Aktuálně: 4 061 inzerátů199 595 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Jak se vám venčí?

kometa
kometa (5545 příspěvků) 06.08.2023, 07:38:01 xxx.xxx.147.163
Xerxova:

já mám ráda déšť i mlhu a voda ve vlasech ani za krkem mi vlastně nevadí… A tak jsem teď ráno venčila (od půlnoci napadlo už 14 mm) v tričku (je léto 😉) a sandálech. Teda měla jsem i kalhoty (pod kolena). Psík se tvářil, že pro pár kapek (no pršelo dost) se první procházka zkracovat nebude, ale teď doma se nechal vysloveně požitkářsky vydrbat ručníkem. A voda padá a padá…


To jste dobrá! Mně už to nějak vadí. Při turistice i na koni. Prší mi na brejličky (tím pádem nic nevidím). V terénu to klouže, kůň se boří a vůbec.

Anet10
Anet10 (142 příspěvků) 06.08.2023, 14:51:07 xxx.xxx.210.181
Trickyvoo:

Taky jsem dneska musela v dešti. Mám goratexové boty v zimní i letní verzi a goratexovou bundu a je to super. Včera byla Malina na hlídání u tchýně, ale nevzali jí na procházku, takže dneska byla ochotná jít i do deště. Bylo to tak hezké, když jsme šly liduprazdými ulicemi, déšť mi ťukal na kapuci. Jak je člověk v suchu, tak je to vlastně moc příjemný zvuk. Pak už říkala Malina, že jí to už nebaví a šla by zas domů. Tak jsme šly. U baráku už tahala, jak se těšila domů 😀.  

Edit: chtěla jsem reagovat na Rezzy, pardon


Trickyvoo, zeptám se, jaké máte ty goretexové boty a bundu? Ta bunda by mě dost zajímala. Softshel nenávidím, včera jsem měla na sobě, žádné vedro nebylo, přišla jsem ze psem až ve 21,15 a byla jsem spocená, jak dveře od chlíva. Hlavně záda. Softshel prostě nedýchá, člověk se v tom potí, nesnáším to. Potřebovala bych něco, co nepromokne a DÝCHÁ.

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 06.08.2023, 15:23:01 xxx.xxx.235.72

i softshel umí dýchat - záleží na konstrukci (má různé hodnoty prodyšnosti i nepromokavosti), ale ty kvalitní jsou dost drahé… 

Membránové věci mají často krátkou životnost - ale zase holt je člověk v suchu.

Fatia
Fatia (108 příspěvků) 06.08.2023, 15:36:34 xxx.xxx.205.210
Odpověď na příspěvek uživatele Anet10 z 06.08.2023, 14:51:07

Nepromokne a dýchá je těžká kombinace. Vždy se pohybuješ mezi “absolutně nepromokne (pláštěnka), ale vůbec nedýchá”, a “velmi dobře dýchá, ale snadno promokne (různé větrovky)”. Membránové bundy jsou někde mezi, některé lépe dýchají, jiné hůře promoknou. Ve větším dešti ale dýchají špatně jakékoliv membrány, voda zacpe membránu a bunda nemůže dýchat. Uživatel si může významně pomoci ať už rozepnutím zipů v podpaždí, má-li je bunda (letní bundy často nemají, kvůli sbalitelnosti a váze), ale i otevřením kapes, vlhkost zevnitř pak má lepší možnost se odpařit. V silném dešti se ale membránová bunda více blíží plátěnce, tenká vrstva vosy na povrchu bundy v kombinaci s vysokou vzdušnou vlhkostí zabraňují odpařování vlhkosti skrz membránu.

edit: a jak říká Xerxová, membrána nefunguje navždycky

Trickyvoo
Trickyvoo (503 příspěvků) 06.08.2023, 16:26:01 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Anet10 z 06.08.2023, 14:51:07

Jak píše Xerkxová a Fatia. Do menšího deště to funguje, ale pak se membrána uzavře a nedýchá. Letní  boty a bundu mám shodne solomon. Zimní z hlavy nevím. Kouknu doma. 

