Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Jak se vám venčí?

tetrivek
tetrivek (151 příspěvků) 07.03.2024, 12:02:58 xxx.xxx.82.8

Dneska ráno, slabý poprašek sněhu. Ale jen v lese na kopcích. Jsem zahlédla z auta cestou do práce, tak jsem ani nestihla vyfotit. Je pravda že se mi zdála na předním skle roztátá vrstvička sněhu. Tak se zima ještě nevzdala. 

Xerxova
Xerxova (974 příspěvků) 07.03.2024, 18:11:16 xxx:xxx.2a2f:f91e

dneska jsme měli odpolední výlet po rovince (slíbila jsem včera zubaři, že budu po jeho zákroku hodná a budu venčit psíka jen klidově…) Našla jsem Suhrovické rybníky s mostky a lávkami (tj. to, co Yoda nerad a vždy spíše plazí než jde) a tam si toho užil… a protáhli jsme to údolím Kněžmostky až za tesaný tunel - jedním břehem tam a druhým zpátky. Vody dost, mokřady hezké… trošku jsme doufala v bledule, ale tady doma nejsou. Sousta kachen a sem tam volavka. A taky jeden bobrem čerstvě ohlodaný kmen… poprvé na našich stezkách… Jen na fotce není, neb tam zrovna seděla parta lidí - jediní, které jsme za ty dvě hodiny potkali. 

tetrivek
tetrivek (151 příspěvků) 07.03.2024, 18:23:16 xxx.xxx.113.171

Dneska jsme před dvanáctou uslyšeli zvláštní dunivý zvuk, dům se doslova otřásl. Nejdříve jsme si mysleli že nám snad bouchnul kotel. Pak jsem si uvědomila že má mamka plynový a to už bych nebyla na světě. Pak jsem přemýšlela že začali střílet v nedalekém lomu. Nebo snad se někde něco stalo. Mamky psovi to nebylo příjemné. Pak čtu na internetu, že to bylo zemětřesení. Tam kde zemětřesení naměřili máme za lesem. Byl to strašný a děsivý pocit. 

Sardullah
Sardullah (1409 příspěvků) 07.03.2024, 18:25:42 xxx.xxx.221.216
tetrivek:

Dneska jsme před dvanáctou uslyšeli zvláštní dunivý zvuk, dům se doslova otřásl. Nejdříve jsme si mysleli že nám snad bouchnul kotel. Pak jsem si uvědomila že má mamka plynový a to už bych nebyla na světě. Pak jsem přemýšlela že začali střílet v nedalekém lomu. Nebo snad se někde něco stalo. Mamky psovi to nebylo příjemné. Pak čtu na internetu, že to bylo zemětřesení. Tam kde zemětřesení naměřili máme za lesem. Byl to strašný a děsivý pocit. 


No teď jsem to četla na seznamu…že zemětřesení…

lupus4
lupus4 (676 příspěvků) 07.03.2024, 18:30:26 xxx.xxx.205.61
Odpověď na příspěvek uživatele tetrivek z 07.03.2024, 18:23:16

tak u nás začal Lůďa štěkat, dunění jako když jely ruský tanky , že šlo o zemětřas jsem se až dočetl 😉 prý 18 km pod povrchem, síla 3, 9

tetrivek
tetrivek (151 příspěvků) 07.03.2024, 18:30:37 xxx.xxx.113.171

Já jsem si myslela že by třeba začali řinčet skleničky v maminky skleněné vitríně, ale vyloženě se zatřásl celý dům. Měla jsem pauzu na oběd a cestu okolo. 

Doma naštěstí zvířata a všechno v pohodě. Ale pořád na to myslím, tady v Čechách. 

Xerxova
Xerxova (974 příspěvků) 07.03.2024, 18:50:01 xxx:xxx.2a2f:f91e

byla jsem kdysi poprvé v Anglii, a v noci s námi začala jezdit postel po pokoji v hotýlku v Birminghamu… a ono největší zemětřesení v Británii za hodně roků (popadalo pár komínů a zídek… nic se nestalo, jen toho ráno byly plné zprávy). Taky jsem do té doby netušila, že je Anglie zemětřesná oblast…

Sardullah
Sardullah (1409 příspěvků) 08.03.2024, 12:31:30 xxx.xxx.27.27

Jako pro přírodu určitě super, že není sucho, ale my furt chodíme dom jak stádo prasat. Gumáky už ani nemeju, nechám za dveřmi neb druhý den je zase zaprasím. No Gina po procházce rozhodně nevypadá jako dáma, neb je to loužobahňový čochtan. A syn mi říká “ já jsem ti to říkal.. nekupuj bílého psa, hned se nám ušpiní”

