Aktuálně: 4 061 inzerátů199 595 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Jak se vám venčí?

acher
acher (803 příspěvků) 30.08.2024, 09:13:52 xxx.xxx.222.196

Musím říci,že jsem tedy s žádným psem  kvůli hárání fen žádné velké problémy neměla.Ano,že 1-2 dny nechtěli žrát když se hárala fena doma,to ano,ale to zase nijak neřeším.Chceš,necheš,hubený žádný z nich nebyl,ale že by otěžovali ostatní to ne.Bylo jedno jestli to byl krycí pes,co kryl nebo pes,co nikdy nekryl.Ale já asi v tomhle psy dost cepuju.Nenechávám olizovat čůránky,vyžaduju poslušnost,ale zase se nevyhýbám kontaktu s háravou fenou,kde psa učím se ovládat.Zrovna před asi 14 dny jsme byli s Alanem na procházce a přiřítila se k nám nejmladší fena bordery sousedky.Koukala jsem,kde je panička s ostatními.Byla hodně vzadu,jednu fenu na vodítku a volala,že se ji hárá.Volám,mě to nevadí.Psa jsem nechala s fenou pozdravit a odvolala jsem ho a už mu víc nedovolila fenu nějak otravovat.Zpočátku to byl opruz,neustálé povelování,ale  ke konci procházky už si hrál se zbývajíci fenami a háravku neřešil.Doma naprosto vklidu,nekńučel,žral normálně.Druhý den jsme šli okolo,běžel feny k plotu pozdravit a ikdyž se tam háravka u plotu nastavovala,pes nijak nevyšiloval.Zavolala jsem na něj a šel dál.

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 30.08.2024, 09:16:02 xxx.xxx.226.62
acher:

Slíbila jsem fotku,ale vyfotit je to není jen tak.Člověk by neřekl,jak umí být ježek rychlý.

Obrázek Obrázek

Jeeeditíííí, já jednak hnusně závidim a druhak moc děkuju za ty pichlavý koudele, že jim pomůžete. A…kdyby….byly ….ešče časem nějaký reporty……. to by bylo!!

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 30.08.2024, 09:17:59 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 30.08.2024, 09:13:52

Jo, taky to tak mám, psy jsem vždycky naopak vedla do kontaktu s háravou fenou, protože na sídláku se jim jaksi člověk nevyhne, takže se i u háravky poslušnilo a fungovalo a jak se mi to pak hodilo, když jsem k prvnímu ohaři přivedla fenu z útulku, a když pak s ní vyrůstal Štajn a pak k němu přišly Tali. 

Je ale taky možný, že člověk nenarazil na psa, který by byl fakt velkej hormon. 

Fatia
Fatia (108 příspěvků) 30.08.2024, 09:41:30 xxx.xxx.17.84

Taky mám teď ježčí příhodu. Na zahradě mám kůlnu na nářadí, přes léto často s otevřenými dveřmi. Hned vedle je posezení. Tak si takhle v horké letní noci sedíme a z kůlny se ozývá zvuk. Myš, jasná myš. Blíží se podzim a do kůlny se nám nastěhovala myš! Jsou tam uložené i různé textilie, podsedaky apod, nechci tam mít myš! S baterkou prohlédnuty všechny kouty, ale jasně, myš neviděna… další noc zas, tichy škrabavý zvuk, prostě je tam myš, koupíme pasticku, myši tu nechceme. Ale opět probíhá pátrací akce s baterkou… A v tom muž volá, není to myš, my tu máme ježka! V kůlně je totiž i skříň, ve které jsou uskladněny hrábě, lopaty apod. On tam asi zalezl někdy nad ránem, kdy zůstala otevřená a já ji přes den zavřela. Ježek zůstal ve vězení. Chudák vypadal už dost vyčerpaně. Dali jsme mu vodu, nechali otevřené dveře a doufali, že má jen žízeň a jinak mu nic není, pro jistotu vyhledali záchranné stanice v okolí, kam ho kdyžtak ráno odvezeme… no do rána zmizel. Ježek mě naučil zavírat dveře 🙂

acher
acher (803 příspěvků) 30.08.2024, 09:46:00 xxx.xxx.222.196
Zrzavci:

Jeeeditíííí, já jednak hnusně závidim a druhak moc děkuju za ty pichlavý koudele, že jim pomůžete. A…kdyby….byly ….ešče časem nějaký reporty……. to by bylo!!


Pokud se mně je podaří vyfotit,dodám.Dnes ráno čekali 4 kocouři u díry do přípravky a my proč tam nejdou.A z druhé strany na ně koukala stará ježková a asi nikdo nechtěl ustoupit.

Tenurri
Tenurri (506 příspěvků) 30.08.2024, 09:54:31 xxx.xxx.22.64
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 29.08.2024, 22:37:09

No já jsem zvědavá, jak to půjde u nás, hned vedle v bytě bydlí mladá fenka zlaťáka. Naštěstí je na to zatím ještě mladej. 😀

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 30.08.2024, 10:09:39 xxx.xxx.221.216

A tak já nemůžu řîct, že by to byla až taková hrůza, když se na to kouknu objektivně… jen mě to prostě trochu otravuje… jasně hlady neumře, sice se v jídle nimrá, ale není to tak, že by vůbec nejedl, sice pokňourává, ale tak není to celej den nonstop…. no a pak se teda snaží Gině… kdykoliv jde kolem ní… olizovat uši, oči.. teď pislední dva dny i naskakovat, ale taky ne nějak urputně furt, ale už to prostě vyžaduje korekci z naší strany. A nej problém… to co mě otravuje nejvíc…. Gina v tomhle pičasí přes den vegetí ve sklepě v prádelně, Mates do prádelny nechodí, ale teď je v režimu “ ležím s Ginou” tak si tam chodí lehat k ní a to je na pohodu, pokud se tam usalaší Gina jako první… ale… když tam seběhne první Mates, tak si Gina dřepne na schody a kňourá a poštěkává, protože madam si nepůjde do prádelny, když je obsazená.

