Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Jak se vám venčí?

Kilian
Kilian (1390 příspěvků) 16.06.2024, 09:05:31 xxx:xxx.894e:2385
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 16.06.2024, 08:21:42

Bobi a jak mají ošetřeno, pakliže by se s panem něco stalo…často vidím nabízené pejsky seniorů, kteří buď odešli anebo péči už nezvládají a rodina se o psa prostě postarat nechce anebo nemůže…fakt je, že ač letitá pejskařka, v osmdesáti bych už do noveho psa nešla….sice mně to asi úspíší odchod na druhý břeh, tedy to živořeni na stará kolena bez psa, ale po osmdesátce už člověk musí s leččims počítat….

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 16.06.2024, 09:20:23 xxx.xxx.20.192
»
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 16.06.2024, 09:05:31

Proto chce staršího,klidného,divočáka by asi nezvládl..Jinak je děda vitální,seče sám tu zahradu každý týden..ale ano, má se pak o něj kdo postarat👍..Vnučka u něj bydlela,postavili si baráček přes cestu,tak by si ho pak vzala…

Kilian
Kilian (1390 příspěvků) 16.06.2024, 11:52:08 xxx:xxx.894e:2385
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 16.06.2024, 09:20:23

…já nemluvila o povaze, ale o tom postaráno se….tak to potom ano, když se postarají….

sutrik
sutrik (401 příspěvků) 16.06.2024, 19:48:45 xxx.xxx.73.155

Další výlet v Železných horách. V pátek od Kostelce u Heřmanova Městce přes zříceninu Lichnice k Doubravě a přehradě Pařížov. Přespání v lese. A v sobotu podél Doubravy přes pole a les k další přehradě. Tentokrát na Chrudimce, přehrada Seč. Tam jsme odpočívaly, dokud se pesanka nezačala rozčilovat (viz video). Dál podél Chrudimky, přes vysílač Krásné do Nasavrk.

1. Za křovím vpravo je už vidět zřícenina Lichnice. Fotku zblízka nemám, nedařilo se mi vyfotit i s pidižvíkem.

2 - 4. Podél Doubravy.

5 -7. U Seče. A rozčilená Bonnie.

8 - 12. Podél Chrudimky.

13. I zde byl Cimrman 😁

14 - 15. Vysílač v Krásné a chlazení v místní hospůdce.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Aluška (neregistrovaný) 16.06.2024, 20:38:51 xxx.xxx.168.20
impact:

Co mrknout k Jezevčíkům v nouzi?


Obávám se že 80ti letému z JVN pejska nedají

Trickyvoo
Trickyvoo (502 příspěvků) 16.06.2024, 21:50:30 xxx.xxx.62.63

Já dneska šla s Malinou a kamarádkou hřebenovku z Čenkovic, Buková hora, Červenovodské sedlo, cca 9 km. Co jsme teda nevychytaly, že byly závody nějakých “bajkerů” a když jsem si našla v mapě, abych šla pouze značených trasách pro turisty a ne po jejich stezkách, tak oni měli část závodů na úzké zeleně vyznačené turistické značce. Což o to, jejich problém, mohla jsem tam jít, ale kdo se chce nechat srazit, že. Takže nakonec jsme to šli cestou necestou. Narovinu, bylo tam sice krásně, ale tohle mě dost otrávilo. Jak mám pocit, že Dolní Moravu těmi turistickými lákaldy už totálně zkazili, tak taky dva kopce rozryli bajkeři a to jim ještě nestačí a rozryli pěknou zelenou stezku. V zimě tam člověk nemůže, protože tam lítají běžkaři a v létě kvůli bajkerům, asi jdu dělat plákáty, vraťte hory turistům.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Tenurri
Tenurri (500 příspěvků) 17.06.2024, 08:21:15 xxx.xxx.213.168

Tak náš Jackouš měl včera 3 měsíce. Udělali jsme si procházku k vodě (první). Museli jsme teda jet kousek autobusem, protože by to asi celé neuťapal. No ale nějak nás nenapadlo, že jak předtím hodně pršelo, tak by to mohlo být podmáčené. 
Tak jsme hezky šli kolem přehrady, došli jsme k diskgolfovému hřišti a všude bláto a mokro. 
Jack z toho měl evidentně radost. Chytil totální amok a běhal tam a zpátky přes to největší bláto 😂. Takže jsme byli jak prasátka my i pes. Do toho se tam ještě válely mrtvé rybky, takže honem honem pryč. Zpátky jsme to vzali pěšky, protože by nás asi do autobusu nevzali 😁. Potom jsme ho raději i kousek nesli.

Z pséka narozdíl od nás cestou ta špína opadala a domů došlo čisté štěňátko (nechápu, už jsme viděli, jak ho budeme muset doma osprchovat). Fotku mám až před barákem, jelikož bylo v neděli všude dost rušno a měli jsme plné ruce práce s tím se vhodně vyhýbat kolemjdoucím, cyklistům a hlídat, jestli Jack něco nežere, takže na focení vůbec nebylo pomyšlení.

