Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Jak se vám venčí?

Dafi
Dafi (207 příspěvků) 25.07.2024, 22:08:15 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 25.07.2024, 15:48:33

Efe-přítelova máti používá celej život flexiny,

přítel koupil mým psům flexiny taky,pak zjistil,že se to motá..

takže naše 2 chodí na 5 metrovým 2karabinovým ušitým, a dvojka rodičů na 4metrovce ušité pro ně když jdou všichni 4,s tím,že stejně aspon Žeryka pouštím

fleXiny se mě motají

ono optimální počet na vodění jsou 3

4 už zaráz jsou moc,…

já bych vlastně nikdy už vác psů než 2 nechtzěla,chodit/cvičit ze 4 zaráz je mazec,

Betty je hujer,furt se cpe cvičit,ted je skoro hluchá,nedá se s ní domluvit….

balu
balu (2006 příspěvků) 25.07.2024, 22:09:37 xxx.xxx.162.174

Patnáct let jsem byla zvyklá každou procházku pracovat s pětimetrovým vodítkem, koženým i popruhovým, protože samojed na volno nechodil. Pětimetrové jsme měli na kavkazanky i na současnou chodku (krom kratších vodítek). Umíme s takovým vodítkem pracovat, zkracovat a povolovat v rukách podle potřeby. Nikdy ho psi netahali za sebou po zemi, to je pro nás ekl.

Dafi
Dafi (207 příspěvků) 25.07.2024, 22:18:01 xxx.xxx.136.20

Ještě k flexinám-když jdu ráno na rychlovenčení před prací a v noci po práci-takový to vyčurat/vykakat a dom,tak mají oba mí psi flexiny,aby se mohli v klidu kus ode mě vyčurat/vykadit-Dafi na to potřebuje klid🙂a rozestupy,když s ní jsem v Brně-jedu za tatkem do Bk,tak jdu naprotu nádraží na trávník,a bud ju pustím na delším vodítku,nebo risknu a na chvilku pustím…ona by se nakrátko nevyvenčuila a v dědině nemáme chodníky a po silnici se tu jezdí dost často-blbý spoje a hodně rodin dělá na směny,

a v zimě kdy je ve 4 ráno tma a večer tam,tak se bojím jít za zahradu,takže do dědin na flexinách na rychlovenčení

a na normální venčení pak ty popruhový 5metrovky a 4 metrovky…

Orionka (neregistrovaný) 25.07.2024, 22:38:15 xxx.xxx.64.54
Xerxova:

u nás nic… už dlouho…


Vyhlášený nočník Evropy……a nic. Něco se s tou planetou děje.

Sardullah
Sardullah (1409 příspěvků) 25.07.2024, 22:43:51 xxx.xxx.221.216

Používám flexi, mám 8m…buď na ní mám Matese tam, kde mi to nepřijde, aby šel úplně na volno a nebo na ní připnu Ginu tam, kde už maťula na volno může. Upřímně si vůbec netroufnu mít oba psy na flexi najednou, myslím, že bychom za chvíli byli zamotaní. A tu dvouflexi, no tak na to už ani moje fantazie nestačí.

Ale možná je to dané tím, že Maťula na flexi dost pobíhá, obíhá mě…já navíc ani nemám flexinu povětšinou v ruce, mám přes plece pověšené vodítko a flexi pověšenou na něm…původně to měla být pojistka, kdyby se mi Gina vyškubla, ale zjistila jsem, že je to velmi praktický, že mám defakto volný ruce.

Myslím, že je to prostě pes od psa…třeba afgán na flexi vůbec nemohl chodit s jeho rychlostí a okamžitou změnou směru mohl pouze režim vodítko nebo režim na volno.

Tenurri
Tenurri (500 příspěvků) 26.07.2024, 09:29:23 xxx.xxx.213.168

 Včera jsme po práci “venčili” na louce. Se sourozenci a polobráchou (mají stejného otce, jen je štěňátko o 3 týdny mladší). 2 hodiny řádění. Bylo to super a všichni jsme si to užili. Hlavně teda psíci. Doma se Jack okamžitě vypnul 🤭. A pak prý, že pes nemá tlačítko “off”. Jen člověk musí vědět, jak na to 😂.

