Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Jak se vám venčí?

Plaka
Plaka (459 příspěvků) 11.07.2023, 23:23:30 xxx.xxx.0.1

Letos tu chrousty nemáme, když byl loňský nálet, psům to příjemný nebylo. Bzučí to jak sršeň, co kdyby to dávalo žihadlo… Barzojíci se připravují na nový levl granclí? 

Tak ještě je naučit flusat krovky, ať nemají trávicí obtíže. lovu zdar! 🙂

  

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 11.07.2023, 23:40:03 xxx.xxx.60.52
Dublinbarzoj:

Skromný dotaz: taky je u vás před setměním tolik chroustů? Pokud v tu dobu venčíme, tak vlastně nevenčíme, ale krmíme.🙈 Barzojíci jsou jak šílení a jediná jejich starost je pochytat všechny chrousty co jsou v širokém okolí. Santana je všechny i sežere a mlaská, víc než v Michelinské restauraci a Kejný skáče jak koza a litá vzduchem, překusuje je a žere jen vybrané - labužník, brácha dojede zbytky. Prostě dokonalý barf🤣🤣🤣.


Já našla v bytě mrtvýho koníka, teda tu velkou kobylku! 

Kočky ji ucasnovaly. V minulosti jsem někoho z nich přistihla, že tu kobylu i sežral… Teď byla jen požvejkaná.

A jako krekry, bohužel, pro kočky slouží můry…ale letos nějak nejsou či co…

Trickyvoo
Trickyvoo (503 příspěvků) 12.07.2023, 02:57:36 xxx.xxx.62.63

Tak chrousty jsem neviděla fatk spoustu let. Myslela jsem, že už asi ani nejsou. 

My minulý týden nevenčili. Byli jsme na Dunaji v Maďarsku a protože jezdíme na nafukovacích lodích, tak jsme si Malinu sebou nevzali, aby třeba neprodrápla loď, ale jeden z party si to lajsl a vzla sebou psa, border kolii. Úžasňák, mazlík a pohodář. Až jsem si začala říkat, že příští pes bude bocka. Rozhodně by se páníček měl věnovat canisterapii, ten pes měl talent.

Malinu nám hlídal brácha a ten je ranní ptáče, tak chodili spolu ráno a prý to zvládala dobře. 

Já ranní ptáče nejsem, tak jsem s ní šla dneska večer do lesa. Šlo to, ale čekala jsem lepší osvěžení, Malina ale vypadala, že ona je v pohodě.

Obrázek
Naali
Naali (86 příspěvků) 12.07.2023, 06:55:43 xxx.xxx.46.214
Odpověď na příspěvek uživatele Dublinbarzoj z 11.07.2023, 23:07:09

U nás se barfujou ovádi 🙂 A myslím že by se pejsková bez toho klidně obešla, ale oni nedají pokoj. 

kometa
kometa (5537 příspěvků) 12.07.2023, 08:01:08 xxx.xxx.147.163
Dublinbarzoj:

Skromný dotaz: taky je u vás před setměním tolik chroustů? Pokud v tu dobu venčíme, tak vlastně nevenčíme, ale krmíme.🙈 Barzojíci jsou jak šílení a jediná jejich starost je pochytat všechny chrousty co jsou v širokém okolí. Santana je všechny i sežere a mlaská, víc než v Michelinské restauraci a Kejný skáče jak koza a litá vzduchem, překusuje je a žere jen vybrané - labužník, brácha dojede zbytky. Prostě dokonalý barf🤣🤣🤣.


Jasně! A hmyzí protein je budoucnost. I pro lidi. A zatím nealergizující.

U mě chytá kocour na balkóně. Ale má to jako hračku. Letos jsem zatím nezaznamenala. A když už, jsou to chroustci. Teda myslím. Až zase nějakého uloví, musím změřit a prohlídnout.

kometa
kometa (5537 příspěvků) 12.07.2023, 08:04:59 xxx.xxx.147.163
Plaka:

Letos tu chrousty nemáme, když byl loňský nálet, psům to příjemný nebylo. Bzučí to jak sršeň, co kdyby to dávalo žihadlo… Barzojíci se připravují na nový levl granclí? 

Tak ještě je naučit flusat krovky, ať nemají trávicí obtíže. lovu zdar! 🙂

  


A tak krovky by mohly projít jako nestravitelná součást.

kometa
kometa (5537 příspěvků) 12.07.2023, 08:06:52 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Já našla v bytě mrtvýho koníka, teda tu velkou kobylku! 

Kočky ji ucasnovaly. V minulosti jsem někoho z nich přistihla, že tu kobylu i sežral… Teď byla jen požvejkaná.

A jako krekry, bohužel, pro kočky slouží můry…ale letos nějak nejsou či co…


No, můru jsem už taky dlouho neviděla. Já mladšího kocoura spíš ponoukám, aby chytal mouchy v bytě. Nějak se mu nechce.🙂

sutrik
sutrik (408 příspěvků) 12.07.2023, 10:24:27 xxx.xxx.161.25
kometa:

No, můru jsem už taky dlouho neviděla. Já mladšího kocoura spíš ponoukám, aby chytal mouchy v bytě. Nějak se mu nechce.🙂


Mně kočky do bytu víc přinesou, než v bytě odchytí. Teda jedna kočka. Mňouká jiným tónem, když do bytu něco nese, tím se vždy prozradila. Se štěnětem nestihne zamňoukat, pes si úlovek přisvojí. 

