Aktuálně: 4 059 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Jak se vám venčí?

megi-the-pes
megi-the-pes (3093 příspěvků) 20.07.2024, 21:06:31 xxx.xxx.124.238
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 20.07.2024, 20:56:56

Však to bylo s rozběhem, rozeskokem u toho plochého vodítka, to se nedá. Anebo neumím, to je taky možnost. 🙂 Tenčí šňůry se bojím. Jako že o svoje ruce. Samotného psa s vodítkem, kde jsou zvířata, lidi, nepustím. Jsem chtěla říct, že sice ta vodítka na foto jsou hezká, ale u nás by nepřežila. 

hmn
hmn (1171 příspěvků) 20.07.2024, 21:20:15 xxx.xxx.43.233

teda vodila jsem pastevce a vodím pastevkyni (a že to umí být divoké dílo) na tom kulatém průměru 6mm a "pořeže" ruku? Jako že spálí, když je psovod lehkomyslně nepřipraven, tak to se stane, ale to zvládne i placatice. 

Dafi
Dafi (221 příspěvků) 20.07.2024, 21:22:58 xxx.xxx.136.20

jinak-já byla u nás ve zverimexu-popruhový nikde nic

já teda mám popruhový z dřívějška-kupovaný,

ale ted nic prostě,a taky,že ty kulatý jsou pevný

ale co jsem měla tu 3metrovku,tak jsem to furt od sebe sukovala,tím jak to bylo dlouhý+tenký,tak se to dost sukovalo,takže i kdyby to uvezlo lokomotivu🙂tak tenký nechcu..

já zase často vodítka nekupuju,mě vydrží roky,takže pokud je neztratím,a karabiny dobrý,tak ty kulatý jsou nerozbitný,

no a ted mě překvapilo-že kožený nic,popruhový nic..

tak jsem si ve středu ušila,a dnes v Olomouci zverimex,ve Vyškově-tam teda někaký ppopruhový na malý psy byly,kdyby se mě nechtělo šít🙂

zase nebyly dvojkarabinový

a manmat vím,že kvalita,vše špičkový,aleeee

má i na pidi psy?????

jinak kdysi jsem měla stopovačku z úzkýho poruhu+malá karabinka,a to mělo tak ostrý hrany,že to bez rukavic nešlo……☹️

Dafi
Dafi (221 příspěvků) 20.07.2024, 22:19:37 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 20.07.2024, 18:24:21

tak zase v našem kraji🙂

obdivuju,jak máte u takové smečky naučený přivolání

ač kníračkář,na teriéry bych si asi netroufla🙂

Dafi
Dafi (221 příspěvků) 20.07.2024, 22:25:26 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 20.07.2024, 19:43:08

no nějaké takové-podobné bylo to černomodré přepínací-zatavený v plastu karabiny,neřezalo,spíš takové jakoby z pleteniny,koupený skro před 9 lety,no tenkrát tohoto stylu vodítek bylo všude dost-různý barvy+délky,červenočerná+modročená a různý tlouštky,hodně i na velký psi,po letech jsem ztatila,koupila tu 3metrovku,a to jsem zjistila,že už tenhle styl nemají,že mají ty tenký,

pak jsem ztratila i to…☹️

balu
balu (2034 příspěvků) 20.07.2024, 23:38:44 xxx.xxx.162.174

Kulaté tvrdé vodítko bych nikdy nekoupila. Není mi příjemné do ruky.

Měla jsem postupně nebo i současně  ploché kožené, ploché popruhové, pletené měkké jako by kulaté. 

A teď máme pro chodku z biothanu jedno pětimetrové a druhé přepínací dvoumetrové. S biothanem jsme hodně spokojeni. 

Doron
Doron (2368 příspěvků) 20.07.2024, 23:46:10 xxx.xxx.166.104
Skeeve:

Použít cyklistické rukavice jako ochranu dlaní  a částečně i prstů? 


