Aktuálně: 4 059 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Jak se vám venčí?

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 04.08.2024, 18:34:47 xxx.xxx.20.192

A na patnáctém kilometru jsem vyfotila vzácný úkaz - dobrovolně ležící teriéry.-NESKUTEČNÉ👌

Impact-nedovedu si představit takhle putovat se 7 pejsky..takovou trasu😇Ti vás musí milovat…a že poslouchají,i když nejsou na vodítku…Krásný výlet..👍

impact
impact (658 příspěvků) 04.08.2024, 19:29:33 xxx.xxx.30.43
Bobca:

A na patnáctém kilometru jsem vyfotila vzácný úkaz - dobrovolně ležící teriéry.-NESKUTEČNÉ👌

Impact-nedovedu si představit takhle putovat se 7 pejsky..takovou trasu😇Ti vás musí milovat…a že poslouchají,i když nejsou na vodítku…Krásný výlet..👍


Děkuji. 🤩

Poslední dobou si říkám, že mě spíš nenávidí. 😂

Měla jsem jeden čas problém s tím, že se mi dělaly puchýře zespod na šlapkách. Takže jsme chodili těch deset, max dvanáct kiláčků a to už jsem pak hodně kňourala. 🙄 A pak mi kámoška poradila, že si mám zespodu nalepit tejpovací pásku. 😜

No a od té doby se mi puchýře nedělají a statečně to taháme na 16+. Zatím. 😂

Anet10
Anet10 (142 příspěvků) 04.08.2024, 22:57:44 xxx:xxx.4544:64ef
tetrivek:

Dneska jsme jeli na Šumavu, chtěla jsem vzít alespoň jezevčici, ale na Srní k výběhu vlků, mají psi zákaz vstupu. Ještě jsme zastavili na Čeňkově pile, prošli se Kvildou a Modravou. Navštívili moc pěkné muzeum v Rábí. 

Fotky nic moc, alespoň jsem stihla vyfotit vlka jak si pochutnává na malinách. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tam, kde jste byli, tam bylo  asi přelidněno, že? Já Šumavu miluju, ale o  prázdninách tam nejezdíme. Kvilda, Modrava, tam je to v létě Las Vegas. My jsme byli opět v Novohradkách, tam je to pro mě balzám na duši, lidi žádní, jen klid a samé lesy.  Miluju to tam. Na Šumavu se chystáme konec září, zač. října. 

Co se fotky týká, zase s klackem v hubě. Doaleluja můžu říkat manželovi, NEHÁZEJ JÍ TY KLACKY, může se něco hrozného stát, ale to je jako když hrách na stěnu hodí. Já jí klacky nehážu nikdy, má svoje hračky, chlap si říct nedá. 

Obrázek
balu
balu (2034 příspěvků) 05.08.2024, 06:29:28 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anet10 z 04.08.2024, 22:57:44

Anet, ta vaše fenka je nádherná. 

Klacky se psům házely vždycky, dřív ani žádné hračky pro psy nebyly, neřešilo se to jak dneska, a případů, kdy si psi klackem ublížili, určitě moc nebylo. 

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 05.08.2024, 08:55:37 xxx.xxx.20.192

Vzpomínám si,když jsem chodila s Čendou do lesa,většinou přiběhl s klackem,delším-asi 40-50cm a mlátil hlavou do stran,divočil,skákal,lítal kolem mě..jakoby se přišel předvést,co všechno dokáže..Pak ho položil a dloubal mi do taštičky se sušeným masíčkem.Jakoby se dožadoval odměny za představení🐕Házel úsměvy od ucha k uchu-to jsme na něm milovala..Tuhle,jak jsem byla v Kamenné,tak jsme s páníčkama na něho vzpomínali..Páníček měl s ním i krátkou agility sestavu nacvičenou😇

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 05.08.2024, 09:11:42 xxx.xxx.28.39
balu:

Anet, ta vaše fenka je nádherná. 

