Aktuálně: 4 059 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Jak se vám venčí?

kometa
kometa (5543 příspěvků) 31.01.2024, 09:12:53 xxx.xxx.224.101
Ronja s motejlem:

Minulý rok jsem si myslela, že pes zabořil čumec do země kvůli myši. Žvýkal kousek kůže se srstí - prasečí. Nejdřív jsem vyděsila jeho, když to musel vyplivnout, a pak sebe…strašně. Taky jsem mluvila s hospodářem, vyzjistil, že to bylo staršího data a nákazu jsme tu neměli. No stejně jsem  psisko pozorovala pár dní, i když spal. U alergika je v tu chvíli drbání vážně “super.”

Na fauně se někdy psalo o účinku UV záření, třeba to zase někdo dovysvětlí.

Doron, je dobře, že jste MH kontaktovala a přidávám se k držení palců.


Na fauně se někdy psalo o účinku UV záření, třeba to zase někdo dovysvětlí.

Máte na mysli obecný vliv UV záření na mikroorganismy?

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 31.01.2024, 09:28:12 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 30.01.2024, 20:22:22

Chlupatá piraňa hárá. Je ve vrcholu. Prý může ratloraptor kousat do hrdla, nohy, ucha, oblečku…, ona touží jen po připouštění……

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Elisak
Elisak (71 příspěvků) 31.01.2024, 13:08:48 xxx.xxx.194.232

Tak v pondělí mrznoucí mlha, tu jsem sem dávala, byla nakonec celý den, včera už jen mlha a dneska mrznoucí déšť a ledovka…

Přidávám včerejší venčení, pročetla jsem zdejší vlákno a pořídila biothane stopku. Vzala jsem 15m a dobrý, Efík dokonce poslouchá líp než jsem si myslela, za zajícem se nerozběhl a k volně pobíhajícímu psu taky ne. Ale na pouštění navolno to nevidím, spíš chci abych měla slušnou šanci ho odvolat, když třeba rupne obojek. To se mi loni stalo a naštěstí dobrý zastavil a silnice byla ještě daleko, ale vyděsila jsem se slušně…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
keriton
keriton (553 příspěvků) 31.01.2024, 13:19:40 xxx.xxx.80.121
Odpověď na příspěvek uživatele Elisak z 31.01.2024, 13:08:48

Šňůra v modré barvě vypadá suprově 🙂 

Včera jsme měli také mrznoucí mlhu a pocitově to bylo horší jak běžný mráz, pořádně jsem na procházce vymrzla. 

A mám pocit, že mi pes v poslední době začíná častěji řešit divné a podezřelé lidi. Budu muset prozkoumat, jak se s tím vlastně zachází. Jako chápu, že lidi nemají co divně koukat a podezřele postávat, ale říkat každému, ať jde podezřele postávat někam jinam, asi nebude ideální řešení 😀 

Elisak
Elisak (71 příspěvků) 31.01.2024, 13:59:09 xxx.xxx.194.232
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 31.01.2024, 13:19:40

Taky se mi ta barva líbí. A to jsem nad ní váhala půl dne, no ženská a barvičky…

Efík mi řeší všechny lidi na procházce, protože tu někoho potkáme tak jednou za půl roku, takže jsou podezřelí všichni… A pak se to blbě trénuje

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 31.01.2024, 14:48:16 xxx:xxx.ff0a:2eba

u  nás bylo včera ještě celý den krásně slunečno, dneska už se zatáhlo. Ale v lese stále zůstává spousta ledu na cestách, cestičkách i steznících - a procházky jsou tak silně adrenalinové. Neb ne vždy jde ledová plotna obejít. Skoro mám radost, že má intenzivně pršet - snad se ten led rozpustí…

Orionka (neregistrovaný) 31.01.2024, 20:20:57 xxx.xxx.144.243
keriton:

Šňůra v modré barvě vypadá suprově 🙂 

Včera jsme měli také mrznoucí mlhu a pocitově to bylo horší jak běžný mráz, pořádně jsem na procházce vymrzla. 

