Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Jak se vám venčí?

Kilian
Kilian (1390 příspěvků) 17.02.2024, 07:04:13 xxx:xxx.afa4:46a5
Odpověď na příspěvek uživatele Terven z 16.02.2024, 22:07:31

….lépe později než nikdy….moc držím palce, jste holky šikovné a to tak, že velmi…mně mrzí,že jsme s Kelisem sportovku začali teprve před dvěma roky…

Kilian
Kilian (1390 příspěvků) 17.02.2024, 07:06:13 xxx:xxx.afa4:46a5
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 16.02.2024, 13:01:19

….kamarádka mně láká, dokonce mi udělala i minikarty abych mohla nosit s sebou….vidím to tak až na zimu jestli se odhodlám…..

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 17.02.2024, 09:15:07 xxx.xxx.119.6

Mno tak naše včerejší rychloranní byla teda škola pro majitelku. Teda škola, to bych se z toho musela něco naučit, a já mám v hlavě jen otázky.

 V 11 letech si pejsek řekl, že vezme čáru za kočkou, že nezná zastavovací povel, ani pískot nejvyšší nouze. Nezastavil, byl úplně hluchej. Musela jsem si pro něj dojít, připnout ho a vůbec jsem nevěděla, jak s tím naložit.  

Teď tě tady seřvu, co to jako bylo, seřežu tě a ještě jednou seřežu - to je, prosím, samozřejmě blbej vtípek, navíc nějaký seřvání by udělalo v tý chvíli dobře jenom mně. Jen jsem řekla “jdeme” a šli jsme. Strašně jsem se za sebe styděla. Ještě to bylo potom, co jsem vedle do vlákna hodila příspěvek, že pes má být na šňůře, když není ovladatelnej. Jo, to jsem se vytáhla. 

Mělo to být jen provozní venčení, jeli jsme pak pryč, ve Stromovce byl zase hodnej, milej pejsek, ale teda šňůru za sebou měl. 

 To jako nic neumí, neumíme? Po takových letech, co mi za ničím nezdrhl? Možná by se mi to líp chápalo, kdyby neměl vyžití, že papiňák bouchnul, ale vždyť my nesedíme doma na zadku, tenhle týden bylo venčení navíc parádní, kolikrát jsem na něj koukala a říkala si, jak mám fajn pejska.   

Zvěř tady běžně potkáváme, prakticky o ní zakopáváme, zajíci nám někdy vyrazí doslova před nosem a on tendence vyrazit neměl. Nezdrhá za psy, neprohání kočky u rodičů ani ty ve vsi. Tak co to bylo? Co jsem podělala? Mám pocit, že všechno. Myslela jsem, že jsme fakt zamakali, ale fakt to teda nemáme zadřený, že? 

 Bude samozřejmě na šňůře, začíná navíc období mláďať…a dál, dál nevím. 

kometa
kometa (5480 příspěvků) 17.02.2024, 09:35:36 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 17.02.2024, 09:15:07

Třeba jsem mimo (nejspíš ano), ale 11 let… Co když opravdu problémy se sluchem? 

Ale to samozřejmě nevysvětluje vyběhnutí za kočkou, když to jindy nedělá a nedělal.

Doron
Doron (2341 příspěvků) 17.02.2024, 10:00:24 xxx.xxx.162.21

Nebo jste ho už dlouho nijak nekorigovala ? Člověku je to už asi u takovýho staršího pána blbý..

Ale negativní posílení a trest do komunikace taky patří.

Já teda na svoje psy klidně zahartusím nebo cuknu voditkem, mají to pak vynahrazený tím, že mají hodně svobody.

Leda by to byl úbytek kognivních schopností nebo ta počínající hluchota, ale to asi ne, to byste poznala..