Fatia
Fatia (108 příspěvků) 06.08.2023, 18:43:40 xxx.xxx.205.210

Lehkou letní a prodyšnou bundu bych hledala mezi běžeckými. Tam je předpoklad aktivního pohybu = pocení = potřeba dýchat. Já pro jednoho výrobce sportovního oblečení dělala, nechci dělat reklamu a navíc myslím, že se dají sehnat podobné a možná i lepší od různých výrobců. Jen nesplést s větrovkou, které mívají pouze zátěr a díky němu mírnou vodiodpudivost. Ale je to spíš na jemné a krátké mrholení, děšť určitě nevydrží. Já mám lehkou “šusťákovku” s membránou, vodní sloupec  20 000, ale stejně do deště nosím pláštěnkový gumák. Bunda je po zadek, takže jsem stejně mokrá, gumák je po kolena a že nedýchá… No to v dešti ani nejde moc očekávat. Bundu balím spíš do batohu na výlet, kdyby se náhle změnilo počasí.

strapaty
strapaty (78 příspěvků) 06.08.2023, 21:34:39 xxx.xxx.112.38

Dnes kratka vychadzka, vsade blato, hold ked sme sa odstahovali z okolia Slovenskeho raja do trosicka vzdialenejsieho okolia kde nieje vapencove podlozie…

Zacal som ju troska pozitivne umravnovat, nech tolko nestartuje po vsetkom stvornohom…bude to boj.Ukocirovat 10 mesacnych 50kg.Ale aspon chape za ked stojim, ona sedi.Teda aspon zacina chapat.Ked som to skusal v dohlade psa…chudacisko moja, vedela ze ma nieco urobit, no za nic na svete si nevedela spomenut co.😀Fotky su len take…no…uz sa stmievalo.Ozaj.Kolko by asi mala mat 10 mesacna suka moskovaka?70cm a 50kg.Nieje to moc?

Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 06.08.2023, 21:59:09 xxx.xxx.235.72
Odpověď na příspěvek uživatele strapaty z 06.08.2023, 21:34:39

kila ani centimetry vám nikdo neřekne. Je to silně individuální. Já měla pocit, že z nynějšího štěněte dogy vyroste mamut, byl jednoznačně nejmohutnější štěně, které jsme kdy měli… a on se zastavil v růstu na 9 měsících. Pes… Takže dorostl standard, ale výškově je spíš menší.

Pokud je v dobré kondici, není tlustá - tak to neřešte

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 07.08.2023, 13:00:47 xxx.xxx.198.226

Já jsem včera venčila jen sebe, ale protože jsem tušila, že se delší dobu budu pohybovat v dešti, pořídila jsem hned včera u vietnamské komunity za tím účelem pláštěnku. Lehoučká, tenoučká, ale teda na to, že má být na postavu 170-180 cm, tak mi, sotva 165, byla úplně akorát (menší tam neměli, naštěstí, asi věděli, proč). Byla do botanické zahrady v Liberci velmi elegantní 🙂 A následně na kopání česneku ze země velmi praktická (nyní již ne tak elegantní). Jen teda nic do terénu samozřejmě, je to takový tenoučký igelitek, křivě se na to podíváš a roztrhne se.

Do terénu a na práci mám totiž rybkab. Tj. rybářský kabát (takový ten na výlov rybníka, né ten na křesílko na pláž). A to je vám dokonalá věc 🙂 Průramky to má od výroby prostřižené, vysoký límec (za krk neprší), průduchy na zádech (přes díry na lopatkách je svrchní díl s přesahem, takže nezateče), velmi odolný materiál (tomu mému je tak odhadem čtyřicet let mládí) a nikdá ani ďovírka (když jsem si prosekla kapsu nějakým hřebíkem nebo čím, přelepila jsem ji izolepou a jede se dál). No, je to nějaká pogumovaná textilie, tenkrát žádné tydle funkční materiály nebyly, ale celek tedy vysoce funkční je.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 07.08.2023, 13:58:00 xxx.xxx.65.248

Ne. Fakt nevím, podle jakého vzorce naše městské pudlové určují svůj kontakt s vodou. Do vany ne. Do řeky ano. Po mokré trávě do auta ne. Do louže uprostřed cesty ano. Déšť ne (bez pláštěnky prostě dál NEJDU), bahno od deště odspodu ano. 🤪

Obrázek
Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 07.08.2023, 14:52:54 xxx.xxx.235.72

žádná doga nebyla z deště nadšená, ale procházka v dešti se neodmítá. Naopak je velmi vítaná. A voda v kožichu v tom případě vůbec nevadí. Naštěstí nám taky nee - a tak jsme včera v dešti šli alespoň krátkou procházku podél Černé Nisy (vodopádky tekly) a dneska v přeháňkách proběhla kontrola růstu hub…

Trickyvoo
Trickyvoo (503 příspěvků) 07.08.2023, 22:10:43 xxx.xxx.62.63

My dneska měli problém dostat Malinu aspoň vyčůrat. Nechtěla jít, ani když už nepršelo a když se konečně osmělila a šla čůrat pod jabloň, tak za foukal vítr a všechna voda ze stromu byla na ní 😄.

