Aktuálně: 4 075 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Jak se vám venčí?

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 20.07.2024, 16:55:52 xxx:xxx.ff0a:2eba
kometa:

Ta první fotka! Ten pes snad běží současně na všechny 4 světové strany.


jojo - a vyvrcholí to tím, že ti vletí do náruče a chce pochovat… případně ti od hrudníku předvede plaveckou otočku a mizí kdesi v dálce… Ale ne nadarmo jsme Betce říkali Kosatka dravá a Yoda je stejně barevný i stejně praštěný. Takže jsme zvyklí…  na klidné, důstojné a elegantní plemeno.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 20.07.2024, 17:11:15 xxx.xxx.221.216

Musím říct, že já jsem naprosto udivena tím světem dog.

Já se na živo potkala asi s pěti dospělými jedinci a všechny byly důstojné, klidné a takové nad věcí a myslela jsem si, že takové jsou všechny, že to je jeden z povahových znaků plemene a kdybych si někdy dogu pořídila, tak že mi z ní vyroste přesně taková. No přiznám se, že Yoda tento obrázek o důstojnosti a klidu a tak, úplně rozbil. Ve snu by mě nenapadlo, že doga může být taková 

Yoda je super, miluju jeho fotečky, ty úžasný momentky, ale kdybych si před tímhle poznáním pořídila takovouhle dogu, tak bych byla asi hodně překvspená.😂

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 20.07.2024, 17:28:13 xxx:xxx.ff0a:2eba
Sardullah:

Musím říct, že já jsem naprosto udivena tím světem dog.

Já se na živo potkala asi s pěti dospělými jedinci a všechny byly důstojné, klidné a takové nad věcí a myslela jsem si, že takové jsou všechny, že to je jeden z povahových znaků plemene a kdybych si někdy dogu pořídila, tak že mi z ní vyroste přesně taková. No přiznám se, že Yoda tento obrázek o důstojnosti a klidu a tak, úplně rozbil. Ve snu by mě nenapadlo, že doga může být taková 

Yoda je super, miluju jeho fotečky, ty úžasný momentky, ale kdybych si před tímhle poznáním pořídila takovouhle dogu, tak bych byla asi hodně překvspená.😂


já myslím, že je to jinak. Kdyby Yoda měl majitele, kteří chtějí kráčet s důstojným dogákem - přizpůsobí se. Zvykne si. My umožňujeme všem našim dogám blbnout, řádit… a ony pohyb milují. Všechny co znám. Žádná naše nebyla důstojná - Xerxes k tomu měl nejblíž, ale taky se uměl rozjet a pohyb navolno v terénu miloval.

Doma je to pak pohodový klidný zvíře. Plácne sebou v naší blízkosti a většinu dne profláká. Jasně - taky ho občas chytne nálada přetahovací, otravovací, běhací, vrčící… ale to není hlavní náplň dne. 

A doga v pohybu - to je krása… hra svalů, volné kůže, uší, pysků… pravda, na fotkách je to trochu groteska 

megi-the-pes
megi-the-pes (3093 příspěvků) 20.07.2024, 18:04:56 xxx.xxx.124.238
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 20.07.2024, 09:46:29

Taky mám posuvné, jenže někdy potřebuju jako to vodítko zkrátit a namotávat ho je pomalé, prostě to drapnu u uzle. A to mám centimetrové… mít tenké, tak nevím, asi tam zauzluju aj tu ručku z odkazu. 😀 To musí bolet jak sviňa, lituju Vás nejvíc!

impact
impact (658 příspěvků) 20.07.2024, 18:24:21 xxx.xxx.57.48

My jsme si dneska našli novou trasu. 😊

Zapíchli jsme to u vodní nádrže Jestřabice a vyběhli do lesa. První úsek katastrofa. Někdo tam asi někdy v pravěku vyložil cestu kameny, takže hrbatý jako kráva. Ještě do kopce a většina úseku byl jen takovej pídi tunýlek mezi roštím a stromy. A pak už docela na pohodu. Akorát mě zase pozlobila sedřená pata. Konečně jsem na radu kámošky začala zalepovat šlapky, ale na paty jsem zapomněla. No, byla jsem ráda, že jsem šla poslední tři kilometry z kopce a tak jsem si ji nesedřela na ultimum. 😏

A potkali jsme prasata, jeleny, daňky a jakýsi ovce. Taky běžící laň v lese, díky které mě Kevin vytáhl do druhého kopce. 😂

Akorát mi klasicky mapy.cz naměřily necelých 12 kilometrů a nakonec to bylo víc jak 14. 🤐

Jo a potkali jsme starší pár na ekolech, tak si hladili psy a paní mi říká: Je možný, že jsme vás už potkali někde od Brda k Vlčáku? Tak jsem se smála, že jsme to byli určitě my. Tam chodíme rádi. 🤩