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 17.02.2024, 10:05:29 xxx.xxx.119.6

Hmm, normálně poveluju docela potichu, vlastně celá naše mluva je tichá. Napadá mě, že možná víc klidu, že přetlak nemusel být z nedostatku aktivit. Čeká ho seniorská prohlídka, tam to vezmeme z gruntu. 

kometa
kometa (5480 příspěvků) 17.02.2024, 10:05:29 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 17.02.2024, 10:00:24

Pravda - dyť je to stejné jako u koní - jedu si na 20letém mazákovi, pohoda, džez, kochání se přírodou - a najednou výbuch, úlek, úprk. Ale je to moje chyba, protože jsem usnula na vavřínech. Pořád je to “jenom” zvíře. A já holt musím být ve střehu. Neustále.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 17.02.2024, 10:18:37 xxx.xxx.119.6

Jo, Doron, musím si to v sobě srovnat a víc se na to zaměřím. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 17.02.2024, 10:30:06 xxx.xxx.119.6

Doron, díky. Styděla jsem se o tom psát, ale jsem ráda, že mě to donutilo se nad tím zamyslet.

janaa
janaa (449 příspěvků) 17.02.2024, 10:44:08 xxx:xxx.a998:d51a

Hele,já bych se uklidnila a nijak to nehrotila. Je to pes,ne robot, jestli funguje a jednou za uherský rok udělá chujovinu, tak to není důvod k nějakým závěrům. Jasný,kdyby něco zabil, zdrhl a nevrátil se,ale takhle? A jinak,ano,moje zkušnostje,že ty starý spolehlivý občas udělají,co člověk nečeká. Takovej vtípek.

Btw Strašně jsem se za sebe styděla. Ještě to bylo potom, co jsem vedle do vlákna hodila příspěvek, že pes má být na šňůře, když není ovladatelnej. Jo, to jsem se vytáhla. Tomuhle my na zkouškách říkáme “nasrat canisboha”😂 jak člověk někoho poučí nebo prohlásí, že zrovna tohle má zmáklé, hned se canisbůh začne chechtat a odpinke to člověku zpátky. Fakt to funguje😄

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 17.02.2024, 10:51:33 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 17.02.2024, 10:44:08

JO!!!🤪

Fatia
Fatia (106 příspěvků) 17.02.2024, 11:06:16 xxx.xxx.205.210

Přesně, nasrat canisboha. Předchozí fena nikdy nelovila zvěř, ona byla poseroutka a zvěře se bála, včetně koček, zajíců, srnek. Nejednou se mi stalo, že když nám přeběhla srna přes cestu, psice se rozběhla, ale na opačnou stranu než srnka… Jednou takhle procházkujeme s kamarády a já několikrát zmínila, že ta moje  nikdy, ale fakt NIKDY… A hop, srnka přes cestu snad metr námi. A ta potvora se rozběhla za ní. Vypadala jsem jak lhář pohádkář… Psice se tedy vrátila do 30 vteřin, ale stejně, nechápala jsem. Zpětně si myslím, že jak se srnka zjevila blízko, někde hluboko v té ustrašené psí palici se spustil reflex: kořist-lov-pronásleduj-zabij. Teprve po chvíli se zapnul i mozek. Možná to bylo s tou kočkou stejně? Když zvěř vidí, normálně přemýšlí a ví, jak se zachovat. Ale jestli se tahle kočka jen někde mihla, zareagoval prostě jako pes, šelma, lovec…

Doron
Doron (2341 příspěvků) 17.02.2024, 11:28:19 xxx.xxx.162.21
Ronja s motejlem:

Jo, Doron, musím si to v sobě srovnat a víc se na to zaměřím. 


Mně se to teď stalo něco podobého  s Gučákem .

Jednak ve svých skoro deseti utekl z domu za háravou fenou, no zjistili jsme kudy ( bylo to po žebříku 🙈) a dostal GPS, za to se něj zlobit nemůžu.

Ale asi před půl rokem se rozhodnul, že přejde sám ulici, což bylo něco naprosto nevídanýho, pracoval se mnou sedm let v úplným centru Prahy a dala bych ruku do ohně za to, že je naprosto spolehlivej. 

