Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Jak se vám venčí?

Vahine
Vahine (749 příspěvků) 01.06.2024, 18:11:24 xxx.xxx.179.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anet10 z 01.06.2024, 12:07:57

dala jsem v půli dubna Nexgard s odčervením takhle dohromady 2 v 1. tbl. Mají i bez odčervení, mně se to hodilo zrovna. Bělouš se na to vrhnul, jako na pamlsek a koukal, jestli nebude další. A v pohodě. Po Simparice mi v minulosti 2x zvracel. Od té doby, co má teda ten NexGard, tak neměl ani jedno klíště. Předtím jsem dala na 4 týdny Advatix a klíšťat měl dost. Ještě minulý rok spot on fungoval, letos už ne a proto jsem se poradila s vetkou a ta mi nabídla ten NexGard. Jak píše Acher, beru to taky jako menší zlo oproti nemocem od klíšťat. Vet říkala, že NexGard vydrží dle praxe 2-3 měsíce.

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 01.06.2024, 20:36:21 xxx:xxx.ab93:8f5a

tak nejprve Yoda tento týden (tedy bez neděle, ta už tady byla) - prozkoumávali jsme jen lesy za humny a ve středu Karlov - to je taky kousíček, ale jsou to květné bučiny na ještědské straně města, na rozdíl od těch jizerskohorských

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Aluška (neregistrovaný) 01.06.2024, 20:46:58 xxx.xxx.168.20

U nás to venčení po dešti docela ujde 😀

Obrázek
sutrik
sutrik (408 příspěvků) 01.06.2024, 21:34:47 xxx.xxx.88.61

Tak tenhle MID byl pro mě těžší než první. První 3,5 hodiny déšť. Nic prudkého, i tak se pesanka tvářila, že se asi rozpustí. Fakt jsem přemýšlela, jestli to nevzdat. Ale když jsme šly v lese, kde pršelo míň, tak vždy zázračně ožila.

Zkouška nových bot koupených na poslední chvíli, bo se boty rozpadly, se neosvědčila. Doma jsem s nimi ušla jen 13 km, ale zdálo se to v cajku. Rozhodně jsem netušila, že si začnu zadělávat na puchýře na už devátém kilometru. To se mi u běžeckých bot ještě nestalo. Ty většinou nasadím a jdu klidně půl dne.  

Trasa byla o 5 km další než v propozicích (v cíli se většina shodla na 50 km). A samozřejmě jsme si to o kousek protáhli, protože jsme při kecání přešli kontrolu a museli se vracet. Pro lupuse - sedmou 🙂 

Trasa vedla tentokrát do Žďárských vrchů, včetně 9 skal. Moc se mi líbila. Ve spojení s famózní živou kontrolou (dala jsem si meloun, čočkovku a čepované pivo) jsme nějakou zvláštní náhodou strávily na trase asi o 1,5 hodinu déle než v Šlapanicích. A ta černá můra měla i po 10 hodinách sílu a chuť štěkat na vrány, viz video. A o kousek dál zkusila chytit slepici. Je to ďábel!

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Sarah01
Sarah01 (2173 příspěvků) 01.06.2024, 21:45:02 xxx.xxx.162.253
Xerxova:

tak nejprve Yoda tento týden (tedy bez neděle, ta už tady byla) - prozkoumávali jsme jen lesy za humny a ve středu Karlov - to je taky kousíček, ale jsou to květné bučiny na ještědské straně města, na rozdíl od těch jizerskohorských

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jako aristokrat. 👍

Trickyvoo
Trickyvoo (503 příspěvků) 02.06.2024, 01:13:39 xxx.xxx.62.63

Dnes brácha pohlídal dceru, tak jsme zase s Malinou vyrazily. Tentokrát kolem Tatenic. Jezdívala jsem tam s babičkou jako dítě navštívit babičinu sestru. Bydlela ve statku na kopci. Od autobusu k němu vedla uzká cestička mezi ploty. Statek sám byl jako by se v něm zastavil čas, stará kachlová kamna, staré almary, na chodbě dřevěný koník, který musel pamatovat ještě tetinýho muže, když byl malý. Jak já tyhle výlety milovala. Přišel mi ten statek tak tajemný, ráda jsem ho prozkoumávala. Po smrti tety, nebo spíše pratety, statek chátral, až myslím spadl a dnes už tam není, jen ta cestiča od autobusu vypadá pořád stejně. Obcházela jsem ty Tatenice a vzpomínala. Mám tohle místo a údolí hodně ráda. Zatím jsem nesbrala odvahu jít se podívat na místo, kde ten statek stál, z pole ani dole ze vsi totiž vidět není. Musela bych cíleně dojít po cestě, která vedla jen tam nebo ze zadu od pole a podle mapy i tam ta cesta končí. I když možná je lepší tam nejít a představovat si, že tam pořád je. Asi bych pohled na ruinu nebo prázdné místo či nějakou moderní budovu místo něj, nesnesla. Na prostřední fotce je za kostelem Cukrová bouda, Zábřežská vrchovina.

