Aktuálně: 4 060 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Jak se vám venčí?

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 19.08.2024, 21:49:58 xxx.xxx.20.192
»
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 19.08.2024, 18:49:39

to je prostě “vyšší dívčí”(nevím,jak jinak to nazvat)…jsem si to představila,jak ti ostatní jakoby “orodovali” za toho jednoho,který “sešel z cesty”….To je prostě nad lidské chápání…prostě úžasné..😊

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (270 příspěvků) 19.08.2024, 22:00:16 xxx.xxx.92.110

Krása, jste šikulka, zákon  smečky - jsem sám, tak to je špatný  - jsem  sežrán,  nic neulovím, je mi zima, nemám  si s kým  hrát, nikdo mě neňufňá…. , jste dokonalá smečka a vy  alfa jak vyšitá.

tetrivek
tetrivek (159 příspěvků) 20.08.2024, 22:58:30 xxx.xxx.82.8

Zákon smečky je jasný, Impact máte můj velký obdiv 👍

Napíšu Vám co provedla naše smečka v pondělí ráno. Pondělní ráno, jsme si užili jako nedělní. Do práce jsem šla až před polednem. A tak si pěkně v sedm vstanu, vyvenčím psy. Vypustím a nakrmím slepice, kuřátka, krůty, krůťata, králíky, kočky, zkontroluji ovce a jehňata. Udělám čaj, kávu dám péct minibagetky k dopečení, nakrájím salám, sýr, uvařím natvrdo vejce. Z povzdálí jako by slyším štěkot jezevčice, pomyslím si asi má zase pod dřívím myš. Rodinka se nasnídá. První vyběhne ven syn a už slyším jak říká čuvačce medvěde kde jsi? A už si spolu hrají hru na honěnou kolem thůjí. A v tom synův řev Ájo, Xaviere co jste to udělali? Jezevčice se podhrabala ke slepicím, ty nechává na pokoji, ale šla po krůtě, která seděla na vejcích. Naštěstí vejce i krůta to přežili. Ale ohař rovnou rozerval pletivo a zakousnul patnáct slepic. 😟

Bylo mi jich líto. Psi za nic nemohli, pletivo už bylo staré. Tak páníček staví nový plot. 

Jednu výhodu to mělo nevím jak to ten pes dokázal, ale asi zakousnul jen ty staré slepice, co už nenesou. Protože včera bylo 13 vajec a dnes taky. Když u nás se slepice dožívají přirozené smrti, někdy to urychlí liška nebo pes. 

Jediná čuvačka, která nedržela se smečkou vzorně hlídala okolí, nezabíjela. Ale předtím na mě tak zvláštně koukala do okna, že by bonzovala? 

Hlavně že se psům nic nestalo, plot bude nový a slepice se taky pořídí. 

Trickyvoo
Trickyvoo (503 příspěvků) 21.08.2024, 00:12:13 xxx.xxx.62.63
»
Odpověď na příspěvek uživatele tetrivek z 20.08.2024, 22:58:30

Čuvačka určitě podávala hlášení.  Já celkem často poznám na Malině, že mám zbystřit. 

Kámoščině babičce takhle vybílil kurník bígl s jezevčicí. Bígl nezabil ani jednu slepici, ale naháněl a jezevčice zakusovala.

impact
impact (664 příspěvků) 21.08.2024, 05:18:51 xxx.xxx.115.72

U nás se taky bonzuje na ostatní. Pamatuju dědka Máfa s původní smečkou ještě, jak kdysi přišel ze dvora, sedl si naproti mě, kouknul a pomyslel si: hele být  tebou, tak se jdu podívat na dvůr. 😂 

Trvalo mi to vteřinu, než mi seplo, proč na mě tak čumí. Vyletím z gauče, zdrhám na dvůr a tam otevřená branka a psi běhali po ulici a honili sousedy, co se snažili dostat k brance a zabouchat na ni. 😂

Bonzuje se, aj když mi někdo něco ukradne. Třeba kus snídaně ze stolku. Ostatní si stoupnou bokem, viníka nechají stát na hanbě uprostřed a to my ne, to si vyřiď s ním. 😂

impact
impact (664 příspěvků) 21.08.2024, 05:22:02 xxx.xxx.115.72
Bobca:

to je prostě “vyšší dívčí”(nevím,jak jinak to nazvat)…jsem si to představila,jak ti ostatní jakoby “orodovali” za toho jednoho,který “sešel z cesty”….To je prostě nad lidské chápání…prostě úžasné..😊


Oni spíš dávali jasně najevo, že oni nic, oni jsou hodní a poslušní a případnej világoš se jich rozhodně netýká. 😂 Normálně v tom viníka nechají vykoupat. 😂

A třeba Maffina je malá generálka a vrchní přicmrnda a když někoho vykrákám za kožich, tak si přiběhne ještě viníka kousnout do prdele. 🤣

impact
impact (664 příspěvků) 21.08.2024, 08:00:48 xxx.xxx.115.72
Dublinbarzoj:

Krása, jste šikulka, zákon  smečky - jsem sám, tak to je špatný  - jsem  sežrán,  nic neulovím, je mi zima, nemám  si s kým  hrát, nikdo mě neňufňá…. , jste dokonalá smečka a vy  alfa jak vyšitá.


