Aktuálně: 4 089 inzerátů199 095 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Jak se vám venčí?

Aluška (neregistrovaný) 09.02.2024, 19:36:22 xxx.xxx.168.20

Dneska mě díky lidožravý Bess málem trefilo....jakože jí už vyprošťovali hasiči z pod hromady klád uprostřed lesa, nebo že jsem přelízala dvoumetrovej plot abych jí vytáhla z čistícího jezírka u koupačáku někdy v lednu, napůl zmrzlou a tak dále, tak dneska to vyšperkovala. Chodíme venčit do lesíku přes potok k vedlejší vesnici. Za lesíkem vede dálnice, která je zařízlá ve svahu, oplocená a vede asi 30 m pod kopcem toho lesa. Venčíme tam denně několik let. Mirda si pohonil zajíce, prošli jsem les křížem krážem a točíme k domovu. Potkáme paní, co občas potkáváme a ona povídá, nechybí Vám pes ? Rozhlídnu se, koukám že Bess není a říkám jí, to je v pohodě, ona trefí domů. Často se pejsci zdrží nějakým čucháním a pak mě na cestě domů doběhnou. Ona povídá, ale já jí viděla, jak prolezla plotem u dálnice, seběhla z 30ti metrovýho srázu a jde podél dálnice směrem na Budějovice. Chvilku jsem na ní koukala jak jojo a když mi to zopakovala podruhý, utíkala jsem k dálnici. Ostatní koukali, kam jdu, domů že je to na druhou stranu. Přiběhla jsem k plotu, koukám dolů a nic nevidím. Popoběhla jsem ještě kus podél plotu, dálnice se tam mírně stáčí a za zatáčkou fakt vidím z tý vejšky prťavou Bess, jak peláší odtokovou stokou podél dálnice. Nechápala jsem. Volala jsem, pískala, kolem svištěly kamiony. Po chvíli mě asi uslyšela a podívala se nahoru, otočila se a běžela zpátky. Volám na ní, ať leze nahoru do kopce, ať jí nic nepřejede. Až když mě napadlo hrábnout do kapsy a ukazovat dobrůtky, tak se začala šplhat nahoru k plotu. Když dorazila a já jí chytla za flígr a okem v plotě protáhla zpátky na pole, pěkně jsem se rozklepala. Když jsem se zvedla, tak jsem zjistila, že mám nohavici od tepláků obalenou bodlákama. Než jsem ty blbý bodláky sundala, stihla jsem se natolik uklidnit, že jsem Bessču už nechtěla přetrhnout vejpůl...............a zrovna nemám doma žádnou čokoládu na nervy .... Zobrazovat míň

Obrázek
Rezzzy
Rezzzy (409 příspěvků) 09.02.2024, 19:40:13 xxx.xxx.15.85

Dnes bylo teplo, všude krtince a Messi do každého musí vždy strčit čumák, pak mi někdo volal, většinou   nechávám telefon doma, no a chvilka nepozornosti a pes v potoce, tak jsem šla domů zase s mokrým bahňákem 

Obrázek Obrázek
Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 09.02.2024, 22:47:58 xxx.xxx.221.216
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 09.02.2024, 19:36:22

Mám náběh na infarkt, když si představím, co všechno se teoreticky mohlo stát… tak hlavně, že to dobře dopadlo.

Verun
Verun (982 příspěvků) 10.02.2024, 00:02:49 xxx.xxx.220.12
Aluška:

