Aktuálně: 4 075 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Jak se vám venčí?

balu
balu (2034 příspěvků) 06.08.2024, 07:42:13 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 06.08.2024, 07:34:39

Královna Alžběta jezdila na koni do stáří… Císař František Josef I. taky… A nebyli zdaleka sami…

efe
efe (1490 příspěvků) 06.08.2024, 08:36:36 xxx.xxx.199.5

Dafi - kyčle bolely a šly do křeče proto, že jste seděla na širokém koni a když člověk (kyčle) není zvyklý, tak tělo reaguje takto. Ono to rozvolnění kyčlí trvá měsíce/roky. 

A nevím, proč by mělo vadit (komu, čemu, proč?), že se jednou za čas povozíte ;) 

Doron
Doron (2368 příspěvků) 06.08.2024, 09:00:17 xxx.xxx.30.149
»
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 06.08.2024, 07:34:39

Ona měla hodného koně(asi ho někdo před vyjížďkou i opracoval) a jezdila se štolbou krokem.

Tak byste to to musela mít taky tak;)).

Dafi
Dafi (221 příspěvků) 06.08.2024, 09:21:15 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 06.08.2024, 08:36:36

Efe-no,jestli není pozdě už…

jako kamoška mě už lákala na vyjíždku,ale já si právě netroufnu sednout na koně a jet….bez doprovodu..

takže bych radši s tím trenérem…

 jinak,mě se třeba líbilo v Hořicích-kousek nad Blanskem-tam mají westwrnový koně,

a léta si tam člověk mohl pravidelně jezdit,ale nebraly to jednou za čas přijedu-zaplatím-pojedu

muselo to být pravidelně…

no a ted,že už koně nepůjčují na vyjíždky,ani nebudou půjčovat a le půlhodiny vodění krokem v terénu-a když to napíšu fakt pro vás konáky zde ftipně-mě by stačilo,kdy mě někdo vedl,byla bychklidnější,půlhodina taky-takže idelální pro mě osobu-chci se svézt,ale neumím to a trochu se bojím….

  jenže všude jsou jen dlouhý vyjíždky,že se to musí umět….

a vyloženě vozí jen děti…..

tohle a těch Hořicích jsem viděla prvně…

no prostě za mě-byla jsem ráda,že to v neděli tak vyšlo,a chtěla jsem ze zajímavosti vidět názor vás konáků🙂

 jinak jedna z mých nejoblíbenějších knížek o koních je Divka v sedle….🙂

tu jsem četla snad stokrát🙂

Doron
Doron (2368 příspěvků) 06.08.2024, 09:27:03 xxx.xxx.30.149
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 06.08.2024, 08:36:36

Mě hrozně mrzí,  že jsem se nenaučila jezdit. Učila jsem se v Chuchli, na příšerném školním koni jménem Panic, ani se mu nedivím, že byl protivný a zlomyslný. To bylo pěkně krátké pígle, zkrať si cígle a udělej na nich můstek a na lonži pěkně do zblbnutí dokola a na kterou to k..va vysedáš nohu, můžeš mi říct,  na kterou nohu vysedáš.🙂))) Já ani nevěděla jestli myslí mojí nohu nebo nohu toho koně;))) a bála jsem se zeptat.

Pak mě učila jezdit moje kamarádka,  drezurní jezdkyně a to byl úplně jiný svět,  vysvětlila mi, že nemám jezdit na koni, ale s koněm, v kyčlích kopírovat jeho kroky ( já tam dřív seděla jako prkno) a být uvolněná. 

Ale už bylo pozdě a dotáhla jsem to jen tak daleko, že, jak uznala, v krokové vyjížce koni nijak zvlášť nevadím.

A ve svém věku se už nebudu pouštět do žádných větších akcí 🙂)))

sutrik
sutrik (409 příspěvků) 06.08.2024, 09:32:23 xxx.xxx.161.25
Dafi:

Doron-tak královna Alžběta byla přírodní úkaz v tom dobrým slova smyslu

a taky jezdila odmala..🙂

já to spíš myslela tak,jestli si nemám zajít chut,jestli není pozdě…

a stejně by to nebylo ani pravidelně,ani často…..

stačila mě včerejší odpo-tahání těžkých věcí+chůze,sezení…a upadnou mi záda a nevím co ještě….🙂


Znám lidi, kteří začali kolem šedesátky.

balu
balu (2034 příspěvků) 06.08.2024, 09:40:19 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 06.08.2024, 09:21:15

Dafi, kniha “Dívka v sedle” byla i mojí nejoblíbenější svého času. Dodnes ji mám v knihovně, ale už dlouho jsem ji nečetla… Kdysi, v dětství, v době kdy jsem knihu četla, jsem snila o tom, jak jezdím na koni, mám koně,… Jenže tehdy nebyly takové možnosti jako dnes… Život šel proto jinak…