Klacky se psům házely vždycky, dřív ani žádné hračky pro psy nebyly, neřešilo se to jak dneska, a případů, kdy si psi klackem ublížili, určitě moc nebylo. 


Jenže taky neměl psa každej tak, jak dnes. Teda skoro každej, i ten, kdo by psa mít fakt neměl.

balu
balu (2034 příspěvků) 05.08.2024, 09:36:22 xxx.xxx.56.170
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 05.08.2024, 09:11:42

Nerozumím co tím chcete říci. Dřív měli psy taky lidi, kteří by je z dnešního pohledu mít neměli. Nebo jsme zapomněli na to, že dřív, kdysi, byli psi užitková zvířata, kterým se často nikdo moc nevěnoval a kteří trávili svůj život na řetězu u boudy nebo jen na dvoře?

tetrivek
tetrivek (159 příspěvků) 05.08.2024, 09:39:12 xxx.xxx.188.178
Anet10:

Tam, kde jste byli, tam bylo  asi přelidněno, že? Já Šumavu miluju, ale o  prázdninách tam nejezdíme. Kvilda, Modrava, tam je to v létě Las Vegas. My jsme byli opět v Novohradkách, tam je to pro mě balzám na duši, lidi žádní, jen klid a samé lesy.  Miluju to tam. Na Šumavu se chystáme konec září, zač. října. 

Co se fotky týká, zase s klackem v hubě. Doaleluja můžu říkat manželovi, NEHÁZEJ JÍ TY KLACKY, může se něco hrozného stát, ale to je jako když hrách na stěnu hodí. Já jí klacky nehážu nikdy, má svoje hračky, chlap si říct nedá. 

Obrázek

Měli jsme štěstí, vyrazili jsme v sobotu brzy ráno. Ještě přeprchalo, takže lidí nebylo tolik co bývá. Máme Šumavu kousek, 80 km. Takže doufám že podzim to taky jistí. Na Šumavu jsem jezdila už v dětství s rodiči, tak jí musím ukázat synovi. Snažíme se párkrát do roka. Šumava je naše srdeční záležitost. 

Je pravda že těch turistů tam někdy bývá moc. 

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 05.08.2024, 10:19:47 xxx.xxx.22.123
Anet10:

Tam, kde jste byli, tam bylo  asi přelidněno, že? Já Šumavu miluju, ale o  prázdninách tam nejezdíme. Kvilda, Modrava, tam je to v létě Las Vegas. My jsme byli opět v Novohradkách, tam je to pro mě balzám na duši, lidi žádní, jen klid a samé lesy.  Miluju to tam. Na Šumavu se chystáme konec září, zač. října. 

Co se fotky týká, zase s klackem v hubě. Doaleluja můžu říkat manželovi, NEHÁZEJ JÍ TY KLACKY, může se něco hrozného stát, ale to je jako když hrách na stěnu hodí. Já jí klacky nehážu nikdy, má svoje hračky, chlap si říct nedá. 

Obrázek

No až se mu napíchne čuba na klacek a rotrhne si tlamu, tak pak možná přestane…. mě se to s ovčandou stalo, taky by mě předtím nenapadlo, že se něco stát může… naštěstí to vyřešilo pár štychů na veterině, ale už nikdy jsem psu klacek nehodila a Matesovi, když nějaký najde na tahradě, je seberu. Ten je nebezpečnej i tím, že ho cpe Gině, tak tam to zavání i vypíchlým okem.

Anet10
Anet10 (142 příspěvků) 05.08.2024, 14:31:55 xxx.xxx.210.165
tetrivek:

Měli jsme štěstí, vyrazili jsme v sobotu brzy ráno. Ještě přeprchalo, takže lidí nebylo tolik co bývá. Máme Šumavu kousek, 80 km. Takže doufám že podzim to taky jistí. Na Šumavu jsem jezdila už v dětství s rodiči, tak jí musím ukázat synovi. Snažíme se párkrát do roka. Šumava je naše srdeční záležitost. 