A mám pocit, že mi pes v poslední době začíná častěji řešit divné a podezřelé lidi. Budu muset prozkoumat, jak se s tím vlastně zachází. Jako chápu, že lidi nemají co divně koukat a podezřele postávat, ale říkat každému, ať jde podezřele postávat někam jinam, asi nebude ideální řešení 😀 


“Vždyť jsem toho tolik neřek", jen jsem se zeptal kolik je hodin”. No jo, ale v úplně špatném místě. Úzký průchod, asi 2 m, mezi dvěma domy. 

sutrik
sutrik (409 příspěvků) 03.02.2024, 14:19:51 xxx.xxx.69.9

Letos prvně jsme šly ke Křižanovické přehradě. 

1. Bonnie mě doběhla tryskem a při předbíhání si uvědomila, že by mohla dostat pamlsek. Tak dupla na brzdu a ve smyku se otočila. Ano, stopa v hrabance je od ní. 

2. rozhledna Boika

3. a další. Okolí přehrady.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Dafi (neregistrovaný) 03.02.2024, 15:43:45 xxx.xxx.136.20

ona je prostě božííííí🙂

tomu se říká,otočit se na patě,že?

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 03.02.2024, 19:07:17 xxx:xxx.ff0a:2eba

tak už zase Yoda skáče přes kaluže (tedy spíš klouže po ledu). Zatím protahujeme výletění pomaličku polehoučku - ale už to nejsou jen půlhodinovky… Ta poslední fotka je dnešní - ještě stále se to ledaskde smeká a i sníh se dá najít v množství větším než malém…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sutrik
sutrik (409 příspěvků) 03.02.2024, 19:50:07 xxx.xxx.91.179
Dafi:

ona je prostě božííííí🙂

tomu se říká,otočit se na patě,že?


Já tomu říkám podle westernu sliding stop a rollback.

No, boží. Včera jsem měla chuť ji při tréninku praštit, rozbrečet se a odejít. Zřejmě má v 16 měsících pubertu. V pořadí už asi pátou 😂 V prosinci bych věřila, že dá základní zkoušku v rally obedience na postup do další kategorie. Včera bychom neobstály, o postupu ani nemluvě. Máme mít za 3 týdny zkoušku. Asi se na to vykašlu. Jsem stresař, při zkoušce to půjde ještě hůř, a když to teď nejde ani při tréninku…

Přikládám ještě navazující fotku na poslední, chvíli postavila obě uši. Kategorie pěkný miniaturní pes na RO bohužel není 😂

Obrázek
orionka (neregistrovaný) 03.02.2024, 19:50:31 xxx.xxx.64.54
Xerxova:

 a teď pár nepsích z lesů za humny - zase ta poslední je dnešní…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

👍

Dafi (neregistrovaný) 03.02.2024, 20:33:24 xxx.xxx.136.20

alééé.z toho si nic nedělejte!!!já některý zkoušky dělala na víckrát..

třeba na popátý ZMMP-3 krát jsem s Killy vylítla na stopě,a jednou na střelbě…

zkoušky,kde byla poslušmost jí šly,ale se stopama byl háček,do toho jí někdo vystřelil kousek od hlavy,takže ta střelba…

dřív byly většinou jen 3 oddílové zkoušky-stopy/poslušnost/spaciální cviky,a u velkých plemen obrana,-a když psovi nešel jeden ze tří oddílů-tak většinou dost smůla…

 poslušnostní zkoušky před letama začínaly-ZOP,ZPU1,-byla jsem jedna z prvních co je na cvičáku dělaly,na BH byla střelba….,

a vaše holčička je ještě malá-věkem nejen výškou🙂,a jednak má kopu času a jednak-za 3 týdny se toho dá ještě zmákmout!!!,takže nevěšte hlavu kvůli jednomu tréninku!