Cestou zpátky jsme jeli kolem takového pěkného rybníka, tak jsem to tam zapíchla a psi se mohli okoupat do čista. 🐶

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 20.07.2024, 18:30:41 xxx:xxx.ff0a:2eba
»
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 20.07.2024, 18:24:21

jojo - mapy když plánují trasu, tak délka odpovídá jen na rovině. Čím větší převýšení, tím větší rozdíl mezi trasou (i ve stopaři) a realitou. My v horách bychom mohli vyprávět 😄  Jsem vždycky vnoučatům naslibovala podstatně kratší trasu, než to nakonec bylo

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 20.07.2024, 18:39:16 xxx:xxx.ff0a:2eba
megi-the-pes:

Taky mám posuvné, jenže někdy potřebuju jako to vodítko zkrátit a namotávat ho je pomalé, prostě to drapnu u uzle. A to mám centimetrové… mít tenké, tak nevím, asi tam zauzluju aj tu ručku z odkazu. 😀 To musí bolet jak sviňa, lituju Vás nejvíc!


běžně vodím Yodu na dvou spojených vodítkách - u psa mám manmaťácké s amortizérem, které má u karabiny všité “poutko”, takže lze vzít na krátko, pokud míjíme psa nebo lidi, kteří nevypadají zrovna nadšeně. A jinak dlouhý tlustý posuvný Tamer. 

na obrázku manmat, který mi opravdu vyhovuje

Obrázek
impact
impact (658 příspěvků) 20.07.2024, 19:00:31 xxx.xxx.57.48
»
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 20.07.2024, 18:30:41

Že jo? To mi posledně říkal kámoš. A já si pořád myslela, že neumím měřit. 😂

Dafi
Dafi (221 příspěvků) 20.07.2024, 19:12:49 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 20.07.2024, 00:08:13

Sardullah,vím,že jste ty vodítka tady chválily,ale…

já se na ně dnes dívala ve zverimexu a říkám-tý jo,holky o nich básnily,ale dyt to musí řezat ta kulatina..☹️

já si šila vodítko v týdnu,protože dvojkarabinový 3metrový jsem někde vytratila,a potřebuju na každýho svýho psa 2karabinový,tak jsem si ušila z popruhu a 2 karabinek z rozdvojky nový…..

tím nehci číct,že si máte to vodítko ušít,jen jsem ve středu zjistila,že hromada vodítek je z kulatiny různé déélky a šířky,a kulatý vodítka většinou řežou..

a ty co jsem měla dřív-takový jakože z pleteniny kulatý,už se nedělají,kožený taky skoro nikde a z popruhu skoro taky nic,

prostě většina z kulatiny….

jinak k vaší příhodě…je to blbý,ale stane se…a dyt se vlastně nic nestalo….?!

jakože napadnutí a tak….

Dafi
Dafi (221 příspěvků) 20.07.2024, 19:29:40 xxx.xxx.136.20

moje kreativitia-aneb-ušiju si to sama

reflexní vesta z šátku,růžový vodítko 5metrový přepínací,hnědý krátký do města/veterinu a přepínací 165cm+obojek stahovák

jasně mám malý psi,takže to moje domácí šití udrží,a mám délku,šířku jakou chvi…

dřív byly i hodně kožený vodítka,ty ted vůbec?nejsou…

Obrázek Obrázek
bambule
bambule (513 příspěvků) 20.07.2024, 19:43:08 xxx.xxx.73.182
»
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 20.07.2024, 19:29:40

Mám vodítko od palkar.cz a největší spokojenost. Neklouže v ruce, velice příjemné, jediné co tak mám toto 8mm a Bambule páč netahač by snesla i 6 mm. Ono není kulaté vodítko jako kulaté vodítko. Jinak mám i doma šité, ale nevím proč radši nosím toto. 

https://www.palkar.cz/Palkar-prepinaci-voditko-pro-psy-250-cm-x-8-mm-cerna-d1151.htm

impact
impact (658 příspěvků) 20.07.2024, 20:02:32 xxx.xxx.57.48

Já vždycky táhnu tři kila vodítek v batohu a nakonec je ani nepoužiju. Kolikrát jsem už zapomněla vodítka doma úplně. 😂

Ale jinak používám jen placatý a měkký. Ty kulatý mě taky vždycky pořezaly. 😏

Doron
Doron (2368 příspěvků) 20.07.2024, 20:14:04 xxx.xxx.166.104

Sardullah, já se tuhle taky na vycházce dostala do prekérní situace.

Vystupejeme z auta a poblíž vystupuje slečna s dalmatinem.

Takže já klasika: Oni jsou hodný🙂)), můžu je pustit?

Slečna: Klidně je pusťte!

