Aktuálně: 4 075 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Jak se vám venčí?

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 08.09.2024, 11:51:23 xxx.xxx.189.104
acher:

Mám teplo také ráda,ale tak do 25°C.No a přes 30°C,to už jsem mrtvá. Už se také těším na ochlazení a déšť. Večer se chodíme s Alanem venčit tak okolo osmé,ale to ani Alan nechce jít nikam daleko Pak krmíme králíky,jelikož ti také jsou celý den zalehlí a pomalu ani nežerou až přes noc.Včera jsme dokonce potkali úhlavního nepřítele bílého ovčáka,tak to ožil,to by se i popral,ale měl smůlu,musel jít u nohy a jen sledovat.Paní s ovčákem se nám jinak vyhýbá vélikým obloukem,jelikož ten stojí na zadních štěká,vrčí a nemůže ho utáhnout,ale teď neměla moc kam,Alan,ikdyž není v klidu a pobroukává a musím ho důrazně upozornit,že prostě u tý nohy půjde,tak nevyvádí.


jelikož ten stojí na zadních štěká,vrčí a nemůže ho utáhnout

Tak já musím říct, že Gina je hodnej pes…a sama o sobě podobné typy psů dává s přehledem…teda po mém důrazném “Gino, NE”…(to když byla mladá, tak to byla větší “sranda”, to se mi kolikrát chtělo i brečet, když jsem jí zuby nehty držela a ona dělala óbr divadlo…ale tak to dělala na každýho psa) Problém je Matěj…resp. problém je, že jde s námi Matěj a běda, když se na Matýska nějaký pes oboří…ani se nemusí obořit, stačí, že štěká a nebo vrkne, vyvádí na vodítku…to už jsem Ginu několikrát zažila, že docela vrčela a upřímně, nejsem v jejím případě vůbec schopná odhadnout, jestli by zůstalo jen u vrčení nebo jestli by nakonec vyrazila dotyčného drzouna srovnat do latě…a jakou silou a razancí, abych třeba v tom případě netvořila vlečku v pozici ležícího střelce. Ono jak je Gina “hodnej” pastevec, tak když potom zavrčí nebo spíš bych to nazvala “začne dunět”, tak i já…její majitelka mám skorem husí kůži a vím, že to je konec srandy…je to horší než když by začala štěkat, protože vím, že to je jenom bububu funkce a jenom straší…Maťulky je mi líto, to je takovej hodnej trouba a přijde mi, že je z toho takovej nešťastnej, když nějaký pejsek reaguje ne zrovna přátelsky….řekla bych, že nechápu důvod, že nechápe, proč se ten pes tak chová.

Upřímně pokud to alespoň trochu jde, tak podobné psy obcházíme velkým obloukem…pokud to nejde, tak ale minu hodně rychle, než by pastevecká ředitelka zeměkoule mohla od vrčení/dunění zavelet k útoku…pokud to nejde se vyhnout a mě situace zavání nebezpečím, že třeba druhý majitel by psa nemusel udržet resp mohl by být přitažen až k nám…tak se raději otočím na podpatku a jdu jinudy, nebo se vrátím na nějaké místo, kde se vyhnout můžeme.  

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 08.09.2024, 15:17:20 xxx:xxx.e11f:b8f1

celý týden děsné vedro - navíc od pátku do dneška jsme neměli páníka - tudíž se venčilo jen málo… přesto něco z večerních či ranních výprav se najde. Takže pes:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 08.09.2024, 15:27:51 xxx:xxx.e11f:b8f1

a ještě přidám pár fotek z návštěvy Kunratic u Cvikova. Vzali jsme tam minulou neděli ráno moji maminu na výlet - a návštěva Skleněné zahrádky i Křišťálového kostela se jí moc líbila.  

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Orionka (neregistrovaný) 08.09.2024, 16:17:10 xxx:xxx.c8e2:29ae
Xerxova:

a teď ty nepsí - je vidět, že buď jsme chodili večer či ráno a navíc kolem vody…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

V Jizerkách to pořád krásně teče. Já už z potoka nenaberu.

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 08.09.2024, 16:24:08 xxx:xxx.e11f:b8f1
Orionka:

V Jizerkách to pořád krásně teče. Já už z potoka nenaberu.


taky už někde neteče. Myslím, že příští týden se to opraví… Hlavně aby té vody zase nebylo najednou moc. Na ochlazení se těším - však často píšu, že miluju mlhu a déšť a zimu… vedro blbě snáším a tak se těším jak malá holka

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 08.09.2024, 16:31:28 xxx:xxx.70d5:161e
»
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 08.09.2024, 15:18:31

také jsme našli háďátko. Uklízeli jsme dřevo - když tedy má večer pršet a pod ním takovýhle poklad. Mám živou zahradu.

Obrázek
kometa
kometa (5543 příspěvků) 08.09.2024, 18:33:58 xxx.xxx.147.163
Xerxova:

nejdřív jsem si myslela, že je to malá užovka - ale ne, byl to slepýš


Já právě taky. Ale na druhý pohled už ne. Na žádnou užovku mi to nesedělo.

