Aktuálně: 4 043 inzerátů199 696 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Jak se vám venčí?

Doron
Doron (2370 příspěvků) 12.05.2024, 23:06:11 xxx.xxx.4.187
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 12.05.2024, 18:39:40

Ona mi porovnala postavení těla a kyčel na té straně, co jsem to měla. Plus hodně dbá na to, jak člověk stojí, aby byla váha na chodile správně rozložená a člověk stál opravdu pevně. 

Taky jsem cvičila zvlášť s palcem o ostatními prsty, to bylo strašně těžký, protože člověk zapojuje svaly, které nikdy vědomě nepoužíval.

Nedokážu Vám dát fundovanou odpověď, prostě tím cvičením se asi nějaké šlachy protáhly, některým vazům se ulevilo, něco se zase posílilo Já to nechala na ní a jen jsem plnila jednoduché pokyny.🤣

Zánět jsem chladila a brala acylpyrin ( za mě  zázračný lék) , to jsem vymyslela sama.😅

Nosím teď barefooty, strašně mi vyhovujou a klenba se mi v nich nebortí protože jsem se v nich naučila chodit tak jako bych chodila bosa ( celé chodidlo pracuje) a bota je vlastně jen takový obal.

Bylo to ještě v takovém začátku, ale palec vybočený slušně, myslela jsem, že je to věc neměnná, měly to všechny ženský v rodině.

Vahine
Vahine (750 příspěvků) 13.05.2024, 06:05:44 xxx.xxx.179.11
Aluška:

Taky mám na pravý noze, už několik let, i malý podpatky jsou tabu, ale zatím chodím. Každý den i cvičím a jak i na tý bolavý noze poskakuju, tak si myslím že tem kloub pořád nějak rozhýbávám, občas v tom i křupne. Ale oteklý to je a do některých bot se už nevlezu….


Vy budete mít Aluško asi ten druhý typ- halux valgus. Laicky si myslím, že se to snad líp napravuje než ten halux rigidus, a to způsobem, který popisuje Doron. Bosoboty jsou na to fajn, ale musíte si na ně zvykat postupně, aby Vás třeba paty nebolely. Je to úplně jiná chůze. Už jsem z nemocnice doma, tak bělouš je blažený.

Aluška (neregistrovaný) 13.05.2024, 08:40:36 xxx.xxx.200.75
Vahine:

Vy budete mít Aluško asi ten druhý typ- halux valgus. Laicky si myslím, že se to snad líp napravuje než ten halux rigidus, a to způsobem, který popisuje Doron. Bosoboty jsou na to fajn, ale musíte si na ně zvykat postupně, aby Vás třeba paty nebolely. Je to úplně jiná chůze. Už jsem z nemocnice doma, tak bělouš je blažený.


Jj, ten druhý halux, i dornovkářka mi řekla palcem viklat do strany. Včera jsem našla videjko, jak viklat a točit a protahovat. Bosa chodím od jara do podzima na zahradě klidně celý den, máme tam dlaždice z oblázků, tak snad to tu nohu masíruje. Jinak klenbu už  mám zborcenou a kladívkový prsty, ale budu poslušně viklat a kroutit každý den 😀

efe
efe (1499 příspěvků) 13.05.2024, 09:07:47 xxx.xxx.199.5

Taky mám halux valgus - teď už jen na jedné noze, na druhé jsem si ho nechala operovat, mám tam doživotně titanový hřeb. Pak mě už začal velmi bolet i ten druhý, ale protože jsem věděla, co operace (a hlavně teda rekonvalescence) obnáší, vůbec se mi do další nechtělo. Tak jsem začala nosit barefooty, naučila se správně chodit (předělat vzorce chůze po 40 letech to teda fakt dalo zabrat) a taky občas cvičím se svojí fyzio a palec mě konečně po desítkách let nebolí. V barefootech může noha správně pracovat a hlavně nemáte ty prsty utlačené k sobě, protože klasické konfekční boty absolutně nerespektují přirozený tvar nohy. Nebo existují i tzv. kompromisní boty, které mají místo pro prsty, ale nemají tak slabou podrážku - což je pro začátek asi lepší, než se naučíte správně chodit.

Obrázek Obrázek Obrázek
Doron
Doron (2370 příspěvků) 13.05.2024, 09:11:52 xxx.xxx.4.187
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 13.05.2024, 06:05:44

Hurá, hurá, že jste doma ! Doufám, že Vás to moc nebolí !

Bělouš vítal ?

Jj, v bosobotách se člověk opravdu musí naučit  znovu chodit, ne používat nohy v botách jako nějaká kopýtka , jak jsem to dělala dřív. 😅

Vahine
Vahine (750 příspěvků) 13.05.2024, 10:00:16 xxx.xxx.179.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 13.05.2024, 09:14:31

Efe, to jste mě překvapila, že máte za sebou podobnou operaci. Děkuji za podporu, moc děkuji! 🌷 Jj, takhle podobně vypadá ta moje haxna, akorát ji mám v takový poloviční sádře zatím. Jen, že mám ten druhý typ, tak se palec ani prsty nestáčely, ale bylo to permanentně oteklé včetně nártu a hrbol jsem měla nahoře na palci. 

