Aktuálně: 3 974 inzerátů203 785 diskuzních příspěvků18 179 uživatelů

Jak se vám venčí?

orionka-2
orionka-2 11.02.2024, 17:47:02 xxx.xxx.64.54
Sardullah:

Jo jo…minulý týden mi manžel říkal “no jo no, už jsem starej” (je o 2 roky starší než já) a já mu hrdinně tvrdila, že teda já teda v 51 letech, se cítím mladě. No a protože karma je zdarma, tak mi to hned vesmír vrátil…taková blbosť…ležím a chci si nohou nadhodit deku a lup…nevím, asi jsem si tím pohybem něco natáhla a nebo skřípla a bylo vymalováno….to je pokulháníčko…mám problém i slézt z postele nebo se zvednout z gauče, o schodech ani nemluvě a ono už to i třeba občas vypadá, že to bude cajk a tak se zapomenu a tak si tím naučeným pohybem zase tu deku posunu a jsem tam, kde jsem byla.

Ono se s tím jako chodit dá, ale neuměla jsem si představit, že bych dala třeba i nějakou půlhodinovou miniprocházku. Tak dneska už to vypadá líp…doufám, že to zase nepopo…nějakým neuváženým pohybem a že teda nějakou kratší prochajdu zvládneme.

No holt už na sebe musím dávat pozor….žádné prudké pohyby…pěkně s rozmyslem v klídečku…🤪


Tak hlas můžu dát jen tomu smajlovi na konci, jak plazí jazyk.🙃

Doron
Doron 11.02.2024, 18:31:27 xxx.xxx.30.75

Sardullah, musíte se léčit.

Zůstaňte pár dní v klidu ( oni  to Vaši miláčci vydrží) a vezměte si alespoň Diclofenac . 

Sardullah
Sardullah 11.02.2024, 18:55:30 xxx.xxx.221.216
Doron:

Sardullah, musíte se léčit.

Zůstaňte pár dní v klidu ( oni  to Vaši miláčci vydrží) a vezměte si alespoň Diclofenac . 


No brala jsem brufen, ale diclofenac mám doma, tak můžu vyzkoušet.

Doron
Doron 11.02.2024, 19:32:37 xxx.xxx.30.75
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 11.02.2024, 18:55:30

Mě vždycky zabere .

Doron
Doron 11.02.2024, 21:03:01 xxx.xxx.30.75

Mám dneska strašně blbou náladu .

Vzala jsem minulý týden všechny psy na cvičák, někdo tam byl s háravou fenou, Gučkovi z toho úplně hráblo v hlavě .

Taky jsem tam Gučou zkusila žebřík, všichni koukali, jak to dal na první dobrou, je opravdu hodně fyzicky zdatnej a šikovnej.

No.., včera mi Guča normálně utekl u domu, hledala jsem ho po celým okolí a pak našla úplnou náhodou na dvorku za jedním domem, musel tam skočit z výšky tří metrů, hárala tam fena.

Dneska utekl zase, kamarád byl se psy na zahradě, jen se na chvíli zdržel s ostatními kluky ( byl  to řádu desítek vteřin, mám to na kameře) a Guča zase v p….i.

Hledali jsme ho na kole, autem, ptali se všech lidí, hodně z nich říkalo, že ho viděli, byl u Vltavy, byl u školy, byl u Hornbachu, byl ve Slivenci, potkali jsme ho v lese.., byl na hřišti..

Stála jsem celou dobu u přejezdu, jezdí tady hodně vlaků, ostatní hledali.

Vrátil se za čtyři hodiny, resp. byl dopadenej, když se vracel.

Zjistili jsme, že vylezl po žebříku na střechu garáže ( byl tam opřený ten žebřík ), přeskočil na vedlejší garáž a pak byl fuč.

Jsem z toho strašně naštvaná , protože jsem asi otevřela Pandořinu skříňku, jak jsem s ním skákala překážky a ukázala mu jak používat ten žebřík. 

