Aktuálně: 4 059 inzerátů199 644 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Jak se vám venčí?

Orionka (neregistrovaný) 18.01.2024, 18:06:41 xxx.xxx.64.54
Dafi:

Sutříku-         na tomto místě by se dobře natáčely horory..

taky mám ráda takový místa….,

my v pondělí ve Ždánském lese-Dafinin oblíbený okruh,první odbočka za městem-je tam hodně pařezů,Dafi běží dolů,skáče na cosi-já aha pařez-houby pařez,výfuk to byl☹️.pak nosila klíč od vrat,Žeryk rukavicu….

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ten pepřaček je úžasný.

Orionka (neregistrovaný) 18.01.2024, 18:12:27 xxx.xxx.64.54
Xerxova:

u nás sníh vydržel (v noci neuplaval), je na něm ledová krusta a na ni se znovu sype. Dnes lehce pod nulou celý den a na krmítku neskutečný provoz. Během chvíle kromě 4 druhů sýkor i pěnkavy, vrabčáci, jíkavci, strakapoud, stehlíci, dlask a dvanáct kosáků. A volala maminka, že má na krmítku hejno špačků… (a vím, že se nespletla)


U nás věje, sype, fouká a mrzne. Ptáčkům jsem sypala k lesu. Na volnou plochu ani nevylétli.

Dafi (neregistrovaný) 18.01.2024, 20:05:33 xxx.xxx.136.20

Orionko-moc děkuju🙂

 ona je takovej drobek-je drobná na malýho knírače,tak by jí člověk všechno odpustil🙂

a je vychytralá🙂před lety jsem jí v lese u pařezu řekla hop a sedni a pac…od té doby v lese líce z pařezu na pařez a chce pamlsek,ve městě to dělá u lavek-běží k lavce,ukáže na ni hlavou,nebo plácne packou.mezi polama,když není nikde pařez-taky co by tam dělal,že🙂a je tam posed,tak letí k němu a plácá na první příčku🙂i když to dělá už roky,obkoukala to od ní jen Bettyna-skro 15tiletá holka,takže jedna v lese na volno hledá pařezy,druhá za ni na vodítku,Žeryk válí sudy a Max je dobíhá,když jsou všichni 4,jinak onehdy jak mrzlo tak hrrr na hromadu sněhu a výraz taky pařez!no je to poklad🙂Dafi mávající s listem ve fousech,Dafi při obíhání sedícího Žeryka,vzadu sedící Betty,Dafi na výletě dává pac na pařezu a Žerda se olizuje-že bude dobrota🙂Žeryk dnes vyfásl novej svetr,jsem sice původně chtěla mikinový šaty,ale co už…🙂

Obrázek Obrázek Obrázek
Rezzzy
Rezzzy (410 příspěvků) 18.01.2024, 22:07:11 xxx.xxx.15.85

Já to nechápu, jak to děláte, takový krásní čistí pejsci. Já mám poslední dobou pocit, že víc času trávím očistou a sušením psa než procházkách. U nás je stále dost vody, takže i bahna, jak opadl ty velký mrazy,pes je vodouch a bahňák. 

Ale to se musí pochlubit, potkali jsme srnky, hodně srnek a nic, ale zase máme tu vodu, no, tak je slepej hluchej. Pramen, potok, louže, je to jedno 

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 19.01.2024, 06:23:44 xxx.xxx.11.197
Rezzzy:

Já to nechápu, jak to děláte, takový krásní čistí pejsci. Já mám poslední dobou pocit, že víc času trávím očistou a sušením psa než procházkách. U nás je stále dost vody, takže i bahna, jak opadl ty velký mrazy,pes je vodouch a bahňák. 