jen jedna nevyžádaná rada-každej pes je teda jinej,ale osvědčilo se mě netrénovat až těsně do zkoušek…dát pár dní před zkouškama volno,a dělat před zkouškama jednoduchý snadný věci,který jdou a baví..,třeba místo délky stopy na zkoušky a stáří tak jen krátkou s pamlskama a tak….

a jinak-poslouchat nás někdo v den zkoušek?tak by se divil,co tam děláme:-(),všichni jsme si navzájem říkaly,co který pes neumí!🙂

sutrik
sutrik (409 příspěvků) 03.02.2024, 20:51:16 xxx.xxx.91.179
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 03.02.2024, 20:33:24

No jo, když ono rally obedience Z je oproti sportovní kynologii, jak to říci, primitivní… Je povolené mluvení na psa v průběhu, povzbuzování, navádění tělem, pes nemusí jít přesně u nohy, rovně sedat…, jsou místa na pamlskování. Taková poslušnost pro širokou veřejnost.

Začaly jsme koncem listopadu, ale všechny cviky jsme uměly mnohem dřív. Nic těžkého tam není, pokud to nepomotá vodič. A hlavně - fakt jí to šlo o dost líp. To není jen poslední trénink, ten byl sice nejhorší, ale už poslední tři týdny to není žádná sláva. Jsem z toho rozladěná, pes pak ze mě, o to to jde hůř. Já bych i brala, kdybychom to neudělaly třeba kvůli zimě, že si nebude chtít při teplotě kolem nuly bez oblečku lehnout a tak. Jenže při tréninku je v komfortu, v oblečku, ale najednou: “Ses zbláznila, to si mám z lehu sednout? Kašlu na to. A příště si teda ani nelehnu, stejně pak budeš chtít zase něco jinýho. A vůbec, holčička trenérky jí šunku, jdu jí pomoci, ať na to, chudák, není sama.”

Dafi (neregistrovaný) 03.02.2024, 21:13:35 xxx.xxx.136.20

hmmm,tak ještě jedna nevyžádaná rada-nevím jak často s ní cvičíte…ale zkusit pauzu?

třeba je přecvičená…,jo a pamlsky…tak trošku ukrást,v uvozovkách trenérce,by nešlo?chceš šunku,od trenérky?tak bych si zkusila půjčit pár kousíčků,třeba jen na ovonění svých pamlsků…

a jinak*další možnost..mě napadla,jestli s váma nezkouší vydrbávat?-jako,když to neudělám,tak  se nic nestane?

jinak pro pobavení-se svým prvním psem,křížencem,jsem před zkouškama-ZMMP,tenkrát v mých 14-15 letech fakt nic jinýho nebylo,takže ho na jedné zkoušce na stopě zajímaly myši a na druhé zkoušce ho zajímaly srnky…takže stopa..zase…no a skončily jsme na stopě-30 bodů z 35,20 bodů z 35..a to jsem v noci před zkouškou spala v posteli s gumákama!!!aby byly napachovaný pořádně….🙂

sutrik
sutrik (409 příspěvků) 03.02.2024, 21:57:06 xxx.xxx.91.179
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 03.02.2024, 21:13:35

Přecvičená určitě není. Viditelně ji to baví, jen si do toho začala vkládat vlastní prvky. A nevím, co to bude. Neopakuje to, příště zkusí něco jiného. Pauzu ale dám, potřebuju ji já. Abych nabrala chuť, po včerejšku jsem ji ztratila.

sutrik
sutrik (409 příspěvků) 03.02.2024, 23:09:12 xxx.xxx.84.227
megi-the-pes:

Hárací období?


Hárala listopad-prosinec. Ale teď hárá chlupatá kamarádka. Hmm, začíná třetí týden. A kromě hraní, běhání atd. se nechá tou mou od minulého týdne “připouštět”. Možná to vliv má, časově se to kryje.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.