Aktuálně: 4 059 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Jak se vám venčí?

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 09.07.2024, 09:59:21 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 09.07.2024, 09:57:55

Jasně, že je u Vás krásně, máme krásnou zem. Nejkrásnější! Ať jdete kam jdete, je tam krásně. 

impact
impact (664 příspěvků) 09.07.2024, 10:49:49 xxx.xxx.115.8
Zrzavci:

😂 pomoooct!

seš Doňa Debilita. 


To ne já. Já na ně během víkendového výletu nadávala úplně stejně jak bambule a kámoš prej oni nezaútočí. Tak jsem vytáhla právě Alušky jezevčíka a říkám tam leda hovno a ne, že nezaútočí. A on mi pak odpoledne poslal toto. No netrefila bys ho? 😂

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 09.07.2024, 10:58:59 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 09.07.2024, 10:49:49

Trefila! Je to Don Debilitos teda 😀

Má drahá půle taky furt říká, že nezaútočí a tak jsem mávala fotkama od Alušky. Je pravda, že tam na ni nejspíš tu bachnu natlačili ti druhý lidi, ale co člověk ví, do jaký situace se - zvlášť s čoklidama dostane. Já měla strach hlavně o Bubinku, jak už pak byla pomaloučká, dopadla by jako chudera Idorek. Tak já furt mluvim, furt. Pomlčim si jen na loukách 😀

Zrovna předevčírem jsme si povídaly se sousedkou Babičkou, že ona dřív jako dítě mohla chodit sama přes les - a že je to štreka, kam chodívala ke svý tetě - a že dneska už by to nešlo, takhle pustit dítě, páč člověk by se bál jednak hnusnejch lidí a druhak i těch prasat, to tehdy nebylo.

Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 09.07.2024, 11:28:35 xxx.xxx.189.104
Zrzavci:

Trefila! Je to Don Debilitos teda 😀

Má drahá půle taky furt říká, že nezaútočí a tak jsem mávala fotkama od Alušky. Je pravda, že tam na ni nejspíš tu bachnu natlačili ti druhý lidi, ale co člověk ví, do jaký situace se - zvlášť s čoklidama dostane. Já měla strach hlavně o Bubinku, jak už pak byla pomaloučká, dopadla by jako chudera Idorek. Tak já furt mluvim, furt. Pomlčim si jen na loukách 😀

Zrovna předevčírem jsme si povídaly se sousedkou Babičkou, že ona dřív jako dítě mohla chodit sama přes les - a že je to štreka, kam chodívala ke svý tetě - a že dneska už by to nešlo, takhle pustit dítě, páč člověk by se bál jednak hnusnejch lidí a druhak i těch prasat, to tehdy nebylo.


Jo já taky furt mluvim…nebo se o to alespoň snažím…já jak si přemýšlím, tak si najednou vzpomenu, že už jdeme cestičkou mezi křovinami, lesíkem, kde se prasata vyskytují a říkám “sakra, vůbec nás není slyšet” a tak hned začnu dělat komentátora…takhle…nevím, jestli by to k něčemu bylo, ale furt si říkám, že je lepší, když o nás prase bude vědět předem.

 Trošku v tomhle spoléhám na Ginu, která vždycky měla reakci na divočáky, přestože na jinou zvěř defakto nereaguje. Tak to kdyby se zastavila, zpozorněla a  začala vrčet, tak nebudu zkoumat proč…hodim pastevce na záda a mizím.

impact
impact (664 příspěvků) 09.07.2024, 11:50:13 xxx.xxx.115.8
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 09.07.2024, 11:28:35

Nebylo by rozumnější skočit pastevci na záda a fofrem ujíždět? 😂

Jinak nás když jde skupina, tak jsme slyšet taky daleko. Furt se volají a komandují psi. Ale když jdu sama se smečkou, tak mluvím většinou jen první kilometr, než se trochu uklidněj a pak už povětšinou úplně potichu, sem tam nějaký syknutí. Musím na to myslet, abych třeba občas aspoň tleskla a nebo řekla Rémovi, ať štěkne.

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 09.07.2024, 11:55:30 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 09.07.2024, 11:50:13

No já právě taky jsem nejradši nemluvná, užívám si ticho lesa a tak. Mám místo - je tam kousek schovaný kaliště, kde teda mluvím, komanduju, zpívám a tak, protože chci, aby o mě vědělo i to prase, který tam neni.  Nicméně po zkušenosti Alušky…. sem se jako rozmluvila  nejen v zimě, kdy je tma.

Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 09.07.2024, 12:10:17 xxx.xxx.189.104

U mě se jedná defakto jen o kousek…přístupové cesty na louky vedou takovým …nepříjemným terénem, kde navíc vím, že ty prasata být můžou, už jsem je tam viděla nebo jen slyšela a u toho je kus louky hodně podmáčenej vodou a je to tam dost rozryté….tak tam povídám. ale jak vylezeme do volné krajiny, tak už si zase můžu potichu přemýšlet.

balu
balu (2035 příspěvků) 09.07.2024, 14:18:50 xxx.xxx.162.174

Pokousání Aluščina psa byla náhoda, divočáci byli vyplašeni jinými lidmi jdoucími po cestě nad keři a cestou, kterou šla Aluška se psy… 

Divočáci, stejně jako jiná zvířata, budou útočit jen pokud se budou cítit ohrožení a nebudou moci utéct… V první řadě se vám budou snažit vyhnout…

Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 09.07.2024, 15:26:48 xxx.xxx.189.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 09.07.2024, 14:18:50

Nó hele…mě ta příčina útoku na klidu nepřidala…na “naše louky” se dá přijít dvěmi cestami…od nás od zahrádek a nebo z úplně jiné ulice, co pak navazuje na tu polňačku…určitý úsek vedou cesty téměř souběžně, mezi nimi lesík, křoviska a vím, že by tam prasata mohla být. 

Jako super vysvětlení, blbá náhoda, lidi na jiné cestě prase nechtěně nahnali na Alušku….ale mě by se to teda teoreticky mohlo stát taky, což by mě nikdy předtím nenapadlo.

Jako pořád tak nějak spoléhám na to, že “naše” prasata, zdržující se v této lokalitě, jsou na pohyb lidí a psů zvyklá…ne že by teda kolem proudili davy, ale lidi tam tudy chodí, nejčastěji pejskaři a běžci…tak si říkám, že nehysterčí a nešla by do útoku kvůlivá každé prkotině. Navíc já v této lokalitě žiju přes 30 let, prasata tam byla vždy a o žádném útoku jsem neslyšela…takže co…prasata tam máme zvyklá na lidi, na psy, nikdy na nikoho prase nezaútočilo a mám pasteveckou madam, která by mě snad na problém upozornila…ale stejně si říkám, že stát se může cokoliv a obzvlášť, když potom člověk opravdu zná (tedy internetově, ale i tak) někoho, na koho divočák zaútočil.

balu
balu (2035 příspěvků) 09.07.2024, 17:17:17 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 09.07.2024, 15:26:48

Tak co? Přestanete chodit do lesa? Samozřejmě, že se může stát cokoliv, ale to vždycky. 

Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 09.07.2024, 17:29:31 xxx.xxx.189.104
balu:

Tak co? Přestanete chodit do lesa? Samozřejmě, že se může stát cokoliv, ale to vždycky. 


Tak my do lesa nechodíme, neboť Ginu to tam fakty neba…u nás se opravdu jedná o jeden určitý úsek při cestě tam a zpět…a tam prostě povídám…ani ten strach vnitřně nemám…ale když se vracíme za “už je hodně šero”, tak mám nepříjemný pocit vždycky.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 09.07.2024, 18:21:28 xxx.xxx.162.253
Sardullah:

Tak my do lesa nechodíme, neboť Ginu to tam fakty neba…u nás se opravdu jedná o jeden určitý úsek při cestě tam a zpět…a tam prostě povídám…ani ten strach vnitřně nemám…ale když se vracíme za “už je hodně šero”, tak mám nepříjemný pocit vždycky.


Jejda, tak to my zase les milujeme, pro psy je tam spousta pachů, já se zase ráda dívám do korun stromů a taky mám ráda vůni jehličí. A psi taky vědí, že když jdeme do lesa, bude procházka delší. Pravda sice je, že cesta je tak divně podezřele rozrytá, ale zatím jsme žádné prase nepotkali, furt jen srnky. 😊 S matkou jsem ale les už vzdala, i když včera vyběhla schody, jak kdyby ten outěžek vůbec neměla. Aktuálně 53. den a začínám mít nějak obavy, protože břicho roste kosmickou rychlostí.