Zahradu máme velkou , všude plot metr osmdesát a bojím se, že to teď nebude stačit.. Mladší psi si tam chodí hrát a hodně ji využívají, měli tam pořád otevřeno, teď to už nejde..😞

Nikdy bych nevěřila, že mi ve svých deseti letech přichystá takový překvapení.

Jak jsem stará, tak jsem blbá, nejradši bych si nafackovala, a zlobím se i na Guču ( tu marockou rafinovanou potvoru) i když za to nemůže.

lupus4
lupus4 11.02.2024, 21:18:45 xxx.xxx.205.61

všude plot metr osmdesát a bojím se, že to teď nebude stačit.

udělejte na plot vracák (dovnitř), pak to nedá , nemusí to být ostnáč - stačí pletivo

Obrázek
Vahine
Vahine 11.02.2024, 21:21:28 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 11.02.2024, 21:03:01

Gučák…senior už…se nezdá 😳 ještě, že to vydržely jeho nožky a nerozbil si kokos, prostě, že se nic nestalo!!! 🙏

A teď mu to ještě pro příště znemožnit….držím palce! 🍀🍀🍀

orionka-2
orionka-2 11.02.2024, 21:23:13 xxx.xxx.64.54
lupus4:

všude plot metr osmdesát a bojím se, že to teď nebude stačit.

udělejte na plot vracák (dovnitř), pak to nedá

Obrázek

A najde ho viset v ostnáči ☹️(

Ph (neregistrovaný) 11.02.2024, 21:28:06 xxx:xxx.c76:ec97

si uplne nemyslim, ze to spustily jen prekazky. 

Jestli vas to “ potesi ” - resim neco velmi podobneho. Pes se naucil, ze kdyz nekde nechce byt - ma dost sily na to, aby tam nebyl.  Vetsinu zivota umim predvidat -spis teda nema duvod se dostavat ven - ale obcas se zadari…

Jak zacal ten vitr, vyrazil dvere od domu ( jo, nezamkla jsem , moje blbost ) - psi sami na zahrade se pustili do plotu. A zdrhli. A ted v podstate neexistuje plot, co ho zastavi ☹️ Taky dobra story a peklo na dalsich par let….

lupus4
lupus4 11.02.2024, 21:34:13 xxx.xxx.205.61
orionka-2:

A najde ho viset v ostnáči ☹️(


vždyť píšu aby místo ostnáče dala pletivo 

z 25m 150tky má 75 m vracáku

Doron
Doron 11.02.2024, 22:17:19 xxx.xxx.30.75
orionka-2:

A najde ho viset v ostnáči ☹️(


To bych nedělala pochopitelně v ostnáči, spíš nějaký hustý pletivo, prkna..

Ale prostě je to problém, zahrada dvanáct set metrů, bude to drahý a navíc u nás skoro není možný sehnat řemeslníky. takže to bude dlouho trvat a psi budou hodně omezený v pohybu..

On je ten blbec v naprosto perfektní kondici i ve svým věku . Třista z místa. 

Já ho brala s mladšíma na cvičák páč jsem viděla jak ho to baví a rád se učí nový věci, jen tak aby nebyl ošizenej..A on třeba ten žebřík hned využil. To žádnej můj pes nikdy neuměl, skoro kolmo opřenej žebřík.

Nemůžu k tomu dodat nic víc, než že jsem prostě blbá kráva.

Měla jsem to perfektně nastavený, ráno v pyžamu vypustit, psi se vylítali na zahradě, pak vycházka, pak práce, pak vycházka, pak práce, pak práce a psi na zahradě .

lupus4
lupus4 11.02.2024, 22:21:38 xxx.xxx.205.61

prkna ne, to pletivo je lepší a volné , aby ho neudrželo, měl jsem čubu Mařenku, ta dávala 2,2m bez rozběhu a až volnej vracák jí zastavil 😉

Sardullah
Sardullah 11.02.2024, 22:56:32 xxx.xxx.29.244

A co elektrickej ohradník?

