Aktuálně: 4 059 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Jak se vám venčí?

Orionka (neregistrovaný) 06.07.2024, 15:03:49 xxx.xxx.152.73
acher:

Ano Slovenský čuvač a  patří mezi pastevce.


Krásný, asi hodný, když je na volno. Vídali jsme je u salaší na Slovensku a ti byli ostří.

acher
acher (803 příspěvků) 06.07.2024, 15:59:56 xxx.xxx.222.196
»
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 06.07.2024, 15:03:49

Mimo své území si lidí nevšímá,nechá si i pohladit,miluje děti.Doma pokud přijde někdo s námi nebo ho my pustíme,tak ho očichá a pozoruje,to se od cizích hladit nechce,ale pokud je na dvoře sám nebo přide někdo nevítaný, umí být i dost ostrý a kousnout,v případě nutnosti, neváhá.Rovněž venku je spolehlivý ochránce.Ale to je typická povaha čuvače.Nemá útočit bez důvodu.

Orionka (neregistrovaný) 06.07.2024, 19:01:26 xxx.xxx.133.79
acher:

Mimo své území si lidí nevšímá,nechá si i pohladit,miluje děti.Doma pokud přijde někdo s námi nebo ho my pustíme,tak ho očichá a pozoruje,to se od cizích hladit nechce,ale pokud je na dvoře sám nebo přide někdo nevítaný, umí být i dost ostrý a kousnout,v případě nutnosti, neváhá.Rovněž venku je spolehlivý ochránce.Ale to je typická povaha čuvače.Nemá útočit bez důvodu.


Perfektní pes !

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 06.07.2024, 19:08:37 xxx:xxx.ff0a:2eba

my dneska venčili opět ve Šluknovském výběžku - docela dlouhý okruh mezi Šluknovem, Karlovým údolím, Zeleným křížem, pramenem Mondavy… o vzrůšo se postaral páník, který si k svačině přikousl vosu… naštěstí není alergický, okamžitě jsem mu dala prášek na alergii (nosím v minilékárničce pro tyto případy) a protože miluju ledové pití, tak s námi šla i zamražená lahev s vodou a zbytky ledu. Takže i chladivo bylo… nakonec jsme ani nekrátili trasu…

Jen tedy množství klošů a hlavně klíšťat bylo velké. A také spousta motýlů všech velikostí a barev. Je tam krásně… a v lese je hodně vody, a foukal vítr, tak to docela šlo i za vedra

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 06.07.2024, 19:22:16 xxx:xxx.ff0a:2eba
impact:

Já mám dojem, že se ti kloši letos úplně zbláznili. 😏


byly doby, kdy u nás na horách nebyli… ani klíšťáci, ani klošáci. Teď máme všeho dost - klíšťata i na zahradě… Dneska po návratu jsem z Yody vytahala asi 10 čerstvě zakouslých klíšťat (ani nestihla chcípnout, některá se ani ještě nezakousla). No a kloše jsem sbírala průběžně a stejně si jich několik donesl až domů. Doma znaven a uvařen padnul a nechal se v klídku pořádně probrat, takže snad už je zcela breberkoprostý

Doron
Doron (2370 příspěvků) 06.07.2024, 20:15:49 xxx.xxx.166.19

My dnes nevytáhli paty, bylo 34 stupňů ve stínu , kluci nechtěli vůbec z domu, jen Fram se mnou oddaně chvili pracoval na zahradě a chodil se chladit do bazénku .  Navečer přišla velká burřina, pořád ještě prší, má přijít další. 

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 07.07.2024, 08:05:55 xxx:xxx.c96e:35f3
Xerxova:

takže psí ze začátku července. Hodně jich je skákacích - koordinaci má chlapec dobrou

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Úžasné fotky.. Zachytit Yoda v letu… 🤭a ta jeho tlamka👌

bambule
bambule (513 příspěvků) 08.07.2024, 17:54:00 xxx.xxx.74.34

Já měla dnes zážitek… Jdu si takhle s Bambulí jako obvykle, když je horko polní cestou, která je z jedné strany lemovaná krásným remízkem. Je tam příjemný chladivý stín, no z druhé je mega narostlá kukuřice. Je fakt hrozně vysoká, můj manžel má dva metry a jisto jistě by se v ní lehce ztratil. Takže si takhle vykračujeme, kocháme se a najednou slyším podivný zvuk. Kouknu na psa cože to z ní leze za pazvuky. Jenže fíha, ono se to ozývá znovu i když hledím na psa, který rozhodně takové zvuky nevyluzuje. Třetí hlasité a naprosto zřetelné “chro chro" mě donutilo rychle gestem přivolat psa. Hodit si ji pod paží a ustupovat zpátky odkud jsme přišli. Při ústupu mi úplně proběhl hlavou příběh Alušky a chudáka Idorka. Teď tama určitě nějakou dobu nepůjdu a rozhodně se budu místům s kukuřicí vyhýbat. 

