Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Jak se vám venčí?

Vahine
Vahine (749 příspěvků) 10.03.2024, 08:42:28 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 09.03.2024, 21:22:02

Framík je už velký kluk a taky fešák a rozčesaný👍 líbí se mi moc. Mám ve vzdálenější rodině bývalou  chovatelku, tak mám slabost pro jejich krásu. Poslední štěňata své feny měla sestřenice přes koleno před 4-5 lety. Sestřenice je starší než já, tak tímto už s chovem skončila.

Akorát já osobně teda potřebuju svému psu pořád vidět do očí 🙈

bambule
bambule (512 příspěvků) 10.03.2024, 09:33:07 xxx.xxx.74.71
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 10.03.2024, 08:42:28

Všechno začalo hrozně nenápadně. Bambule začala hodně pít, ale ne přes den jen večer a pak následně v noci. Samozřejmě následovali jedna až dvě noční louže. První jsme si mysleli že prochladla. Po třech dnech mi to nedalo a volala jsem našemu “domácímu” veterináři. Ten si mě vyslechl a zrovna objednám na velkou kliniku, že by to mohla být cukrovku. Říkala jsem si, že prostě ona není adept na cukrovku, naprosto neodpovídá tabulkám. Takže jsem týden čekali na termín. Následoval odběr krve s celkovým screeningem jak ledvin tak i jater. Po patnácti minutách bylo jasno, cukr 18!, bohužel i horší ukazatele jaterních hodnot, takže možný Cushinguv syndrom. Plán byl následný, v pondělí ji odvézt zpátky na kliniku na stanovení glikemicke  křivky a další testy. Takže píchám dvakrát denně inzulín, po domluvě s doktorkou krmíme pořád syrovým jen maso s nízkým obsahem tuku, zeleninu s nízkým glik.indexem a doplňujeme něčím bezsacharidovým. Cushington se zatím nepotvrdil , ale testy budeme ještě opakovat protože hodnoty byly lehounce nad hranicí, mohlo to být způsobené stresem na klinice. (Hranice je 38-40 jednotek ona měla 43, doktorka říkala že u Cushinga je zvyklá na hodnoty přes 100 proto ho nepotvrdila). Jinak po domácí poradě by v případě cukrovky a Cushinga by přišla spíš paliativní péče protože skloubit cukrovku a Cushinga je hrozně složité. Což jsem zrovna hlásila na klinice a k mému velkému překvapení s tím všichni doktoři souhlasili. 

Přemýšlela jsem že bych stvořila nové téma s mými postřehy a tipy jestli by to někomu v budoucnu pomohlo. Ono o cukrovce lidí se toho dá najít hodně o té zvířecí toho moc nenajdete. Myslím tím postřehy majitelů. 

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 10.03.2024, 09:43:31 xxx.xxx.189.104
keriton:

Pokud byste chtěla čistě pozitivní postupy, napadlo mě postupně ho “zcitlivit” na ostřejší a ostřejší povel. Takže na procházce dám hezoučký povel na přivolání, odměním něčím fakt hodně dobrým, a za nějakou chvíli ho znovu přivolám, ale o nepatrný stupínek ostřeji. Po chvíli dám třeba ještě jeden stupeň ještě o maličko ostřejší. Vždy tak, aby ještě přišel a mohl dostat super skvělou odměnu. Jestli se na jedné procházce povede projet tři stupínky nebo pět, je celkem jedno. Na příští procházce začínám znovu od nejhezčího, ale dál postupuju rychlejc. Pak se s tím dá všelijak hrát, náhodně měnit stupně ostrosti, držet se vždy v rámci toho, co bezpečně zvládá, opatrně zvyšovat náročnost. A pomalu se propracovávat směrem k cílovému “houknutí”. Představuju si, že tímto postupem to může být proces na několik týdnů.


Díky za tip…to mě nenapadlo, určitě to vyzkoušíme…

On už byl odmalinka citlivej na ostřejší tón a to i když se ho to netýkalo resp. jeho se to nikdy netýká, neboť je hodnej…když jsem přímo oslovila Ginu a houkla na ní…no výsledek je vždycky ten, že bílý krasavici je to úplně buřt…se na mě vždycky tak koukne “no jó, aby si se neposrala…🙄” (omlouvám se za expresivní výraz, ale tady bylo opravdu nutné Ginu citovat) a Matěj hned kouká co se děje…a prostě to na něm vidím, že pokud jsem ostřejší, tak má totál zásek…a opravdu musím ihned změnit intonaci směrem k němu, že je všechno ok, že to nebylo na něj…a než se z toho záseku změní znovu na toho beztarostnýho, usměvavýho Matýska, tak tam vidím to váhání…jestli teda opravdu už nebudu mluvit tak “ošklivě”.  Jak kdybych byla Jekyll a Hyde a on si není úplně jistý, jestli už jsem se z Hyda opravdu změnila na hodného Jekylla. Prostě usměvavej pejsek funguje na jedničku s hvězdičkou, ale jen usměvavé paničce, co k němu promlouvá slaďoučkým hláskem….

efe
efe (1481 příspěvků) 10.03.2024, 10:13:10 xxx.xxx.64.15

Bambule: držím moc palce ať vychytáte správnou dávku inzulínu a a ť je čubině dobře 🌷


Jinak my venčíme dvakrát denně v našich lesích, je tu v podstatě nevyčerpatelné množství cest a úžasných zákoutí. Barča už se v kese zklidňuje a už dokáže jít většinu procházky na nenapnutý couračce - velkej úspěch, je moc šikovná. 