Jinak s vámi soucítím. Já minulý týden zvyšovala plot na dvoře. Je to plot se sousedkou. Vlastně dva… ona dřevěný, chatrný, takže my jsme udělali pletivo. Vše porostlé břečťanem… paráda. Jenže letos, jak byl těžkém sníh, tak neostříhaný břečťan stáhl na některých místech pletivo i o 20 cenťáků níž… byl někde blbě uchycený vodící drát nebo co a pletivo ohnuté, vytvořila se tedy nahoře plocha. Tak jsem ale byla v klidu. Nemám psy, co by měli tendence přeskakovat ploty… do zadní zahrady mám metrovou branku a tu nepřelezou ani když se tam producíruje nějaká kočka. No a pak venku hlídali na můj vkus velmi intenzivně, tak jdu ven, abych to ukončila a Mates stojí celej na tom plotě. Tohle se mu teda už jednou povedlo jako štěněti, břečťan byl hustěji, neostříhanej se silnějšími větvemi a on na plot vyběhl z boku, jak po chodníčku, ale co vyrostl- myslím berňuchu, ne břečťan, tak už k tomu tendence neměl. Naštěstí teda neskočil k sousedům, to by asi bábu ranila mrtvice a určitě by si šli zase stěžovat na magistrátu, jako to udělali, když byl Jack jenom předníma opřenej o plot a koukal přes a zaštěkal…. a nejlepší na tom je, že si ho takhle naučil dědek, protože nosil psům piškotky. No a sousedka se lekla a jak měla na dvoře ledovku, tak sebou flákla. Na to konto jsme teda na našem pozemku udělali vyšší plot, aby se to už neopakovalo a to mi pak ještě řekla, že to se jí teda vůbec nelíbí koukat na to pletivo.

No hlavně, že se pejsovi nic nestalo. Chápu, že u psa v tomhle věku, kdy nebyl problém, je to nepříjemný překvápko.

Dafi (neregistrovaný) 12.02.2024, 01:42:21 xxx.xxx.136.20

vím,že to nepatří sem,ale mám nemocnou Dafču-od soboty,třesavka 40teploty,má léky na štit.žlázu,synolux,silimarin,probican pastu,entizol,

od večera nehce jíst,ted jak by měla křeče,když měla pít,napila se,ale chroptivě dýchá..na veeterinu pojedem…

Daja
Daja 12.02.2024, 04:52:30 xxx.xxx.46.83
Dafi:

vím,že to nepatří sem,ale mám nemocnou Dafču-od soboty,třesavka 40teploty,má léky na štit.žlázu,synolux,silimarin,probican pastu,entizol,

od večera nehce jíst,ted jak by měla křeče,když měla pít,napila se,ale chroptivě dýchá..na veeterinu pojedem…


Dobrý den,

doufám, že se pejskovi uleví🙏. Nevyčetla jsem a nebo nepochopila jsem co má beruška za nemoc? Co jí teď trápí? 

Dája

Dafi (neregistrovaný) 12.02.2024, 06:18:23 xxx.xxx.136.20

děkuji,no to právě taky moc nevíme,nějaká prý bišní infekce,v sobotu ráno jednou zvracela a bolelo ji břicho….,

přítel si myslí,že je zferlá z těch léků,já už nemyslím vůbec…

bambule
bambule 12.02.2024, 07:33:56 xxx.xxx.234.116
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 12.02.2024, 06:18:23

Přeju ať se všechno v dobré obrátí. Hlavně ať je Dafi v pořádku.

Doron
Doron 12.02.2024, 08:02:04 xxx.xxx.30.75
bambule:

Přeju ať se všechno v dobré obrátí. Hlavně ať je Dafi v pořádku.


Taky moc držím palce !

Doron
Doron 12.02.2024, 08:11:59 xxx.xxx.30.75
lupus4:

prkna ne, to pletivo je lepší a volné , aby ho neudrželo, měl jsem čubu Mařenku, ta dávala 2,2m bez rozběhu a až volnej vracák jí zastavil 😉


Díky za tip !


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.