Orionka (neregistrovaný) 08.07.2024, 19:18:40 xxx.xxx.64.54
bambule:

Já měla dnes zážitek… Jdu si takhle s Bambulí jako obvykle, když je horko polní cestou, která je z jedné strany lemovaná krásným remízkem. Je tam příjemný chladivý stín, no z druhé je mega narostlá kukuřice. Je fakt hrozně vysoká, můj manžel má dva metry a jisto jistě by se v ní lehce ztratil. Takže si takhle vykračujeme, kocháme se a najednou slyším podivný zvuk. Kouknu na psa cože to z ní leze za pazvuky. Jenže fíha, ono se to ozývá znovu i když hledím na psa, který rozhodně takové zvuky nevyluzuje. Třetí hlasité a naprosto zřetelné “chro chro" mě donutilo rychle gestem přivolat psa. Hodit si ji pod paží a ustupovat zpátky odkud jsme přišli. Při ústupu mi úplně proběhl hlavou příběh Alušky a chudáka Idorka. Teď tama určitě nějakou dobu nepůjdu a rozhodně se budu místům s kukuřicí vyhýbat. 


V kukuřici jsou teď zalezlí a nikdo na ně nemůže. Běda psů, který tam vletí.

bambule
bambule (513 příspěvků) 08.07.2024, 19:49:09 xxx.xxx.74.34
»
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 08.07.2024, 19:18:40

Já měla už předevčírem pocit, že se v tom remízku pohybuje něco většího, ale rychle jsme přešli, protože zrovna o pole dál sklízeli vojtěšku. Takže se hodně prášilo a byl tam větší pohyb strojů i lidí. Celý tenhle víkend jsem nějak vyděšená, první po příjezdu na chalupu mi soused sdělil, že v okolí viděli mladého medvěda (ví že chodím venčit kolem čtvrté ráno - soused! ne ten medvěd), pak jsem při procházce narazila na stezku převaděčů. Podle souseda zase začínají ve velkém převádět. Při ranním venčení mě vyděsili turisti, kteří přespávali v autobusové zastávce a teď doma prasata. 

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 09.07.2024, 08:07:10 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 08.07.2024, 19:49:09

Já se v době, vzrostlý kukuřice, obilí a vojtěšky těm místům vyhýbám - když to jde. Spešl v tý kukuřici jsou opravdu ty prasata celou dobu zalezlý. 

No ale každopádně máte teda momentálně dost živoučko ☹️

A medvěda??? Já myslela, že jste někde v civilizaci.

bambule
bambule (513 příspěvků) 09.07.2024, 09:41:19 xxx.xxx.234.116
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 09.07.2024, 08:07:10

Normálně žiju cca 35 km od hranic se Slovenskem a občas tu i my máme nějakého toho tuláka. Chalupu máme ale přímo u hranic (levá strana potoka Česko - pravá strana Slovensko) a medvědi tam bývají k vidění častěji. Jsou to Bílé Karpaty. Většinou se drží směr Javořina ale tento je mladý a malý tak možná hledá nové místo. Prý. No spíš než z medvěda mám obavy z těch převaděčů jsou to tlupy mladých chlapů cca 25 lidi. Nocují v lese. Převlečou se do značkového oblečení, pojí a věci nechají na místě( spacáky, bundy, staré oblečení).  Druhý den se nechají chytit. Nechtěla bych na ně narazit. V noci kolikrát sousedi viděli v lese zářit baterky. Je to rozhodně nepříjemné. 

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 09.07.2024, 09:49:39 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 09.07.2024, 09:41:19

A jo Bílý Karpaty! Však jste to už jednou psala , já si nic nepamatuju. No a taky chalupa, ne přímo doma. Já vůbec nevím, proč jsem si Vás zabydlela někde u Plzně 😀 😀 . chtěla jsem napsat, že to tam máte mnohem lepší než u tý Plzně, krásnou přírodu, ale… to, co píšete, už tak idylicky nezní ☹️ . Musíte si pořídit pastevce. Nebo radši vlkodlaka.

bambule
bambule (513 příspěvků) 09.07.2024, 09:57:55 xxx.xxx.234.116
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 09.07.2024, 09:49:39

Já když vidím některé ty venčící fotky taky si říkám, proč nebydlíme tam nebo tam. Ale tady je taky krásně. Moravské Slovácko je úžasné a myslím, že lidi jsou tu ještě takový v pohodě a v normálu. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.