Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Jak se vám venčí?

Orionka (neregistrovaný) 24.02.2024, 09:19:07 xxx.xxx.131.39

Na Wiki je fotka borderteriera přesně stejná jako je vaše. Jen ten ocásek a trošku vyrostla 😉. 

janaa
janaa (449 příspěvků) 24.02.2024, 09:46:47 xxx:xxx.30f2:c5ca

Nikde,fakt to není border teriér😀 víš jak to je, nějakej teriér v ní je stoprocentně, a pak dalších sto voříšků,fantazii se meze nekladou. To, že někde vypadá jak kernteriér taky neznamená,že v ní je, mixni teriéra a jezevčouna, a taky ti něco takovýho může vylézt. Pravděpodobnost kerna je přitom v promilech

Orionka (neregistrovaný) 24.02.2024, 12:47:29 xxx.xxx.131.39
efe:

No akorát mi není jasný, kde by se ve slovenský osadě vzal border teriér…


To je jednoduché. Borderterier je staré plemeno. Kdysi si ho z Anglie přivezl nějaký gróf, třeba Rákóczi. Pak mu cikáni ( tenkrát to ještě byli cikáni) ukradli fenku ( psa, štěně….)a pak šel čas a teď se geny probudily a je z toho ta krasavice i když trošičku větší. A možná, že původně bordíci větší byli. Poznají se podle fanatické vášně pro lov, veselé a přátelské povahy - vůči lidem.

Xerxova
Xerxova (974 příspěvků) 24.02.2024, 16:28:44 xxx:xxx.44ae:26d6

dneska jsme měli zimní venčení. Měli jsme návštěvu a vytáhli je na velký výlet do hor. A v noci nahoře krásně nasněžilo, sluníčko svítilo, ptáci řvali, vodopády tekly… Opravdu vydařený výlet - a ten čistý sníh byl nečekaný bonus.

Orionka (neregistrovaný) 24.02.2024, 16:57:03 xxx.xxx.131.39
Xerxova:

dneska jsme měli zimní venčení. Měli jsme návštěvu a vytáhli je na velký výlet do hor. A v noci nahoře krásně nasněžilo, sluníčko svítilo, ptáci řvali, vodopády tekly… Opravdu vydařený výlet - a ten čistý sníh byl nečekaný bonus.


A fotečky ? Zítra?

lupus4
lupus4 (676 příspěvků) 24.02.2024, 17:16:37 xxx.xxx.205.61

něco pro Sardul. + Ginu a spol.

byli jsme na víkendovém okruhu (kde většinou nikoho nepotkáme, krom divočáků a srnek, vyjímečně danielky)

a při odpočinku na pařezu (kávička + cígo) se vynořil z lesa panáček, pokoušející se o běh a na špagátu ho doprovázel PHP -asi vejrostek , páč poklusával vcelku vesele …

tak jsem si vzpomněl na Ginu a její nechuť špacírovat, přitom kámoš chodil s fenou i dlouhé dogtreky a taky zvesela…

jen úvaha , že by Gině vzala chuť do života (když pominu paničku, co jí pořád otravuje život všemožným žrádlem 😄) ta brzká kastrace ?

sutrik
sutrik (401 příspěvků) 24.02.2024, 17:55:01 xxx.xxx.12.163

Dopoledne tříhodinová procházka.  

A odpoledne dvouzkouška (dva různé parkury) v rally obedience začátečnické třídě RO-Z. 

První parkur - čekala jsem vše. Od přehrklosti a nabízení různých cviků, přes “to jsem nikdy nedělala”, odběhnutí za někým jiným vytrouseným pamlskem přes půlku haly. I zacvičení velmi slušně bylo reálné. No prostě jsem čekala vše možné. Teda myslela jsem si to. Nedávno jsem přemýšlela o tom, že bychom mohly zkusit stopu. Bonnie mi předvedla, že má talent. Celou trasu prošla pěkně s nosem u země. I otočky a změny směru. A jak jde u nohy pes, který celou cestu čichá? Ano, špatně. A jak cvičí pes, když ho rozptylujete od čichání nějakým trapným sedni, lehni, okolo mě…? Ano, mizerně. Jak jsme mohly posbírat známku velmi dobře a 82 bodů ze 100, nechápu.

Druhý parkur - Bonnie opět předvedla, že je nevyzpytatelná. A ztratila jen 1 bod šikmým sednutím. 99 ze 100, známka výborně a postup do jedniček 😁

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Kilian
Kilian (1390 příspěvků) 24.02.2024, 18:02:39 xxx:xxx.d8e3:442c
sutrik:

Dopoledne tříhodinová procházka.  

A odpoledne dvouzkouška (dva různé parkury) v rally obedience začátečnické třídě RO-Z. 