Obrázek Obrázek
Daja
Daja (470 příspěvků) 10.03.2024, 10:24:14 xxx.xxx.69.37
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 10.03.2024, 09:33:07

Ano souhlasím založte téma cukrovka , jen takový malý postřeh, nezaložila něco takového Fikovnice? Pokud ne bylo by fajn , obě byste psali svoje postřehy 👍.

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 10.03.2024, 11:00:31 xxx:xxx.ff0a:2eba

Přemýšlela jsem že bych stvořila nové téma s mými postřehy a tipy jestli by to někomu v budoucnu pomohlo. Ono o cukrovce lidí se toho dá najít hodně o té zvířecí toho moc nenajdete. Myslím tím postřehy majitelů.

určitě založte. Znala jsem jen jednoho cukrovkáře - labradora (s PP). Žil spokojeně na inzulínu a dietě spoustu let - páníci byli vzorní - jako odměna například fungovala na maličké kostičky nakrájená syrová paprika…

Vahine
Vahine (749 příspěvků) 10.03.2024, 12:03:00 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 10.03.2024, 09:33:07

Kdyby jste měla čas a chuť, samostatné téma cukrovka u psů založit a přispívat zkušenostmi, to by bylo asi dobré nebo se přidat k tématu Fíkovnice  a jejího Fidýtka…

Přišli jste na to doma a  s vety tedy brzy, tak snad to bude “jen” ta cukrovka a sedne si to.

Dafi
Dafi (212 příspěvků) 10.03.2024, 14:46:21 xxx.xxx.136.20
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 10.03.2024, 10:13:10

Efe já se na tu vaši krásku nemůžu vynadívat!!!

akorát-asi bude trimovací?

efe
efe (1481 příspěvků) 10.03.2024, 18:32:51 xxx.xxx.64.15
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 10.03.2024, 14:46:21

Ano, je trimovací. I když tu srst má takovou zvláštní, člověk by řekl, že bude na dotek drsná, ale přitom je jemná. 

Doron
Doron (2354 příspěvků) 10.03.2024, 20:19:45 xxx.xxx.162.21
Daja:

Pořád, chůdě, vypadá jako strašidýlko, ale doufám, že z toho vyroste.

I Vám dobre ranko Doron🙂,

nepomlouvejte svoje ho psa😉, Framík vypadá opravdu luxusně a hlavně co já vidím a smekám to, že vy češete👏. Ze srstí štěněčí vyroste na 100 procent a pak srst bude hodně pevná a uhlazená. Teď naše mimy jsou takové sama noha, samá ruka a chlup sem a tam👍.

Nevím kdy a jak se Briati přistřihují konečky? Ale moje zlatíčko již bylo střiháno, tak že ty chlupy jdou rychleji pryč a dostava tvar.

Dája😉


Já o úpravě srsti zatím nic nevím. Zatím jen rozčesávám , vyčesávám  a zoufale čekám na tu kozí suchou srst. 😂 Na některých místech už ji má a to je nebe a   dudy. Ale je fakt, že doma z něj není ani chlup. 

Doron
Doron (2354 příspěvků) 10.03.2024, 20:23:04 xxx.xxx.162.21
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 10.03.2024, 09:33:07

Moc Bambuli držím palce! Zaplaťpánbůh, že je to ta lepší varianta! A že jste na to přišli !

Za nové vlákno se přimlouvám, určitě by bylo užitečné.

Doron
Doron (2354 příspěvků) 10.03.2024, 20:30:23 xxx.xxx.162.21
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 10.03.2024, 18:46:21

Šutříku, po cvičáku ještě 17 km ?!?!

Jste dobrá ! 

Já dnes slabých osm a mám dost.😔

Ale kluci podle GPS naběhají tak třikrát víc, tož jim to snad stačí..

Trickyvoo
Trickyvoo (503 příspěvků) 11.03.2024, 01:03:46 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 09.03.2024, 21:22:02

Pořád, chůdě, vypadá jako strašidýlko, ale doufám, že z toho vyroste.

Je to už krasavec. Jen teda oči to nemá. To by zas Malina koukala. Potkali jsme takhle chlupatého psa a ona mu chtěla kouknout do očí a tam ty chlupy, tak zaraženě koukala a pak se tak podívala na nás “hele, ten pes nemá oči”. Úplně  toho psa zapomněla očuchat.

Daja
Daja (470 příspěvků) 11.03.2024, 05:13:44 xxx.xxx.69.37
Doron:

Já o úpravě srsti zatím nic nevím. Zatím jen rozčesávám , vyčesávám  a zoufale čekám na tu kozí suchou srst. 😂 Na některých místech už ji má a to je nebe a   dudy. Ale je fakt, že doma z něj není ani chlup. 


Jako já taky nevim nic co a jak přistřihnout, ale vím, že určitě jo páč do některých plemen bych neřekla, že se trochu upravuje srst a je to tak. Ono jde jen o konečky, pak srovnat tlamičku, tlapky….atd. Vím, že se to dělá když jde pes na výstavu. Jen lehce ano Briard nelína, výhoda, ale někdo nezvláda česání než se srst přemění a pak musí pejsek na krátko.

U vás palec nahoru 👍, krása kouknout na pejska.

bambule
bambule (512 příspěvků) 11.03.2024, 09:28:53 xxx.xxx.234.116

Včera jsem poprvé po tom šíleném týdnu dala s Bambulí delší trasu. Hele jako ona se tváří, že ji nic není, spokojené ťapka, čmuchá takže včera opatrně 7 km. Počasí větrné, ale pocitově opravdu teplo. A viděla jsem první letošní pampelišky. Maličkost, ale potěší. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.