuje z domu, a na štěně bude mít čas. Sarah by asi nedala štěně někomu, jehož způsob života by se jí nezdál.

Nemyslím si, že pořízení psa znamená, že už nikdy za jeho života nepojedu na dovolenou bez něj. Nevidím problém, když se po dobu mé dovolené o něj postará rodina či někdo spolehlivý. Dovolená se psem může být hrozně fajn, ale taky hrozně omezující a nemyslím tím cestování k moři, či jinam do zahraničí. I v republice to může být se psem problém, když má člověk krom kynologie i jiné koníčky a zájmy, třeba historii a památky. Tam se většinou se psem nesmí, a i kdyby jo, je to pro psa nuda a vopruz. Neužil by si to páník ani pes.


Nevím o nich nic, jen jsem si dovolil vyjádřit svůj pocit z uvedeného. Nic víc.

sutrik
sutrik (411 příspěvků) 12.09.2024, 18:22:52 xxx.xxx.20.3

Pro Českomoravskou vrchovinu předpověď počasí zatím vychází. Celý den prší,  teplota pod 10. Asi se mi zdálo, že jen před pár dny bylo přes 30. Je to velký skok. Vytáhla jsem nám pláštěnky, ale jako obvykle se Bonnie ani tak nechtělo na procházku, očichala jen vesnici, jízdárnu, statek a prý stačí. 

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 12.09.2024, 18:37:01 xxx.xxx.221.216

Je fakt, že mi na první dobrou přijde divné brát si štěně po dovolené, když já si beru dovolenou právě a kvůlivá štěněti..  ale je fakt, že o rodině nic nevíme, můžou pracovat z domova, panička může být v domácnosti atd atd.

No a dovolené… když byly děti malé, tak jsme jezdili k moři, tak ob rok, chrťáka hlídal u nás doma děda. Dneska si neumím představit, že bych byla tak dlouho bez psů, ani přes noc nikde nezůstávám a to je doma se psy syn.

Naši mladý to samý… jednou mi přivezli ausíka  na celý víkend a v sobotu večer si pro něj přifrčeli, že je jim doma bez něj smutno. Původně taky spekulovali, že by jeli k moři a já jim psa pohlídála a nakonec si dovolenou bez psa neumí představit.

Každý to má jinak… já si nemyslím, že je technický problém jet na dovolenou bez psa, když mám pro psa hlídání pro něj známou osobou, která se umí postarat a samozřejmě, když vím, že i pes to v pohodě zvládá. Naopak bych nikdy psa nedala kvůlivá dovolené do psího hotelu.

tetrivek
tetrivek (159 příspěvků) 12.09.2024, 20:35:33 xxx.xxx.113.193

Na Šumavě dneska napadl první sníh. Jen pro Šutříka, vemte si teplé oblečení. U Nás je teď pouze 6 stupňů a radar mi hlásí v noci sníh s deštěm. Ne že bych se netěšila až se ochladí, ale před pár dny přes třicet a tropy a teď rovnou zima. Těšila jsem se na krásný podzim. Mám ráda každé roční období, ale tropické léto nerada. 

No nic půjdu do skříní vyhrabat něco teplejšího, a to letní uklidit. 

balu
balu (2034 příspěvků) 12.09.2024, 20:47:06 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 12.09.2024, 17:15:22

Přesně tak, psa nemáte. Pořízením psa se člověk nevzdává svých dalších zálib, zájmů a koníčků. Nebo by měl? Na patnáct let, třeba?

Pro někoho existuje jen pes a jiné zájmy nemá, pak není co řešit. Ale lidé  mají i jiné zájmy. To, že bude pes týden, po dobu dovolené, u rodiny nebo prostě u někoho, koho zná a který se o něj spolehlivě postará, neuškodí ani psovi ani jeho pánovi. Jinou otázkou je, jestli to zvládne páník. Většinou to pes zvládne líp.

Nikomu nepředepisuji, jak to má mít, ale někdy se mi zdá, že se některé věci přehánějí.

Bobca
Bobca (1420 příspěvků) 12.09.2024, 20:58:32 xxx.xxx.20.192

Nevidím taky problém v tom,že si štěndo vyzvednou po dovolené..třeba měli dlouho termín zaplacený,a nemůžou ho prostě vzít sebou..a obzvlášť,když si budou na sebe zvykat-si myslím,že je to lepší v pohodě domova..Jídlo,čurání..atd..co s ním někde na hotelu??..Nebo pod stanem? nevíme,kde jsou a je to jejich věc..Pak bude naplno člen rodiny na celý úvazek..Proč je hned odsuzovat,třeba tu dovču mají i pro něj pak..

