Aktuálně: 4 059 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Jak se vám venčí?

Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 24.08.2024, 11:42:48 xxx.xxx.189.104
Chingis:

Takhle jsem včera venčila já. Ušla jsem docela kus cesty, než jsem si všimla, že za sebou vedu prázdné vodítko a pes se tomu z povzdálí tlemí. 😂

Obrázek

😂😂😂

impact
impact (664 příspěvků) 24.08.2024, 13:33:07 xxx.xxx.115.72

My si dneska dali deset kiláčků “okolo komína” a abych pravdu řekla, tak mě (nás) ten výlet po té naší placce nijak významně neuspokojil. 😏 

Asi budeme muset zítra vyrazit ještě někam na kopečky. 🤣

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Dafi
Dafi (223 příspěvků) 24.08.2024, 13:33:36 xxx.xxx.136.20

v týdnu po pondělím výletě cvičící vycházky kousek od domu po cvičící ranní vycházce splnění mého dětského snu!!!

holky já byla tááááááák ščastná!!!!!!!!

 45 minut v sedle-učení stehenního sedu,vysedávání+klus,čištění,uzdění,vyvedení do jízdarny,pak na pastvu,bez mých psů-jen já,trenérka a kůn-15letá Kamej….

je to dřina,dlouho bych to vysedávání nevydržela,jednou jsem byla poichválena,jinak milin oprav,ale holký,su sopokojená!!480kč….

 snead se tam dostanu aspon jednou měsíčně…

jsem říkala majitelce,že su spokojená,ale dělám víkendy,a tak jednu za čas….

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Dafi
Dafi (223 příspěvků) 24.08.2024, 14:52:25 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 24.08.2024, 14:13:16

děkujuuuu!

a holky konařky prosím at se moc nesmějí při pohledu na fotky,děkuji🙂

Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 24.08.2024, 15:25:23 xxx.xxx.189.104

Přespání venku u mě teda nepřichází v úvahu ani kdyby bylo počasí ideál…jsem poseroutka, tak o nějakým přespání venku by se možná dalo uvažovat, pokud by mě střežili tak 2-3 kavkazani, obrovský, radikální bubákožrouti…co venku…ty bych musela mít sebou i kdybych někde chtěla přespat v autě….protože ve filmech, který jsem viděla já takhle nějak začínají horory a při představě, jak se kolem mne plíží hejkal 😲…

Nevim, jak stárnu, tak moje osobní odvaha klesá a začínám se opravdu bát a nejhorší je, že jsou to iracionální strachy… ne z nějakýho masovýho vraha, ale opravdu z bubuláků a 100x si můžu zpívat “vědecky vzato bílá paní neexistujéééé” a odpověď mýho mozku to dozpívá “a co když tu jéééé”.😴 

kometa
kometa (5550 příspěvků) 24.08.2024, 19:14:56 xxx.xxx.147.163
Lca:

Něčí kůň mi spadl do bazénu 😬


No jo, nemohl tušit, že to není dlažba. By mě zajímalo, jak ho dostali ven. Vypadá překvapeně (jejda, ono se to propadlo), ale nezraněn.

Já slyšela v rádiu něco podobného, akorát tam figuroval jelen. Nějak se dostal na zahradu, při pokusu ji opustit proběhl skrz prádlo na šňůře, které mu uvízlo na parohách. Tím se mu podstatně zmenšilo zorné pole a v bazénu skončil taky. Majitelé nejdřív volali policii, která prohlásila, že chytá zloděje a ne jeleny. Pak myslivcům - ti ho chtěli zastřelit a sežrat. Takže ho nakonec vytáhli za pomoci kamarádů a sousedů.

kometa
kometa (5550 příspěvků) 24.08.2024, 19:17:08 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 24.08.2024, 13:33:36

já byla tááááááák ščastná!!!!!!!!

Jenom technická - takhle volně zapnutá přilba vám při pádu spíš ublíží, než zachrání.

kometa
kometa (5550 příspěvků) 24.08.2024, 19:18:58 xxx.xxx.147.163
Dafi:

děkujuuuu!

a holky konařky prosím at se moc nesmějí při pohledu na fotky,děkuji🙂


A jak myslíte, že jsme začínaly my? Kolena pod bradou, ruce v oblacích, které se zoufale drží za otěže.