No takže žádný drámo, ale jak jsem zvyklá na pohodičku, tak je to takový 100x nic umořilo vola.

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 30.08.2024, 10:09:58 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fatia z 30.08.2024, 09:41:30

Ježek mě naučil zavírat dveře

se ti jednou může hodit jako výchovná metoda  😀

hrnky! Bože hrnky!

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 30.08.2024, 10:24:20 xxx.xxx.221.216
Sardullah:

U nás někde v sousedství hárá nějaká psí slečna. Tak to nejdřív vypadalo, že to bude s Matějem tentokrát na pohodu… trochu si pokňoural, ale jedl normálně … no bohužel to byl jen nějaký začátek… s jídlem jsme momentálně tak na štýru v lepším případě na trojku a furt musíme hlídat, aby neobtěžoval Ginu…. tak doufám, že už to brzy bude za náma a budu mít zase normálního psa… s těma chlapama je kříž😵‍💫

Ps: no a teď mi ještě kleknul noťas… když se daří, tak se daří…🙄


No teda vím, že to sem do tohoto tématu nepatří, ale potřebuji navázat na svůj příspěvek…

je všerejší večer a skončila jsem tedy tím, že mi kleknul noťas, Fajn…lehnu si do postele, koukám na televizi …já jsem nespavec, takže už je hodina po půlnoci, sleduju Buffy, přemožitelka upírů a najednou koukám …na stropě nějaká tmavá skvrna…pojala jsem podezření, které se mi potvrdilo, když jsem na strop posvítila…pavouk..pokoutník….a nastala akce P…nejdčív jsem si zkusila cvičně stoupnout na židli, jestli z ní dosáhnu na strop, pak odnést židli k místu, kde se nachází pavouk…strop nad krajem postele…na stolek vedle si připravím sklenici, najdu něco, čím pavouka podeberu…celou dobu ho furt sleduju, ani se nehnul…celou dobu už jsem měla samo domo rozsvíceno…no a už teda nachystáno, beru do ruky sklenici a na ten okamžik jsem jukla na tu sklenici a zpět a …pavouk nikde. Teda dost pochybuju, že stihnul zaběhnout za postel …i když to by na situaci nic nezměnilo…takže další varianta, co se nabízí je, že prostě hupsnul do postele …už jsem to zažila….prohledala jsem s baterkou vše, pavouka nenašla. No a jako vím, že člověk nikdy není dál než 3 kroky od pavouka, ale když víte, že tam to pavoučí hovádko je, tak je sci-fi si lehnout do postele a o nějakém spínku nemůže být řeč…tak ještě že máme velkej barák…v noci jsem se stěhovala do bývalého dceřina pokoje….a dnes bude v ložnici akce velký vysavačový úklid a ani tak nevím, jestli tam to spaní dám, pokud tedy pavouka fyzicky nenajdu, což si nemyslím.

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 30.08.2024, 11:30:45 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 30.08.2024, 11:28:03

Jediti! Ach bože ščenátko.

ne, mně je to jedno, nezávidim. vůbec. ani malinko. 🙂

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 30.08.2024, 12:10:52 xxx.xxx.221.216
Aluška:

Příští týden budeme o dukát bohatší. Teda o Dukátka. Naše smečka se rozroste, seznamte se - Duque Estrella del bosque - Dukátek

Obrázek Obrázek

Ťuťánek 😍❤️

Vahine
Vahine (750 příspěvků) 30.08.2024, 12:31:22 xxx.xxx.179.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 30.08.2024, 11:28:03

Dukátek 😊 to je hezké jméno a je nádhernej 😘 a to pálení! Fešáček načechranej voňavej….jsem  z něj úplně paf 🙈

Aluška
Aluška (105 příspěvků) 30.08.2024, 12:44:05 xxx.xxx.200.75

V překladu má jméno Vévoda - hvězda z lesa. Tak doufejme že zazáří na výstavách jako Mireček a bude vše jak má, aby z něho byl chovný pes

Fatia
Fatia (108 příspěvků) 30.08.2024, 15:24:30 xxx.xxx.17.84
Zrzavci:

Ježek mě naučil zavírat dveře

se ti jednou může hodit jako výchovná metoda  😀

hrnky! Bože hrnky!


Jsou tu připravené, v pondělí nejsem doma, ale pak jo, krom pátku🙂 

Sarah01
Sarah01 (2183 příspěvků) 30.08.2024, 19:01:05 xxx.xxx.162.253
Aluška:

Příští týden budeme o dukát bohatší. Teda o Dukátka. Naše smečka se rozroste, seznamte se - Duque Estrella del bosque - Dukátek

Obrázek Obrázek

Jé gratuluju, krásnej. 🥰


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.