Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Jak se vám venčí?

sutrik
sutrik (408 příspěvků) 06.09.2024, 19:29:29 xxx.xxx.88.118

Tak jsme po 12 měsících na místě prvního dogtreku. Bonnie bylo necelých 12 měsíců a šly jsme 17 km. Zítra půjdeme třicítku. Má to být víceméně v lese, bydlíme u pláže u řeky.  Tak by to mělo i přes vedra jít. Nikam nebudeme spěchat.

Orionka (neregistrovaný) 06.09.2024, 19:36:44 xxx:xxx.c8e2:29ae

Tak nevím, kterého z těch malých psíků a jejich majitelek obdivuji víc. Kiliána nebo Bonnie.

sutrik
sutrik (408 příspěvků) 06.09.2024, 19:54:56 xxx.xxx.88.118

Potěšilo mě to, my ale Kiliánovi a Evě nesaháme po kotníky. K přípravě na dlouhé výlety klidným tempem stačí chodit kratší výlety. Připravit čtyřnohého parťáka na závody poslušnosti, obranu, hledání atd. je mnohem těžší. Možná ale jednu dovednost lepší máme. Plazení 😁 Sice není úplně žádoucí, aby se pes při zkoušce místo chůze u nohy plazil, ale jde to Bonnie výborně 😂

Obrázek Obrázek
Kilian
Kilian (1402 příspěvků) 06.09.2024, 20:40:59 xxx:xxx.c3de:2a1c
»
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 06.09.2024, 19:54:56

….šutřiku vždyť jste skvělý tým, ja bych vůbec neměla na to, co s pesanem děláte vy….a k tomuhle co děláme jsme se dokopali teprve před relativně krátkou dobou, před tím jsme jenom blbnuli……nikdy by mně nenapadlo, že budu s Kelisem dělat sportovku….tak uvidíte co vám časem živit s pesanem přinese….

Sarah01
Sarah01 (2173 příspěvků) 06.09.2024, 21:11:57 xxx.xxx.162.253
Kilian:

…krásná, inteligentní,šikovná a v balíku….pes snů….  


To nevím, jestli v balíku, spíš ne, ale potěší to. 😊

Kiliánkovi moc gratuluju. 👍🌹

Anet10
Anet10 (141 příspěvků) 06.09.2024, 21:19:28 xxx:xxx.4544:64ef

LIdi, nevíte, jak se zakládá kanál na youtube? Mám tam účet, ale založit kanál mi nejde. Abych mohla zde vložit video, tak musím mít na youtube svůj kanál a to se přes všechnu snahu nedaří

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 06.09.2024, 23:06:03 xxx.xxx.221.216
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anet10 z 06.09.2024, 21:19:28

Já teda nevím…když jsem na youtube a přihlásím se, tak vlevo má “nabídku” a mezi jinými i “váš kanál”. Nepamatuju si, jestli je to tam od začátku a nebo až po vložení prvního videa. Tak ale když rozkliknu svůj profil a rozbalí se mi roletka, tak to nabízí “studio youtube” a myslím, že přes toto videa nahrávám. a nebo hned vedle profilový značky mám ikonu kamery s nápisem vytvořit a když to rozkliknu a vyberu nahrávání videí, tak mě to taky přepne na studio.

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 06.09.2024, 23:34:05 xxx.xxx.221.216
Kilian:

…Sardullah.já zase nesmírně obdivuji vás a vaše medvědy….váš úžasný vztah a vaši moudrost, respekt a lásku k mim….jak fungují v běžném životě s vámi doma i venku..a velmi obdivuju jak o tom všem píšete, bylo by to na krásnou knihu….


Jako vím, že už jsem s tím trapná, ale musím sem dát aktuální “veselou historku z natáčení”, která velmi typicky dokládá…

.jak fungují v běžném životě …podruhé…

Vypustím psy na poslední vyvenčení…po nějaké době začne Gina vyštěkávat, neboť viděla dokument, že vlci už jsou již i v Krušných horách…co na tom, že bydlíme v podkrušnohoří a pravděpodobnost, že vlk poběží směrem do města, po hlavní ulici…silnice lemovaná chodníky a domy…se rovná nule, prostě jednou jsem pastevec a prevence je prevence a tak štěkám jako hrom, ať jdou vlci zase dom…a tak jako uvědomělá občanka města, která nechce obtěžovat sousedy štěkotem, vyrazím na dvůr, abych ukončila večerní směnu svojí pastevecké psí holky. 

Modlím se, aby až na ten dvůr vylezu, tak aby Gina stála a nevyštěkávala v leže…abyste rozuměli…když totiž stojí, tak je velká šance drapnout jí za hřívu a s povelem “k noze, jdeme” jí odvést dom…za tu hřívu jí samozřejmě netáhnu (to by se madam ani nenechala, jen eliminuju to, že ta potvora proradná u dveří nezabočí doprava domů, ale odbočí doleva směr zahrada a to bych zase byla v zadeli. A kdyby ležela, tak jsem úplně bez šance.

