Aktuálně: 4 061 inzerátů199 595 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Jak se vám venčí?

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 28.08.2024, 20:03:22 xxx.xxx.119.6

Já venčím, ale místo psa fotím tohle😁. Z prťavky jsem měla radost, protože jsem nejdřív myslela, že se setkala s autem, ale ne🙂.

Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 28.08.2024, 20:12:42 xxx:xxx.48f8:9b17

venčení ve vedru je takové nijaké. Teď jsme se vrátili - ale ani foťák s námi nešel - světlo už nebylo a navíc stejně bylo vedro - tj. přichcíplý pomalochodný pes. A předpověď je děsná - já chci mlhu a déšť a zimu  😉 - prostě normální liberecké počasí (jaké už tady v posledních letech nebývá) 

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 28.08.2024, 22:15:22 xxx.xxx.221.216

Gina říká, že s venčením resp. s procházkováním počkáme, až bude příznivější provozní teplota. … už jsme si mysleli, že se konečně ochladí a ono se zase oteplilo 😵‍💫

acher
acher (803 příspěvků) 28.08.2024, 22:31:34 xxx.xxx.222.196

Venčíme jen v našem okolí,ale podělím se o dnešní krásný zážitek.Už jsem zde psala několikrát,že nám tu zimuje několik ježků,že se chodí přikrmovat kočkám na granule a maso.Kočky mají sice kŕmení ve výšce,ale přesto necháváme  část i na zemi.A dnes na večer otevřu do přípravny ve chlívě a tam u kočičí misky 6  malých ježků.Nádhera.Tak na zimu musíme kromě 5 kocourů ještě vykrmit 6 ježků aby vyrostli a přezimovali.Pokud se mně to povede,zkusím je vyfotit.Nejspíše se v té přípravce narodili.Je tam velká bedna na nízkých nohách kam se dávala kvočna s malými kuřaty po vylíhnutí a ježci sídlí pod ní.

Tenurri
Tenurri (506 příspěvků) 29.08.2024, 07:42:50 xxx.xxx.22.64

My teď venčíme v klidovějším režimu. Za prvé ty horka, takže se oba táhneme jako smůla a na nějakou hodinovou a déle procházku jdeme večer…kdy už se zase začíná brzo stmívat a já se bojím tmy 😀…

A ráno je to spíš venčení alá cesta do práce s jízdou autobusem/autem a čuchání kolem v mezičase. V práci si chodíme hrát a venčit do parku…prokládám to tréninkem. Už umí obíhat věci na které ukážu a brát do tlamy věci na které ukážu, zvládne mi je většinou i přinést.

Navíc má Jackouš období toho nejhoršího přezubování, kdy je každou chvíli nějaká hračka, moje ruce a okolí od krve. Mění se mu ty zadní zuby a to je děs. Včera jsem jeden našla na podlaze a ráno zvracel, tak nejspíš nějaký i sežral. Už se těším, až to bude za náma…jak vedra tak zuby. Ta kombinace nic moc.

Pár dnů zpátky jsme potkali jeho polobratra, který taky přezubuje, takže bílé části psíků na sobě měly krvavé skvrny 😀 …

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 29.08.2024, 08:12:56 xxx.xxx.221.216
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 29.08.2024, 07:42:50

Jo to si pamatuju u Matěje… resp. koukám na Ginu a ono je od krve, v první chvíli mě to vůbec nenapadlo, že to je od štěněte …kvůlivá přezubování a tak jsem prohlídla oba psy, zda nejsou zraněný… docvaklo mi to až následně.

Dafi
Dafi (222 příspěvků) 29.08.2024, 08:47:53 xxx.xxx.136.20

venčím denně-ale pokud nemám volno-jsou to cvičící,hrací vycházky…

předvčírem jsem šla ven s máti-ona chodí mega pomalu a furt stojí-a mě by upadla záda… taky její výchovu/nevýchovu roky nedávám…

no,tak jsem s ní šla ven-a táhly jsme se k lípě,kopec-Dafi se plahočila za náma,pak kousek v lese a zpět-hodina  venku-a to mě čekalo cvičení se sebou,domácnost a rychlochůze/běh s hůlkama do práce,kde nakám dost fyzicky,takže…..takže je pro mě lepší jít kratší dobu oběma pocvičit+házení hraček+obíhání-takže je zaručeno vběhání+psychická ativita,psi unavení,zaměstnaní a mě tohle stojí mín času…kterej sice nánmale potřebuju ho k tomu,abych nešla už do práce utahaná…

 ale taky mám 2 zážitky…

ve řvrtek jdu večer se 3 psam-dlouhý vodáka a potkám s paní s bulteriérem,

co bydlí za rohem pod náma,takže když půjudu-do dědiny/ k lípě/ ke křížku-tak bydlí od tohoto rozcestí pár kroků,tak je šance,že se budem potkávat…☹️

bulteriéra držela na flexině a vypadala,že neudrží,udržela,ale na tohle nemám nervy…měla co dělat,táhl k nám jak vzteklej,

a já se snažila zkrotit směčku,která když viděl,že se bojím tak moc neragovala…

 panička není v klidu,taky nebudem v klidu….

