Aktuálně: 4 060 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Jak se vám venčí?

Doron
Doron (2370 příspěvků) 13.07.2024, 21:42:15 xxx.xxx.166.104

Yoda má moc hezkou, vypracovanou postavu !

Dneska jsem trávila hodně času sama s Gučkou, mladý kluky jsem pak vzala navečer do lesa.

Byli jsme se koupat  , navštívili jsme sousedy, já dostala cukýny,  on sekanou, pak si ještě v potoce hrál s míčkem,  pouštěl ho po proudu a pak si na něj čekal u betonový skruže, všichni ho obdivovali, jak je inteligentní,  to on má tuze rád🙂)) 

Najednou jsem si uvědomila, jak přeci jenom stárne,  tlamku už má šedivou , s mladýma už se honit nechce i když je pořád ve výborný kondici. Ach jo.. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Orionka (neregistrovaný) 14.07.2024, 00:36:48 xxx.xxx.190.228
Doron:

Yoda má moc hezkou, vypracovanou postavu !

Dneska jsem trávila hodně času sama s Gučkou, mladý kluky jsem pak vzala navečer do lesa.

Byli jsme se koupat  , navštívili jsme sousedy, já dostala cukýny,  on sekanou, pak si ještě v potoce hrál s míčkem,  pouštěl ho po proudu a pak si na něj čekal u betonový skruže, všichni ho obdivovali, jak je inteligentní,  to on má tuze rád🙂)) 

Najednou jsem si uvědomila, jak přeci jenom stárne,  tlamku už má šedivou , s mladýma už se honit nechce i když je pořád ve výborný kondici. Ach jo.. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

S tím míčkem jste mi připomněla: chodíval u nás k říčce pàn venčit jezevčíka. Hodil mu tenisák do vody, sedl si na pařez a četl noviny. Pes si pro míček doplaval a pak už si vystačil. Vynesl ho z vody, po navigaci pustil dolů, skočil, doplaval si pro něj a tak dokud se neunavil. Pak ho plivl pánovi k nohám a šli dokončit procházku.

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 14.07.2024, 08:58:23 xxx.xxx.20.192
Anonymní:

Jezevčík dlouhosrstý, drsnosrstý … ? U jezevčíků se dost liší povaha i podle srsti, drsňáci jsou nejostřejší


to jsem zapomněla…Já osobně se jezevčíků bojím,bo kdysi u kamarádky jsme seděli u stolu,Bročin byl pd stolem,já se na něho podívala,stačila jsem říct,že se na mě nějak divně kouká,a už jsem ho měla na nártu..neprokousl moc,ale kousnul mě..Druhý, ještě u mámy naproti sousedka.."pojď dál,on nic nedělá"..pes se mohl po..srat,jak vyváděl,já couvala po mostku zpátky ,a stejně mě gřajfl do lýtka..Proto jsem hleděla,když děda říkal,jak se měl vlastně napoprvé k dětem..tak doufám,že to bude ten hodnější..Je mu asi 8-10 let..už taky nevím..Dám sem pak foto,jak tam pojedu..

impact
impact (664 příspěvků) 14.07.2024, 15:44:01 xxx.xxx.20.252

Dnešní nedělní výlet. Moc fotek nemám. Většinou fotím každou pejčovinu jen na procházkách, kdy jdeme sami. 😀 S kámoškou spíš celou cestu meleme. 😂

Sraz jsme měli na místě už v sedm ráno a dobře jsme udělali. Po návratu k autům už jsme potkali několik procházekchtivých rodinek a cyklistů, kteří byli nastartovaní vyrazit do lesa. 

Start je u Motorestu Samota. My jsme si dali okruh deset kiláčků - https://mapy.cz/s/gahezeheco . Cesta Studeným žlebem je trochu kamenitá. Když je šikovně po dešti, jsou cestou různé potůčky a lesní louže, kde se můžou psi osvěžit. Kopečky jsou po celou cestu mírné a snesitelné. Bohužel jsem si nezapla hodinky. Vzpomněla jsem si až po pár kilometrech. 😏

A pokud by to někomu bylo málo, tak tady má tip na patnáct - https://mapy.cz/s/putamanane

Projité máme obě strany a je to opravdu málo lidnatá oblast, ideální na výlet se psy. Ale je fakt, že teď v sezónu většinou vyrážíme v těch sedm či osm ráno. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 14.07.2024, 16:15:19 xxx:xxx.ff0a:2eba

my taky dneska vyráželi brzy - od Vlčí hory na zříceninu Krásný Buk a údolím Křinice zpátky přes kapli sv. Anny a Kamenný vrch. Vedro, děsně překlošováno, nikde nikdo - jen jeden sebevražedný bílý knírač, který paničku nechal dost za sebou… ale nakonec sice držkujíc, ale obešel Yodu (ten byl nakrátko u nohy) bezpečným obloukem. Moc mě jeho pobavila panička, když se jí nepodařilo psa odvolat, jak na nás volala: “ale je ten váš hodný, že??” Nepotěšila jsem jí, odpověděla jsem “jak kdy”.