Je pravda že těch turistů tam někdy bývá moc. 


Jo, taky Šumavu miluju, vy máte asi více našlapáno než my, dejte prosím nějaký tip na místa bez lidí. Já vím, že tam určitě jsou, jen o nich nevíme. Co se těch klacků týká, jsem z toho už úplně na nervy. Jak jdeme s manželem, tak aspoň 2x jí hodí, prý ví, jak a kam. Už se kvůli tomu někdy i pohádáme. Pro ni je klacek top hračka( to má po mámě). Je taková silně kořistnická, vžkycky letí, jak blázen, je úplně mimo. A o to, je to právě HORŠÍ. Už mě ten můj fakt s tím se…e Nedá si říct, prý je to šťastný tvor, když může letět pro klacek a já trnu hrůzou, se mnou ten klacek ani nesebere ze země, když venku najde, zastaví se u něj, koukne na mě, já řeknu nech to a jdeme dál. Zrovna teď je o tom článek v pes přítel člověka č. 8. Ještě se zeptám, jaké používáte boty na tůry? Mám vyhlédnuté Salomon nebo Columbia, otázka spíš pro Impact. Mám širší chodidlo. Potřebuju, aby byly prsty volně a nesvíralo je to do špičky.

Anet10
Anet10 (142 příspěvků) 05.08.2024, 14:39:50 xxx.xxx.210.165
balu:

Anet, ta vaše fenka je nádherná. 

Klacky se psům házely vždycky, dřív ani žádné hračky pro psy nebyly, neřešilo se to jak dneska, a případů, kdy si psi klackem ublížili, určitě moc nebylo. 


To je možné, ale moje intuice praví prostě klacky jednou provždy a navždy  NE,NE. Do vody na koupání má plovoucí žlutou hračku, kterou na hladině dobře vidí a je taky spokojená. 

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 05.08.2024, 14:50:07 xxx.xxx.28.39
balu:

Nerozumím co tím chcete říci. Dřív měli psy taky lidi, kteří by je z dnešního pohledu mít neměli. Nebo jsme zapomněli na to, že dřív, kdysi, byli psi užitková zvířata, kterým se často nikdo moc nevěnoval a kteří trávili svůj život na řetězu u boudy nebo jen na dvoře?


Ne, tak jsem to fakt nemyslela. Já jsem teda taky z vesnice a ani my, ani nikdo z příbuzných na řetězu psa neměl. Ale taky neměla psa celá vesnice nebo v paneláku pomalu každá partaj. Hádat se nebudu, ale stačí mně to kolikrát na výcviku…když on prostě nic jinýho nosit nechce, jen klacek. Nevím no, každej na to asi má jinej názor, ale já jsem od štěněte psy na klacky neučila a teď v dospělosti si klacků nevšímají. Chtěla jsem tím říct jen to, že v minulosti to asi nebylo proto, že i psů nebylo tolik.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 05.08.2024, 15:28:47 xxx.xxx.32.250
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 03.08.2024, 12:47:49

Trochu si s tetou nezadám, i když ještě že můj Fido se jmenuje tak, jak se jmenuje. Ale když pro něj nejdu ráno včas, schová se do “své” zahrady. Já tam jdu, celou cestu řachtám klíčemi, přičemž už toto je mírně podivné. Milej Fido tam někde tvrdě chrní a já u zahrady:"Honem pojď! Ale honem! Ho-nem, nebudu to říkat opakovaně! Papat! Papat! Masíčko! Granulky! Fidííííí, papat!" 😂 Když jsou tam někde poblíž náhodou lidi, tak na mě obvykle čučí jak na cvoka.