Naali
Naali (87 příspěvků) 08.08.2023, 08:34:58 xxx.xxx.139.200
Trickyvoo:

My dneska měli problém dostat Malinu aspoň vyčůrat. Nechtěla jít, ani když už nepršelo a když se konečně osmělila a šla čůrat pod jabloň, tak za foukal vítr a všechna voda ze stromu byla na ní 😄.


No chudák malá, taková zrada 😄.

keriton
keriton (553 příspěvků) 08.08.2023, 10:57:55 xxx.xxx.60.171

Teda, musím říct, že mi fakt vyhovuje, že pes neřeší počasí a déšť mu nevadí 🙂 jako asi bych si dokázala zvyknout, ale prostě mi to přijde takhle lepší.

Dnes jsme měli štěstí na srnku hned 2x. V tom druhém případě si jí dokonce všiml první pes, já až po chvíli. Byla to nezdrhací srnka, tak ani pes nevylítnul a jen spořádaně zíral. Nakonec se za ní přeci jen chtěl vydat, když odešla, ale to už se zase v pohodě nechal zavolat. Jsem spokojená. 

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 08.08.2023, 18:36:27 xxx.xxx.235.72

to byl blbej nápad, protáhnout dneska lesní procházku až k Trništi… Ty houby do sušičky budu krájet ještě dlouho a pak vařit houbovou polívku a něco vymyslet k obědu na zítřek, aby se tam taky nějaký hřiby daly nacpat… A navíc spousta malin a borůvek… a tak se rychlost výpravy výrazně zpomalila a nakonec jsme procházkovali skoro čtyři hodiny.

Naali
Naali (87 příspěvků) 08.08.2023, 18:49:05 xxx.xxx.139.200

Xerxova: … a něco vymyslet k obědu na zítřek, aby se tam taky nějaký hřiby daly nacpat

Já budu zítra dělat houbové řízky, už se těším. 

My jsme dnes měli večerní venčení zakončené štěstím v  neštěstí. Vraceli jsme se a já si ještě kolem domu sbírala nějaké hříbky, pejsková byla poblíž a ještě pořád na stopovačce. Pak někam odběhla, myslela jsem že jde čekat ke dveřím, zkontrolovat morčata a tak, klasika. Ale pak už to bylo divné, ona mě nikdy nenechá dlouho samotnou. Volám, nic, koukám, nic… a pak jsem si všimla kusu stopovačky jak trčí zpod kůlny. Někdy tam chodí hrabat poklad, tak říkám “jdeme domů”…nic. No samozřejmě tam byla zašprajcnutá, čekala jsem kdy se to stane, nikdy jsem ji tam se špagátem nepustila. No naštěstí byla asi metr od kraje, takže se dala odepnout, ale stopovačka je asi definitivně ztracena, je to tam namotané a zaseklé. Moje chyba no 😏. Hlavně, že to dobře dopadlo.

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 08.08.2023, 20:22:49 xxx.xxx.221.216

No já se teď k večeru byla kouknout v lese za humny, jen tak cvičně a našla jsem jen dvě malinké babky. A teda i prašivek bylo poskromnu.😴

Navíc jsem furt Gině sundavala ty drobounké suché smrkové větvičky ze zadních nohou…furt se jí to tam nějak nabalovalo.😕

Rezzzy
Rezzzy (409 příspěvků) 08.08.2023, 20:30:53 xxx.xxx.15.85

Já dnes našla u cesty 2 krásný kováře a několik velkých, krásných, ale úplně prožraných podoubáků. Taky jsme potkali 2 krásný a přátelský  ohaře, v bahně mi zůstala bota, ale jinak to bylo super, jen zase bez fotek.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.