Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Jak se vám venčí?

Orionka (neregistrovaný) 10.02.2024, 17:06:25 xxx.xxx.35.186
efe:

Já jsem dneska taky venčila 👍🏻❤️

Obrázek

Vipítky ?

sutrik
sutrik (401 příspěvků) 10.02.2024, 17:14:14 xxx.xxx.76.192

Letos první výlet autobusem a pěšky zpátky.

1. Vystoupili jsme s ratloraptorem v Slatiňanech. 

2. a 3. A pokračovali jsme přes sad a lesem dál. 

4. a 5. Dál a dál až letos prvně do údolí Strádovského pekla a Krkanky. 

V Nasavrkách oběd a ob pár vesnic domů.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Orionka (neregistrovaný) 10.02.2024, 17:22:10 xxx.xxx.35.186
efe:

Jj


To je ale moc stručná odpověď.

efe
efe (1470 příspěvků) 10.02.2024, 17:29:34 xxx.xxx.64.15
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 10.02.2024, 17:22:10

😄

Jsou na několika týdenním hlídání na statku. Tak jsem si je půjčila na vyvenčení. V týdnu jsem s nima chtěla jít běhat, ale ani jeden den jsem to nestihla. Tak snad příští týden.

Je to Cassidy a čubina je Yemi. 

Chingis
Chingis (79 příspěvků) 10.02.2024, 18:01:52 xxx:xxx.4201:1846
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 10.02.2024, 10:30:58

Doron, to nejsou naháčci, to je svrab a plíseň. Srst jim zase naroste až se uzdraví. 

Obrázek
Orionka (neregistrovaný) 10.02.2024, 18:18:26 xxx.xxx.35.186
efe:

😄

Jsou na několika týdenním hlídání na statku. Tak jsem si je půjčila na vyvenčení. V týdnu jsem s nima chtěla jít běhat, ale ani jeden den jsem to nestihla. Tak snad příští týden.

Je to Cassidy a čubina je Yemi. 


Děkuji, já jsem myslela, že jste se rozhodla radikálně změnit plemeno. Jsou krásní a koně taky. Nebo koně jsou krásní a vipítci taky 😇

Xerxova
Xerxova (974 příspěvků) 10.02.2024, 20:41:08 xxx:xxx.ff0a:2eba

Yoda měl nesmírně náročný týden - před chvilkou odjela vnoučata - byla tu celý týden. Počasí děsné, ale i tak jsme toho stihli dost. Jen tedy fotek psa málo - neb skoro všude jsou i dítka… a ta sem nepatří. Tak jsem sem dala i jednoho krasavce z Jonsdorfu. Sice je to motýlí dům, ale akvárií a terárií je tam dost

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 10.02.2024, 20:45:21 xxx.xxx.63.14
sutrik:

Letos první výlet autobusem a pěšky zpátky.

1. Vystoupili jsme s ratloraptorem v Slatiňanech. 

2. a 3. A pokračovali jsme přes sad a lesem dál. 

4. a 5. Dál a dál až letos prvně do údolí Strádovského pekla a Krkanky. 

V Nasavrkách oběd a ob pár vesnic domů.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Opět přenádherné fotky Šutříku! Třeba ta třetí…👍👏

Vlastně…fotíte jen mobilem nebo foťákem?

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 10.02.2024, 20:47:15 xxx.xxx.63.14
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 10.02.2024, 20:41:08

Já sem musím zavítat častěji. Sice nemám jak fotit, ale aspoň se pokochat.

Jak jsem psala, Yoda se mi moc líbí…i zbarvením!

Xerxova
Xerxova (974 příspěvků) 10.02.2024, 20:47:20 xxx:xxx.ff0a:2eba

a ty nepsí - výhled z rozhledny Výšina (pohár za vysvědčení nafocený není), kamélie v liberecké botanické zahradě, třetí fotka je “jezevčík” (tedy správně Dackel) v jonsdorfském skalním městě (milion schodů nahoru a dolů - Yoda v pohodě), pak výlet kolem Lemberka  a dnešní konečně trošku sluneční výlet na zříceninu Roimund… Pes spal málo - jen když jsme byli plavat a bruslit (v Hrádku nad Nisou jsme na stadionu byli úplně sami… parádní bruslení a opravdu velmi levné) a v botance a v technickém muzeu. Jinak měl neustálou pohotovost…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Anet10
Anet10 (139 příspěvků) 10.02.2024, 23:00:43 xxx.xxx.210.147