Prosím Vás zeptám se, kdy jste mohla začít nohu trochu zatěžovat a taky jak dlouho jste měla neschopenku? Doktor mi říkal, že 2 měsíce to bude srůstat. Málomluvka no. Děkuju. Snad to tady moc neplevelíme, ale když ony ty nohy jsou na to venčení potřeba.

Jedny bosobotky mám a plánuju další až budu moct chodit. Kompromisní boty neznám, jdu googlit.

Vahine
Vahine (750 příspěvků) 13.05.2024, 10:08:18 xxx.xxx.179.11
Doron:

Hurá, hurá, že jste doma ! Doufám, že Vás to moc nebolí !

Bělouš vítal ?

Jj, v bosobotách se člověk opravdu musí naučit  znovu chodit, ne používat nohy v botách jako nějaká kopýtka , jak jsem to dělala dřív. 😅


Bělouš hopsal kolem mě, jako králík, hop a sed a zase, podle toho, jak jsem hopkala já s berlema. Berle se mu moc nelíbily, ale zvyká si. Bylo to vtipný 😀 No byl šťastnej a lízal mi ruku, div mi tam díru nevylízal i pusinka byla. 🤗

efe
efe (1499 příspěvků) 13.05.2024, 10:21:03 xxx.xxx.199.5
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 13.05.2024, 10:00:16

Už je to dost dávno, ale pamatuju si, že prvních šest týdnů jsem měla francouzský hole, po pár dnech (možná týdnech)? jsem si musela pořídit takové to kopyto - bota na prstech otevřená, pod patou vysoký podpatek, aby při chůzi zůstávaly prsty nezatěžované. Dalších šest týdnů jsem chodila ještě s hůlkou. Pak už jsem mohla nohu plně zatěžovat, ale to vůbec nešlo, měla jsem pocit, že se mi ta noha zkrátila o 10 cm a nedosáhnu s ní na zem. Vůbec mi nešlo chodit, nedokázala jsem vědomě tu nohu zatížit, kulhala jsem z hlavy - mozek mi nechtěl dovolit tu nohu zatěžovat. Seděla jsem doma v slzách, že už nebudu v životě normálně chodit… Děs. Ale samozřejmě časem to šlo. Jen ta noha šíleně dlouho otékala, jakože třeba rok, nevešla jsem se do bot a to jsem měla operaci koncem září, takže celou zimu jsem prochodila v pantofli. Pak se mi ještě v jizvě udělal granulom, takže jsem musela na “opravu”, ale to už byla brnkačka. Výsledek celého martiria je, že palec mě od té doby opravdu nebolí. Sice má omezenou hybnost, díky tomu hřebu, ale nebolí. Bohužel teď ale tím, že mám každou nohu jinou, velmi trpí záda…

A jinak tedy samotná operace byl pro mě taky horor, byla to moje první operace v životě a když mě po přesekání kostí a sešroubování vzbudili do plnejch, tak se jaksi zjistilo, že moje tělo nereaguje na morfin a takovou bolest bych nepřála ani svýmu nejhoršímu nepříteli…

Obrázek Obrázek Obrázek
Vahine
Vahine (750 příspěvků) 13.05.2024, 10:59:47 xxx.xxx.179.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 13.05.2024, 10:21:03

Efe, to Vaše probuzení po operaci, muselo být naprosto šílené!! 😒 Spinálka byla na tohle supr, do žíly mi taky něco dali a nebyla jsem přítomna. Z operace nic nevím. Vzbudila jsem se, až když mi nohu vázali a díky spinálce jsem necítila vůbec nic. Operace 1h a půl. Celý sálový tým tam byl úžasný. Úsměvy a plno empatie. Jen ten můj mladý operatér před i pak prostě málo mluvil a hned mizel, tak snad na stehách z něho dostanu víc.

Děkuji moc za Vaše zkušenosti, nikoho ve svém okolí nemám, kdo by to zažil, takže si Vašich zkušeností velice cením 🌷

efe
efe (1499 příspěvků) 13.05.2024, 11:05:42 xxx.xxx.199.5

No jak říkám, bylo to opravdu děsivé a od té doby mám z operací strach…

Jinak doporučuji si pořídit nějaký wobenzym nebo tak něco, trošku to pak na ty otoky pomáhalo. 

Ať brzo běháte jak laňka 🍀

kometa
kometa (5550 příspěvků) 13.05.2024, 15:32:00 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 13.05.2024, 10:59:47

nebyla jsem přítomna. Z operace nic nevím. 

Tomu nerozumím. Při spinálce jste přece vzhůru. A není důvod dávat něco do žíly.

kometa
kometa (5550 příspěvků) 13.05.2024, 15:34:31 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 13.05.2024, 10:21:03

moje tělo nereaguje na morfin

Na tohle se morfin snad nedává - já si vždycky vystačila s Tramalem nebo něčím podobným, co mi předepsali.