Doma odpadnul a spal přes dvě hodiny, pak už byly jen rychlé venčící procházky, večeře a spinkání. Byl docela vyřízenej a to jsme byli venku tak cca hodinu a čtvrt, často jsme zastavovali (a tempo udával on) a kus se i nesl.

Obrázek
Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 17.06.2024, 09:27:31 xxx.xxx.20.192
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 16.06.2024, 22:10:51

Móóóc děkuji👍..hned jsem to přeposlala Jaruš a její dceři..Jsou tam pěkní pejsci..jen jsem nerozklikávala odkud jsou a tak…to si musí už oni vybrat…Dobře jsem udělala,že jsem to tu dala..jsou tu fajn lidičky😇

Vahine
Vahine (734 příspěvků) 17.06.2024, 11:33:24 xxx.xxx.179.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 17.06.2024, 08:21:15

😀 a kdo, že to běhal tím bahýnkem, dvounožci že jo a svádějí to na štěníka 😂 néé, tak to nebylo…vyměnili jste na focení štěňátko za podobné, je mi to jasný…

No Tenurri, tolik jsem se nasmála 😁 Váš malej je šikula, jak se hezky samovyčistil 👏

Tenurri
Tenurri (500 příspěvků) 17.06.2024, 11:40:49 xxx.xxx.213.168
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 17.06.2024, 11:33:24

No, je pravda, že my šli do toho bahna první, jelikož to přece nemůže být tak hrozný a že to přejdeme, že jo…no…bylo 😀. 

Jack na nás potom i samou radostí skákal 😀…a na chodníku kousek od bytu vypadal, že se za nás pomalu až stydí a že ty špindíry k němu rozhodně nepatří 😀…držel se na skoro celou délku vodítka před námi (anebo se jen těšil domů 😀).

Sardullah
Sardullah (1409 příspěvků) 17.06.2024, 11:50:23 xxx.xxx.189.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 17.06.2024, 08:21:15

Tý brďo…už tříměsíční narozeniny🌷, to to letí…za chvíli to bude velkej pes a máme po ptákách (teda po štěňátkách)…

Takže jsme byli jak prasátka my i pes.

No takže…prasátka jste byli jen vy lidi, neboť dále je psáno…domů došlo čisté štěňátko..😜

orionka-2
orionka-2 (970 příspěvků) 17.06.2024, 12:06:50 xxx.xxx.64.54

Byla jsem včera ve městě venčit naši malou - vzrůstem- fenku. Jen tak  ulicí okolo domu, kousíček kolem hřiště. Tam jsme potkaly světlého labradora. Pes si lehnul-na číhanou, paní se zastavila a zapřela : “Já mám fenku” “Tohle je kluk” “Tak to bude v pohodě?” “ No nevím, on vyjíždí po všem” “Tak my se vám vyhneme obloukem” “ Vy ji udržíte, ta je malá, ale já se musím zapřít, asi ho neudržím”…..No neudržela, zarazila jsem ho kousek přes sebou, fenku za zády. Reakce majitelky byla “Co to zase děláš, to se nedělá” ….Proč musí mít psa, kterého neudrží? Ani silou, natož povelem.

Do Liberce jsem dojela vlakem .  Stejným vlakem jel australák, majitel byl vazba, tak ho udržel. Pes s ním cloumal už na nádraží, protože na našem nádraží se to hemží kočkami. Nesedl, nelehl, cloumal. Nic.

V Liberci vystoupil také nějaký bul. Staford nebo pitbulteriér ??? Krásný, hnědý, velký. Nejdřív ho majitelka “hodila kolem lampy”, aby australák stačil poodejít. Pak se její pes snažil procedit skrz zábradlí nad schodištěm, protože toho druhého zahlédl dole. Nakonec mu došlo, že musí po schodech, ale to už byl zas uvázaný u zábradlí a hrabal se na schody po břiše. Nakonec se mnou jeli výtahem, prý by to nebylo poprvé, co by ji stáhnul ze schodů. “Tak už to stačilo, tak už se zase uklidníme” opakované do nekonečna. Ve stánku před nádražím dostal za odměnu zmrzlinu. “Koukej, co pro tebe mám”.

Život se psy v současné době…….

bambule
bambule (510 příspěvků) 17.06.2024, 13:09:44 xxx.xxx.234.116
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 17.06.2024, 12:06:50

Proto chodím do města venčit ve čtyři ráno. Kromě ježků, kačen a pár aut …. naprostý klid. Jo a taky tu jedni mají na zahradě páva a ten mě teda po ránu hezky vylekal☺️  odpoledne se snažím městu vyhnout co to jen jde. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.