Ale to se musí pochlubit, potkali jsme srnky, hodně srnek a nic, ale zase máme tu vodu, no, tak je slepej hluchej. Pramen, potok, louže, je to jedno 


U nás naštěstí po včerejší ranní oblevě večer zase připadlo a přimrzlo. Jinak mám doma taky prasátka, však jste viděla tu fotku Julči. To bych ani neměla odvahu doma koupat, bych  si zacpala odpad. 😂

Dafi (neregistrovaný) 19.01.2024, 07:27:44 xxx.xxx.136.20

Rezzy+krásní čistí pejsci….tk já to na sebe prásknu…když je hooodně bláta,tak jdu po dědině,k rybníčku,tak si s nimi pohraju,pocvičím a jdu dom…nechodím pole/les,od té doby co jsem zádama sjela půl pole…a jinak oni moc čistí po vycházce taky nejsou-jen-na šedým psovi to není tak vidět..

a pak se celoživotně přiznám k takovýmu přání-jak v pohádce přijede k zámku princ/princezna na koni a hodí otěže štolbovi a ten odvádí koně se o ně postarat.Tak já si přeju-dojít po vycházce dom,hodit někomu vodítka*říct-postarej se o psy!A dotyčnej-psům utře nohy,podvozky,případně+ umyje,strčí do vany a přes jarnoletní měsíce po pobyu v lese s kníračem bude tak půl hodky česat…..,jelikož knírač na tahá na těch čapách vlnitejch takovýho borčusu-od jara do podzimu,že mu přezdívám-listonoš,že na sobě tahá listí,větývky…zlatej dřívější typ knírače z filmu Holky z porcelánu,rovný tvrdý chlupy,a mín chlupatý nohy,žádný jemný,hustý,dlouhý….

jo a štolbu,nebo někoho kdo by to za mě dělal,toho doma nemám🙂🙂☹️

keriton
keriton (553 příspěvků) 19.01.2024, 07:47:45 xxx.xxx.80.121
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 19.01.2024, 07:27:44

Krásná představa 😀

Tak já se taky přiznám - dokud nemá přijít nějaká návštěva, máme doma trošičku víc špinavo, a tím pádem nemám potřebu psa utírat do čista a do sucha. Pak se jednou za delší čas vytře, a pak zase pár dní utírám poctivěji. 
Nejhůř se otírá pes, kterej má na sobě rampouchy, protože ty prostě jen tak utřít nejdou. To chvíli trvá, než začnou tát. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 19.01.2024, 08:13:52 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 19.01.2024, 07:27:44

Dafi😁

Nechci být zlá, tak jen napíšu: Mně se moc líbí velcí psi, ale je sakra výhoda, že mám menšího 😁. 

Dafi (neregistrovaný) 19.01.2024, 08:37:38 xxx.xxx.136.20

Ronja-no,trochu jsem to nepochopila-proč nehcete být zlá?

Ale-já mám celoživotně psi do 10kil….a můj vysněný?

Velký knírač-hahaha-to trimování….

Malina-to je úpně hahaha

a chodák……

a vím,že to jsou jen sny….potřebuju psy,který se vejdou do budu/vlaku-přecpanýho,nemám auto….

+další výhody malých psů….

Nepřihlášení Zrzavci (neregistrovaný) 19.01.2024, 08:44:36 xxx.xxx.226.6
sutrik:

Tak jsem pro dovytvoření atmosféry Mordoru a hororového filmu přidala k jedné fotce filtr a ořízla ji.

Obrázek

BOŽE TO JE KRÁSA ŠUTŘÍKU!!!!

balu
balu (2035 příspěvků) 19.01.2024, 09:25:04 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 19.01.2024, 08:37:38

Dafi, jestli sníte o choďákovi, tak doporučuji přidat se do skupiny Chodský pes na fb. Abyste viděla, co taky dokážou. 

Máme druhou chodku, ta první žila v letech 2001 - 2009, tato se narodila v květnu 2022. První žila s kavkazankou, společně vytvořily skvělý tým. Když porovnám současnou a předchozí, tak je rozdíl v temperamentu. Současná je jak kdybychom jí dávali redbull, akční, neúnavná, ani není moc mazlivá, dává přednost hraní, u všeho musí být, se vším musí pomáhat (zametání, shrabování listí, zalévání,…), nemá čas spát,… Od malička, jak jsme si ji dovezli, hlídá svoji zahradu, nebojí se ničeho, jen u neznámých věcí je zpočátku opatrnější. Moji mamku, svoji paničku, miluje, poslouchá, mamka ji pouští venku navolno, přivolá ji, to my ostatní si netroufneme. Nijak s ní necvičíme, jen provozní poslušnost. 