Vylíčím zážitek z minulého týdne…

Někdy kolem třetí ráno mě probouzí štěně. Nadšeně si s něčím hraje. Dlouho. V pět se znovu probouzím. Něco mě tlačí na boku. A on to mrtvý krtek, pěkně uklizený přesně doprostřed postele. Hezky zahřátý mým tělem. Po tom člověk fakt touží 😀

Naali
Naali (86 příspěvků) 12.07.2023, 10:30:29 xxx.xxx.46.214
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 12.07.2023, 10:24:27

😀

Stalo se mi podobné. Uklízela jsem ráno peřiny a pod peřinou hraboš 😂.

Fatia
Fatia (108 příspěvků) 12.07.2023, 10:31:42 xxx.xxx.205.210

Oni to asi nebudou chrousti, ale chroustci? “Přes den požírá listy, rojí se za soumraku. Nedokáží se dobře orientovat, proto létají nemotorně a často narážejí do různých předmětů, popřípadě padají na zem nebo do vody, kde se posléze utopí” 

Nemotorní troubové, co naráží do všeho a do všech. Boe je loni taky žrala ve velkém, letos vůbec. Nevím, zda to zapomněla, nebo jestli jsou letos nedobří 😀

Anonymní (neregistrovaný) 12.07.2023, 10:33:28 xxx.xxx.11.8

Měl by to být chroustek letní (Amphimallon solstitiale).

efe
efe (1481 příspěvků) 12.07.2023, 10:34:50 xxx.xxx.199.5
Dublinbarzoj:

Skromný dotaz: taky je u vás před setměním tolik chroustů? Pokud v tu dobu venčíme, tak vlastně nevenčíme, ale krmíme.🙈 Barzojíci jsou jak šílení a jediná jejich starost je pochytat všechny chrousty co jsou v širokém okolí. Santana je všechny i sežere a mlaská, víc než v Michelinské restauraci a Kejný skáče jak koza a litá vzduchem, překusuje je a žere jen vybrané - labužník, brácha dojede zbytky. Prostě dokonalý barf🤣🤣🤣.


A pak že hmyzí granule nemají budoucnost 😀

U nás se toto nevyskytuje, ale lítá tu spousta netopýrů, tak možná proto? 

Fatia
Fatia (108 příspěvků) 12.07.2023, 10:37:39 xxx.xxx.205.210
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 12.07.2023, 10:34:50

To nebude netopýry, ti u nás jsou taky a na množství chroustků to nemá vliv. 

Anet10
Anet10 (141 příspěvků) 12.07.2023, 10:55:17 xxx.xxx.220.104
Dublinbarzoj:

Skromný dotaz: taky je u vás před setměním tolik chroustů? Pokud v tu dobu venčíme, tak vlastně nevenčíme, ale krmíme.🙈 Barzojíci jsou jak šílení a jediná jejich starost je pochytat všechny chrousty co jsou v širokém okolí. Santana je všechny i sežere a mlaská, víc než v Michelinské restauraci a Kejný skáče jak koza a litá vzduchem, překusuje je a žere jen vybrané - labužník, brácha dojede zbytky. Prostě dokonalý barf🤣🤣🤣.


U nás jich bylo mnoho tak před týdnem až 14 dny, teď už ne tolik. Naše je taky chytá a žere. Jinak dublinbarzoj, dívala jsem se na tu chovku mají opravdu barzojíky krásné. Mě se právě líbí ty barvy, co mají vaši psíci, bílý červené plotny s žíháním a barzoj zlatý. Černobílý nejmíň

Aluška (neregistrovaný) 12.07.2023, 13:12:44 xxx.xxx.197.205

Mě zatím přinesli psi do postele napůl sežranou myš a celýho živýho  ježka

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (266 příspěvků) 12.07.2023, 15:14:49 xxx.xxx.149.168

Vidíte, zase jsem chytřejší, o tom, že existuje chroustek jsem neměla ponětí. Nezkoumala jsem je, jsou velcí, bzučí jak vrtulník a zhruba čtrnáct dní se rojí jak blázni. 

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (266 příspěvků) 12.07.2023, 15:21:07 xxx.xxx.149.168
Odpověď na příspěvek uživatele Anet10 z 12.07.2023, 10:55:17

To se mi na barzojích líbí, ta barevná variabilita, každý si může vybrat . Oni jsou všichni krasavci , ale můj první byl černobílý a zemřel velmi mladý během operace torze, tak možná proto mě to k této barvě táhne 

Obrázek
Fatia
Fatia (108 příspěvků) 12.07.2023, 15:31:50 xxx.xxx.205.210
Dublinbarzoj:

Vidíte, zase jsem chytřejší, o tom, že existuje chroustek jsem neměla ponětí. Nezkoumala jsem je, jsou velcí, bzučí jak vrtulník a zhruba čtrnáct dní se rojí jak blázni. 


Já až do letoška myslela, že jsou to chroustíci. letos jsme tu měli děti, kteří při setmění a chroustčím rojení začali upadat do paniky, tak jsme v rámci zahnání paniky pročetli wiki. Já zjistila, že jsou to chroustci a společně jsme zjistili, že jsou to vlastně chudáci, troubové, kteří létají, narážejí, topí se a ani nevědí proč. Lidi nežerou, jen listy, tak netřeba se bát, je to prostě jenom nepříjemné, jak se motají do vlasů, létají kolem obličeje. 

sutrik
sutrik (408 příspěvků) 15.07.2023, 17:45:03 xxx.xxx.84.228

Tahle větev spadla před chvílí, kdy jsme se s Bonnie venčily v tůňce za vesnicí. Stály jsme kousek, při focení jsem udělala tak šest kroků k větvi. Bonnie hrabala u tůňky ještě blíž pádu. Jen jsem slyšela prasknutí a zaječela “ke mně”. Běžela hned, pochopila naléhavost v hlase. Fuj. Ještě mi buší srdce.

Druhá fotka vznikla o pět hodin dřív na stejném místě. Na kmeni z první fotky vlevo za spadlou větví si kamarádka všimla netopýra.

Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.