Jinak Malina mi začala na fotkách pózovat, řeknu: “Mali, uděláme fotku” a ona se postaví tak, aby byla na fotce, co nejkrásnější a postojí, dokud neřeknu, super.  Jinak Malina vodu ráda nemá, ale když se jde napít do potoka, ráda si do něj stoupne, z hlubokého potoka, kam si nemůže stoupnout, se dost často ani nenapije. Dneska jde k potoku, stojí na kraji a já jí povídám, ať ho přebrodí, tak začala postupovat do vody a když jí voda smáčela hrudníček, koukla na mě, ale vždyť je to hluboký, tak jí povídám, že musí kousek dál, tak teda popošla o kus, koukla na mě, tak tady? a já ne, tady jsou houštiny, pojď blíž ke mně, tak popošla kousek, ke mně a zas koukla na mě, tady? A já, jo tady, tak to teda přeběhla. No a celý je to o tom, že to byl můj momentální nápad a Malina mě potěšila, že nejen že pochopila, co se to zrodilo v mé hlavě, ale že do toho šla. No ale jestli mě u toho viděla paní, co nedaleko okopávala nějakou zeleninu, tak možná volala Chocholouška 🤭 .

Obrázek Obrázek Obrázek
Trickyvoo
Trickyvoo (503 příspěvků) 02.06.2024, 01:19:24 xxx.xxx.62.63
»
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 01.06.2024, 21:34:47

Žďárské vrchy jsou super. Parkrát jsme tam také byli na výletě. 

Ten váš pejsan je fakt ďábel, to video nemá chybu…"tak honem, jdeme, vždyť nám všichni utečou, co je támhle a co támhle…" co tomu psovi dáváte, ten je jak na drogách…🤣

sutrik
sutrik (408 příspěvků) 02.06.2024, 09:40:50 xxx.xxx.88.61
»
Odpověď na příspěvek uživatele Trickyvoo z 02.06.2024, 01:19:24

No bůh ví, co píchají do kuřat, které žere 😁

Ona takhle trhlá není většinu času, to by se nedalo. Umí se chovat a chodit i důstojně 😁 Do tohotu módu ji dostalo krákání. Na kurzu minulý víkend získala od ostatních přezdívku klíště. Drží se mě jak klíště. A já k tomu musím dodat, že se dá i snadno vytočit.

Je fakt, že se hnala tak od 35. kilometru, kdy jsme zůstaly za dvojicí žena a fena, se kterými jsme šly hodně dlouho. 

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 02.06.2024, 10:17:30 xxx:xxx.ff0a:2eba
Fikovnice:

Jéé, já Vám teď nerozumím. Jaké krákání?😀


psi reagují často na zvuky ptáků - takže v lese kráká nějaký ten krkavec či vrána - a psí slečna se aktivuje a řádí 

acher
acher (799 příspěvků) 02.06.2024, 10:32:17 xxx.xxx.222.196

Alan,jakožto pastevec,štěká na jakéhokoliv většího ptáka,co se objeví nad dvorem.Značně ho rozčilovali i peroucí se kosáci a teď,pro změnu,mladý dorážející na staré a žadonící potravu.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 02.06.2024, 10:34:05 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 02.06.2024, 10:20:11

Jakože třeba kakání🤣. 

Mě by docela zajímalo, jestli se teda Šutříkouc tryskomyš někdy unaví. Trocha její energie by se hodila. Ty pochody závidím, já ťapu sama, dá se to, ale je to zvláštní a 40 km teda nedávám☹️.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 02.06.2024, 10:38:15 xxx.xxx.63.169
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 02.06.2024, 10:34:05

Nejlepší automatické opravy mívá Kilian…to je občas úplná detektivka (Evi, to není nic proti Tobě).😀

Bobca
Bobca (1408 příspěvků) 02.06.2024, 11:01:54 xxx.xxx.20.192

Jak jezdím hlídat “bordera” Čendu,tak páníček ho naučil štěkat na ptáky na stromě vedle výběhu slepic,aby jim nezobali krmení(asi 30 slepic)..Tak pak,jak jdem do lesa,chvíli je klid,jen jak zavětří nějaké pípnutí,letí jak smyslu zbavený za zvukem,a štěká na celý les..Není k utišení..Někdy pomůže "Čendo,masíčko"ale málokdy..(nosím v ledvince sušené kousky masa,když se mu něco povede-nějaký povel..za odměnu😇)

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 02.06.2024, 12:11:30 xxx.xxx.119.6

Dnešní po bouřce, klidná, tichá, z lesů se začalo pářit…pěkná podívaná. 

Vetřelec? Asi nic moc fotka, líp se mi nedařilo, měla jsem skoro vybito.

Obrázek Obrázek
Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 02.06.2024, 23:07:49 xxx.xxx.221.216
acher:

Alan,jakožto pastevec,štěká na jakéhokoliv většího ptáka,co se objeví nad dvorem.Značně ho rozčilovali i peroucí se kosáci a teď,pro změnu,mladý dorážející na staré a žadonící potravu.


No Gina reaguje pouze na dravce…teda nad náma skorem nic dravýho nelítá nebo alespoň já vidím dravce přeletět tak 1x ročně…Gina ta je hned na nohou a pokud zrovna “naši” vrabci jsou na zemi pod krmítkem, kde hledají, co kde upadlo, tak je běží zahnat do křoví. 

Když letěj třeba husy, tak jí to nechává úplně v klidu.

No teda jako pastevec u nás v rodině to moc nevyhrála…ovce žádný…tak alespoň hlídá ty vrabčáky…

sutrik
sutrik (408 příspěvků) 03.06.2024, 08:49:09 xxx.xxx.161.25
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 02.06.2024, 10:34:05

Unaví. A hlavně i neunavená dokáže odpočívat. Zabralo to nějakou dobu, než se to naučila, ale dokáže v klidu prochrnět i celý den, když jsem třeba byla nemocná. A pak venku při procházce přebytek energie nejprve vyštěká. Ale v bytě je v klidu, pokud se neperou kočky na střeše.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.