Dneska mě díky lidožravý Bess málem trefilo....jakože jí už vyprošťovali hasiči z pod hromady klád uprostřed lesa, nebo že jsem přelízala dvoumetrovej plot abych jí vytáhla z čistícího jezírka u koupačáku někdy v lednu, napůl zmrzlou a tak dále, tak dneska to vyšperkovala. Chodíme venčit do lesíku přes potok k vedlejší vesnici. Za lesíkem vede dálnice, která je zařízlá ve svahu, oplocená a vede asi 30 m pod kopcem toho lesa. Venčíme tam denně několik let. Mirda si pohonil zajíce, prošli jsem les křížem krážem a točíme k domovu. Potkáme paní, co občas potkáváme a ona povídá, nechybí Vám pes ? Rozhlídnu se, koukám že Bess není a říkám jí, to je v pohodě, ona trefí domů. Často se pejsci zdrží nějakým čucháním a pak mě na cestě domů doběhnou. Ona povídá, ale já jí viděla, jak prolezla plotem u dálnice, seběhla z 30ti metrovýho srázu a jde podél dálnice směrem na Budějovice. Chvilku jsem na ní koukala jak jojo a když mi to zopakovala podruhý, utíkala jsem k dálnici. Ostatní koukali, kam jdu, domů že je to na druhou stranu. Přiběhla jsem k plotu, koukám dolů a nic nevidím. Popoběhla jsem ještě kus podél plotu, dálnice se tam mírně stáčí a za zatáčkou fakt vidím z tý vejšky prťavou Bess, jak peláší odtokovou stokou podél dálnice. Nechápala jsem. Volala jsem, pískala, kolem svištěly kamiony. Po chvíli mě asi uslyšela a podívala se nahoru, otočila se a běžela zpátky. Volám na ní, ať leze nahoru do kopce, ať jí nic nepřejede. Až když mě napadlo hrábnout do kapsy a ukazovat dobrůtky, tak se začala šplhat nahoru k plotu. Když dorazila a já jí chytla za flígr a okem v plotě protáhla zpátky na pole, pěkně jsem se rozklepala. Když jsem se zvedla, tak jsem zjistila, že mám nohavici od tepláků obalenou bodlákama. Než jsem ty blbý bodláky sundala, stihla jsem se natolik uklidnit, že jsem Bessču už nechtěla přetrhnout vejpůl...............a zrovna nemám doma žádnou čokoládu na nervy .... Zobrazovat míň

Obrázek

Mi to teda na lajk nepřišlo…jeden pes vám honí zajíce, když teď už můžou být “nakladený” mladý a o druhém nemáte páru, kde je …jen kdyby  napsal nějaký anonym že se mu pes ztratil u dálnice , už by to schytal. ☹️

Chingis
Chingis (79 příspěvků) 10.02.2024, 01:46:41 xxx.xxx.167.46
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 09.02.2024, 23:29:09

Tady útulky nefungují, jen soukromé spolky. Perrera, obdoba obecního útulku psy zabíjí po třech dnech a k adopci nevydává, pouze zpět majitelům. Tahle trojice má štěstí v neštěstí že jsou malí, před půl hodinou je odvezli na veterinu. Postará se o ně spolek Huellitas diferentes. 

Obrázek
Daja
Daja (470 příspěvků) 10.02.2024, 04:44:24 xxx.xxx.69.47
Odpověď na příspěvek uživatele Chingis z 10.02.2024, 01:46:41

Dobré ránko 😉,

až mi zabylo smutno protože na klíně mi teď spi taky malý pídí pes a vaší drobečkové mají fakt kliku. Já nevím asi se spíš dokážu zbavit majetku než tě hle drobečků🥺.

Dája

Daja
Daja (470 příspěvků) 10.02.2024, 04:47:03 xxx.xxx.69.47
Aluška:

Dneska mě díky lidožravý Bess málem trefilo....jakože jí už vyprošťovali hasiči z pod hromady klád uprostřed lesa, nebo že jsem přelízala dvoumetrovej plot abych jí vytáhla z čistícího jezírka u koupačáku někdy v lednu, napůl zmrzlou a tak dále, tak dneska to vyšperkovala. Chodíme venčit do lesíku přes potok k vedlejší vesnici. Za lesíkem vede dálnice, která je zařízlá ve svahu, oplocená a vede asi 30 m pod kopcem toho lesa. Venčíme tam denně několik let. Mirda si pohonil zajíce, prošli jsem les křížem krážem a točíme k domovu. Potkáme paní, co občas potkáváme a ona povídá, nechybí Vám pes ? Rozhlídnu se, koukám že Bess není a říkám jí, to je v pohodě, ona trefí domů. Často se pejsci zdrží nějakým čucháním a pak mě na cestě domů doběhnou. Ona povídá, ale já jí viděla, jak prolezla plotem u dálnice, seběhla z 30ti metrovýho srázu a jde podél dálnice směrem na Budějovice. Chvilku jsem na ní koukala jak jojo a když mi to zopakovala podruhý, utíkala jsem k dálnici. Ostatní koukali, kam jdu, domů že je to na druhou stranu. Přiběhla jsem k plotu, koukám dolů a nic nevidím. Popoběhla jsem ještě kus podél plotu, dálnice se tam mírně stáčí a za zatáčkou fakt vidím z tý vejšky prťavou Bess, jak peláší odtokovou stokou podél dálnice. Nechápala jsem. Volala jsem, pískala, kolem svištěly kamiony. Po chvíli mě asi uslyšela a podívala se nahoru, otočila se a běžela zpátky. Volám na ní, ať leze nahoru do kopce, ať jí nic nepřejede. Až když mě napadlo hrábnout do kapsy a ukazovat dobrůtky, tak se začala šplhat nahoru k plotu. Když dorazila a já jí chytla za flígr a okem v plotě protáhla zpátky na pole, pěkně jsem se rozklepala. Když jsem se zvedla, tak jsem zjistila, že mám nohavici od tepláků obalenou bodlákama. Než jsem ty blbý bodláky sundala, stihla jsem se natolik uklidnit, že jsem Bessču už nechtěla přetrhnout vejpůl...............a zrovna nemám doma žádnou čokoládu na nervy .... Zobrazovat míň