Onehdá šla kolem Ukrajinka s děckem na odrážedle. Fido se dětí bojí, nevím proč, ale poměrně značně. Ta paní na dítě:"Hajdy, hajdy!" Do toho já:"Ale honem! Ihned!" Chudák dítě mělo pocit, že jej buzeruje matka a ještě cizí ženská!🤭

Dafi
Dafi (221 příspěvků) 05.08.2024, 21:43:17 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anet10 z 05.08.2024, 14:31:55

Anet-první co jsme odnaučovaly Žeryka,když jsme ho ve 4 letech dostali na Nový rok bylo at přestane nosit klacky,

protože on došel pro klacek,ak štěkal,že chce házet a peklo…

  takže jsme měsíc odnaučovaly nosit klacky,hraček má milion-míčky,flísový přetahovadla,kolečka,..

 jinak-Žeryk si v lese může najít klacek a pohrát si s ním-on si s ním pohazuje,může si ho chvilku nést-ALE NESMÍ SE MU HÁZET!!!

jINAK OHLEDNĚ HÁDÁNÍ S MUŽEM…

já xx hodin fakt doslova prohádala s mým přítelem na téma-nebudeš někoélik hodin denně házet na terase Žertykovi míček!!!!!!!

 zvyšuješ mu adrenalin,děláš z něj závislý pako,ničíš aparát pohybový..

protože přítel seděl na terase a házel,s terasy se židle a Žeryk-hrrr z terasy,skok ze schodu,s klouzavých kachliček,pak prudká otočka a zase zpět…

 takže to bylo xx hodin denně…

s tím,že Žeryk  fakt nepotřebuje zvedat adrenalin-je pako,chybí mu nějaký kolečko v mozku,

nebo nevím,co se mu dělo 4 roky života..

ale dnes jsem se kousek od něj pdrápala na noze-na mé!! noze a Žeryk začal strašně zuřit….

skorotchán si ho do své smrti nepohladil,nikdy,když ho viděl párkrát zuřit….

 máti přítele ho bere občas ven,ale má strach mu osušit nohy,protože on stuhne,začne vrčet…

no je to poklad,kterej potřebuje spíš klidnější cviky a hodit hračku párkrát a ne xxx hodin denně….

 no jenže mého přítele se zastává i jeho máti-že je to Žeryků života,nechci mu udělat radost a tak…

to,že si s Žertykem taky hraji,u cvičení odměnuji hračkou+si s ním hraji na vycházkách a po vycházce mu párkrát hodím hračku-to je nezajímá…

 frisbí kolečko -disk,jsem odnesla do práce vedioucí,protože když viděl,že máme sebou disk na vycházce-tak se jednou/dvakrát vyčural,jednou vykadil a pak šel jak feták!!bez povelu s hlavou nahoře u nohy,a jen čekal,až se mu bude házet,pak letěl přes celý pole,…když jsem párkrát hodila Dafulce vždycky 2krát 3 metry☹️-tak se Žeryk klepal a věšel na vodítku a třásl se…takže disk šel z domu….

článek v psovi o těch klackách jsem taky četla…..

Dafi
Dafi (221 příspěvků) 05.08.2024, 22:25:30 xxx.xxx.136.20

tačka za dovolenou…aspon pár minut v sedle…..

od 13 jseem chtěla ke koním..

holky z ulice chodily do jezdeckých kroužků…

já se párkrát svezla na ponících a oslících v cirkuse..

ve 20 letech na dovči na koni ve výběhu-koně v boxu vykartáčovat a pak 45 minut na koni-zatočit,rojzet se,vlevo,vpravo,zastavit,koník poslouchal,já ščastná jak blecha..

 o 5 let pozděj ve stáhi na hodinu půjčený kůn s kamarádkou-jeli jsme -silnice/poele/les-taky pohoda..

 no a potřetí ve stejné stáji na koníkkovi..

s kamarádkou a její maminkou-obě na koních prvně v životě-já potřetí..

 jely s námi pole/les/silnice+klusali…

2 dámy od koní vepředu a my vzadu,koně si dělaly co chtěly,na silnici zastavil..jelo auto…

v lese mě odíral nohy o strom,cpal hlavu mezi nohy a jak jsem se udržela v sedle nechápu doted…

bez přilby…

od té doby jsem se bála…

 knížky o koních načtený-beletrie i naučný…

jednu dobu každej týden ve Wresternovým městečku,…představení o koních…

ve 30 letech na dovči na ranči púůlhodina na koni-pole/les,slečna co jela se mnou se mi velmi věnovala,koník-Ulita 20letá byla super a já byla zase ščastná…..