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 24.08.2024, 20:52:49 xxx:xxx.f257:f442

a tak tedy venčení uplynulých 10 dní… můžete zkusit hádat, kde všude se Yodislav toulal. Bezpsích je hodně, psích fotek bude málo, neb kde je pes jsou většinou i fnoučata…

začali jsme jedním skanzenem, pokračovali přístavním městem, které bývá spojováno s varhanní hudbou, pak jeden větrný mlýn kousek od hranic dvou států. Čtvrtá fotka je z města na řece Pěna (slovanština tam je stále v místních názvů patrná). Následuje jeden slavný vodní zámek. šestka je z mostu prasat ve městě, kde z katedrály zbyla jen věž. Osmička je radnice, co vypadá jak ministerstvo kouzel… Pak socha jedné královny, kterou dodnes milují v zemi, která má spoustu ostrovů a krásných pobřeží…  Na místo dvanáct sice pes může (a zadarmo), přesto jsem Yodu nechala den odpočívat a toulali jsme se spolu po pobřeží. Třináctka je kámen spojený s Modrozubem (a má to spojitost i s bluetooth), další fotka je z města, kde má rodný domek slavný pohádkář (jeho pohádky mám pocit nejsou moc pro děti - takové Děvčátko se sirkami…). Pak trocha krajiny, jeden krásný renezanční vodní zámek (i s kamenným pudlíkem) a na závěr město Malé mořské víly a katedrála, kde je pohřbena ta královna z deváté fotky.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 24.08.2024, 20:54:51 xxx:xxx.f257:f442

dostala nálož kultury vnoučata a nálož socializace a ušoupaných tlapátek dostal i psík. Přežili všichni 🙂 a prý kam to bude příště…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Anet10
Anet10 (142 příspěvků) 24.08.2024, 22:36:03 xxx:xxx.4544:64ef
Dafi:

v týdnu po pondělím výletě cvičící vycházky kousek od domu po cvičící ranní vycházce splnění mého dětského snu!!!

holky já byla tááááááák ščastná!!!!!!!!

 45 minut v sedle-učení stehenního sedu,vysedávání+klus,čištění,uzdění,vyvedení do jízdarny,pak na pastvu,bez mých psů-jen já,trenérka a kůn-15letá Kamej….

je to dřina,dlouho bych to vysedávání nevydržela,jednou jsem byla poichválena,jinak milin oprav,ale holký,su sopokojená!!480kč….

 snead se tam dostanu aspon jednou měsíčně…

jsem říkala majitelce,že su spokojená,ale dělám víkendy,a tak jednu za čas….

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Dafi, úplně se dovedu vžít do vaší situace, jak vám muselo být krásně u srdíčka, ten pocit v blízkosti u těch koní. To se popsat ani nedá, je to taková zvláštní radost, někde uvnitř. Co se toho vysedání týká, na lonži v kruhu je to mnohem těžší, než když jedete třeba po nějaké lesní cestě a klušete, to vám jde úplně samo automaticky, lehce.

Daja
Daja (470 příspěvků) 25.08.2024, 05:53:59 xxx:xxx.9f3c:3f30
»
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 24.08.2024, 20:52:49

Dobré ránko 😉,

odpověď velice lehká Dánsko, Kodaň. Indícií bylo hooodně , tak nebylo možno se splést.

A teď chci lízátko 🤫🍭.

Dája

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 25.08.2024, 07:29:49 xxx:xxx.f257:f442
»
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 25.08.2024, 05:53:59

jasně že Kodaní se končilo - virtuální lízátko klidně můžete spokojeně vylízat a podrbat malé chlupatce🙂

ale cestou jsme toho stihli moc - nejprve dva dny v Polsku skanzen Wolin, město varhan Kamieň Pomorski (na oba dny nějaké to koupání, neb bylo 33 stupňů) a slavný větrný mlýn v Swinoujšcie. Za tři německé dny jsme stihli při přejezdu město Wolgast, a pak výletili na vodní zámek s krásným parkem Schwerin, večerní hanzovní město Wiesmar (s mostem prasátek i zbytkem věže katedrály) a další den do Lübecku. Každý den byla i nějaká ta oddychová procházka po pobřeží, aby si dítka užila moře a pes hrabání v písku neb Yoda do vody nee. 

