Aktuálně: 4 061 inzerátů199 593 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Jak se vám venčí?

Plaka
Plaka (460 příspěvků) 18.07.2024, 19:57:48 xxx:xxx.1987:cd34
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 17.07.2024, 17:26:50

To je puppendo grando, tipuju nejmíň 8 kousků? Dáme tipovačku? Držím palce, ať jde vše hladce a krásně. 🍀

Dafi
Dafi (222 příspěvků) 18.07.2024, 21:33:33 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 18.07.2024, 17:55:04

bože ten váš malej čoklíček je fakt božíííííí🙂

prtaveček malinkatej🙂

Doron
Doron (2369 příspěvků) 19.07.2024, 00:24:26 xxx.xxx.166.104

My dnes zase jen na zahradě a navečer procházku s koupáním. Framík už prekonal strach a zase hezky plave, skok do lomu už je zapomenut.Gučka si v teplé vodě libuje, nedostává křeče bránice ,které ve vodě obvykle dostává;))),. Doron je ve vodě jako doma, ten se i potápí. Je to frajer.

Plavali jsme asi hodinu a uvědomila jsem si, jaký už jsem posera, ne přes rybník,  ale okolo rybníku,  pěkně při kraji, aby se mi kluci neutopili.😄

Vestu mám jen pro Gučku, ale moc mu nesedí tak ji ani neměl. 

Framík se v mělkých místech,  kde já stačim, ale on ne , vždycky připlaval pochovat, úplně odevzdaně mi spočinul v náručí , to od žádného psa neznám. Našla jsem opuštěnou kroksu, tak i “ aportovat” z vody se naučil.🙂))

Doron
Doron (2369 příspěvků) 19.07.2024, 22:36:36 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Dublinbarzoj z 19.07.2024, 15:34:50

Kluci chodí na volno? 

Myslela jsem,  že barzojíci utíkají.

Klukům se omlouvám🙂)))

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 20.07.2024, 00:08:13 xxx.xxx.221.216

Tak vážené a milé spoludiskutérky…dneska jsem na prochajdě byla za totální kravku, dalo by se říct opravdu ve stylu “nebojte, on je hodnej”

Vracíme se z prochajdy k autu a na parkovišti nějaká paní z auta právě vyložila svoje dva psy…berňuchu a bostonka. Jako vím, že Gina je úchyl na berňáky…proto taky jednoho dostala ke třetím narozeninám, aby měla svého…takže jsem zkrátila vodítka, aby šli psi u nohy…Gina samozřejmě berňuchu viděla taky, tak si tam tak poskakovala, ale žádná trága…myslela jsem, že je obejdeme obloukem po silnici, ale zrovna jelo auto a tak jsme procházeli docela blízko od nich..asi 2 metry…no a já se za prvé soustředila na Ginu, aby nevymejšlela nějaký bejkárny a za druhé…asi jsem nějak blbě chytla Matesovo vodítko…vždycky si udělám takovou jakože smyčku kolem palce, aby mi neproklouzlo, ale tentokrát jsem to chytla nějak blbě a najednou Maťula zatáhnul k těm psům a jí, jak jsem to blbě držela, tak mi vodítko projelo zazřenou rukou…jo ať žije jeho krásný nový vodítko od Tameru…hladká šňůra 6mm…abych to zkrátila odnesly to dva prsty v ohybu…prsteník sedřená kůže, prostředník..tam to šlo až do živého a reflexivně jsem tu šňůru  pustila…ne teda že by byl Mates najednou volný, konec vodítka jsem měla obtočenej kolem zápěstí, ale umožnilo mu to dojít až k těm psům…takže jsem vypadala jako ženská, co neudrží svoje psy…jako nic se nestalo, všechno v poho, jako myslím svoje i její psy…já se paní omlouvala, červenala jsem se určo až na zadeli, ale prostě to bylo pitomé, že jsme šli defakto do kontaktu bez předchozí domluvy…navíc paní nevypadala, že by z toho byla nadšená.

No já si budu muset pořídit asi nějaký cyklistický rukavice…neumím si představit, že bych teď v tý ruce držela vodítko..i když to mám zalepený, tak stačí malý zatáhnutí a bolí to jak čert.

Obrázek Obrázek
Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 20.07.2024, 00:11:22 xxx.xxx.221.216
Sarah01:

Njn, kdo umí, ten umí. 😉

Dnes toho asi moc nenaspíme, asi už budeme rodit.


Jejda…no tak to na vás budu hodně myslet a držet palečky, ať to proběhne hladce a hlavně ať je mamina i štěníci v pořádku….❤️

Vahine
Vahine (750 příspěvků) 20.07.2024, 07:18:30 xxx.xxx.179.11
Sarah01:

Njn, kdo umí, ten umí. 😉

Dnes toho asi moc nenaspíme, asi už budeme rodit.


Tak jste měla/máte plné ruce práce! Ať jsou všichni v pořádku! 🍀🍀🍀🙏 držím palce!