První parkur - čekala jsem vše. Od přehrklosti a nabízení různých cviků, přes “to jsem nikdy nedělala”, odběhnutí za někým jiným vytrouseným pamlskem přes půlku haly. I zacvičení velmi slušně bylo reálné. No prostě jsem čekala vše možné. Teda myslela jsem si to. Nedávno jsem přemýšlela o tom, že bychom mohly zkusit stopu. Bonnie mi předvedla, že má talent. Celou trasu prošla pěkně s nosem u země. I otočky a změny směru. A jak jde u nohy pes, který celou cestu čichá? Ano, špatně. A jak cvičí pes, když ho rozptylujete od čichání nějakým trapným sedni, lehni, okolo mě…? Ano, mizerně. Jak jsme mohly posbírat známku velmi dobře a 82 bodů ze 100, nechápu.

Druhý parkur - Bonnie opět předvedla, že je nevyzpytatelná. A ztratila jen 1 bod šikmým sednutím. 99 ze 100, známka výborně a postup do jedniček 😁

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

…..velká gratulace🌹

Xerxova
Xerxova (974 příspěvků) 24.02.2024, 19:19:32 xxx:xxx.44ae:26d6

a teď nepsí - ta první je pro Orionku… ona bude vědět…

ostatní jsou z dneška - stoupání údolím Velkého Štolpichu, výhled z Krásné Máří, poslední dvě jsou dole kousek od Ferdinandova (okraj Hejnic) - když už jsme sklouzali dolů údolím Malého Štolpichu a sníh jsme nechali o patro výš

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Sardullah
Sardullah (1409 příspěvků) 24.02.2024, 19:46:13 xxx.xxx.221.216
lupus4:

něco pro Sardul. + Ginu a spol.

byli jsme na víkendovém okruhu (kde většinou nikoho nepotkáme, krom divočáků a srnek, vyjímečně danielky)

a při odpočinku na pařezu (kávička + cígo) se vynořil z lesa panáček, pokoušející se o běh a na špagátu ho doprovázel PHP -asi vejrostek , páč poklusával vcelku vesele …

tak jsem si vzpomněl na Ginu a její nechuť špacírovat, přitom kámoš chodil s fenou i dlouhé dogtreky a taky zvesela…

jen úvaha , že by Gině vzala chuť do života (když pominu paničku, co jí pořád otravuje život všemožným žrádlem 😄) ta brzká kastrace ?


Předem se omlouvám za román….

No ono by se nabízelo…kastrace-tím se lecos vysvětluje. Gina je čuchač už vlastně od štěnda. Nikdy nebyla venku lítací…jako odklusat do západu slunce, aby si očuchala to křovíčko na obzoru to jo, ale lítat, běhat…to ne. Jako za mlada řešila každou podezřelou bejkárnu…osamělý chodec, běžec, cyklista, bruslař, lidí s těmi trekovými hůlkami, řešila dokonce i auta v místech, kde projede auto za jednou za uherský rok a to přestože jako městský pes byla na auta zvyklá…naopak třeba nikdy neměla lovecký pud…metr od ní vyběhne z křoví bažant a ona neměla ani náznak záškubu, že by se za ním rozeběhla, to se otočila na mě “no tvl, vidělas to?? Co to bylo??”..to samý blízká setkání třetího druhu s oprsklými srnkami. Jedna rodina v naší čtvrti vlastní páva…už s námi šel asi 3x kus cesty a pohoda. 

Jako za mlada byla akční…když jsme měli Jessinku, tak to si hrály na zahradě furt…naháněly se, mordovaly se, jedna v tlamajzně hračku nebo klacík a druhá jí honila…ale vyšly jsme na prochajdu a ….Jessinka nebyla čuchač, byla poletucha. Gina v té době 1-2roky stáří, tudíž ještě nekastrovaná…ještě dalo by se říct, že chodila na volno jištěná 20ti metrovou couračkou si čuchala…to, že Jess běhá, že jí vyzývá ke hře, k běhání jí nechávalo úplně chladnou, spíš jí to otravovalo…ignor, já si čuchám. No tak jsem se s Jessinkou holt honila a hrála já a když jsme běžely směrem od Giny pryč a já na ní volala, ať běží s námi, tak když už jsme byly dál, tak si teda dala říct a ….otráveně a pomalu klusala za námi, jakože “bože, kam zas běžej..” a za chvíli už stejně stála a čmuchala. 

A přitom to není o tom, že by třeba neušla nějakou plácnu dvouhodinovou prochajdu…když jí to baví a má co čuchat, tak klidně bude chodit i dýl…ale jak jí to neba, tak je zpruzelá už třeba za půl hoďky, když zjistí, že lokalita je pro ní nezajímavá…ad třeba ten les. To si tak člověk řekne…jedeme do lesa na houby, vezmeme psiska sebou, spojíme příjemné s užitečným, madam chvíli zkouší čuchat, no asi to tam není zajímavý…a za půl hoďky defakto táhnu za sebou otrávenou čubu. 

