Aktuálně: 4 059 inzerátů199 645 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Jak se vám venčí?

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 19.01.2024, 11:23:19 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 19.01.2024, 08:37:38

Jee, vidíte, mimoň jsem, já si to sice myslela, ale už nenapsala😂. Mělo to být - nechci být zlá a moc pomlouvat mužskýho …taky by se mi občas líbilo mít štolbu, ale nějak se na tom  s mužským nemůžeme shodnout😁.

Mně se líbí berňáci, vzhledem i povahou, aspoň ti co znám, jsou úplně zlatí. Nebo Gina od Sardullah - tam je ale jasný, že na takovýho psa nemám. Prostě medvědi no. Musím ale myslet na to, že bývám i sama, kdyby se se psem něco stalo, tak i sousedi můžou být zrovna pryč a zbytek sousedů je věk 70+, tak jak bych se rvala třeba s 50 kg.

Mý psisko má ideální velikost, není úplnej prcek, ale zvládnu ho sama obsloužit, když je třeba. Odpustil mi moje chyby, prostě ideál.

Rezzzy
Rezzzy (410 příspěvků) 19.01.2024, 11:27:08 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 19.01.2024, 10:37:34

😂 budu se snažit

My tady nemáme ani chodník, jsem pole, louky les, bahno všude, navíc mraky spodní vody, takže pokud není dlouho vedro a sucho, nebo třeskuté mrazy po -10, tak je to tu mokrý 

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 19.01.2024, 14:49:32 xxx:xxx.ff0a:2eba

jojo - taky jsem využila krásného počasí - a naplánovala poo cestu na Výpřež a kolem Černé hory na Dánské kameny a zpátky. Jen jsem netušila, že celých 6 km budeme prošlapávat… že tentokrát žádné koleje od lesáků, jen jedny stopy od sněžnic a projetá jedna stopa (rolbou, žádný lyžař ji nejel - ani jedna stopa po hůlkách). Myslím, že nás budou bolet nohy všechny tři… šli jsme to skoro dvě hodiny. Ale námraza nám cinkala do kroku, slůňo svítilo, všude stopy zvěře…

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 19.01.2024, 18:54:14 xxx:xxx.ff0a:2eba

Efe - jak se prosím venčí u ploužnických rybníků?? Že bychom zase jednou obešli ty vaše číslované rybníky… Máte hodně sněhu?? S ledovou krustou tlapky řezající?? A nebo jsou procházky možné??

acher
acher (803 příspěvků) 20.01.2024, 10:09:54 xxx.xxx.222.196

Po delší době jsme byli venku za světla,jelikož jinak jsme chodili s čelovkou za tmy.Ikdyž zase jsme často potkávali “vlčačku”,stejně prdlou jako náš Alan a tak se vždy vylítali,já pokecala s páníky a  spokojení byli všichni.Alan i kámoška pak doma padli a chrápali až do rána.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
janaa
janaa (462 příspěvků) 20.01.2024, 10:42:47 xxx:xxx.fb59:d864

U nás je zákaz procházek. Po včerejšku mají čuby pořezané polštářky i kotníky,ta ledová krusta pod čerstvě napadlým sněhem je pekelná. 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 20.01.2024, 11:10:29 xxx.xxx.62.210
sutrik:

Mám to stejně. Nemám podmínky pro většího psa. Částečně taky kvůli tomu, že nevlastním řidičák (a nebudu ho dělat, uvědomuju si, že vidím blbě i s druhým párem očí). A jak píšete - vlaky, autobusy…

Přitom ze středně velkých psů se mi líbí téměř každé plemeno. A spousta by mi vyhovovala i povahou. Jéje, tam je výběr. Aktuálně bych taky šla do českého plemene - strakáč, choďák. Spíše ten choďák, kvůli zdraví. V září, jak jsem byla na dogtrekkingových hrátkách, jsem se do choďáků zamilovala. Byla tam i kategorie speciálně pro choďáky, tak jich bylo na místě dost. A jednoho jsem potkala i u nás při cvičení rally obedience. Taky rarášek jako ta moje malá. Nebo by to mohl být německý pinč, abych zůstala u pinčů.