Verun
Verun (993 příspěvků) 12.09.2024, 21:29:38 xxx.xxx.220.12

Já si od svého milovaného psa taky ráda odpočinu a někdy ho záměrně nechám doma a jedem na Lipno (kamkoliv)   bez něj, i když ona to tam bezmezně miluje.

Doron
Doron (2369 příspěvků) 12.09.2024, 23:04:00 xxx.xxx.166.104

U nás je devět stupňů a zataženo,  ale neprší. 

Byla sme se podívat na Vltavu a uklidnilo mě, že už opravdu trochu odpouští přehrady, hladina se zvedla o takový metr, metr a půl..

Gučku jsem nechala doma, voda je na něj moc studená a určitě by se nechtěl nechat zahanbit mlaďochy a vrhal by se s nimi do vln🙂

Doron a Fram byli celý zdivočelí, asi se jim ulevilo, že přestala ta vedra, lítali, plavali a taky se předváděli,  kdo je jako vzornější pejsek. Framík plaval za ( s) kachnama pěknej kus od břehu,  jsem se lekla, ale nechal se hezky přivolat naštěstí. Psi žrali trávu,  což znamená, že bude pršet,  to ví každej 😂. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
impact
impact (660 příspěvků) 13.09.2024, 04:56:02 xxx.xxx.52.221
Verun:

Já si od svého milovaného psa taky ráda odpočinu a někdy ho záměrně nechám doma a jedem na Lipno (kamkoliv)   bez něj, i když ona to tam bezmezně miluje.


Co bych dala za to, kdybych mohla aspoň na tejden k moři. 😂 Takovej svatej klid a nevidět tejden jediný hovno. 😂

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 13.09.2024, 06:41:48 xxx:xxx.de3d:96d2

byli jsme na dovolené za těch třicet let bez psů třikrát. A to v době, kdy “malá panička” studovala vejšku, měla čas a chuť a neměl s tím žádnou potíž ani Xerxes (miloval ji), ani Lída (milovala ho a zvládala ho skvěle). A tak hlídali spolu barák i babičku s dědou.

Starší generaci (a to tchán byl hodně psí) jsme nikdy dogu na hlídání nedali - přeci jen to zvíře má hodně kilo a nechtěli jsme na týden dát psovi k dispozici jen zahradu a na procházku bych dogu nikomu nezvyklému na sílu takového mamuta prostě nesvěřila.

Všech pět našich dog cestovalo bez problémů - a ano, plán dovolené se upravit musí - ale nevadí to nikomu. A jde to od kopců skotské Vysočiny až po pláže Sicílie či kopečky v Alpách. Vždyť i život je o kompromisech - a tak se o dovolených bavíme všichni - my dva, pes i vnoučata (a kupodivu stále ještě s námi jezdit chtějí, i když pubertička již dorazila). 

Když jsme plánovali pořízení prvního štěněte, padlo rozhodnutí, že je naše odpovědnost. Naše radost i starost. A tudíž že se odkládat nebude a že to musíme zvládnout…

Sarah01
Sarah01 (2183 příspěvků) 13.09.2024, 07:31:36 xxx.xxx.11.197
lupus4:

jen jsou majitelé na dovolené

brát si štěně až “po dovolený” ? - těm bych já osobně prcka nedal - zavání mi to přístupem “až někdy na psa zbyde čas” (klec ?, cvingr ?, zahrada?)


Tak měla jsem takový lidi i v prvním vrhu, jo pochybovala jsem, ale teď musím říct, že jsou to nej majitelé, jaký jsem mohla vybrat. Mám ve smlouvě i nabídku hlídání, ale ještě nikdy ji nevyužili, psa všude berou s sebou a každoročně jezdí i na psí výcvikový tábor. Naopak lidi, kteří slibovali hory doly, byli mi doporučeni a nejsou to žádní chudáci, mě zklamali na celé čáře, fena celoročně na zahradě jako doplněk. Už jsem to tady někde řešila, onemocněla jim nějakou neuropatií a já bohužel nemám na to, abych jim zaplatila všechny náklady a vzala si ji zpět. Ve smlouvě sice mám, že při podezření na týrání zvířete si ho bez nároku na nějakou fin. částku beru zpět, ale každej víme, jak jsou tyto smlouvy vymahatelný. A soudit se nebudu.

Sarah01
Sarah01 (2183 příspěvků) 13.09.2024, 07:38:00 xxx.xxx.11.197

Psala jsem za sebe - nemám HO a v případě pořízení psa bych si vzala dovolenou. Přesněji řečeno bych si ho pořídila na prázdniny. Hypoteticky.