Tak jsme to museli zase pořádně procvičit .Já už ho brala jako takovýho důstojnýho pána ,pane Gučko sem ,pane Gučko tam🤣, privilegia, dobrůtky..

Tak u nás proběhlo takové cvičení záložníků.😊

No, ale začala jsem ho brát i na cvičák a to byla chyba, naučil se hodně nových věcí, mezi nima bohužel i ten žebřík . Nebo ten debilní tunel.., teď čekám kdy se mi zašprajcne v nějaký rouře 🙈. Nebo ty překážky..

Takže jako opravdu nejste sama, komu něco trochu uniklo.😊

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 17.02.2024, 14:15:22 xxx.xxx.177.249
sutrik:

V týdnu jsme s Bonnie měly po skoro 14 dnech další trénink RO. Zase zkoušela něco udělat po svém. Ten její pohled - ona se tím baví, fakt.

Prý si z toho nemám nic dělat, říkala trenérka.  Že trénuje i jednoho primitiva. Udělá jednu zkoušku klidně na plný počet bodů a za hodinu se sekne a neprojde. 

No, prostě je to pinč, občas to zkusí jinak. Se šibalským výrazem: “Podívej, umím to i jinak!”

Teď na ratloraptora leze jaro, má zvýšenou potřebu lítání. Video zachycuje konec. Jako obvykle jsem první intenzivnější běh nestihla natočit.

Obrázek Obrázek

Šutříku, ona je fakt skvělá!!!👍

To je torpédo! Zase jsem se tady usmívala při koukání na ty její manévry!😀

Xerxova
Xerxova (974 příspěvků) 17.02.2024, 18:14:54 xxx:xxx.ff0a:2eba

a teď ty nepsí - všechny z pátečních Jizerek - vodopády Velkého Štolpichu a masiv Ořešníku

na osmé fotce je vidět, kde jsme byli (ten nejvyšší hrb mezi stromy), na předposlední je jediný zbyteček sněhu a na poslední odložený Yoda pod Ořešníkem

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Sarah01
Sarah01 (2144 příspěvků) 17.02.2024, 18:19:07 xxx.xxx.162.253
Xerxova:

a teď ty nepsí - všechny z pátečních Jizerek - vodopády Velkého Štolpichu a masiv Ořešníku

na osmé fotce je vidět, kde jsme byli (ten nejvyšší hrb mezi stromy), na předposlední je jediný zbyteček sněhu a na poslední odložený Yoda pod Ořešníkem

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

To je krásný ta vyhlídka. 👍

Xerxova
Xerxova (974 příspěvků) 17.02.2024, 18:23:12 xxx:xxx.ff0a:2eba
Sarah01:

To je krásný ta vyhlídka. 👍


Jizerky jsou krásný, a vrcholových žulových masivů s vyhlídkami je hodně - nejen Ořešník, ale i Paličník, Jizera, Frýdlantské cimbuří…  máme je prochozené křížem krážem… Zítra taky asi nějaký ten kus prošlápneme. Jen je to zatím takové šedivě smutné - sníh není, námraza není a do jásavě zelené jarní bučiny je ještě daleko.

Doron
Doron (2341 příspěvků) 17.02.2024, 19:04:51 xxx.xxx.162.21

U nás na loukách takové mokřady, psi je milují.

Na fotkách mokrý Framík aspirující na titul nejošklivější pejsek roku a na poslední v popředí senior Gučka, který za naši desetikilometrovou procházku podle GPS ( ji teď zkouším kvůli tomu jeho útěku za háravkou) naběhal 37 kilometrů a to šel tak čtvrtinu cesty na vodítku. Přišlo mi to docela dost, překvapilo mě to.

Na poslední část cesty  jsme GPS přendali na Framíka a ten na naše dva kilomety naběhal 3,4 kilometru, brouček malej , pomalej 🤣.

Příště ji vyzkouším na ostatní psy, docela mě to zajímá .

Uprostřed lesa jsme potkali partu úplně zfetovanejch lidí se psy, vřískali jak opice, ale zase jsem ocenila, že šli do přírody. 😅

Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.