Nojo, typický praktický chlap !🙂))

Jenže tady je potřeba pořádně probrat texturu a druh materiálu, jeho vlastnosti, pružnost, tvar, průměr , barvu, délku a značku a spoustu dalších věcí. 🙂)))

S rukavicema by se muselo udělat to samý a my jsme teprve u vodítek.🙂)))

My se jako snažíme vypadat prakticky, ale v podstatě kecáme o módě..🙂 

Ph (neregistrovaný) 21.07.2024, 00:40:08 xxx:xxx.b185:ff5d

rukavice, v +35 st. - mit nekolik hodin denne na rukach ? 

nevim - me to prakticke ani chlapske neprijde 🙃😀

Doron
Doron (2368 příspěvků) 21.07.2024, 02:20:58 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 21.07.2024, 00:40:08

Dobře, možná už tedy příšel čas probrat rukavice 🤣, dnes velmi opomíjený, přitom nejen elegantní,ale i nesmírně praktický oděvní doplněk. 🙂

V letní rukavičce se ruka nepřehřívá, právě naopak omezuje pocení,chrání ruce před slunečním zářením, vznikem mozolů a úrazem kloubů…, v krajní nouzi si můžete hřbetem rukavičky i šetřít pot z čela , žel i do takové situace se dáma může dostat..😂

Ale vážně,kdybych venčila psa na stopovačce a bála se, že mě vodítko spálí, určitě bych je nosila. 

Asi si je budu muset pořídit na obrany, protože Framík má sílu jako blázen a dělají se mi mozoly až se pak trochu stydím, když někomu podávám ruku.☹️

Jinak Vás ( i všechny ostatní) obdivuju, že v těch vedrech trávíte se psy venku několik hodin hodin.

Zmohla jsem se dnes akorát na to,  že jsem psům pustila na zahradě vodní mlhu a pak jsme večer byli hodinku plavat. Utešuju se tím, že se říká, že je to zdravý pohyb.  

U nás je i teď v noci strašný horko, nedá se ani spát. Psi si šli lehnout do sklepa, možná tam půjdu taky🙂))

  

impact
impact (658 příspěvků) 21.07.2024, 05:56:23 xxx.xxx.57.48
»
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 20.07.2024, 22:25:26

Já si tu připadám jak z nějakýho vidlákova, ale to vážně máte na mysli tyhle vodítka? U nás se daj koupit na každým rohu. 🙃

Obrázek
impact
impact (658 příspěvků) 21.07.2024, 06:01:36 xxx.xxx.57.48
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 21.07.2024, 02:20:58

Jinak Vás ( i všechny ostatní) obdivuju, že v těch vedrech trávíte se psy venku několik hodin hodin.

Já dávám psy do auta už tak v šest ráno. Včera jsem se courala, tak jsme vyjížděli až v půl sedmé. A do té třičtvrtě hoďky býváme na místě a vyrážíme. Trasy vybírám výhradně přes les a pokud možno kolem potoků a studánek. Výhoda je, že mám fakt hnoje, co vymetou každou louži. 😂 

Ale doma by mě ven teď nikdo nedostal. Bydlím na placaté Hané, kde není jedinýho stromu. Dneska mám schůzku na adopci a musej přijet už v osm. Později do toho pekla odmítám vylézt. 😏

A to musím dneska nafotit čtyři bígly do adopce. Chcípnu u toho.

Ph (neregistrovaný) 21.07.2024, 08:49:59 xxx:xxx.492:3d67

U nás je i teď v noci strašný horko, nedá se ani spát.

mam pocit, ze se nachazime tak 20km vzdusnou carou od sebe 😄 takze tu mam hodne podobne pocasi 😄😄

ted rano neni problem jit do lesa na dve hodky. je tam krasne a prijemne. po ceste par rybniku…domu dojdou vylitani a vyrachani a spi az do vecera. a vecer chodime hodne pozde. Nejak je unavit potrebuju. 

a moje klidne spani mi letos vyresila klimoska za par korun. v noci potrebuju deku 😄 taky - jak jsem se na ni tesila, kdyz jsem se vracela domu z tabora v chatce 😀 i pro ty psy je to fajn.  lepe si odpocinou. 

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 21.07.2024, 08:54:50 xxx.xxx.221.216

Ad rukavice…. tak ty mám… teda jednu… staré kožené rukavici jsem trochu ustřihla prstíky. Nosila jsem jí, když Gina chodila na placatý stopovačce… ta je totiž při rychlém pohybu taky super do ruky….módu neřeším, povětšinou potkáme jen srnky a těm hnědejm čůzám je to jedno.