 no a ted..jely jsme ze psama do Kstalen-den předtím jsme obvolaly kde co,..

tady jsem na ranči ukacala mladíka na svezení na koníkovi-14letá Kony,s tím,že mě vedl,a přítel šel za ním se psama,

jinak 50minut výcviku i s výukou sedlání+čištění koně,westwrnová výstroj-sedla-ano přehodit tu nohu přes sedlo mi moc nešlo..🙂

no-a jíá se ptám zdejších konařek-je mi skro 50,mám špatný kolena/kyčle,záda….

po pár minutách mě chytala křeč do kyčle..

ale..moc se nám tam oběma líbilo-i příteli,

já vysvětlla zdejším jezkyním/trenérkám,že vím,že je trapný🙂když ne zrovna dítě se tam veze na koni…ale prostě absták:-()

oni se smály,že i tak je to zážitek…,

prostě se nám tam líbilo,mladík co mě vodil fajn,…

jen si říkám,jestli na občasnou vyjíždku jednou za čas-ne pravidelně-přece jen je to dost peněz,a já taky nemám ty volný víkendy moc,a potřebuju ještě volno potom,at se vzpamatuju🙂

 není na to skoro v 50 pozdě????jednou za pár měsíců vyjíždku na koni???

přítel si tam koupil klobouk🙂

daly jsme pití a pejsci po vycházce chrněli až do odpoledne-přece jen takovou zvláštní vycházku ještě neměly🙂

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Trickyvoo
Trickyvoo (503 příspěvků) 05.08.2024, 23:09:03 xxx.xxx.62.63

Tak nám se poslední dobou nevenčí úplně dobře, neb já ani Malina nerady vedro. Takže se snažím chodit hodně lesem, ale posledně nebyla nadšená ani z toho, přišlo mi, že je ráda, že má tu procházku za sebou. Jak mám pocit, že se udělalo líp, tak vyrazíme na něco delšího. Samozřejmě se během cesty udělá vedro, takže Malina jen hledá potok, ve kterým by se schladila a já mám čůrky až kdo ví kde. 

Ale ve čtvrtek jsem byla na ní pyšná. Potkali jsme srnku, Malina na ní sice čučela, ale nezkoušela mi utrhnout ruku a běžet za ní. Dokonce po chvíli zírání se sebrala a pokračovala v cestě, jakože viděla dost. Chválila jsem jí až na půdu…jasně, pokud by nebyla na vodítku, zřejmě by to nedopadlo takhle pěkně, ale třeba jí jen křivdím. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Dafi
Dafi (221 příspěvků) 06.08.2024, 07:34:39 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 05.08.2024, 23:06:41

Doron-tak královna Alžběta byla přírodní úkaz v tom dobrým slova smyslu

a taky jezdila odmala..🙂

já to spíš myslela tak,jestli si nemám zajít chut,jestli není pozdě…

a stejně by to nebylo ani pravidelně,ani často…..

stačila mě včerejší odpo-tahání těžkých věcí+chůze,sezení…a upadnou mi záda a nevím co ještě….🙂

Dafi
Dafi (221 příspěvků) 06.08.2024, 07:37:43 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Trickyvoo z 05.08.2024, 23:09:03

no,já to mám s Dafi to stejný…vedra prostě nééé

s ní by se dala letní dovča strávit v Moravskýým krasu…

a co se každý rok snažíme,ale jak se jede jinam a jsou tropy,tak zůstává doma…a vycházky brzo ráno a večer a krátký..

rybník plavací už je hnusnej tak i s plaváním je konec…..☹️

a tady potoky,říčky,nikde nic…

je to ude v létě dost na nic….☹️


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.