Obrázek Obrázek Obrázek
Vahine
Vahine (734 příspěvků) 26.07.2024, 09:34:02 xxx.xxx.179.11
Tenurri:

 Včera jsme po práci “venčili” na louce. Se sourozenci a polobráchou (mají stejného otce, jen je štěňátko o 3 týdny mladší). 2 hodiny řádění. Bylo to super a všichni jsme si to užili. Hlavně teda psíci. Doma se Jack okamžitě vypnul 🤭. A pak prý, že pes nemá tlačítko “off”. Jen člověk musí vědět, jak na to 😂.

Obrázek Obrázek Obrázek

Naprosto úžasné fotky ❤️👏 náádhera!

Tenurri
Tenurri (500 příspěvků) 26.07.2024, 13:47:49 xxx.xxx.213.118
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 26.07.2024, 09:34:02

Díky 🙂
Doufám, že se budeme takto čas od času potkávat. Bylo to moc fajn. Ten mladší bráška bydlí taky v Plzni (oproti Jackovi je teda torpédo 😀), s ním už jsme byli venku 3x, ale ségry dojely 🙂.

Trickyvoo
Trickyvoo (502 příspěvků) 27.07.2024, 12:57:49 xxx.xxx.62.63

Nějakou chvíli jsem tu nebyla. 

Takže zpětně upřímnou soustrast Alušce… držte se

Sarah01 gratuluji k těm úžasným štěňátkům

Elišakovi ke svatbě a k těm schopným kilům, to smekám…

Trickyvoo
Trickyvoo (502 příspěvků) 27.07.2024, 13:10:11 xxx.xxx.62.63

My jsme teď venčili týden v Rakousku. Manželovi z různých služebních cest zbyla eura, tak vymyslel cestu po Rakousku. Hlavní cíl byl dceři ukázat ledovec než roztaje a celé to pojal tak, aby na všechny naše cíle mohl pes. Spalo se ve stanu a téměř každou noc v jiném kempu. Celé to bylo super a dcera řekla, že to byla nejlepší dovolená. 

S Malinou jsme měli zvláštní zážitek. Vzali jsme ji po domluvě s personálem do pizzerie, která byla plná muslimských rodinek na večeři. Když nám číšník energicky ukázal kam si můžeme sednout, Malina to vyhodnotila jako ohrožení a zaštěkala na něj, v tu chvíli se všichni začali zvedat, dívat se na nás a o něčem vzrušeně debatovat, jedni dokonce odešli. My se vklidu  navečeřeli. Pak jsme pozorovali, že i na ulici se muslimové naší Maliny viditelně bojí. Pak jsem si přečetla, že muslimové věří, že černý pes je převtělený ďábel 😄. Náš ňuňánek ….

impact
impact (645 příspěvků) 27.07.2024, 15:05:34 xxx.xxx.26.52

Tak jsme to dneska dali. 🤩

Budík na pět, v šest naházet psy do auta, pak hodit sprchu, sbalit se a tradá na výlet. Na parkovišti u Křížku jsme bylo skoro sami. Až na jednu rodinku, co asi spala v autě. Akorát vstávali a čistili si zuby. 😂 Jen jsem kvůli nim musela vzít na chvíli psy na vodítka, což způsobilo kolizi mezi Chuckynou a Réminem. Ona mu z radosti z výletu skočila na záda a on z nervů z vodítek vystříkl a zmlátil ji. 🙄

Chudák Merlin si někde kolem desátýho kilometru asi vyšlápl kamínek nebo trn z ostružin a začal pěkně kulhat. Bylo mi ho docela líto, ale neměli jsme to už jak zkrátit, kromě malého střihutí přes les. A tak si to musel dokulhat až k autu. 😔

Ale jinak parádní prochajda. Sice samozřejmě od deseti vedro jak kráva, ale nahoře nám docela foukal vítr. I přesto by se na mě teda daly hadry ždímat. 😂

Hele kdo chodíte s nějakým batohem s vyztuženými zády - perete to nějak? Já nechávám vždycky pak bágl vyschnout na slunci doma, ale po těch litrech potu se obávám, že bude po sezoně na vyhození. 🤐

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.