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 09.09.2024, 07:34:37 xxx.xxx.20.192

teda Xerxová🌼..opět zážitek..ten západ,nebo ta 3.-splávek..🤗..poslední…sakriš,všechny jsou TOP..🙂..O Yodovi ani nemluvím.."tlama si žije vlastním životem"-tu kdosi napsal🤭

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 09.09.2024, 09:27:42 xxx.xxx.189.104

Tak ta předpověď meteorologům vyšla…včera jsme dělali čůrací procházku za pozdního letního večera a dneska???…Chčije a chčije a tudíž Gina usoudila, že čůrat vůbec nepotřebuje….veřím tomu, že půjde ven nejdřív v poledne až bude po obídku.

Jinak teda jsem tady tvrdila, že u nás jsem už zajíce neviděla 15-20 let (tedy myslím naše venčící louky) a včéra večír nám jeden normálně přeběhl přes silnici mezi barákama…namířil si to takovou cestičkou mezi neudržovaným porostem…ale ta vede pod tratí k dalším barákům…tak nevim, odkud se tam přimotal.

Gina teda normálně řekne “tvl viděla jsi to?”…ale včera vzhledem k tomu, že ušák vystartoval docela blízko od nás a už nebylo denní světlo, tak se teda rozeběhla. Naštěstí, když napne vodítko, tak sama povolí, ale teda do klidu se nedokázala hodit, tak udělala kolečko kolem mě…a teda ještě jedno….což vyžaduje už trochu zručnosti, když mám na vodítku ještě jednoho psa, abychom se do vodítek nezamotali…než se mi povedlo Ginu přitáhnout a uklidnit. …jakože za tím zajíčkem opravdu nepoběžíme a ne Gino, ani ho nebudeme sledovat…my jdeme tudyma…

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 09.09.2024, 09:56:03 xxx:xxx.5a9d:ee71
Bobca:

teda Xerxová🌼..opět zážitek..ten západ,nebo ta 3.-splávek..🤗..poslední…sakriš,všechny jsou TOP..🙂..O Yodovi ani nemluvím.."tlama si žije vlastním životem"-tu kdosi napsal🤭


A ta voda na 8. !

Juchů, mám plný sud a stále prší. Takový pěkný zalejvák. Když bude pršet 3 dny, tak se snad příroda vzpamatuje a i u nás se snad houby objeví. Jestli tedy pozítří nezamrznou 😀

Tenurri
Tenurri (504 příspěvků) 09.09.2024, 10:25:50 xxx.xxx.22.64
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 09.09.2024, 09:27:42

My tu máme místního městského zajíce 😀. Občas ho potkám brzy ráno, nebo pozdě večer, když je v okolí klid. Minule jsme se všichni lekli. Jack čuchal u plotu v listí a najednou ze druhé strany něco rychle vyskočilo a pelášilo pryč…si tam dával 20 a my ho chudáka vyrušili. 

No a jednou jsem se rozčilovala, co to k nám běží zase za malýho psa bez páníčka (moc ven nenosím brejle 😀), než se to rozhodlo, že už jsme moc blízko, otočilo se to a odhopkalo to pryč…

A k počasí…jsem moc ráda, že se konečně ochladilo a prší. Jack už tolik ne, tváří se jak nejvíc týranej pejsek na světě, když musí ven čůrat.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 09.09.2024, 11:16:49 xxx.xxx.189.104
Tenurri:

My tu máme místního městského zajíce 😀. Občas ho potkám brzy ráno, nebo pozdě večer, když je v okolí klid. Minule jsme se všichni lekli. Jack čuchal u plotu v listí a najednou ze druhé strany něco rychle vyskočilo a pelášilo pryč…si tam dával 20 a my ho chudáka vyrušili. 

No a jednou jsem se rozčilovala, co to k nám běží zase za malýho psa bez páníčka (moc ven nenosím brejle 😀), než se to rozhodlo, že už jsme moc blízko, otočilo se to a odhopkalo to pryč…

A k počasí…jsem moc ráda, že se konečně ochladilo a prší. Jack už tolik ne, tváří se jak nejvíc týranej pejsek na světě, když musí ven čůrat.


Jack už tolik ne, tváří se jak nejvíc týranej pejsek na světě, když musí ven čůrat.

Gina se netváří jako týranej pes…Gina se tváří, že se jí to netýkám, když volám “No tak Ginuš, poběž udělat alespoň čůranda”…a můj proslov o tom, že je pastevec a ti pracují za každého počasí a neřeknou “tak čus bus ovce, teď se hlídejte sami, prší, tak my se jdeme schovat” a ta potvora mi řekne “no tak sorry jako, moje ovce jste vy moji lidičkové a promiň, jsem si nevšimla, že by ses pásla na zahradě…vodíš, pěkně tě hlídám doma…jsem pastevec…ležím na vyvýšeném místě, abych měla přehled (na gauči) a střežím vás jako oko v hlavě”

Aluška
Aluška (105 příspěvků) 09.09.2024, 11:20:45 xxx.xxx.200.75

Na začátku léta se Mirečkek opět oženil, tentokrát s králičí slečnou Balinkou. 7.9.2024 v brzkých ranních hodinách přivedla pyšná maminka Balinka na svět 2 červené pejsky a 2 červené holčičky. Všichni jsou zdraví, maminka si miminka hlídá a miminka krásně baští ❤❤❤❤

Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.