Vahine
Vahine (750 příspěvků) 13.05.2024, 16:17:12 xxx.xxx.179.11
kometa:

nebyla jsem přítomna. Z operace nic nevím. 

Tomu nerozumím. Při spinálce jste přece vzhůru. A není důvod dávat něco do žíly.


Ano, Kometo, máte pravdu, že při spinálce bývají lidi při vědomí, jen jako lehce v limbu a nic si pak nepamatují. Já byla fakt tuhá, subjektivně určitě. Měla jsem od příjmu dost vysoký tlak, tak mi dávali k mým práškům ještě nějaký jejich navíc a stejně byl vyšší a v den operace mi dali ještě prášek na uklidnění a pak něco do žíly, co dávají i při kolonoskopii nebo gastroskopii, což důvěrně taky znám. No a spolu s tím práškem dohromady ze mě udělali plyšovýho medvěda. Jak mi to dali do žíly, byla jsem v tu ránu tuhoš. A já jsem ráda 😉 

kometa
kometa (5550 příspěvků) 13.05.2024, 16:32:28 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 13.05.2024, 16:17:12

A tak to jo.

Já jenom, že jsem na operaci s palcem taky byla. Ještě s jednou, teď už kamarádkou turistkou. Já si vybrala narkózu, ona lumbálku. A pak na pokoji vyprávěla, jak k ní v průběhu operace přišel doktor, že zjistili, že to vypadá jinak a zvolí jiný operační postup. Jestli s tím souhlasí.🙂 Co asi tak může říct někdo, kdo tomu vůbec nerozumí, že. Takže ano. Jenom tím chci napsat, že byla celou dobu při plném vědomí. Tak jsem si myslela, že je to tak vždycky.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.05.2024, 16:40:25 xxx.xxx.61.159
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 13.05.2024, 10:21:03

Efe, já se plně budím vždy a vše si pamatuji. Naposledy to ale dr. přehnal s myorelaxací. Takže já úplně vzhůru, vím doslova, co si operatéři říkali, ale nemohla jsem NIC, NIC!!! Ani mrknout okem, a logicky totální paralýza dýchání. Toto je asi nejhorší smrt. No, nepovedlo se to - árařovi…

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.05.2024, 16:43:06 xxx.xxx.61.159
kometa:

moje tělo nereaguje na morfin

Na tohle se morfin snad nedává - já si vždycky vystačila s Tramalem nebo něčím podobným, co mi předepsali.


Na pooperační bolest jsem tramadol zažila jednou, a to po dost rozsáhlé laparotomii. Nikdy více! Na pooperační bolest by se vždy MĚL dát silný opioid, klidně ten morfin (mj. je nejlevnější). A na kostní bolest tuplem.

kometa
kometa (5550 příspěvků) 13.05.2024, 17:12:47 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 13.05.2024, 16:43:06

Aha - to je zmatení v pojmech. A myslím, že jsme se o tom už bavily. Pro mě je morfin (a kodein) opiát, Tramal nebo Zaldiar opioid. Což jsem po svých operacích dostávala (ale neměla jsem laparotomii). Morfin nikdy. Jednou jedinkrát kodein - dávno již tomu, jako antitussikum.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.05.2024, 19:16:15 xxx.xxx.61.159
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 13.05.2024, 17:12:47

No jo, máte pravdu. Respektive Opioidy by měly být nadřazeným pojmem. Opiáty pak by měly být vyčleněny pro analgetika přírodního původu, tedy z opia - morfin, kodein, thebain (ten uvádím jen teoreticky) atd.

Tramadol je celej divnej😄 (svým MÚ), ale ne špatný (teda já jej snáším).

Morfin jsem párkrát zažila. Samozřejmě ale i silnější opioidy. Bohužel s mojí tolerancí je to tragédie, proto jsem měla tak mizerný efekt při podávání tramadolu. Ale to byla též chyba špitálu - já rozřezanou půlku břicha a oni bolest tlumili jen tramadolem!!! Na ARO!👎

A s tou mojí tolerancí bývají ve špitále dost vedle. Já rozřezanou půlku břicha a po koňské dávce morfinu jsem si na ARO poprosila o TV, a sledovala ji snad do půlnoci - v den operace.😂

impact
impact (664 příspěvků) 13.05.2024, 19:30:02 xxx.xxx.24.173
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 13.05.2024, 10:59:47

Spinálka byla na tohle supr, do žíly mi taky něco dali a nebyla jsem přítomna. Z operace nic nevím. Vzbudila jsem se, až když mi nohu vázali a díky spinálce jsem necítila vůbec nic.

Taky jsem usnula. Mě ještě tehdá dali walkmana se sluchátky na uši. Matně si pamatuju, že mi zatloukali šrouby do kotníku. To cukání mě vzbudilo, ale pak jsem zase usnula a na konci mě museli vzbudit. 😂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.