Orionka (neregistrovaný) 14.07.2024, 16:36:12 xxx.xxx.64.54
»
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 14.07.2024, 15:44:01

Potěšila mě ta poslední fotka. Už jsem se chtěla zeptat, proč všichni běhají, jen Kevin je uvázaný. 

impact
impact (664 příspěvků) 14.07.2024, 17:32:54 xxx.xxx.20.252
Orionka:

Potěšila mě ta poslední fotka. Už jsem se chtěla zeptat, proč všichni běhají, jen Kevin je uvázaný. 


Protože Kevin je lovec jako prase. 😉

Začala jsem ho pouštět až předminulou procházku. A to ještě jen tak v poslední pětině cesty, kdy už se blížíme k civilizaci a nevystavuje všechnu zvěř, co je okolo nás v lese. 😂

Jako mohla bych ho naučit na elektriku, ale zatím pořád vidím to, jak by tahal všechny psy vybíhat do lesa po stopě. A to je to poslední, co bych chtěla, aby ostatní psy (zejména Merry a Chucky) naučil. 😏 A trávit procházku tím, že budu pořád všechny buzerovat, aby zůstali na cestě, to taky nechci. 

Trickyvoo
Trickyvoo (503 příspěvků) 14.07.2024, 19:32:44 xxx:xxx.1ef0:56cf
impact:

Dneska jsem zkusila tento repelent a vypadá to, že docela funguje. A nebo jsme šli nějakou bezkloší zónou. 

Akorát nechápu tu poznámku jemně parfémovaný. Fuj, jsem se toho nadechla a málem jsem se zblila. 😂

https://m.alza.cz/maxi/predator-cool-100-ml-d5878535.htm


Tenhle asi funguje, používali jsme ten junior a nikdy jsme nic neměli. Letos asi zase zavedeme používání, už jsme měli všichni klíště aspoň jedno. 

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 14.07.2024, 20:45:37 xxx.xxx.64.54
impact:

Protože Kevin je lovec jako prase. 😉

Začala jsem ho pouštět až předminulou procházku. A to ještě jen tak v poslední pětině cesty, kdy už se blížíme k civilizaci a nevystavuje všechnu zvěř, co je okolo nás v lese. 😂

Jako mohla bych ho naučit na elektriku, ale zatím pořád vidím to, jak by tahal všechny psy vybíhat do lesa po stopě. A to je to poslední, co bych chtěla, aby ostatní psy (zejména Merry a Chucky) naučil. 😏 A trávit procházku tím, že budu pořád všechny buzerovat, aby zůstali na cestě, to taky nechci. 


Já to chápu, při velké smečce se to nedá. Chodila jsem maximálně se třemi a na střídačku býval aspoň jeden na vodítku, když jsem šla sama.

sutrik
sutrik (411 příspěvků) 14.07.2024, 22:08:43 xxx.xxx.20.244

Ráno na autobus, popojet do Toulovcových Maštalí, z Nových Hradů přes Budislav do Borové u Poličky na vlak, z vlaku zase pěšmo domů. Cca 36 km celkem, v Maštalích ani ne polovina. Jsem grogy. Ratloraptor ne. 

1. Pohled zpět na Nové Hrady.

 2. Tohle mě baví. Bonnie jde po čichu. Většina lidí chodí po turistických značkách. Bonnie způsobně čekala na nepatrné odbočce, protože prostě vpravo byly výraznější pachy. Už to předvedla několikrát i na dogtrekkingu. 

3 - 8. Na žluté turistické do Budislavi.

9. Kostel v Budislavi.

10 - 12. Od trasy od Budislavi jsem toho už moc nečekala. Jaké čekalo příjemné překvapení v osadě Hatě! Nejprve vskutku přírodní turistický přístřešek. A pak báječný samoobslužný bar U pštrosa.

13. A poslední milé překvapení bylo přímo na nádraží. Jako dítě jsem přečetla mnoho a mnoho knih, tahle se mi vyhnula. Samozřejmě jsem si vzpomněla na zdejší diskuzi a knihu už louskám.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Doron
Doron (2370 příspěvků) 15.07.2024, 01:13:27 xxx.xxx.166.104

My nepodáváme žádné velké výkony, je tady pořád strašný horko. 

Vzala jsem zase dneska každého psa zvlášť,  mám dovolenou a potřebuju zhubnout 🙂)) a taky chci, aby se mnou občas měli privátní čas. Mají to moc rádi. 

Nefotila jsem,  mám jen jednu fotku s Gučkou , v legendární hospodě U tetaurů na Berounce. Voda byla jako kafe a čistá,  při plavání jsme objevili “hnízdo ” ondater, bylo tam málo lidí a vůbec to bylo hezký. 

