Aktuálně: 4 062 inzerátů199 600 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Jak se vám venčí?

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 25.05.2024, 20:25:53 xxx:xxx.3ed4:a23f

ve neděli jsme jeli do Liblic a na Čap, v týdnu se toulali za humny a dneska vyběhli na Černou Nisu. Chlapec se dost vyřádil - blbnul hodně, ale krásně poslouchal - ty lítací jsou jen čirá radost z pohybu

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Sarah01
Sarah01 (2184 příspěvků) 25.05.2024, 20:27:46 xxx.xxx.162.253
keriton:

Dneska jsem po třech týdnech příprav poprvé naostro použila “emergency recall” (naučeno podle Franty Šusty), když mi pes vyběhnul za zajícem. Takže můžu odškrtnout, přivolání z lovu zvěře máme zmáknutý 🥳

Dost zírám, co je všechno dneska za vychytávky ve výcviku a výchově psů. Na spoustu věcí jsem skeptická, ale řekla jsem si, že za zkoušku nic nedám. Vybudovat emergency recall nestálo moc práce, a můj chápavý a žrádlo milující pes si ten signál velice rychle a snadno zafixoval. Zajíce i srnky docela dobře zvládá, navíc v místech zvýšené pravděpodobnosti výskytu si ho víc hlídám, ale přesto se jednou za uherský rok utrhnul a vyběhnul lovit. Toto je geniální. Nechápu, jak jsem mohla s předchozím psem bez všech těch moderních triků fungovat 😀  


Koukala jsem na to video a teda fakt čumím, nenapadlo by mě to. Musím to taky někdy vyzkoušet. 👍

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 25.05.2024, 20:29:06 xxx:xxx.3ed4:a23f

a teď ty nepsí. Zámek Liblice a jeho louky, skalní útvar Čap, náš kosáček, pak páteční liják a s ním spojená mločí procházka a dnešní Černá Nisa

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Aluška (neregistrovaný) 25.05.2024, 20:37:23 xxx.xxx.168.20
Zrzavci:

Aluško - mohla bych o něco poprosit? Tohle je tak velká věc, která se udála a myslím, že by nebylo od věci to zaznamenat, jak probíhalo hojení, co všechno jste dělala , jaký byl postup, progres. Věřím, že Vaše zkušenosti by se mohli hodit jednou někomu, kdo by se mohl dostat -třeba i ne se psem, do podobné situace. Nechtěla byste to sepsat?  Myslím, že majitelé webu by určitě byli rádi a já, kdyby to šlo, bych to na Zrzavým webu, uveřejněila a hlavně uschovala! jak v článcích, tak v sekci Veterina , taky, protože tohle jsou věci, které jsou odzkoušené, fungují a neměly by se ztratit. 

POkud byste nad tím uvažovala, byla bych moc ráda , protože to, co jste dokázala Vy a pochopitelně i veterina, to je úžasný.

Děkuju předem, pokud nad tím budete uvažovat.

P,S. manžel, kterému jsem to ukazovala, nevěřil, že je to možné. 


Sepíšu i přidám fotky po týdnu, fotím každý týden.. Počkám až se to dohojí, aby byla i poslední fotka až to bude úplně v cajku 🙂

Aluška (neregistrovaný) 25.05.2024, 20:38:49 xxx.xxx.168.20
Dublinbarzoj:

Alusko  gratulujeme, vy jste myslím psala, že  používáte  Alaptus? Nám ho kdysi doporučil  vet  u hojení spodní části  přední  nohy kobylky - rána  ve velikosti půlky  Idorka a taky krásně  zafungoval.  Nádherně to granulovalo. Od té doby na něj  přísahám. A to nejen u zvířat. 


Napřed med a potom Alaptyd

Dafi
Dafi (222 příspěvků) 25.05.2024, 23:18:31 xxx.xxx.136.20

Aluško-mám moc velikou,převelikou radost,jak se vám to zahojilo!!!!!!

