Aktuálně: 4 062 inzerátů199 600 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Jak se vám venčí?

keriton
keriton (553 příspěvků) 26.01.2024, 16:45:37 xxx.xxx.80.121

Ten náhubek  pomůže tomu, že v nejhorším můžu svého psa pustit a chytat toho druhého. Mně to vyhovovalo, mít psa takhle zajištěného, ale každému to vyhovovat nemusí.

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 26.01.2024, 19:29:24 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 26.01.2024, 15:40:54

Ježíšku na křížku, chudinka…

No stane se. Když jsme měli pouštěcího kocoura, tak jsem se občas třeba v noci vzbudila a vůbec jsem nebyla schopná si uvědomit, jestli je doma a nebo venku. A on byl přesně jako Elsa…to jsi mohla volat…a ještě ten hajzlík někde nenápadně ležel a kolikrát jsem šla třeba 3x kolem něj a vůbec jsem si ho nevšimla…on byl obyč. mourek.

Ale kdyby zůstal na balkoně, tak to je ta lepší varianta, to by škrábal a mňoukal, že chce dom a já mám docela lehký spaní, takže bych ho slyšela.

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 26.01.2024, 19:36:53 xxx.xxx.189.104
lupus4:

Proč by nemohl jít s pitem navolno, pokud je pit ovladatelný?

ať klidně chodí, ale ne na kontakt…

připravený být třeba je , páč Lůďa by na kontaktu do toho šel, a i “hodnýho” tím vyprovokoval… nic nedémonizuju, jen holá fakta


Za mých mladých let bylo normální, že než psi došli do kontaktu, tak už jsme na sebe s druhým páníčkem volali a zjišťovali situaci…pes, fena…je možno, aby se pozdravili, popř. poběhali nebo nee. A dle toho se buď psi brali na vodítko a nebo nee. Za mých mladých let, pokud měl pes košík, tak to bylo avízo, že by mohl být případný problém a tam jsem brala svého psa na vodítko automaticky a to i ovčandu, které by stačil povel k noze, prostě aby byl druhý majitel klidnější. A stejně tak obezřetněji se chovali ostatní páníčci, když viděli mého psa s košem.

Jako možná si tu dobu idealizuju, možná mě nějaký pamětník vyvede z omylu, ale přijde mi, že psi i páníčci byli, tak nějak normálnější…a domluva  byla samozřejmostí. 

acher
acher (803 příspěvků) 26.01.2024, 19:57:09 xxx.xxx.222.196
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 26.01.2024, 19:36:53

Za mých mladých let,nás také moc venku se psy nechodilo a ti,co chodili,se většinou znali.To jsem si vzpomněla na loňské Velikonoce.Když jsem šla ráno se psem a potkala místní chlapy starousedlíky s novými přistěhovalci a ti noví už chtěli na mě vyrazit s pomlázkou,tak je můj vrstevník hned usadil se slovy."Pánové takového psa jsem měl na ruce na Velikonoce před 45 lety a stačilo mě to."

balu
balu (2034 příspěvků) 26.01.2024, 20:14:30 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 26.01.2024, 19:36:53

Za mých mladých let chodil můj pes na volno s náhubkem. Vždycky, byla to samozřejmá součást procházky, stejně jako obojek. I další psi za mých starších let. Ani jeden nebyl rváč, ale už kdysi platila a platí stále, vyhláška, která povoluje pohyb psa na volno s náhubkem. Na žádném ze psů to nezanechalo nic negativního. 

S potkávanými páníky jsem se taky domlouvala, jestli je možné psy spolu pustit. 

