Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Jak se vám venčí?

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 29.01.2024, 13:42:44 xxx:xxx.ff0a:2eba

u nás od rána krásně. Mrazivé ráno pod hvězdičkama, měsíce už kus chybí. A teď sluneční procházka v lese za humny a na zahradě jarní cibulky začínají významně ukazovat zelené špičky… 

Orionka (neregistrovaný) 29.01.2024, 14:07:46 xxx.xxx.152.0
Sarah01:

Orionka nikdy nelajkuje, už to tady psala.


To jsem nebyla já, já nemůžu na telefonu, na počítači ano.

Doron
Doron (2368 příspěvků) 29.01.2024, 19:22:24 xxx.xxx.162.21

Já mám dnešní vycházku trochu zkaženou..

Venčili jsme jen u nás, v chuchelském háji, krásný počasí, psi takový spokojený a poslušný, měli jsme s sebou i jejich kámošku Škumpu.

Najednou koukám, že Framík má úplně rudej jazyk, nejdřív jsem myslela, že se ho při hře Dorouš kousnul.. Pak jsem si uvědomila, že před chvílí něco olizoval na takovým palouku, asi dvacet metrů od cesty.

Jdu se tam podívat a na dubovým listí kaluž krve, kousek dál u starýho dubu rozházený jablka a něco jako šrot jako návnada.  Takže zřejmě  olízal krev zastřeleného divočáka..

Mám strašnej strach, aby nedostal tu aujeszkyho nemoc. Koukala jsem na statistiku, prasat je v našem kraji pozitivních jen 19 procent, ve středočeském kraji na ni za posledních pět let umřelo sedm psů a to loveckých.

Je to málo, ale stejně mám strach velikej 😞.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 29.01.2024, 19:33:38 xxx.xxx.60.233
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 29.01.2024, 19:22:24

Ježkovy voči! Já tu nemoc nemám sestudovanou. Nedá se dělat něco preventivně??

Každopádně moc na Tebe a na Framíka myslím a držím pěsti!🍀

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 29.01.2024, 19:34:33 xxx:xxx.ff0a:2eba
Doron:

Já mám dnešní vycházku trochu zkaženou..

Venčili jsme jen u nás, v chuchelském háji, krásný počasí, psi takový spokojený a poslušný, měli jsme s sebou i jejich kámošku Škumpu.

Najednou koukám, že Framík má úplně rudej jazyk, nejdřív jsem myslela, že se ho při hře Dorouš kousnul.. Pak jsem si uvědomila, že před chvílí něco olizoval na takovým palouku, asi dvacet metrů od cesty.

Jdu se tam podívat a na dubovým listí kaluž krve, kousek dál u starýho dubu rozházený jablka a něco jako šrot jako návnada.  Takže zřejmě  olízal krev zastřeleného divočáka..

Mám strašnej strach, aby nedostal tu aujeszkyho nemoc. Koukala jsem na statistiku, prasat je v našem kraji pozitivních jen 19 procent, ve středočeském kraji na ni za posledních pět let umřelo sedm psů a to loveckých.

Je to málo, ale stejně mám strach velikej 😞.


nedivím se, že strach máte. Jen jako útěchu - krev jistě nebyla zcela čerstvá a snad horší než krev jsou sliny…

sutrik
sutrik (409 příspěvků) 29.01.2024, 20:17:46 xxx.xxx.161.25
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 29.01.2024, 19:22:24

Moc držím pěsti, ať to dobře dopadne. Ta šance, že to skončí dobře, je velká. A nemuselo jít o krev divočáka, ale návnady. V našem kraji jsem jako návnadu našla ledasco - i střeva a žaludky savců. I rozlitou krev. Viděla jsem myslivce, který zrovna šel dát jako návnadu slepici atd.

Doron
Doron (2368 příspěvků) 29.01.2024, 20:26:20 xxx.xxx.162.21

Děkuju moc za podporu ♥️

Teď jsem mluvila s lesním hospodářem a říkal, že už by to věděli, kdyby někdo střelil nakažený kus, že se prý bát nemusím .