Keriton-můžu se zeptat jak jste to VY učila?Já o tom četla,i jsem to možná viděla..ale neznám nikoho kdo by to naučil…..

 a dost by mě to zajímalo….

 jinak u nás dnes dost bouřky,venčení ráno na cyklostezce,a v týdnu chodně cvičících vycházek…hledání aportů,obíhání strmů,sloupů a revírky+poslušnost…

 v pracovní dny je hlavní pejskům zavařit mozek a ještě udělat to nějak at se proběhají oni a já se nemusím moc jehnat:-

zlatej výcvik,nevím jak bych jim jinak dopřála pohyb,když kolikrát sotva lezu…:/

fotečky-něco z archívu-druhé foto z Litomyšle a šesté foto Toulcovy maštale..

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Trickyvoo
Trickyvoo (503 příspěvků) 26.05.2024, 00:37:50 xxx:xxx.19b9:fa6b

My dnes procházkovali ve Slaném. Trochu jsme zmokli. Mám nový mobil, žádný dělo, ale se starým to už nešlo. Krom toho, že jsem často vypadl signál, mi dost vadila absence map.cz, bez těch se mi těžko objevovali nové trasy. Chodila jsem proto do lesa s tabletem a připadala jsem si jak japonský turista. První fotka je šneččí schůze,  kterou zinsenovala má dcera, pak Malina, klášter ve Slaném 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
kometa
kometa (5545 příspěvků) 26.05.2024, 08:50:49 xxx.xxx.147.163
Xerxova:

ve neděli jsme jeli do Liblic a na Čap, v týdnu se toulali za humny a dneska vyběhli na Černou Nisu. Chlapec se dost vyřádil - blbnul hodně, ale krásně poslouchal - ty lítací jsou jen čirá radost z pohybu

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A zase pes baskervilský! 

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 26.05.2024, 09:48:26 xxx:xxx.3270:150e

dneska jsme tradičně brzy vstali a jeli autem jen kousíček - a průzkumničili ve strmých stráních nad Kateřinkami. Našli jsme pro nás novou krásnou cestičku mezi žulovými bloky na bukových pláních - moc hezká procházka z toho byla. Našli jsme první dva kováře (a dalšího obrovského skoro úplně sežraného jsme tam nechali, i kříšť už byl k vidění). I když Yoda mezi skalami byl na vodítku (nechci, aby tam začal řádit a někde propadl), tak zbytek výpravy už vodítko neviděl… Nepotkali jsme ani nohu - což se na našich trasách ani nedivím (i když kus byl i po značené cestě - ale v neděli v sedm ráno)… Pes teď chrápe nahlas a u toho ze spaní běhá... ale na zmrzlinku ke kávě jistě vstane 😄

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 26.05.2024, 09:48:30 xxx.xxx.20.192

poprvé naostro použila “emergency recall” (naučeno podle Franty Šusty)

můžu poprosit..jsem laik,ale zajímá mě to..to je nějaký povel na přivolání??Dík..😊

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 26.05.2024, 09:52:01 xxx:xxx.3270:150e
kometa:

A zase pes baskervilský! 


Jak známo, baskervill byl kříženec dogy dánské (což by sedělo, neb Great Dane je doga německá 🙃 ) a vlkodava (což Yodislavovi v rodokmenu chybí). Takže nemůžu souhlasit 😄

Na baskervillská blata měl s námi jet Xerda. Umřel zcela náhle během pár sekund měsíc před odjezdem…

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 26.05.2024, 10:31:56 xxx.xxx.124.57

Emergency recall - povel vyhrazený pro krizové situace.  Jindy se ten povel nepoužívá. Tak to říkají. Pes povel plní automaticky, protože se ho dobře naučil, zažraný to má, vypálený v mozku…
Akorát nechápu, proč bych měla jeden takový povel, když chci, aby pes dělal takto vše, ne jen jeden povel. Pro mě nemá cenu učit psa něco tak, že neposlechne za všech okolností. Povel se prostě plní. Tečka. 
Ale používám to pro lidi, co potkáme, jejichž pes neposlouchá a nechcou chodit na cvičák. Tak jim říkám - nechoďte, ale naučte psa, doopravdy naučte, aspoň JEDEN jediný povel, říkám tomu záchranná brzda, cokoli, stůj, čekej, aby až se potkáme příště, teda pokud se potkáme, protože vašeho psa asi brzy něco zajede, něco z vašeho psa zbylo.