Jinak Mates mě nepřestává překvapovat, jakože řeknu K NOZE a on fakt šlape bez vodítka u nohy, bez toho, že bychom to trénovali? Já nevycházím z údivu, když si vzpomenu, jak dlouho jsem tohle učila ovčandu…začínám si myslet, že ti berňuškové jsou nějací divní, že jako plémě to bude asi jinej gang. U Matese rozhodně teda neplatí, že bez práce nejsou koláče, neboť on se už vycvičený narodil. Jako omlouvám se, že o tom furt melu, ale fakty nevycházím nad tímhle psem z údivu. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
hmn
hmn (1160 příspěvků) 08.03.2024, 12:53:55 xxx.xxx.27.149

“No Gina po procházce rozhodně nevypadá jako dáma, neb je to loužobahňový čochtan”

u nás přesně tak 😀
pokud je vedle cesty příkop, jde příkopem, zásadně
a pokud tam je blátovoda, tak si ještě zaskáče, ať se to dostane výš, jako to bláto na chlupy
jak malé děcko fčil……😎

Zrzavci
Zrzavci (3381 příspěvků) 08.03.2024, 13:01:22 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 08.03.2024, 12:11:31

Supr nápad.

By to byl, kdyby člověk nestavil! 😀 

Ale já půjdu vedle za “babičkou” a ona jich má na zahrádce půlmiliardy a slíbila mi, že si můžu vzít. Tak budu saturovaná.

Xerxova
Xerxova (974 příspěvků) 08.03.2024, 13:35:55 xxx:xxx.ff0a:2eba

my dneska taky bledulovali… u podtroseckých rybníků - stihli jsme Vidlák, Věžák, Podsemín, Nebákov i Krčák. Kromě bledulí kvetou i sasanky, na rybnících jednoznačně vedou kachny, sem tam labuť a husice nilské. Řvali jeřábi, ale vidět nebyli.

impact
impact (645 příspěvků) 08.03.2024, 18:37:31 xxx.xxx.97.71
tetrivek:

Já jsem si myslela že by třeba začali řinčet skleničky v maminky skleněné vitríně, ale vyloženě se zatřásl celý dům. Měla jsem pauzu na oběd a cestu okolo. 

Doma naštěstí zvířata a všechno v pohodě. Ale pořád na to myslím, tady v Čechách. 


Zažila jsem něco podobného v roce cca 2000 v Nebanicích u Chebu. Taky jsme prvně letěli ke kotli. Třásl se celej barák. Na Chebsku to není vcelku nic neobvyklého…

impact
impact (645 příspěvků) 08.03.2024, 18:50:23 xxx.xxx.97.71

Dnešní double svátek jsme se smečkou oslavili v údolí bledulí. 🤩 

První dva kilometry jsme nepotkali ani jednu a už jsem si vcelku zoufala, že jsem vyhodila den dovolené oknem. 😂 

Ale pak jsme došli k brodu a tam už jich bylo mooooooc! Obešli jsme si celé údolí a celkem to dalo čtyři hodinky a 13 kilometrů. 🐕

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
bambule
bambule (510 příspěvků) 08.03.2024, 19:01:00 xxx.xxx.115.96

Děkuji všem za podporu. Bambuli byl diagnostikován diabetes…. Naštěstí Cushington se zatím nepotvrdil. Ona je výjimka potvrzující pravidlo. Mladá, aktivní, bez nadváhy. Ale neházíme flintu do žita. Věřím tomu, že máme před sebou ještě spoustu báječných let….

Jinak k tématu, já dnes při venčení viděla dravce  - ze  spodu bílý jen černé okraje letek. Myslím, že to byl moták pilich. Už jsem ho tu viděla loni z jara, letos se mi taky přiletěl ukázat☺️ také krkavčí zpěvy nás dnes provázeli, dokonce se na nás pan krkavec přiletěl podívat. Udělal nad námi dva nízké přelety, pozdravil a odletěl si po svých…😀

kometa
kometa (5480 příspěvků) 08.03.2024, 19:43:22 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 08.03.2024, 19:01:00

Nebo pochop. Má žlutou hlavičku - teda samec. U nás vídávám docela často. Krkavce máme taky.

bambule
bambule (510 příspěvků) 09.03.2024, 05:28:17 xxx.xxx.74.71
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 08.03.2024, 19:43:22

To si nemyslím, hlava byla světle šedá. Jak jsem psala, už loni jsem si ho měla možnost prohlédnout, letos jsem ho včera viděla poprvé. Je tu jen brzy na jaře, pak už ho nevidívám. Takže podle obrázků identifikován určitě pilich😊


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.