Jen OT:

👍👏 Že si nechcete dělat ŘP kvůli špatnému zraku. Je jen málo lidí s takovouto autoreflexí!!!

hmn
hmn (1173 příspěvků) 20.01.2024, 11:14:45 xxx.xxx.3.42

u nás totální kýč - modrá obloha, bílý snížek už bez krusty, i po cestách se dobře chodí
A na louce jsme potkaly fenu a psa AUO, kolem kterých chodíme. Za plotem fena řve na Moiru samé sprosťárny, na louce největší kámošky

super dopolední venčení 👌

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 20.01.2024, 12:38:15 xxx:xxx.6e4d:d449

my se teď vrátili od ploužnických rybníků - u nás ráno mínus osm, tam třináct… ale cesty uježděné, krásně schůdné, krusta na sněhu slaboučká, hezky bylo. Chvíli po břehu po vyšlapané cestičce, delší část po místních lesních silničkách skvěle schůdných. Potkali jsme za skoro dvě hodiny jen jedny lidi s ridžbečkou, jinak nikde nikdo…

impact
impact (664 příspěvků) 20.01.2024, 17:23:18 xxx.xxx.18.202

Dneska jsme se byli vyprdět u vodní nádrže Čelčice. V plánu bylo deset kiláčků, který se nakonec smrskl na sedm a půl, protože jsme hodinu strávili běháním po kopci a hledáním utečence. 😏

Naštěstí dementa dne tentokrát nevyhrál žádný můj pes, ale kámošky fena. Bohužel adoptovaná od nás, takže jako by byla naše. 😂

Jako když ta červená bundička vzala čáru za neviditelným zvířetem, ještě jsem byla v klidu. Když  nám začala mizet za horizontem, tak už majitelka letěla za ní a když nám za horizontem začala mizet i majitelka, vydali jsme se hledat taky. Fena nikde. A to by ta červená bundička byla na sněhu vidět…

Nakonec jsem majitelku došla na kraji lesa a domluvily jsme se, že ona půjde druhou stranou za lesem zpátky a já se vrátím stejnou cestou mezi lesem a polem, kudy přišla a kde fena zmizela. 

A tak jdu a volám Zafiroooooo, Zafiiiiiiii, dementeeeeeee, kde jsiiiiiiii?!? Když jsem v lese uviděla poměrně strmé srázy dolů do roklí, už moje volání nabíralo na nasranosti i zoufalosti. Přemýšlela jsem nad tím, jak odvedu psy těch pět kilometrů zpátky do auta, vrátím se a budeme procházet rokle. A viděla jsem to dost černě, protože tam to bylo na sražení vazu. 😟

A tak jdu dál, volám, volám... Moji psi mi šli za patama, protože asi moc nepochopili, proč pořád tak strašně ječím a tak byli radši v zákrytu. No a pak jsem se v jednu chvíli otočila za sebe, podívala se na psy a hlavou mi proběhla myšlenka: ku*va však já nemám psa v červené bundě!?!?

Ta kráva šla normálně s mýma psama mě za patama. A já fakt vůbec nevím, jak dlouho. 🤣🤣🤣 

Ona je jako naše. Vídáme se několikrát do měsíce, je běžně zvyklá mě poslechnout a chodit s námi na procházky. Takže někde vylezla z lesa a když jsem ji volala, tak šla prostě za náma. Akorát já furt čuměla do lesa před nás a nenapadlo mě se otočit. 🤣

Zítra budeme muset vyrazit ještě aspoň na desítku okolo Moravy. Sedm nám dneska bylo nějak málo. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
keriton
keriton (553 příspěvků) 20.01.2024, 17:40:01 xxx.xxx.80.121

Já dnes opět marodím s virózou, a tak pes zahájil léčebný režim. Alespoň 5x denně důkladně pomazlit, nejméně 3x denně olízat obličej. A pak vždycky kouká s výrazem “no, a jak je ti hned líp, žejo”?

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 20.01.2024, 18:26:03 xxx.xxx.119.6

Tuze krásné počasí, krásné výletování, proběhlo i školení, že vesničtí  “volnopsi”, vyhřívající se na hnoji, vyštěkávající nás - cizáky, nejsou chtiví nás sežrat, a ještě ukázkově poslechli na “šup, běžte domu” - vrátili se na hnůj.

Kilometrů jsme v nohách neměli mnoho, ale odpadli jsme solidně, lozili jsme nahoru dolu, nahoru dolu. Doma na nás čekali mlynaříci, z těch mám vždycky velkou radost. A už jsme zjistili, proč se na nás letos vykašlali vrabčáci, choděj k sousedům ke slepicím. Jejich volba…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Orionka (neregistrovaný) 20.01.2024, 18:38:33 xxx.xxx.182.156
Ronja s motejlem:

Tuze krásné počasí, krásné výletování, proběhlo i školení, že vesničtí  “volnopsi”, vyhřívající se na hnoji, vyštěkávající nás - cizáky, nejsou chtiví nás sežrat, a ještě ukázkově poslechli na “šup, běžte domu” - vrátili se na hnůj.

Kilometrů jsme v nohách neměli mnoho, ale odpadli jsme solidně, lozili jsme nahoru dolu, nahoru dolu. Doma na nás čekali mlynaříci, z těch mám vždycky velkou radost. A už jsme zjistili, proč se na nás letos vykašlali vrabčáci, choděj k sousedům ke slepicím. Jejich volba…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Taky nám prošli přes zahradu mlynaříci. Radost veliká!!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.