🤩

Ono to hlavně u těch teriérů fakt funguje. Potřebují mít nad sebou pevnou ruku a jasnej řád a pak šlapou jak hodinky. 

Teď jsem je na výletě pozorovala, jak pracovali s bázlivou fenkou kamarádů. Je to adoptovaná ani ne roční mix teriérka, trochu hysterická v kontaktu s jinými psy. Vylezli jsme z aut, ona infarkt z tolika bláznů. Moji psi se k ní postupně přiběhli podívat, ale ona každýho ořvala, tak si běželi po svým. Ze začátku to ještě párkrát zkusili, ale nešlo to a tak ji nechali být. Po pár kilometrech k ní přiběhl nejmenší BJ a zase odběhl. A tak pořád dokola, dokud ho nezačala tolerovat ve své blízkosti. Pak se přidala o něco větší Merry a zase se to opakovalo. Čuba sem tam štěkla, sem tam uskočila, ale nakonec vzala i ji. No a pak se přidala Chucky. To už byl vyšší level, protože jí občas skočila na záda a celkově si chtěla hrát. A v poslední třetině procházky šli už všichni společně jako jedna velká smečka. 

V tomhle jsou o dost tolerantnější než moje původní smečka. Tam Mamba, za spolupráce svých přicmrnd Mercinky a Monkey, vždycky napřed každýho seřezala a pak možná vzala na milost. 😂 A nedejbože, kdyby po ní někdo vyjel. To by neuhnula, jak tihle, ale pustila se do rvačky na první dobrou. Holt můj rozmazleej fracíček. 🤭

To je ale podle mě bohužel i důvod, proč maj raslové obecně tak špatný jméno. Absolutní bezvládí a rozmazlování jim prostě nedělá dobře a pak jsou z nich fakt nesnesitelný paka.

Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 21.08.2024, 09:12:20 xxx.xxx.189.104
impact:

Jsme holt smečka. Jsme všude spolu a kam jde jeden, tam jdou ostatní. 😊 

Ono to asi vzniklo tak nějak samo. Vždycky po nich chci, aby šli kolem mě, nejlépe přede mnou a nesmí scházet z cesty. Posledně kámošky fena běhala i po lese a Merlin se nechal strhnout a běžel kousek s ní. To byla fakt raritní situace, která se nám nestává a nestala ani nepamatuju. Když to uviděli ostatní moji psi, okamžitě se seběhli kolem mě, páč věděli, že tohle je průser a nechtěli s tím mít nic společného. 😂 

A to zase k smrti vyděsilo Merlina, protože vyloučenej ze smečky nechce být nikdo. Já snad ani nestihla pořádně zařvat a už s vykulenýma očima letěl k nám. Dostal pro výstrahu všem ostatním trekingovou holí lepáka po prdeli a už z cesty nesešel a na kámošky fenu se radši taky ani nepodíval. 😂

Asi to neumím vysvětlit. To se musí zažít. Ona ta plně funkční smečka žije prostě jinak. 🥰


Jako opravdu smekám👍…já bych nedala ani jednoho teriéra, to je prostě naprosto mimo moje schopnosti a totál mimo moje povahové vlastnosti, totál mimo můj temperament…prostě teriér je úplně jiná energie, když si představím takovou smečku. …jsem vyčerpaná jen z té představy.

efe
efe (1499 příspěvků) 21.08.2024, 11:19:58 xxx.xxx.155.192

A třeba Maffina je malá generálka a vrchní přicmrnda a když někoho vykrákám za kožich, tak si přiběhne ještě viníka kousnout do prdele. 🤣

K tomuhle mají Barča i Eliška taky sklony, ale já to teda striktně zakazuju, protože mi nemaj co kecat do kárání. Mají pak tendence se vychovávat navzájem a to teda pěkně děkuju. 

impact
impact (664 příspěvků) 21.08.2024, 13:54:46 xxx.xxx.115.72
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 21.08.2024, 11:19:58

Hele snažila jsem se moc, ale to bych ju dřív vystřelila na Mars, než by se to odnaučila. Nepomůže vůbec nic. Ona totiž vůbec nedokáže přemýšlet nad důsledky svého chování. Máme ji rádi, ale co se týče inteligence, tak je z celýho baráku jasně poslední. 🤐 I za tou bandou bíglů, co mám aktuálně doma. 🤣

impact
impact (664 příspěvků) 21.08.2024, 13:57:36 xxx.xxx.115.72
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 21.08.2024, 09:12:20

Buďte v klidu. Já bych zas nedala jakéhokoliv pastevce. Neumím si vůbec představit, že bych měla doma něco tak “pomalýho” a "neposlušnýho". 😄 Buď bych se zbláznila a nebo by pes dospěl do tří čtyř let a pak by mě prostě zabil, páč by nezvládl soužití s takovým raplem. 🤣

Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 21.08.2024, 14:18:05 xxx.xxx.189.104
efe:

A třeba Maffina je malá generálka a vrchní přicmrnda a když někoho vykrákám za kožich, tak si přiběhne ještě viníka kousnout do prdele. 🤣

K tomuhle mají Barča i Eliška taky sklony, ale já to teda striktně zakazuju, protože mi nemaj co kecat do kárání. Mají pak tendence se vychovávat navzájem a to teda pěkně děkuju. 