A juchů, mám štěstí, Gina stojí…tak k ní dojdu, drapnu jí za hřívu a říkám “cha chá…a mám tě” a Gina řekne “cha chá…” a svalí se na zem a lehne si na záda. Tady by asi nezkušený kynológ začátečník amatér, co má načteno mohl podotknout, že jako dobrý, že čuba se uvedla do podřízené pozice…tak vážení začátečníci, to by byl v našem případě kardinální omyl. Gina totiž padne na záda, poněvadž moc dobře ví, že její panička není ani Superman, ani Xena bojovnice a psa ve váhové kategorii 50+, který nejenže nespolupracuje, ale urputně drží pozici na zádech, prostě nezvedne a prej “No a co teď budeš dělat, se předveď ty Copperfielde?”. Ale…já jsem tady vedoucí, já jsem bůh a pán brány …

(tady bych jenom podotkla, že tohle možná platilo na berberku Sáru, Gině je to šumák, neboť se mnou nemá telepatické spojení…teda nějakou telepatii ovládá, ale o tom až později)

a tak jako vím, že na svýho psa fyzicky nemám a tak musím mít navrch psychicky a tak řeknu “cha chá…tak já jdu pro ten páreček” a odcházím do domu…ale nechce se mi do schodů, projít obývákem do kuchyně, do lednice pro párek a zase zpět a tak přešlapuju nějakou dobu na chodbě (Gina na mě nevidí, je to za rohem) a pak zpoza rohu vydám nekompromisní povel pro přivolání “Ginuško, páreček….” a Gina…nic…no tak se teda seberu a opravdu pro ten párek dojdu a opět zpoza rohu volám “Gino, páreček…” a Gina??…Hupky dupky ke mně pro páreček. A tady se vracíme k těm telepatickým schopnostem…je úplně jedno, jestli párek přinesu na první dobrou, na druhou dobrou, na třetí dobrou…Gina přijde až když mám párek skutečně…a nemůže ho vidět, za roh nevidí (alespoň myslím, že takovou superschopnost nemá) a teda při vší úctě k psímu čmuchacímu talentu, si říkám, že za roh ho nemůže ani zavětřit…takže zbývá telepatie.

No tak asi tolik k tomu “”"fungování""" doma..😉

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 06.09.2024, 23:57:35 xxx.xxx.221.216
Sarah01:

Holčička z mého prvního vrhu Haileynka (v PP Arwen) se stala hvězdou reklamy na tiskárny 🥰

https://youtu.be/gh-FoffSdvg?si=STL02RGaGuJh_tOp


No tak to máme nejen mistry ve výkonu a šampiony krásy, ale už i téměř filmové hvězdy…👍 no super, to je čest patřit do takové komunity…

…ahá, tak moje filmová hvězda “hérečka” Gina říká, že mám jít okamžitě do postele a spát ….no tak jo Ginuš, už jdu, ale jen proto, že jsem zrovínka chtěla zaklapnout noťas a jít si lehnout…si nemysli, že si jdu lehnout, protože ty mi to asgerechnet nařídíš….🙄

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 07.09.2024, 06:47:37 xxx:xxx.ff0a:2eba

včera nám s kytarou odjel až do neděle páník (matici kdesi v Krkonoších vzpomínají na své studentské roky) a tak tedy dneska ráno jen poklidná (a krásně chladná) procházka u nás “kolem plotu”. Nepotkali jsme ani živáčka, bylo to moc fajn. A Yoda četl a četl a čmuchal a čenichal… neboť procházek po civilizaci a parcích má méně, než těch lesních. Takže spokojenost.

A teď opět větrám všemi okny a dveřmi… aby se zase vytvořilo chladné klima, co vydrží alespoň do odpoledne…

Bobca
Bobca (1408 příspěvků) 07.09.2024, 07:10:38 xxx.xxx.20.192
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 06.09.2024, 23:34:05

K tomu párečku..Já si myslím,že on vás spíš slyšel jít a pak cvaknout ledničku-i když je to třeba dál v domě,ha?…To ticho,když jste byla za rohem se jí určitě nezdálo…🤫

Jinak ty vaše příběhy taky ráda čtu..A ta “hérečka” musí být úžasná👌Vyfoťte ji občas🙏

kometa
kometa (5537 příspěvků) 07.09.2024, 08:27:33 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 06.09.2024, 23:34:05

že za roh ho nemůže ani zavětřit…

Tím bych si nebyla tak jistá. My člověci nemáme vůbec představu, co psi svým čichem dokážou.

Ale na druhou stranu telepatie existuje. Už jsem psala - kamarádka měla bytového kocoura. Konzervy pro něj byly ve špajzu s lidským jídlem. Kdykoliv ho otevřela, aby vzala něco pro lidi, nezájem. Jakmile se dotkla kočičí konzervy, stál jí kocour během vteřiny za zadkem, i když byl ve vedlejším pokoji.

Akta X.

hmn
hmn (1164 příspěvků) 07.09.2024, 09:02:34 xxx.xxx.252.195

“A juchů, mám štěstí, Gina stojí…tak k ní dojdu, drapnu jí za hřívu a říkám “cha chá…a mám tě” a Gina řekne “cha chá…” a svalí se na zem a lehne si na záda. Tady by asi nezkušený kynológ začátečník amatér, co má načteno mohl podotknout, že jako dobrý, že čuba se uvedla do podřízené pozice…tak vážení začátečníci, to by byl v našem případě kardinální omyl. Gina totiž padne na záda, poněvadž moc dobře ví, že její panička není ani Superman, ani Xena bojovnice a psa ve váhové kategorii 50+, který nejenže nespolupracuje, ale urputně drží pozici na zádech, prostě nezvedne a prej “No a co teď budeš dělat, se předveď ty Copperfielde?”. Ale…já jsem tady vedoucí, já jsem bůh a pán brány …”

😄

ty holky jsou jako přes kopírák….😎


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.