Obrázek

Tak tohle je na infarkt, mě by asi museli omejvat jak se tady u nás říka.

Komentovat co a jak nebudu, nevím jak to máte nastavené , vím, že na vesnicích je to jiné než v městě.

Dája

Doron
Doron (2354 příspěvků) 10.02.2024, 08:56:50 xxx.xxx.162.21
Odpověď na příspěvek uživatele Chingis z 10.02.2024, 01:46:41

A kde je “tady” ? 

Kde žijete, jestli se můžu ptát ?

To jsou tedy hodně přísná pravidla, v tom “ útulku”.😞

megi-the-pes
megi-the-pes (3084 příspěvků) 10.02.2024, 09:32:39 xxx.xxx.124.6
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 10.02.2024, 08:56:50

Mexico. Ale nemusíme chodit daleko, na Slovensku může veterinář nechtěného psa utratit kdykoli, většinou se týden počká. 
V některých částech USA tak řeší nechtěné a agresivní - třetí prohřešek znamená utracení psa, nechtěné psy, co už se nevejdou, utratí obecní útulek taky. Někde jsem četla, že je to kolem milionu ročně.

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 10.02.2024, 10:18:50 xxx.xxx.64.54
megi-the-pes:

Mexico. Ale nemusíme chodit daleko, na Slovensku může veterinář nechtěného psa utratit kdykoli, většinou se týden počká. 
V některých částech USA tak řeší nechtěné a agresivní - třetí prohřešek znamená utracení psa, nechtěné psy, co už se nevejdou, utratí obecní útulek taky. Někde jsem četla, že je to kolem milionu ročně.


A když si vezme ten jejich pohodný ( či jak tomu říkají v USA), že je pes podobný….., tak ho odchytne a utratí, jen když se vyskytne na ulici a to dokonce i na vodítku.  Cesta domů, se to myslím jmenuje. Já vím, je to jen knížka. Ale znáte to, není šprochu……Naštěstí to mají v každém státě jinak a tak se se psem můžete odstěhovat. Když to stihnete. Fujky, fujky to je.

Doron
Doron (2354 příspěvků) 10.02.2024, 10:30:58 xxx.xxx.162.21

Aha Mexiko, proto ti naháčci ..

Vím , že v některých státech USA se utrácí hodně, hlavně na jihu , viděla jsem o tom ošklivý dokument. Nojo no, lidi chudý, psů hodně..

V takovým zařízení bych teda pracovat nemohla..😞

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 10.02.2024, 10:56:56 xxx.xxx.62.113
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 09.02.2024, 17:30:15

Vím.

Jen si představuju pravdomluvnost:"Víte, on mi tu dvoutisícovku aportoval pes, prostě jsme cvičili a roztrhl ji."🤣

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 10.02.2024, 10:58:48 xxx.xxx.62.113
Chingis:

Z dnešní ranní procházky. 😔 (Sousedi se odstěhovali, tak je tam prostě odhodili spolu se zbytkem nepotřebného odpadu… ) 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Chingis, už mě znáte dlouho… 😉 Tak víte, že já si pamatuji Tori Rose. Jak jste ji zachránila. Jakpak se jí vede?❤️


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.