My dnes venčili kousek od Zvůle, šli jsme na prochajdu ke skalnímu útvaru Ďáblův chléb. Je jich okolo více, nedaleko Ďáblova prdel. Nedívali jste se někdo dnes na ČT1 kočka není pes? Byla tam paní, měla bernardýna a leonka. Leonek byl vykastrován v 6 měsících. To je tedy síla. Ruda, jak to slyšel, nevěřil svým uším. Řekl, že vet by měl vrátit diplom. Já to nechápu, proč to ty lidi dělají? Proč kastrovat psy, jako samce? Neřeknu fenu a ze zdravotních důvodů, a určitě ne v 6 měsících. Jako proč? To je hnus. CHudák pes a bernardýn měl kastraci chemickou.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Daja
Daja (469 příspěvků) 11.02.2024, 06:14:26 xxx.xxx.46.83
Odpověď na příspěvek uživatele Anet10 z 10.02.2024, 23:00:43

Dobré ránko 😉,

nekoukala, ale i u nás sousedka bišonku asi snad v 9 měsícich nechaly taky kastrovat .Než šly kastrovat všelijak jsem ji kastrací rozmlouvala, dávala argumenty a nic nepomohlo, prostě vet řekl , tak kastrujem. 

No je jí teď dva roky a je to stálé štěně. Oni prozatím nic zleho nevidí, vidí jen hravého psa. Doufám, že jim to vyjde a fenečka bude OK celý život, proto že je to opravdu hodný pes.

Dája

Xerxova
Xerxova (974 příspěvků) 11.02.2024, 07:14:47 xxx:xxx.f96:98e0
Daja:

Dobré ránko 😉,

nekoukala, ale i u nás sousedka bišonku asi snad v 9 měsícich nechaly taky kastrovat .Než šly kastrovat všelijak jsem ji kastrací rozmlouvala, dávala argumenty a nic nepomohlo, prostě vet řekl , tak kastrujem. 

No je jí teď dva roky a je to stálé štěně. Oni prozatím nic zleho nevidí, vidí jen hravého psa. Doufám, že jim to vyjde a fenečka bude OK celý život, proto že je to opravdu hodný pes.

Dája


když pominu studie o problémech s kostmi a relativně častou inkontinenci… tak fenky s ohledem na psychiku snáší kastraci lépe, než psi. A nehárají a nejsou falešně březí a nehrozí záněty dělohy a rakovina mléčné žlázy…Fenečka malého plemene je na 9 měsících “skoro dospělá” a jistě alespoň jednou odhárala. Takže sice je to brzo a není to nutné… ale dá se to pochopit a řada lidí (i veterinářů) to vidí jako standardní postup. A ano - často zůstane nedospělá povaha - ale hodně lidí je s tím spokojeno - fence nevadí jiné fenky a zůstanou hravé, nemění se stav vlivem hormonů (falešky, hárání)… 

U psů je to trochu jiné. Vykastrovaný pes má častěji větší problémy s komunikací se psy i fenkami. Když se kastruje v pubertě, zůstává často “praštěný”, nedospěje. V řadě států se proto kastrují právě výrazně mladí nedospělci - aby u nich nepropukla žádná reakce na stejné pohlaví - a zůstali stále “štěněcí”… a hraví a praštění… Prostě uměle zakonzervovaný stav dětství. A už se to projevuje i u nás - nejen za mořem (a nejen tam). Dost děs… 

Takže mi přijde vykastrovaný půlroční samec obřího plemene jako šílenství, nesrovnatelné s devítiměsíční kastrovanou bišonkou… 

Daja
Daja (469 příspěvků) 11.02.2024, 07:42:32 xxx.xxx.46.83
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 11.02.2024, 07:14:47

Dodatek, fenečka ani jednou nehárala. Jinak mě je to jedno, každý je zodpovědný za své zvířatko a doufám, že lidičky jsou soudní. Já jsem proti kastraci pokud to není ze zdravotních problémů. Asi tak.

Dája


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.