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 26.05.2024, 10:43:30 xxx.xxx.20.192

škoda,že to nefunguje i u dětí🤔prostě stůj-je stůj!!!a tečka..Když to vidím tady na ulici kolikrát..za rohem je náměstí,vjíždí tam dost aut a děcko na odrážedle jede po chodníku,už je na rohu….a neslyší řvaní matky ať zastaví…

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 26.05.2024, 11:18:02 xxx.xxx.189.104
Bobca:

škoda,že to nefunguje i u dětí🤔prostě stůj-je stůj!!!a tečka..Když to vidím tady na ulici kolikrát..za rohem je náměstí,vjíždí tam dost aut a děcko na odrážedle jede po chodníku,už je na rohu….a neslyší řvaní matky ať zastaví…


Ježíš a to nikdy ty matky neslyšely o tom, že povel se vyslovuje pouze v případě, kdy jsem si jistá, že bude splněn a musím být schopná si to splnění vynutit…takže kšírky, flexinu a jdeme na to…😛

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 26.05.2024, 11:24:37 xxx.xxx.124.57
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 26.05.2024, 10:43:30

Děti necvičíme, neučíme tak jako psy.
Neučíme je vlastně vůbec. Jen bič. Cukr vynecháváme.
Když dítě zlobí, dostane na zadek. 
Dítě se spálí o plotnu, příště se ke kamnům nepřiblíží. A to je tak vše, co se naučí spolehlivě. A u některých se stává, že i přes výprask vařečkou si jedou dál svou.
Tento povel - řeknu povel, zatáhnu za vodítko, pes zastaví, dostane velkou odměnu.
U děcka nemáme vodítko, většinou, řeknu povel, dítě nereaguje, dostane lepáka.
Mě teda ani to tahání za vodítko nebere.
Když se učí jakýkoli povel, učí se nejdřív v nerušivém prostředí, hodně odměn, ruchy přidávám a odměny ubírám, hotovo. 
To dítě se učí jak?

 


 

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 26.05.2024, 11:39:07 xxx.xxx.189.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 26.05.2024, 11:24:37

Já nevim…za mých mladých let bylo normální, že pokud se šlo kolem silnice nebo někde, kde by byla silnice někde, kam by děcko mohlo vlítnout a nebo i tam, kde nebylo vhodné, aby děcko pobíhalo, tak jsem prostě dítě vedla za ruku a fertig. A co se týče těch odrážedel a podobně, tak existují i taková, co mají držadlo, za které si ho rodič může pohodlně přidržet….no dneska je holt jiná doba…

Doron
Doron (2369 příspěvků) 26.05.2024, 11:46:46 xxx.xxx.166.19
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 26.05.2024, 10:43:30

Tak batolata  jsou na odrážedle dost nebezpečný, protože jsou hodně  rychlý a ještě hloupoučký. 😅

Ale třeba u nás chodí mladá paní, má na volno münsterladského ohaře a dítě na odrážedle a oba jsou vycvičení výborně ! 🤣

Vždycky vzorně na chodníku, na přechodu počkají, oba umí perfektně stůj..🤣🤣🤣

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 26.05.2024, 12:06:47 xxx.xxx.63.120
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 26.05.2024, 11:46:46

Jela jsem před pár lety na frekventované silnici s kámoškou z “mého” penziónu po dost frekventované silnici 1. třídy. Vyjeli jsme z dědiny, začala jsem šlapat na plyn, když vtom z jakési skryté boční uličky na šlapadle mi vjelo batole přímo pod auto. Auto jsem ubrzdila (štěstí, že to bylo po výjezdu z vesnice), odstavila jsem je na okraj. Kamarádka dítě odvedla k dospělcům a ze mě pak padaly ještě asi 30 minut jen samé kur.y apod. To dítě za to samozřejmě nemohlo, ale kolik lidí mohlo být během sekundy do smrti nešťastných!!! A ještě ve větším autě je to prtě občas těžko vidět. Nějaká holčina měřící metr padesát by mohla mít problém…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.