Aktuálně: 4 059 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Jak se vám venčí?

Naali
Naali (87 příspěvků) 18.07.2023, 15:38:58 xxx.xxx.163.141
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 18.07.2023, 13:24:30

Taky jsem nevěděla, gůglila jsem, a fungovalo to super. Dnes jsem ještě vyčesala zbytky a už je jako nová 🙂

Naali
Naali (87 příspěvků) 18.07.2023, 15:49:03 xxx.xxx.163.141
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 18.07.2023, 14:56:19

Jednou mi kočka (mainka) šlápla do pánve plné oleje, zhouplo se to a zahučela tam celá. 3x koupání nepomohlo. Byla mastná ještě hoooodně dlouho. A samozřejmě všechno kudy potom proběhla. Být výstavní, tak máme po sezóně 😂

kometa
kometa (5543 příspěvků) 18.07.2023, 15:55:03 xxx.xxx.147.163
Naali:

Jednou mi kočka (mainka) šlápla do pánve plné oleje, zhouplo se to a zahučela tam celá. 3x koupání nepomohlo. Byla mastná ještě hoooodně dlouho. A samozřejmě všechno kudy potom proběhla. Být výstavní, tak máme po sezóně 😂


Ani žádný detergent? Eko jar? Nebo něco s alkoholem? Ale je pravda, že u kočky bych byla hodně opatrná, aby něco neslízala.

Naali
Naali (87 příspěvků) 18.07.2023, 17:40:49 xxx.xxx.163.141
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 18.07.2023, 15:55:03

Mám pocit, že ten jar jsme zkoušeli. Jako určitě by to šlo kdybychom si dali víc záležet, ale moje ochota týrat kočku má své hranice, tak jsme to pak nechali být. 🙂 A od té doby jsme ji asi už nekoupali nikdy. To už bude tak 10 let.

kometa
kometa (5543 příspěvků) 18.07.2023, 19:11:56 xxx.xxx.147.163
Naali:

Mám pocit, že ten jar jsme zkoušeli. Jako určitě by to šlo kdybychom si dali víc záležet, ale moje ochota týrat kočku má své hranice, tak jsme to pak nechali být. 🙂 A od té doby jsme ji asi už nekoupali nikdy. To už bude tak 10 let.


Chápu.

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 22.07.2023, 21:19:01 xxx.xxx.235.72

a teď nepsí - něco z lesa za humny a něco z dnešního výletu kolem Ploučnice. Hned na začátku jsme se potkali se spoustou divočáků - fotka nic moc - ale kdo hledá, najde kromě dvou velkých prasat i asi dvacítku dorostenců - pěkně v řadě za sebou… (vidět všichni nejsou)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 30.07.2023, 06:48:25 xxx.xxx.235.72

pak troška těch nepsích - hmyzáci v lese lítají, i motýli jsou vidět. Náprstníky dokvítají, orchidejky kruštíci jsou v plném květu. Hmyzáci mají rádi všechno kvítí

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 30.07.2023, 06:55:05 xxx.xxx.235.72

a nakonec včerejší delší Jizerky (hory) - ráno bylo mlžno, krásně voda čvachtala pod nohama (vylezli jsme na vrchol Černého vrchu a tam vede jen podmáčený stezníček), přebradili jsme malou Jizerku (říčku) a vylezli na Pytlácké kameny. Místní skála Mozek byla ukázána Yodovi, že by ho taky někdy potřeboval…To již sluníčko občas vykouklo a když jsme se vraceli přes Jizerku (osadu), tak už sluníčko svítilo a lidí tam bylo víc, než na Václaváku…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
orionka
orionka (531 příspěvků) 30.07.2023, 09:29:51 xxx.xxx.82.160

Já se zvědavě zeptám, kde jste měli auto ? Popsaná cesta je tedy štrapáce a odevšad ještě kus na Č.v. 

Edit : Aby to nevypadalo, že pochybuju. To není nedůvěra, ale obdiv !

Edit 2 : A povzdech !

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 30.07.2023, 10:43:47 xxx.xxx.235.72
orionka:

Já se zvědavě zeptám, kde jste měli auto ? Popsaná cesta je tedy štrapáce a odevšad ještě kus na Č.v. 

Edit : Aby to nevypadalo, že pochybuju. To není nedůvěra, ale obdiv !

Edit 2 : A povzdech !


nepleteš si Černý vrch a Černou horu ?? Obě jsou to tisícovky… na jedné je Čertův kámen a na druhé Čertův odpočinek a tak se pletou často. 

Parkovali jsme pod Bukovcem na Mořině - šli kus po Promenádní a kus po Jezdecké cestě, a pak jsme se vydali po stezníčku na Černý vrch. To nejsou trasy, které bych někomu radila - vždy říkám, že jsou jen pro ty, kteří znají hory jak své boty, prošli hory po cestách značených i neznačených za každého počasí - a mají je moc rádi. Psa tam mám vždy na vodítku, nelezu tam v době hnízdění tetřívků… Pak jsme klesli stezníkem do údolí Jizerky, přebrodili jí a vydali se do protistráně směr Pytlácké kameny. Na JIzerku jsme šli kus po značce (přes Jelení stráň), kus zase cestičkami neznačenými a do JIzerky došli po staré Celní cestě. Asi 17 kiláků, převýšení nic moc - ani 400 metrů to nebylo. Mokří jsme byli do pasu (chodníčky lemovala podzimní tráva úplně mokrá po nočním dešti), občas jsme zajeli nohou do podmáčených mechovišť až nad kotníky (to se pak brodí bez zbytečného sundávání bot, neb vlhkost v nich je  stejně 1000%)

Psík spokojen, i svačinu jsem mu nesla, aby nestrádal…

ještě doplním, že na parkovišti jsme byli v 7 hodin ráno a před půl dvanáctou už jeli domů. Překvapilo mě, že ani na Pytláckých kamenech nikdo nebyl (a to už byl čas normální…) Střídali jsme se při výstupu na vrchol, dávali tam svačinu a nikde nikdo… až dole u Jelení stráně byli turisti… Zato na Jizerce masakr cyklisto turistický, ale to už byl Yoda zcela vzorný…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 30.07.2023, 15:12:42 xxx.xxx.53.247
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 30.07.2023, 10:43:47

Dík za krásný popis, nespletla jsem si Č.v. a Č.h., jen jsem to vzala pohledem mých současných fyzických možností ☹️

sutrik
sutrik (409 příspěvků) 30.07.2023, 16:54:15 xxx.xxx.15.60

Tak ještě z dneška… Je fajn, že to už můžeme s malou brát opačným směrem do kopců. Máme to do lesů dál než “naším” směrem, ale už je to “velká” holka.

Obrázek Obrázek Obrázek
Kilian
Kilian (1403 příspěvků) 30.07.2023, 18:00:34 xxx.xxx.0.1

Dneska a včera jsme se byli podívat v Dobříši na CACITU, úžasný zážitek, skvělá atmosféra….Kilián byl svými chovateli představen španělskému rozhodčímu, který z něj byl unesen, protože prý tam u nich jsou motylové spíše plášti a sportovně vedené nezná…navíc mu tam mezi lidmi a v tom hluku předvedl pár svých blbin aby se vidělo  cože je  český motýl vlastně zač…lidi tam měli občas i štěňata na socializace a tak jsem nad vlkosedymi NO ronila slzy, že chci také a moc, moc, moc…

Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.