O cyklistickejch rukavicích už jsem takdy uvažovala, ale musím si je reálně vyzkoušet co všechno zakrejou/ nezakrejou….. 

Dafi
Dafi (221 příspěvků) 21.07.2024, 09:16:16 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 20.07.2024, 23:38:44

Balu-z toho biothanu jsem včera taky viděla,mi to přijde takový tvrdý/neohebný…

je to jen dojem u nového vodítka,co neznám??

Dafi
Dafi (221 příspěvků) 21.07.2024, 09:29:46 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 21.07.2024, 05:56:23

Impact-jop,tyhle vodítka mám na mysli!!!!!!!!

j.před letama jsem měla černočerný na Gera metrový,pak na Dafinu to modročerný,to jsem po 8 letech ztratila,tak jsem koupila to modročerný z toho tenkýho lanka,to jsem ztratila před týdnem…

a přestože jsem doma měla a mám 3 krátký jednokarabinový--jedno popruhový z tlapičkama,Žerykovo,další to hnědý z fotky,další kulatý asi přes 25let starý za 20kč ve výprodeji🙂ale drží dobře i karabinka,i provazy-ze dvou je to.

+tu pětimetrovku a jedno 2karabinový,

tak jsem nutně -já totiž musím mít všecko tééd hhned🙂

potřebovala to dvoj,jak máte vy na fotce-a to nikde!!!

ani u nás tu,ani ve Vyškově,ani v Olomouci…..

no tak jsem si ve středu teda ušila,

protože když jedem jak dnes se všema 4 kousek někam na pidi výletečk-dnes brzo ráno na Kozel

tak nahluchlá Betty,která furt,furt,furt jde-ta nejstarší-má to dlouhý 5metrový i v autě,

Maxík krátký hnědý-to pak spojím s Betty

a mí psi musí mít každý 2karabinový-jedno vrazím příteli,jedno si nechám já

on je část vycházek,výletů furt někde v prčicích,kus od nás i ze psama-ti jdou za ním,tak at je má na co připnout kdyby tam šel někdo ze psem..

naše výletečky se odehrávají v tomhle duchu-kde seš?chcu něco vyfotit!

kde zase deš?

se tady sama bojím!!-jo to fakt říkám🙂🙂

su hrozná hysterka po Dafině,nebo ona po mě🙂

tam nejdu-je to vysoko!🙂

ježíši-nelez tam,spadnou tam psi!!!

pojede auto,chytej je,…ne tak to bylo letadlo…

kam tu Dafinu cpeš?dyt spadne…

no prostě veselý to je🙂🙂

Dafi
Dafi (221 příspěvků) 21.07.2024, 09:39:58 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 21.07.2024, 02:20:58

Doron-no,my třeba několik hodin denně nechodíme…….

rybník je maga kus-z dědiny do města a do další dědiny-pěšky tam a zpět 3 hodiny???nevím a zpět-kopce+asfalt furt…..,+mě Dafi v teple chodit nechce-takže já dělám několik kratších vycházek denně-s tím,že se snažím at na nich něco nosí+obíhá stromy,na zahradě nakonec-ráno v rose,mokru..

když jedeme kousek na výlet tak dnes ráno 06,40 jsme byly v lese a v 8,00jsme byly zpět v Koryčanech,a kdybych nezdržovala🙂focením a objímáním obřího šutru a sosáním enerie,jsme zpět dřív🙂a to jsme s Koryčan doma za 15 minutek..a heč Žeryk se nám nepoblinkal!:-()

a v autě říkám-Dafi mám pro tebe dobrou zprávu!!

nikam už dnes nemusíš!!!

včera třeba jsme byly v Olomouci-bez psů-odvézt tam máti-vlakem,ona pak jela už sama dál,my si daly výstavu motýlů a já 4 galerie-obrazy,šperky,keramiku,sochy,a pak jsme jely dom,zase vlakem

bez psů

takže včera měly 3 vycházky-v 5 ráno,pak ve 3 oddpo,a večer-3krát 15,minut….


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.