A tak mě to neva…nejsem žádnej běžec, prochajda 2 hoďky stačí…když kratší, tak uděláme dvě. Raději mám teda lokality, kde může být pes na volno, aby se proběhl Matýsek…no a Gině se ráda přizpůsobím, neboť procházku absolvuju kvůli psům. 

Jediné, kdy jde Gina v tempu a bez keců i tam, kde je to nezajímavý, je situace, kdy ví, že se přesunujeme ke “startu” prochajdy…no problémo…

Já nejsem člověk, co by se jí snažil předělávat…no tak radostně neběhá, ale radostně čuchá…už jsem dostala i rady, že by jí možná bavily stopy, ať jí zkusím nějakou našlápnout…ale ani to pro ní není…to hrozně bavilo mojí ovčandu, ale Gina nechce nic hledat, nemá zájem, ona si prostě přišla přečíst noviny a nejraději má, když jí při tom nikdo neotravuje.

Je možné, že kastrací zlenivěla…ale ona nikdy nebyla venku akčňák…jo, třeba když jsme potkaly psího kámoše, tak to měla ohromnou radost a pozdravíme se a zaběháme si, ale tak 10 minut a stačí, tak čau příště a já si zase jdu po svém. Navíc psí kámoši jsou problém…Gina je moc hrrr a ne každému psu je to příjemný a naopak ale když je druhý pes moc hrr, tak to zase není příjemný Gině, takže ideál kámoš, spíš takovej troubík, kterej je z Giny celej hin a auf a nakonec dočista paf a je mu jedno, že Gina je velmi intenzivní při zdravici a zároveň neoplácí stejnou mincí…a přiznám se, ty máme jen dva…jednoho erdela a jednoho berňuchu…jediné, kdy je Ginuš opatrná je u hodně malých pejsků.

Orionka (neregistrovaný) 24.02.2024, 22:14:52 xxx.xxx.64.54
Xerxova:

a teď nepsí - ta první je pro Orionku… ona bude vědět…

ostatní jsou z dneška - stoupání údolím Velkého Štolpichu, výhled z Krásné Máří, poslední dvě jsou dole kousek od Ferdinandova (okraj Hejnic) - když už jsme sklouzali dolů údolím Malého Štolpichu a sníh jsme nechali o patro výš

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Je to “náš” dub? On se ocitl jaksi taksi v zahradě. Dík, někdy zkusím pohledat fotky, slavívali jsme tam i Vánoce.

Trickyvoo
Trickyvoo (502 příspěvků) 24.02.2024, 23:15:21 xxx.xxx.62.63

Tak dneska jsem si našla hezkou trasu cca 9 km. Tak jo, bude tam bláto, nevadí. S Malinou jsme vyrazily. Sakra není tu cesta, co tu měla bejt, nevadí, krosnem to přesto podmáchaný pole. Aha ten potůček, kde je ta cesta, je spíš bažina a je přesto mokrá kláda, nevadí, najdeme místo, kde ten potok přeskočíme. Jdeme dál, aha, tak tady ta cesta vede přes loukou, kterou má někdo ohrazenou elektrickým ohradníkem. Nevadí, objedeme to tady tím lesem, mlázím, přeskočíme potok, projdeme bažinou a hurá, já to říkala, že to půjde obejít 😂. No zbytek cesty pak už byl v pohodě, když opomenu bláto. To jsem viděla, že teda Malina fakt není ráda, že si umaže tlapky a snažila se chodit trávou dámička. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (974 příspěvků) 25.02.2024, 06:17:20 xxx:xxx.ff0a:2eba
Orionka:

Je to “náš” dub? On se ocitl jaksi taksi v zahradě. Dík, někdy zkusím pohledat fotky, slavívali jsme tam i Vánoce.


ano - je to on. Krásný dub - a stále mu to sluší

Xerxova
Xerxova (974 příspěvků) 25.02.2024, 11:36:52 xxx:xxx.ff0a:2eba

venčení s Efe a Baruškou bylo báječné. Yoda jí ukázal, jak vyšilovat v přítomnosti vysoké… ale jinak byl ohleduplný a opatrný. A ona veselá, sebevědomá - ihned se s obludou kamarádila a vůbec se nebála. A uměla si ho usměrnit

efe
efe (1470 příspěvků) 25.02.2024, 11:48:59 xxx.xxx.64.15

Děkujem za báječný dopoledne ❤️ Malá mi udělala radost, jak je sebevědomá a ne hysterická a že se obříka vůbec nebála. Škoda, že sem nejde dát video, jak si pak spolu hráli. A pan Yodislav je teda fakt kousek, ufff, obdivuju paničku!! 

Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.