Při přejezdu do Dánska na ostrov Fyn jsme se stavili ve městečku Ribe, kde žila Dagmar Dánská - před korunovací Markéta Přemyslovna (dcera Přemysla Otakara I.) Mimochodem Waldemara II., krále dánského, si brala v katedrále v Lübecku, kde jsme byli den předtím.  No a pak jsem se s Yodou den procházela po pobřeží a děti řádily v Legolandu a také povinně navštívili město Jelling s runovými kameny Gorma Starého a Haralda Modrozuba. Předposlední den byl vyhrazen na průzkum ostrova Fyn - viděli jsme kousek Odense (katedrálu a rodný domek H. CH. Andersena), namočili si nohy ve vlnách ostrůvku Helnaes, dobyli “horu” Lerbjerg (má 126 mnm - fakt kopec 😄 ) a prošli překrásný park u renezančního vodního zámku Egeskov. Na den poslední zbyla Kodaň. Zase jen takový základní, relativně malý okruh  - abychom neotrávili Trpajzlíky (co už vůbec nejsou Trpajzlíci - neb ten starší mě už přerostl přes hlavu) ani psa. Poslední kratičká zastávka cestou byla v Ringstedu - u hrobu královny Dagmar.

takže dítka měla kus historie - skanzen starých Slovanů a Vikingů, povídání o Markétě Přemyslovně i o hanzovních městech. Došlo na zeměpis (konečně vím, co je to Kattegat), na přírodopis (na cestách už jsou čápi, jeřábi, husy, špačkové - viděli jsme jich pořádná hejna… ale viděli jsme i hodně zajíců, srnek a třeba i mývala (tedy ten byl sražený na silnici), v moři rybičky, mušle i medúzy, motýly, vážky, můry…), na architekturu - zase od prvních domků ve skanzenu až po moderní stavby Kodaně… prostě jsme si to užili.

pes taky zvládal, perfektně jedl i spal. Jen tedy když jsou s námi děti a někam odchází, tak je výrazně neklidnější, než když ho opouštím jen já nebo páník. Prostě je nerad viděl mizet od smečky a nejraději by s nimi lezl i po lanech povedených opičích drah pro puberťáky. Jedinou potíž za těch 10 dní měl po návratu z Kodaně - asi toho města bylo na něj už moc a jednorázově se posr…l. Ale teď doma ani moc neodpadl - nadšeně obíhá zahradu a tváří se, že bychom mohli něco pořádného dělat (ne jen prát a žehlit a sbírat popadaná jablka) a kam že vyrazíme ven…

kometa
kometa (5550 příspěvků) 25.08.2024, 08:01:32 xxx.xxx.147.163
Dafi:

nenápasně mě to napadlo taky…takže víc utáhnout pod krkem???


Určitě. A vůbec celkově padnoucí, aby seděla velikost a aby  se na hlavě nikam neposunovala. Jako helma cyklistická - těch si člověk taky vyzkouší několik a dobrý prodavač poradí, na co by měl kupující dávat pozor.

A Dafi (doufám) promine, ale sednout si na koně, coby začátečník jednou za měsíc, je málo. Tělo si nevytvoří správné pohybové vzorce a nebude žádný vývoj. 

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (270 příspěvků) 25.08.2024, 08:10:10 xxx.xxx.92.110
»
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 25.08.2024, 07:29:49

Chci být váš trpajzlík nebo sluha a kluci barzojíci takyyy🤣🤣 . Máte  můj  obdiv a 👍👍👍👍👍👍

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 25.08.2024, 10:25:05 xxx:xxx.2c89:d109
efe:

Dnes ráno mi záda dovolila spát až do osmi(!!!) a tak jsme vyrazily do lesa pozdě a už bylo děsný vedro…

Obrázek

taky jsme šli do lesa o chvilku déle než obvykle a bylo už dusné vedro. Stýská se mi po chladném dánském pobřeží… tam bylo celé čtyři dny počasí, jaké se mi moc líbí. Sluníčko občas vystřídala kratičká přeháňka, a teplota byla kolem dvaceti stupňů. Paráda.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.