Gina třeba vůbec nemá tendence mi pomáhat při kárání…naopak, hned to přiběhne uklidnit. Například Maťulka je okřiknut, protože zrovna vyblafává doma…no okřiknut…prostě je mu důrazněji řečeno, že má být ticho a Gina se hned zvedne a běží dát manželovi slaďounké hudlánky…a jako její taktika funguje …pak už se nikdo na nikoho nezlobí, nikdo nikoho neokřikuje….

Trickyvoo
Trickyvoo (503 příspěvků) 22.08.2024, 22:50:23 xxx.xxx.62.63

Dneska jsem si na vás Sardlullah vzpomněla. Po námku u nás chodila slečna s obrovským bílým pastevcem a upřímně jsem nevěděla, kdo koho vodí. Pastevec šel rozvážně, vše očuchával, okukoval a slečna poslušně čekala, až dočuhá a zas kousek popojde 😄. Asi to takhle u vás nevypadá, ale hned jsem si vzpomněla na Ginu a její ležérní přístup k procházkám. 

Trickyvoo
Trickyvoo (503 příspěvků) 22.08.2024, 22:55:08 xxx.xxx.62.63
impact:

U nás se taky bonzuje na ostatní. Pamatuju dědka Máfa s původní smečkou ještě, jak kdysi přišel ze dvora, sedl si naproti mě, kouknul a pomyslel si: hele být  tebou, tak se jdu podívat na dvůr. 😂 

Trvalo mi to vteřinu, než mi seplo, proč na mě tak čumí. Vyletím z gauče, zdrhám na dvůr a tam otevřená branka a psi běhali po ulici a honili sousedy, co se snažili dostat k brance a zabouchat na ni. 😂

Bonzuje se, aj když mi někdo něco ukradne. Třeba kus snídaně ze stolku. Ostatní si stoupnou bokem, viníka nechají stát na hanbě uprostřed a to my ne, to si vyřiď s ním. 😂


Jojo, jak na mě začne pes se dívat určitým způsobem, tak prostě mi dojde, že mám něco zkontrolovat 😄.

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 23.08.2024, 07:25:48 xxx.xxx.20.192
»
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 21.08.2024, 08:00:48

tak tohle je příběh👍Jsem si to představovala,jak za ní běhají a jak se pak udobří-neskutečné…To by chtělo taky sepsat,ty příběhy-pozorování těch pejsků,jak se chovají v určitých situacích..Máte je fakt přečtené..Je to úžasné..I to žalování,to nemá chybu🤭

Orionka (neregistrovaný) 23.08.2024, 08:26:23 xxx.xxx.226.32
impact:

U nás se taky bonzuje na ostatní. Pamatuju dědka Máfa s původní smečkou ještě, jak kdysi přišel ze dvora, sedl si naproti mě, kouknul a pomyslel si: hele být  tebou, tak se jdu podívat na dvůr. 😂 

Trvalo mi to vteřinu, než mi seplo, proč na mě tak čumí. Vyletím z gauče, zdrhám na dvůr a tam otevřená branka a psi běhali po ulici a honili sousedy, co se snažili dostat k brance a zabouchat na ni. 😂

Bonzuje se, aj když mi někdo něco ukradne. Třeba kus snídaně ze stolku. Ostatní si stoupnou bokem, viníka nechají stát na hanbě uprostřed a to my ne, to si vyřiď s ním. 😂


Jen jestli jim Mafa tu branku před tím neotevřel, aby vás konečně zvednul.

Aluška
Aluška (105 příspěvků) 23.08.2024, 09:19:47 xxx.xxx.200.75

No takhle se tváří Mirďa když se občas pokouším ho pokárat, to prostě nejde a hned se lísám aby mi odpustil, že mě neposlech……lump je to 😀

Obrázek
Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 23.08.2024, 09:22:58 xxx.xxx.221.216
Trickyvoo:

Dneska jsem si na vás Sardlullah vzpomněla. Po námku u nás chodila slečna s obrovským bílým pastevcem a upřímně jsem nevěděla, kdo koho vodí. Pastevec šel rozvážně, vše očuchával, okukoval a slečna poslušně čekala, až dočuhá a zas kousek popojde 😄. Asi to takhle u vás nevypadá, ale hned jsem si vzpomněla na Ginu a její ležérní přístup k procházkám. 


Jo tak to je přesně jak u nás. Jako jasně i Gina je schopná jít normálně, když se přesouváme z místa A do místa B, ale jinak ty procházky vypadají přesně takhle.

Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 23.08.2024, 09:25:00 xxx.xxx.221.216
Aluška:

No takhle se tváří Mirďa když se občas pokouším ho pokárat, to prostě nejde a hned se lísám aby mi odpustil, že mě neposlech……lump je to 😀

Obrázek

Takovým očím nelze odolat, taky bych se hned omluvila….


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.