Trickyvoo
Trickyvoo (503 příspěvků) 26.01.2024, 22:02:36 xxx.xxx.62.63

Zrovna včera jsem přemýšlela nad tím, že první pes byl několikrát napaden jiným psem a tak nějak se u nás ve městě chodilo prostě se psy na volno. Pak vyšla vyhláškla, že musí být pes na vodítku a dokonce všichni větší měli mít náhubek. Na volno tu opravdu skoro žádní psi nechodí, náhubek tu má pse jen vyjímečně. Možná tu vyhlášku změnili, protože policajti tu celkem dbají na to, aby se někde něco neporušlovalo. Tím pádem občas nějaký malý pes na Malinu agresivně štěká, ale tady ve městě ona ani Timík před ní, tu žádné napadení jiným psem nezažili. Malina v Praze od toho NO. Toho zřejmě můj muž potkal znova, už měl náhubek a chtěl si s Malinou zase prý hrát, ale Malina prý pištěla a zdrhala. Tak buď se nám teď začně bát větších psů a nebo to byl opravdu jeden a ten samý a Malina ho poznala. Můj muž ho poznat nemohl, protože u toho napadení jsem byla já s dcerou, on ne.

Trickyvoo
Trickyvoo (503 příspěvků) 26.01.2024, 22:08:21 xxx.xxx.62.63

Jinak venčení u nás dneska neproběhlo. Malina od rána odmítala jít ven, takže když přišel můj muž v šest večer domů, oblíkla jsem jí do postroje a oba je poslala, ať s ní projde aspoň ulici, ať nepraskne. Tak prý šli, muž jí musel dost přemlouvat, aby opustila aspoň naši předzahrádku. Tak se prý konečně vyčůrala a upustila bobíka a zase šli domů. No a já si tak stojím u linky a něco tam uklízím a najendou koukám, jak dole stojí právě navrátivší Malina, celkem dost mokrá, a zírá na mě, no zírá, hele ten pohled bych si za rámeček nedala “Tak jsem byla venku, spokojená? Podívej se jak vypadám”…. to byla ještě tak půlhodiny chodící ublíženost 😂.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 27.01.2024, 10:18:11 xxx.xxx.63.172
Sardullah:

Ježíšku na křížku, chudinka…

No stane se. Když jsme měli pouštěcího kocoura, tak jsem se občas třeba v noci vzbudila a vůbec jsem nebyla schopná si uvědomit, jestli je doma a nebo venku. A on byl přesně jako Elsa…to jsi mohla volat…a ještě ten hajzlík někde nenápadně ležel a kolikrát jsem šla třeba 3x kolem něj a vůbec jsem si ho nevšimla…on byl obyč. mourek.

Ale kdyby zůstal na balkoně, tak to je ta lepší varianta, to by škrábal a mňoukal, že chce dom a já mám docela lehký spaní, takže bych ho slyšela.


Elsa je Jani mrcha.😛 Však historku, jak jsme ji s tetou hledaly asi 8hodin a ona dáma celou dobu chrněla zapasovaná v konstrukci gauče, jsem popisovala ještě na IF.

Ale udivuje mě, že Fido nemňoukal. On je teda spíš nemluvný😀, ale dokáže si říct, když něco chce. Možná mu ten balkón i vyhovoval; já myslím, že má občas plné zuby těch dvou otrapů…🙂 Dokonce na balkóně ani nevykonal potřebu… Ale jak jsem přišla domů z venku, kde jsem volala do zahrady, tak na balkóně seděl natočenej jako by směrem k té zahradě. Tudíž slyšel mě, jak jej volám venku, možná i mňoukal na balkecu, ale on je otočený na druhou stranu. Jak jsem psala, netvářil se naštěstí nijak ublíženě či zbídačeně. Včera jsem byla posedět s kámoškou, také Fida nejdřív litovala, ale pak říkala, že to byla noc, kdy nemrzlo…a že mu to možná fakt vyhovovalo tam být v klidu. Těžko říct. Mně by každopádně velmi pomohlo, kdyby přestal chodit ven a spokojil by se třeba s tím balkónem. Ale to jsou jen zlatý oči!😀

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 27.01.2024, 10:22:10 xxx.xxx.63.172
Odpověď na příspěvek uživatele Trickyvoo z 26.01.2024, 22:08:21

Nechce chodit ven v dešti???😄

To je stejná jako byl Floky!!! A ten měl držáka, že jsem mu jej záviděla!😂 On byl schopen v 8 večer usnout a jít se vyvenčit až třeba druhý den v 10 dopoledne!