Obrázek
Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 09.07.2024, 18:39:29 xxx.xxx.189.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 09.07.2024, 18:21:28

Jako já bych taky raději lesem, než pořád nějaká louka…ale zpruzelejšího psa jsem fakty v lese neviděla…ono Ginuš chvilku trvá, než zjistí, že jdeme lesem a že to není jen nějaký krátký průchod třeba z louky na louku…pak přestává čuchat, pak už regulérně zastavuje  a ten pohled, to bych vám nepřála vidět…otrávená, zpruzelá….no a já, vzhledem k tomu, že chodím na procházky kvůlivá psům, tak ten les oželím…

Edit: někdy si říkám, jestli to nemá v genech nebo co, že teda pastevci hlídali na louce a hlouběji do lesa se nepouštěli…na druhou stranu jsem ještě neslyšela, že by nějaký pastevec měl problém s tím, že ho to v lese nebaví…tak nevim.

balu
balu (2035 příspěvků) 09.07.2024, 18:56:56 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 09.07.2024, 18:39:29

Naše dvě kavkazanky chodily do lesa rády. Takže to bude specialita Giny…

Vlastně neznám psa, který by nerad chodil do lesa.

tetrivek
tetrivek (159 příspěvků) 09.07.2024, 19:00:15 xxx.xxx.82.8

Dneska v tomto horku bylo jen koupání v rybníce. Fotky nejsou. Neb cestou přes les nás napadlo hejno klošů. Pesani vyčesáni, páníčci vysprchováni, je možné že kloš se mi drží ve vlasech i po umytí hlavy 😵‍💫🫤Kloš je úplně jako klíště zbytečný živočich…… 

Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 09.07.2024, 19:02:08 xxx.xxx.189.104
balu:

Naše dvě kavkazanky chodily do lesa rády. Takže to bude specialita Giny…

Vlastně neznám psa, který by nerad chodil do lesa.


No vidíte a teď znáte…Gina anti-lesní pes. Měla jsem 8 psů + klidně napočítám v nejbližším příbuzenstvu dalších cca 10…nikdo neměl s lesem problém.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 09.07.2024, 19:14:28 xxx.xxx.162.253
Sardullah:

Jako já bych taky raději lesem, než pořád nějaká louka…ale zpruzelejšího psa jsem fakty v lese neviděla…ono Ginuš chvilku trvá, než zjistí, že jdeme lesem a že to není jen nějaký krátký průchod třeba z louky na louku…pak přestává čuchat, pak už regulérně zastavuje  a ten pohled, to bych vám nepřála vidět…otrávená, zpruzelá….no a já, vzhledem k tomu, že chodím na procházky kvůlivá psům, tak ten les oželím…

Edit: někdy si říkám, jestli to nemá v genech nebo co, že teda pastevci hlídali na louce a hlouběji do lesa se nepouštěli…na druhou stranu jsem ještě neslyšela, že by nějaký pastevec měl problém s tím, že ho to v lese nebaví…tak nevim.


Tak co si budem povídat, procházky přizpůsobujeme chlupáčům. Si pamatuju, jak už kdysi kdosi někdy dávno říkal, že momentálně nemá doma psa a na procházku bez psa se mu nějak nechce, přijde mu to jaksi nemístný a blbý. Tak to asi mám podobně. I když mně teda nehrozí nikdy, že bych byla bez psa. 😂 Naštěstí.

Orionka (neregistrovaný) 09.07.2024, 19:30:49 xxx.xxx.64.54
Zrzavci:

Trefila! Je to Don Debilitos teda 😀

Má drahá půle taky furt říká, že nezaútočí a tak jsem mávala fotkama od Alušky. Je pravda, že tam na ni nejspíš tu bachnu natlačili ti druhý lidi, ale co člověk ví, do jaký situace se - zvlášť s čoklidama dostane. Já měla strach hlavně o Bubinku, jak už pak byla pomaloučká, dopadla by jako chudera Idorek. Tak já furt mluvim, furt. Pomlčim si jen na loukách 😀

Zrovna předevčírem jsme si povídaly se sousedkou Babičkou, že ona dřív jako dítě mohla chodit sama přes les - a že je to štreka, kam chodívala ke svý tetě - a že dneska už by to nešlo, takhle pustit dítě, páč člověk by se bál jednak hnusnejch lidí a druhak i těch prasat, to tehdy nebylo.


Tak já zpívám. To by nevydrželo ani prase. Píseň práce a Internacionálu, případně hymnu SSSR v originále. 

Kdysi jsme zatměli-silně v Tiché dolině. To jsem hulákala “my jsme z hor Jizerských” Když jsme se konečně dopachtili k myslivně, první co hájnikova žena řekla “kde jste se tu vzali, a to jste se nebáli medvedů?” 

Orionka (neregistrovaný) 09.07.2024, 19:34:20 xxx.xxx.64.54
balu:

Pokousání Aluščina psa byla náhoda, divočáci byli vyplašeni jinými lidmi jdoucími po cestě nad keři a cestou, kterou šla Aluška se psy… 

Divočáci, stejně jako jiná zvířata, budou útočit jen pokud se budou cítit ohrožení a nebudou moci utéct… V první řadě se vám budou snažit vyhnout…


To platí, jen dokud nejsou pořádně nasr..í. Když je lidí honí svou přítomností sem tam po lese……


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.