 no nic,došly jsme kousek k lípě,kde cvičívám za psama,hraju s s něma…

 pocvičím trošku se všema třema,házím Žerykovi perfektní kruh-co dobře plave-už mi jedn upllaval,dobře se s ním háže-hahaha a přetahuje,je lehkej,velkj..

tak hodím,a kruh na stromě….

 chci volat přítelovi,at mi ho dojde sundat,zkistím že tel doma,nasr… dojdu dom,přítel se mnou jít nechce,jdu zpět jen s Dafčou a prutem tlustším,se kterým jsme dělaly andulkám bidýlka do klece..

s Dafčou jdu na tenkým kr. vodítku-potkám pani na obřím koni+2 velcí psi s náhubky bna volno-její psi poslouchají jdou koni obrazně řečeno u nohy,a můj šedej malej skřet poštěkává-tak hučím sedni/klid…ale s tím klcekm v ruce vypadám,jako majitel nevychovnýho čokla,co ju tím chce zmlátit a je mu to ted jen blbý☹️

 no styděla jsem se…

dolezu ke stromu a 2cm mi chybí k větvi,tak si tam skáču s kalckem  ruce,shodím kruh a jdu domů…..

Dafi
Dafi (222 příspěvků) 29.08.2024, 08:55:21 xxx.xxx.136.20

a venčení dnes-Dafi je blbě,chodí/hrabe,to dělá,když dostane maso,který nemůže a stačí kousek-3 dny krmil přítel,už včera jí bylo divně,ale jsme se doplazily k rybníčku a zpět,kde cvičil chvilku Žeryk…

 tak vylezem,s oběma,Dafi se vykadí kousek se projdem a že nikam nejde,

tak jde dom,pětimetrovku měním za kr.vodítko,jdu s Žerykem,tan radost,málokdy chodím s každým zvlášt,i když vím,že se to má…

 dojdem dědinou na fotbalový hřiště,kde moc nechodíme-plácek s brankama,nic se tam nehraje….

 tak s ním pocvičím odložení s přivolání,kroky,otočky,couvání,packy,obíhačky…polohy,zahážem si s kruhem,dostane pachovej čtverečk a jdem dom,

doma Dafík-du ven,du ven,chcííí véén!!

tak Žeryk je doma,řve jak tur..

dám Dafi flexinu,kterou používám jen na venčící čurací vycházky,jdem kousek po dědině,zahnem k zahradám a směr k lípě,párkrát nadšeně-radostně,rychle s mávajícím ocáskem donese peněženku,a jdem dom

doma mi už donesla časopis…asi budem číst…..

Obrázek
Sarah01
Sarah01 (2183 příspěvků) 29.08.2024, 09:09:39 xxx.xxx.11.197

Já teď bohužel nevenčím, je vedro a večer, když se ochladí, tak už je brzo tma a to teprve uklízím štěňata ze zahrady. Pravda ale je, že smečka začíná pořádně zlobit, asi ze žárlivosti na ty malý prcky, se kterýma se každá návštěva mazlí a nosím jim dárky. 😀

Dafi
Dafi (222 příspěvků) 29.08.2024, 10:59:05 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 28.08.2024, 22:15:22

Dafi si to myslí už několik let…kdyby nekynula a neměla problémy s venčením…tak se na to vyprdnu a nebudu řešit aby měla denně trošku proběhnutí….

Aluška
Aluška (105 příspěvků) 29.08.2024, 12:21:53 xxx.xxx.200.75

Ti moji jsou divný, mimo tygrovanou. Ta teď chodí jen ráno, jak je černá, tak je jí asi větší horko. Ale zrzouni, ti musí 3x denně na dlouhou, jinak nedají pokoj …..

kometa
kometa (5545 příspěvků) 29.08.2024, 20:45:29 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 29.08.2024, 20:26:01

Fandím! Aspoň trochu vyrovnáte ježky, které potkávám přejeté na silnicích.😢

acher
acher (803 příspěvků) 29.08.2024, 20:50:08 xxx.xxx.222.196

Tak doufám,že se do zimy stihnou vykrmit na přezimující váhu.Dnes jsme jim jeli koupit konzervy a paní v krmivech z toho měla ohromnou srandu, když jsem řekla,že potřebuji plato konzerv pro ježky.

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 29.08.2024, 22:37:09 xxx.xxx.221.216

U nás někde v sousedství hárá nějaká psí slečna. Tak to nejdřív vypadalo, že to bude s Matějem tentokrát na pohodu… trochu si pokňoural, ale jedl normálně … no bohužel to byl jen nějaký začátek… s jídlem jsme momentálně tak na štýru v lepším případě na trojku a furt musíme hlídat, aby neobtěžoval Ginu…. tak doufám, že už to brzy bude za náma a budu mít zase normálního psa… s těma chlapama je kříž😵‍💫

Ps: no a teď mi ještě kleknul noťas… když se daří, tak se daří…🙄


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.