Jsem si na Vás vzpomněla ve čtvrtek, když jsem na veterině uviděla páníčky se samojedkou a 5 štěňátky, kterým byl týden. Šli asi s fenou na stehy. Bělouš měl silný, už zelený zánět spojivek, tak aspoň teda jsme měli štěstí na štěňátka. Dívala jsem se na chodbě jen zdálky zpoza rohu a zahlédla v bedně bílé kuličky a slyšet byli celou dobu. Mamka byla naprosto klidná….a kráásná! 🥰

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (270 příspěvků) 20.07.2024, 07:47:56 xxx.xxx.153.219
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 19.07.2024, 22:36:36

Chodí  na volno jak kde, oni jsou hodně na nás navázaní,  tak že si nás  hlídají a to jim dá  cca 50% volnost. 

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 20.07.2024, 08:05:51 xxx.xxx.124.238
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 20.07.2024, 00:08:13

Cca na třetině vodítka jsem udělala uzel, mám třímetrové, za ten vodítko můžu chytit, neproklouzne a nespálí. Ne že bych byla tak chytrá… uzel se stal náhodou, jenže jsem zjistila, že je to výborný. Akorát teda na centimetrovém laně je větší, tak možná dva? 
Smyčku stahovací mám přes rameno, křížem, nebo kolem pasu. Jsem líná držet vodítko. To teda neradím, ale brzdový uzel je dobrý. 

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 20.07.2024, 09:46:29 xxx.xxx.221.216
megi-the-pes:

Cca na třetině vodítka jsem udělala uzel, mám třímetrové, za ten vodítko můžu chytit, neproklouzne a nespálí. Ne že bych byla tak chytrá… uzel se stal náhodou, jenže jsem zjistila, že je to výborný. Akorát teda na centimetrovém laně je větší, tak možná dva? 
Smyčku stahovací mám přes rameno, křížem, nebo kolem pasu. Jsem líná držet vodítko. To teda neradím, ale brzdový uzel je dobrý. 


No já jako vim, že taková šňůra může být prevít…Gina má ze stejný šňůry 20ti metrovou stopovačku a tam jsem pro jistitu pár uzlů udělala….u toho vodítka jsem to  pokládala za zbytečné, neboť mám právě takový ten grif se smyčkou kolem palce….což se mi nějak nevyvedlo…když nad tím teď tak zpětně přemýšlím, tak si říkám, jestli jsem to omylem nedržela jako otěže u koně, to se mi občas stane, mám to nějak zažitý…uzel bych udělat mohla…sice mám vodítko s tím posuvným systémem, ale tak jeden uzel někde poblíž obojku, to by asi šlo. 

Spíš jsem teď přemýšlela, že koupím něco takovýho https://www.tamer.cz/lanova-rucka-8-50kg-black-diamond-007/ a že to Mates bude mít prostě připnutý na obojku a to i když je třeba na volno…že když ho člověk potřebuje jen na chvíli přidržet, třeba minout psa, tak bych hned nemusela připínat vodítko…ale prostě jen tohle drapnu a je to…jako můžu ho přidržet za obojek, ale on je v tomhle ještě takový játro a v nějaký “krizovce” bych se bála, že se mi vysmekne.

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 20.07.2024, 09:54:08 xxx.xxx.221.216
sutrik:

Zkoušela jste sedák?


Sedák by tohle nevyřešil…já mám povětšinou vodítko pověšené přes plece, abych měla volné ruce…šlo o to přidržení psa u nohy. 

No alespoň vidím, že Maťulka je sice pan vzorný a dokonalý, ale pořád ještě takový třeštiprdlo…jsem myslela, že psy máme více méně zmáknutý a koukám, že ještě nějaké mezery tam sou…budeme na tom muset zapracovat. Vytáhnu zase pamlskovník a zkusíme, jestli tohle občasné cuknutí eliminujeme s vidinou piškůtku. Maťula je tvárnej kluk, tak si myslím, že by to neměl být problém. Prostě ho párkrát vezmu ven samotnýho, bez Giny a při jeho snaživosti si myslím, že by se to dalo nacvičit tak, že by to cuknutí pod povelem nedělal, ale že by visel očima na mně, protože by očekával mňaminu.

No zkusíme uvidíme…jak bude trochu času, tak to musím nějak dopilovat…bože…je to berňák, tak jestli nezvládnu tohle, tak už bych byla úplný kynologický střevo. 

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 20.07.2024, 16:33:08 xxx:xxx.ff0a:2eba

nejdříve ty nepsí - sice jsem měla celý týden dovolenou, ale taky ATB a stehy v puse, takže jsme to výletění moc nepřeháněli… nedělní Vlčí hora, středeční Ještědské terasy a jinak lesy za humny. Kruštíky kvetou, houby trochu rostou…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 20.07.2024, 16:35:58 xxx:xxx.ff0a:2eba

a teď ten bláznivej dogoun, kterého trošku zbrzdí jen vedro… Ale my jsme na něj hodní a chodíme většinou brzičko, aby mohl ty své rovinky a okruhy kolem nás s nadšením a zcela oflusán realizovat

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.