Dafi
Dafi (221 příspěvků) 06.08.2024, 10:14:05 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 06.08.2024, 09:40:19

jo,jo..tak nějak..

i když já nikdy koně nechtěla..já chtěla vždy oslíka,vždycky mě přišly takový udřený…

už od mala jsem byla na Solílky-jak jsem jim říkala🙂

a oslíčky i sbírám….

efe
efe (1490 příspěvků) 06.08.2024, 15:33:59 xxx.xxx.199.5
»
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 06.08.2024, 09:21:15

No tohle samozřejmě chápu, že nepůjčují koně neznámým lidem na vyjížďku bez dozoru, to vůbec nechápu, že by si někdo troufnul. A za peníze Vás, podle mě, povozí na špagátku kdejaký koňák, co má svoje koně doma u baráku a bude rád za příspěvek na provoz. Zkuste nám třeba napsat do koňského tématu “O všem a o ničem” v jaké lokalitě to občasné svezení sháníte a třeba se Vám ozve někdo přímo odsud.

Doron
Doron (2368 příspěvků) 06.08.2024, 17:19:07 xxx.xxx.166.104
Dafi:

jo,jo..tak nějak..

i když já nikdy koně nechtěla..já chtěla vždy oslíka,vždycky mě přišly takový udřený…

už od mala jsem byla na Solílky-jak jsem jim říkala🙂

a oslíčky i sbírám….


V tom případě doporučuji mulu ! 🙂)))  

Elisak
Elisak (71 příspěvků) 06.08.2024, 20:08:21 xxx.xxx.194.232

Já jsem teda mladší ročník, je mi 35 a před rokem jsem se po x letech zase vrátila do sedla. A nejsem tam jedinej dospělák, co chodí na lekce. No už to aspoň tak nějak vypadá a pomalinku začínám se skákáním.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 07.08.2024, 09:18:05 xxx.xxx.189.104

Mě je 51…a stále ještě ta touha jezdit je. A tak si říkám, že až teda zhubnu (s mojí tonáží bych to koni fakty neudělala) a trochu zamakám na fyzičce, protože s takovou kvalitou svalů, co mám teď, bych si na koně nesedla, tak se odměním tím, že jednou za čas…taky vím, že kdybych z koně třeba po hodině v týhle fyzičce slezla, tak bych nemohla chodit.

Ale taky už váhám, neboť na koni jsem seděla naposled asi před 15ti lety a to asi po desetileté pauze, když měla kámoška fríské kobyly a to teda jen v hale a klus pro jistotu na lonži …na cval jsem si upřímně netroufla…a myslím, že teď by to s tou jistotou v sedle bylo ještě horší. I když mi všichni koňáci říkaj, že to se nezapomíná, že jde jen o pár lekcí, aby si byl člověk fakty jistej v kramflecích nebo minimálně jistější.

No nevim…

Anet10
Anet10 (142 příspěvků) 07.08.2024, 14:51:18 xxx:xxx.4544:64ef
Sardullah:

Mě je 51…a stále ještě ta touha jezdit je. A tak si říkám, že až teda zhubnu (s mojí tonáží bych to koni fakty neudělala) a trochu zamakám na fyzičce, protože s takovou kvalitou svalů, co mám teď, bych si na koně nesedla, tak se odměním tím, že jednou za čas…taky vím, že kdybych z koně třeba po hodině v týhle fyzičce slezla, tak bych nemohla chodit.

Ale taky už váhám, neboť na koni jsem seděla naposled asi před 15ti lety a to asi po desetileté pauze, když měla kámoška fríské kobyly a to teda jen v hale a klus pro jistotu na lonži …na cval jsem si upřímně netroufla…a myslím, že teď by to s tou jistotou v sedle bylo ještě horší. I když mi všichni koňáci říkaj, že to se nezapomíná, že jde jen o pár lekcí, aby si byl člověk fakty jistej v kramflecích nebo minimálně jistější.

No nevim…


Sardulah, fakt se to nezapomíná, to mají pravdu. Taky nejsem žádný koňák. Já jsem za mlada jezdila parkur, od dětství u koní, koně prostě v člověku jsou a nebo ne. Jsem o dost starší, než vy, ale ještě sem tam si zajdu zajezdit tak rekreačně, na vyjížďku do přírody. Myslím, že u vás by lekce na jízdárně byly nutnost, než by jste se vydala třeba ve dvou nebo ve třech na vyjížďku do přírody, aby jste věděla, co s tím koněm máte vlastně dělat, ne aby vás vláčel sám kudy chtěl, neměla jste od stromů odřené nohy atd. Prvních tak 5-7 hodin práce na jízdárně, budou nohy, vnitřní stehna a třísla bolet fest, ale pak to přejde. Taky nejsem žádná Twiggy(68-70 kg), ale pokud vám koně voní a láká vás to, jděte do toho. Jsou to úžasný zvířata, už jen ta vůně. Kamarádka chová achaly, nejsou to koně pro každého, ale jsou tak nádherní.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 07.08.2024, 20:46:13 xxx.xxx.3.129
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anet10 z 07.08.2024, 14:51:18

No já koně miluju už od malinka a jak k tomu člověk “ čuchne” tak je to pak láska na celý život a děkuju bohu, že mi daroval pár let v jezdeckém oddílu. To ježdění je až druhotné, spíš mi chybí ta intimita starání se o “svého” koně, ten vztah s ním… tak jsem ráda, že  jsem to mohla zažít.