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 27.01.2024, 10:30:55 xxx.xxx.119.6

Taky mi přijde normální, zeptat se, jestli majitel chce psy seznámit. Nebo požádám, aby k nám psa nepouštěl, vysvětlím proč, poděkuju. Někdy mám pocit, že to jde s pejskařema fakt do háje, ale to je asi tím, že to negativní si člověk pamatuje dýl. 

  U nás venčení předevčírem parádní, protože bylo hotový jaro, sice jsme si zašli tak 3 km, abychom se vyhnuli bahnu, ale pak to bylo fajn. Bonus byl, že jak i docela fučelo, uschlo mi mezitím povlečení, a žádnej pták ho tentokrát nepokadil.  

Včera to bylo, co se týče počasí horší. Poprchávalo, pršelo, pozdějc byl i pěknej slejvák. Ále chytla jsem dobu, kdy se to umoudřilo a potkali jsme školku, děcka lítala na “naší” louce, tak to bylo takový veselejší. No a dneska umrznuto a zase sluníčko, a jak jsem roztěkaná, nedůsledná, tak mi teď v peřinách chrupe pes s bobkem na krku…mno, vono se to vypere😁.

Obrázek
Vahine
Vahine (750 příspěvků) 27.01.2024, 16:35:58 xxx.xxx.179.11
acher:

Není to z venčení,ale po 14 dnech marodění přišla vnučka za Alanem a králíky.No kámoši jak hrom.

Obrázek

Láska bez výhrad 😍 moooc hezké foto!

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 27.01.2024, 18:55:23 xxx:xxx.6064:3b12

v neděli ještě pohoda - zima a sníh a zdravý pes. A pak už jen fotky z vodítkových kratičkých procházek (ale do lesa ho vozíme - jednak aby měl “výlet” - byť čtvrthodinový, jednak tam nepotkáváme psy, i když infekční už asi není)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 27.01.2024, 18:56:47 xxx:xxx.6064:3b12

a teď ty nepsí - ledové buky a výhledy ze slunné neděle, už jen zbytečky ledu na potoce a dnešní bučiny u kateřinského lesního divadla

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Sarah01
Sarah01 (2184 příspěvků) 27.01.2024, 22:55:43 xxx.xxx.162.253

Dnes jsme byli s Cherry v Brně na výstavě a potkaly jsme se tam i s dvěma odchovy, na fotce zleva Aurinka, Cherry a Haileynka. Cherry dostala V bez pořadí, dle pana rozhodčího má moc velké uši. 😁

Obrázek Obrázek
Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 27.01.2024, 23:43:07 xxx.xxx.4.213
Sarah01:

Dnes jsme byli s Cherry v Brně na výstavě a potkaly jsme se tam i s dvěma odchovy, na fotce zleva Aurinka, Cherry a Haileynka. Cherry dostala V bez pořadí, dle pana rozhodčího má moc velké uši. 😁

Obrázek Obrázek

Tak jestli má moc velké uši neposoudím, ale čistě z mého totál laického pohledu řeknu, že jí každopádně ty ouška moc sluší. Všechny tři jsou to krasotinky 🥰

Anonymní (neregistrovaný) 28.01.2024, 10:08:40 xxx.xxx.64.54
Sarah01:

Dnes jsme byli s Cherry v Brně na výstavě a potkaly jsme se tam i s dvěma odchovy, na fotce zleva Aurinka, Cherry a Haileynka. Cherry dostala V bez pořadí, dle pana rozhodčího má moc velké uši. 😁

Obrázek Obrázek

To aby vás lépe slyšela!😇

Orionka (neregistrovaný) 28.01.2024, 10:12:27 xxx.xxx.64.54
Anonymní:

To aby vás lépe slyšela!😇


To já. Než jsem spočítala kola, jméno odešlo.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.