Obrázek
Dafi
Dafi (223 příspěvků) 15.07.2024, 06:09:07 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 14.07.2024, 22:08:43

Krása,tam jsme byly před 3 lety,akorát ani já ani Dafinka toho tolik neujdem….,

tak maximálně 10km……

a to mě Dafi při běžných vycházkách za barákem nechce chodit…ukecávám a krájím vycházku cvičením,jinak se vleče vzadu…

 na výletech a jiných trasách to nedělá,ale těžko můžu být denně na jiným venčícím okruhu,

a tady okolo nás jsou tak 3-4 trasy,ta 4 je po dědině,ty ostaní pole,les,ale základ je stejný-3trasy-3 základní cesty-k lípě,ke křížku,k hájence…+ta dědina….

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 15.07.2024, 08:29:34 xxx:xxx.1989:952c

….včera jsme byli s Kelisem pozvání na CACIT do Dobříše jako prezentaci asistenčních cviků ..konečně se Kelišovo  tlapka dotkla trávy na které startují mistři sportovní kynologie….bylo mi tedy mdlo vystoupit přede všemi, ale nakonec i pře  moji nervozitu a napachovani trávníku poslednímu startujících haravymi fenami jsme to dali a prý se to i líbilo….předvedli jsme svlékání mikiny, sundání a podani pantofle, sundání a podani ponožky a rukavic, přenesení různých předmětů: platební karta, klíče, nůžky,bankovka, mince, sklenice na víno a vývrtka, přenesení cigarety a sklenice na víno mělo velký aplaus….zlatým hřebem ukazky byl naprosto predpisový aport s buřtem ….

Obrázek
impact
impact (664 příspěvků) 15.07.2024, 08:45:49 xxx.xxx.20.252
orionka-2:

Já to chápu, při velké smečce se to nedá. Chodila jsem maximálně se třemi a na střídačku býval aspoň jeden na vodítku, když jsem šla sama.


To jsme coby děcka dělali s koňma. Dodnes si pamatuju, jak jsme drželi všechny koně a pustili jsme šéfku stáda. 😂 Frrrrrrrrrrr a byla pryč. Zastavila se až doma u vrat. 😂

Dafi
Dafi (223 příspěvků) 15.07.2024, 09:23:25 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 15.07.2024, 08:29:34

Kilián-jste prostě nejlepšííí!!

vždycky,když vás čtu,mám chut,prodat vodítka,zahodit knížky,časopisy,a svou trošku co vím o psech,a jít se zahrabat 1000km pod zem…

jste prostě velmi inspirativní a šikovní!

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 15.07.2024, 09:40:05 xxx:xxx.1989:952c
»
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 15.07.2024, 09:23:25

Dafi, to prosím nedělejte….všichni tady jste naprosto skvělí a musím říct, že děkuj  vám všem i těm, kteří už sem nechodí a chodili na IF, a diky vám všem jsem takhle s Kelišem začala blbnout, dostávala nápady a řešila problémy….a opravdu nejsem tak šikovná, hodně lidí mně pomáhalo a pomáhá individuálně a ty ze mně fakt musí růst, ale mám na ně obrovské štěstí, že jsme si sedli nejen ohledně vycviku, ale i tak nějak lidsky…..a hlavně ten pes má opravdu v hlavě, že je maliňák, takže spousta věcí je takřka zadarmo, ale se spoustou věci bojujeme….ale je to asi ten srdcový pes, co člověk jednou  za život pozná, i když jsem všechny své psy milovala, a neskutečně moc věcí jsem se s nim naučila a učím….

Doron
Doron (2370 příspěvků) 15.07.2024, 11:28:13 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 15.07.2024, 09:40:05

Jste absolutní jedničky ! Jsem v němém úžasu.

Moc se těším,  až se uvidíme !

A to aportování ma Keliš v krvi, nebo jste s tím také bojovali ? 

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 15.07.2024, 11:36:31 xxx:xxx.1989:952c
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 15.07.2024, 11:28:13

..diky, ale až uvidíte skutečnost, tak trochu vystrizlivite….ten aport, to bylo zvláštní…od mala sice vyběhnul pro míček, ale tim to tak nějak skončilo, pak jsem byla na jednom semináři ohledně canisterapie ve FN Motol a mimo jiné tam byla i ukázka pozitivního výcviku a mohli jsme si to zkusit neb psy jsme měli s sebou…no a výsledkem bylo, že pes do půl hodiny chodil pro cokoli a nosil mi to do ruky….takže klasický aport byl samozřejmostí….tady je vidět jaké já jsem dřevo a jak by s ijinym šikovným psovodem pracoval…

Doron
Doron (2370 příspěvků) 15.07.2024, 11:49:42 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 15.07.2024, 11:36:31

To je zajímavý.. Vy jste úžasná v tom, jak se dokážete rychle naučit nové věci a pak to Kelisovi předat. 

A myslim, že on by si asi jiného, “šikovnejšího”, psovoda nechtěl🙂))))


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.