Na tu jízdárnu bych chodit musela… ono je něco jinýho, když člověk sedí v sedle každej den, to mi to přišlo naprosto přirozený a nebo když má tak dlouhou pauzu jako já, navíc už ne úplně mladice. Ne nebojím se, ale vím, že bych si to musela zase trochu ošahat.

Dafi
Dafi (221 příspěvků) 08.08.2024, 19:31:06 xxx.xxx.136.20

Tak ještě ke koním-mě se prostě líbí-krásný ušlechtilý zvířata+mě voní+mě pohled na ně uklidnuje-stát a pozorovat pasoucí se koně….

ano mám z nich respekt-když si představím,že je pode mnou hora svalů,co když si vzpomene může vzít roha..

jo a ještě…jako nevadil by mě na ježdění menší koník…

když jsem kdysi jela na Ulitě tu krásnou půlhodinku,takovej ten flekatej westernovej koník,tak ten byl menší,než duhej co na něm jela ta slečna,a to byl taky dost příjemnej fak🙂

si vymrčuju,že🙂☹️

jak nemusím moc výšky tak sedět na nějakým vysokým koníkovi pro mě není moc fajn…musím ofotit na přítelův telefon tu fotku s těma koníkama….,

tak ofocený-tak snad je trošku vidět,že ten flekatej koník je menší🙂trochu menší…

no prostě by mě ke štěstí stačilo,občas se chvilku svézt na koníkovi.

nebo se učit-s tím,že by to bylo jednou za čas….

klidně i s čištěním a se vším okolo..

i když popravdě,si nedokážu představit hodit na toho koně to těžký westernový sedlo🙂

jinak-Efe-děkuji za nabídku,asi k vám do tématu,k vám ke konákům myslím,napíšu,

ale popravdě-já se strašně stydím….

ono jsou většinou kolem těch koní mladý holky,nebo ne?

si trochu připadám,jakože,si na starší kolena chci plnit sny z mládí-aspon občas,trošku

což je teda mimochodem pravda,že…

jako sem se styděla to taky napsat,ale říkala jsem si,že tady mě už trošilinku znáte…..

Obrázek Obrázek
kometa
kometa (5543 příspěvků) 08.08.2024, 19:55:49 xxx.xxx.147.163
Dafi:

Tak ještě ke koním-mě se prostě líbí-krásný ušlechtilý zvířata+mě voní+mě pohled na ně uklidnuje-stát a pozorovat pasoucí se koně….

ano mám z nich respekt-když si představím,že je pode mnou hora svalů,co když si vzpomene může vzít roha..

jo a ještě…jako nevadil by mě na ježdění menší koník…

když jsem kdysi jela na Ulitě tu krásnou půlhodinku,takovej ten flekatej westernovej koník,tak ten byl menší,než duhej co na něm jela ta slečna,a to byl taky dost příjemnej fak🙂

si vymrčuju,že🙂☹️

jak nemusím moc výšky tak sedět na nějakým vysokým koníkovi pro mě není moc fajn…musím ofotit na přítelův telefon tu fotku s těma koníkama….,

tak ofocený-tak snad je trošku vidět,že ten flekatej koník je menší🙂trochu menší…

no prostě by mě ke štěstí stačilo,občas se chvilku svézt na koníkovi.

nebo se učit-s tím,že by to bylo jednou za čas….

klidně i s čištěním a se vším okolo..

i když popravdě,si nedokážu představit hodit na toho koně to těžký westernový sedlo🙂

jinak-Efe-děkuji za nabídku,asi k vám do tématu,k vám ke konákům myslím,napíšu,

ale popravdě-já se strašně stydím….

ono jsou většinou kolem těch koní mladý holky,nebo ne?

si trochu připadám,jakože,si na starší kolena chci plnit sny z mládí-aspon občas,trošku

což je teda mimochodem pravda,že…

jako sem se styděla to taky napsat,ale říkala jsem si,že tady mě už trošilinku znáte…..

Obrázek Obrázek

Jako nevadil by mě na ježdění menší koník…

Z psychologického hlediska chápu - ale ne vždy je malý koník hodný koník + ti větší mívají i pohodlnější chody. Ale není to pravidlem.

jsou většinou kolem těch koní mladý holky,nebo ne?

Taky ne vždycky. Kolem mě jsou hlavně holky, ale ne úplně mladé - mají manžely a děti.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.