No, vidíte a jedné rodince právě vyhovovalo, že mám štěňata k odběru na začátku září a že to pro ně bude jednodušší najet rovnou na běžný režim, kdy jsou děti dopoledne ve škola. Každej to má prostě jinak.

Dafi
Dafi (222 příspěvků) 13.09.2024, 09:00:34 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 13.09.2024, 07:31:36

já jsem extrémně závislá na Dafině-tak jako víc než ona na mně:-()

a uvědomuju si to a vím,že to není normální….-nebo jako mě osobně už to nepřijde normální-takhle to napíšu..

a mými koníčky jsou psi a čtení,

a výlety,a to jezdíme ze psama,a do BK za kamarádkama a tatínkem jezdím s Dafi-pokud není extrémně vedro,že by ji to dělalo zle….

můžu si ji brát do knihovny,kde mám tady kamarádku a i ke kamarádce..

do knihovny beru,

ke kamarádce chodím tak málo,že neberu…jen někdy…

a ke kamarádce ve městě do knihy může taky..a dovolený…

brávaly jsme psa sebou-dřív Gera,a přes den hlídal tatka,když byl Gero starej,a my jely daleko-vlaky/busy+vero,zbytek dne+mini výletíky s ním

s Dafčou všude,a poslední roky jsme došly ke kompromisu

2 apúůl dne s Dafi-Moravský kras a okolí

a dva a půl dne bez ní-výlety někam hoodně daleko-celý den a ve městě-letos Telč-v 6 ráno odjez-příjezd v půl deváté večer-bus/vlak,ve městě milion lidí,jarmark,a tropy….

vzhledem k tomu,že ze psy trávím 95 procent svýho času-těch 5 procent připadne na kamošky v BK-oběd,oslavy-narozek,jinak i tam ji beru s kamarádkami na kafe+velkou vycházku..

tak si říkám,že kdyby jsme jely 4 /5 dní bez ní-třeba kvůli vedrům,který fakt nedává…

 tak by nás za to nezavřely😀-nadsázka a můj humor🙂

prostě občas taky chceme vidět muzeum/památky…a do hodně zahrad pes nemůže…

Elisak
Elisak (71 příspěvků) 13.09.2024, 16:30:06 xxx.xxx.194.232

My letos byli na dovolený bez psů (no byla to spíš svatební cesta) poprvé co máme psa. Docela dlouho jsme řešili jestli to vůbec podniknout. Hlídala moje mamka a ne, že bych jí nevěřila, jen je to s Quiíkem prostě složitější, než se zdravým psem. Navíc s jejíma fenama měla sama na starost dohromady 5 psů, basenjíků, takže když potkali srnku tak bylo docela veselo... Ale nakonec to bylo v pohodě, klukům jsme ani nechyběli, co by jsme jim taky chyběli, když měli doma takovej "harém". A my si to taky užili, byli jsme na Madeiře 8 dní.

Orionka (neregistrovaný) 13.09.2024, 17:59:41 xxx.xxx.149.248
tetrivek:

Na Šumavě dneska napadl první sníh. Jen pro Šutříka, vemte si teplé oblečení. U Nás je teď pouze 6 stupňů a radar mi hlásí v noci sníh s deštěm. Ne že bych se netěšila až se ochladí, ale před pár dny přes třicet a tropy a teď rovnou zima. Těšila jsem se na krásný podzim. Mám ráda každé roční období, ale tropické léto nerada. 

No nic půjdu do skříní vyhrabat něco teplejšího, a to letní uklidit. 


Léto se vrátí!

Orionka (neregistrovaný) 13.09.2024, 18:44:03 xxx.xxx.149.248

Stránky mohou být beze změn, ale vědkyně z VFU určitě zkoumají dál. 

Orionka (neregistrovaný) 13.09.2024, 18:45:29 xxx.xxx.149.248
Orionka:

Stránky mohou být beze změn, ale vědkyně z VFU určitě zkoumají dál. 


To je k pijákovi, vypadla citace.

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 13.09.2024, 19:31:01 xxx.xxx.189.104

No když tak koukám ven, tak mě dohnalo staré známé “bacha na to, co si přeješ”

“Bože, přeju si, aby už nebylo takový horko, aby bylo spíš chladněji” (kvůlivá Gině, abychom zase mohly chodit normálně na prochajdy.)

A Bůh řekl “staniž se…” a přání mi splnil…

Fučí vítr, leje jak z konve, je zima, že bych klidně snesla zimní bundu…takže procházka je sci-fi, vlastně si ani neumím představit, jak dostanu Ginu ven alespoň na vyčůrání na zahradě 😴…protože když už jí dostanu ze dveří, tak zalehne pod střechu do závětří před garáž a tramtadadá, žádný venčení nebude…chjo…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.