Stejně se mi úplně zastavilo srdce, když si Framík začal vydrbávat větvičku z kožichu.😞

Navíc to možná nebyl divočák ale vysoká, nebylo to tam vůbec rozrytý, spíš takový zdupaný okolo toho stromu .

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 29.01.2024, 20:27:18 xxx.xxx.60.233

Doron, koukni, co jsem našla v jakémsi odborném článku. Tam není krev jako možnost přenosu viru ani zmíněná!!! Bude to OK, uvidíš!👍

“V akutní fázi vylučují prasata virus cca 2 týdny. Infekční pro citlivé jedince jsou nosní sekret, sliny, mléko, moč, vaginální a prepuciální sekret (sekret pohlavních orgánů) i výkaly. Přenos viru probíhá respiratorní či orální cestou, a to prostřednictvím kontaminovaného krmiva, stelivem, nástroji. Mezi prasaty je možný i pohlavní a transplacentární přenos.”

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 29.01.2024, 20:48:56 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 29.01.2024, 20:26:20

Minulý rok jsem si myslela, že pes zabořil čumec do země kvůli myši. Žvýkal kousek kůže se srstí - prasečí. Nejdřív jsem vyděsila jeho, když to musel vyplivnout, a pak sebe…strašně. Taky jsem mluvila s hospodářem, vyzjistil, že to bylo staršího data a nákazu jsme tu neměli. No stejně jsem  psisko pozorovala pár dní, i když spal. U alergika je v tu chvíli drbání vážně “super.”

Na fauně se někdy psalo o účinku UV záření, třeba to zase někdo dovysvětlí.

Doron, je dobře, že jste MH kontaktovala a přidávám se k držení palců.

Doron
Doron (2368 příspěvků) 29.01.2024, 20:59:07 xxx.xxx.162.21
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 29.01.2024, 20:27:18

To jseš hodná, že ses mi to koukla 🌷, já se úplně bála, něco si o tom teď hledat..

Trickyvoo
Trickyvoo (503 příspěvků) 29.01.2024, 23:00:11 xxx.xxx.62.63

Věřím, že bude Framík v pohodě ❤️.

Dneska bylo fakt nádherně. Ještě teda je celkem dost bláto, ale cítila jsem se tak jarně. Jasný, jedno z mnoha jar letos, zima ještě určitě neřekla poslední slovo.

Jen se mi nepodařilo vyrobit hezkou fotku Maliny. 

Obrázek Obrázek
Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 30.01.2024, 07:43:54 xxx.xxx.226.6

Doron, byla bych na tom úplně stejně, tuhle žrala Taliprdnice právě ty hovňouse, myslela jsem že mě trefí. A pak že trefím já jí. Bude to v ólrájtu, nebojte. Ano o o tom UV záření psala tuším jedna z retrívřic - Janaa? Nebo Arosek?,  že tím se to hodně eliminuje. 

bambule
bambule (513 příspěvků) 30.01.2024, 08:24:13 xxx.xxx.234.116

Hele Bambule ač vypadá jako princezna, carevna a dáma z vyšší společnosti, miluje zaječí bobky. Ví, že je nesmí, proto se snaží je žrát nenápadně, natajňáka. Hodí si jeden za pysk a nenápadně ho tam prevaluje. Tváří se, že nic neprevaluje, že si jen tak cupitá a počmuchává. Za herecký výkon by měla dostat určitě Oskara. Taktéž miluje mršiny všeho druhu. No hnus nejvyšší, tady jsem obzvláště pozorná, stačilo mi to jedenkrát z ní vymývat…. Smrad, že by to porazilo vola. Hnus nalepeny v husté srsti. No prostě fuj fuj fuj. Hnus enom si na to vzpomenu.

sutrik
sutrik (409 příspěvků) 30.01.2024, 20:22:22 xxx.xxx.81.46

Sestry v triku. 

Chlupatá piraňa hárá. Je ve vrcholu. Prý může ratloraptor kousat do hrdla, nohy, ucha, oblečku…, ona touží jen po připouštění.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.