A pak, asi s půlminutovým odstupem, když už se psi seznamovali , suše dodala; Ale můj se teda dost pere !🤣

megi-the-pes
megi-the-pes (3093 příspěvků) 20.07.2024, 20:21:28 xxx.xxx.124.238

Tak já nevím, mám starou verzi toho Tamer, tu s trapnou karabinou, ale lana maj asi furt stejný?
Placaté vodítko, hrana a tank, to vůbec nebylo legrační. 
Kulatá vodítka jsou proto, že je to horolez. šňůra, může se na tom tahat auto. A protože je hustější, více vláken, za těch plno let, kdy to vláčím po zemi lesem potokem … nemá to nikde žádnou vadu.  Na víc vodítek jsem moc líná.

Bobca má moc hezká vodítka, ale tank Megi má nařízeno táhnout do kopce… zakázkové placaté ruplo, šla se bít… Kožené máme, na ozdobu na věšáku… Ale jako moc bych chtěla vodítko a postroj s kresleným Batmanem! Ten ManMat je samozřejmě výborný, máme postroje… ale není tam Batman. No musí vydržet moje bezohledné zacházení a tah mě - balvana - do kopce. My nemáme nic jiného než kopce. Proto taky nepíšu nikdy nic o venčení, protože bych si jenom stěžovala. 

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 20.07.2024, 20:32:36 xxx.xxx.221.216

Jako já jsem z toho vodítka fakty nadšená… je to lehoučký… pověsím si ho přes plece, takže i když je Maťula na vodítku, tak mám volnou ruku nebo když vedu oba psy v jedný ruce, tak Ginu pěkně omotanou a na Maťulu mi stačí zaháknout za dva prsty. Když potřebuju chytit blíže k obojku, tak buď omotám kolem ruky a nebo udělám tu smyčku kolem palce…. prostě tohle byla blbá náhoda… blbě chytnutý vodítko a v kombinaci s tím jeho škubnutím…no ode dneška budu jedině omotávat plus tam pro sichr udělám uzel a nebo rovnou tu smyčku.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 20.07.2024, 20:36:24 xxx.xxx.221.216
Dafi:

Sardullah,vím,že jste ty vodítka tady chválily,ale…

já se na ně dnes dívala ve zverimexu a říkám-tý jo,holky o nich básnily,ale dyt to musí řezat ta kulatina..☹️

já si šila vodítko v týdnu,protože dvojkarabinový 3metrový jsem někde vytratila,a potřebuju na každýho svýho psa 2karabinový,tak jsem si ušila z popruhu a 2 karabinek z rozdvojky nový…..

tím nehci číct,že si máte to vodítko ušít,jen jsem ve středu zjistila,že hromada vodítek je z kulatiny různé déélky a šířky,a kulatý vodítka většinou řežou..

a ty co jsem měla dřív-takový jakože z pleteniny kulatý,už se nedělají,kožený taky skoro nikde a z popruhu skoro taky nic,

prostě většina z kulatiny….

jinak k vaší příhodě…je to blbý,ale stane se…a dyt se vlastně nic nestalo….?!

jakože napadnutí a tak….


Napadnutí nee… vše v přátelském duchu.  .. jak moji, tak ti cizí psi. Ale vzhledem k tomu, že já měla fenu, která psy nesnášela, tak by se mi teda nelíbilo, kdyby do nás takhle někdo vletěl, byť přátelsky… tak mi to fakty bylo hodně nepříjemný, že jsem to defakto udělala já někomu jinýmu.

Ph (neregistrovaný) 20.07.2024, 20:56:56 xxx:xxx.b185:ff5d

ale lana maj asi furt stejný? Placaté vodítko, hrana a tank, to vůbec nebylo legrační. Kulatá vodítka jsou proto, že je to horolez. šňůra, může se na tom tahat auto

me zase prijde legracni argument -muzu na tom tahat auto -tak zkuste to auto tahat s rozbehem a holou rukou 😇

pevnost samotneho materialu je jaksi irelevantni, kdyz na obou koncich je zivy tvor a obcas se stane ze ti dva nemaji jednotny nazor na smer a rychlost pohybu na tom voditku.

6mm pouzivam na stopovacku  - ale ja s ni teda fakt chodim na stopy -prave protoze je to lehke, pevne, snadno se to udrzuje a je to temer nesmrtelne. drive ji ztratim, nebo to ztrati predepsanou delku - to je jediny duvod pro vymenu.

ale jit s tim s tema myma telatama na vychazku ? To bych se bala. A ten strach by fakt nebyl o tom, ze se to pretrhne 😄

zrovna tak bych s tim psa nepustila na volno. to je o koncetiny -lidi i psu.

Ph (neregistrovaný) 20.07.2024, 21:03:49 xxx:xxx.b185:ff5d

a posledni - btw. jsou plocha voditka bez hran 😉duty popruh. to fakt neporeze. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.