Jestli chcete temperamentního psa, živé stříbro - jak se říká, tak je chod asi správná volba. 

Dafi (neregistrovaný) 19.01.2024, 09:48:26 xxx.xxx.136.20

Balu-jste moc hodná,ale jak říkám,vzhledm k absenci mého auta a řidičáku,vzhledem k dalším věcem…si budu o větších psech jen snít….

  i když zase chodák by byl nejreálnější-si myslím…

 není tam úprava srsti-jak u knírače velkého,není to ferari jak malina

 pár chodáků jsem viděla při závodech-ve Zlině-mám i diplom s obrázkem chodáčka🙂a v  Králově -Poli v Brně na cvičáku mívaly chodáky,myslím,že jodnoho měla majitelka v bytě i..když jsem se s ní bavila,o tom,že bych si na něj netroufla kvůli mýmu zdraví,že bych jí nemohla zajistit tolik phybu-kolik by to asi chtělo,tak říkala,že zas nepotřebujexx hodinový vycházky denně..

je fakt,že mě baví dost cvičit,a cvičením se taky zabaví,unaví…,

mí psi mají denně jednu hlavní vycházku+1-2 krátký,podle směn,s tím,že se střídám ve vycházkách s přítelem,máme protisměny+dělám o vikendech-zase výhoda je,že jsem doma v týdnu,máme velký dvůr,zahradu,kde když několikrát letí ze dvora k bráně a zpět,ak se zase taky proběhnou-pokud se teda rozhodnou běžet🙂.ne že se zastaví v půli cestě a rozmyslí si to🙂psy bereme na výlety,vycházky mimo dědinu,občas do knihovny..a Dafinu sebou do BK,cvičím s nimi pachový čtverečky,s Dafi občas stopy,cpecilální cvkymalých plemen-hledání ztracenýho předmětu+revírky aportky,poslušnost a cviky z tance…takže se zabaví i tak…ale po příchodu z práce,nebo před prací nemám sílu na xxhodinové vycházky…

sutrik
sutrik (411 příspěvků) 19.01.2024, 10:05:34 xxx.xxx.161.25
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 19.01.2024, 09:48:26

Mám to stejně. Nemám podmínky pro většího psa. Částečně taky kvůli tomu, že nevlastním řidičák (a nebudu ho dělat, uvědomuju si, že vidím blbě i s druhým párem očí). A jak píšete - vlaky, autobusy…

Přitom ze středně velkých psů se mi líbí téměř každé plemeno. A spousta by mi vyhovovala i povahou. Jéje, tam je výběr. Aktuálně bych taky šla do českého plemene - strakáč, choďák. Spíše ten choďák, kvůli zdraví. V září, jak jsem byla na dogtrekkingových hrátkách, jsem se do choďáků zamilovala. Byla tam i kategorie speciálně pro choďáky, tak jich bylo na místě dost. A jednoho jsem potkala i u nás při cvičení rally obedience. Taky rarášek jako ta moje malá. Nebo by to mohl být německý pinč, abych zůstala u pinčů.

balu
balu (2035 příspěvků) 19.01.2024, 10:30:46 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 19.01.2024, 09:48:26

V takovém režimu by se choďákovi líbilo. Jste akční jak on 🙂. 

Velikost - pro nás je malý, máme rádi velké psy. U nás je to kompromis, mamka už nechtěla kavkazanku, ale teď trochu lituje, protože povaha kavkazana jí mimořádně vyhovovala. 

Naše chodka váží cca 18 - 19 kilo. Šalinou i autobusem jezdí nadšeně, vlakem ještě nejela, ale to nebude problém. 

Vycházku má jednou denně, ráno, 1 - 2 hodiny. Mamka to tak má schválně, protože pak má zbytek dne na práci na zahradě, krom toho v létě ve vedru by s ní stejně odpoledne nemohla jít. 

Dafi (neregistrovaný) 19.01.2024, 10:37:34 xxx.xxx.136.20

Rezzy-jooo??

Tak až ho seženete,tak mi dejte vědět!🙂

Je fajn mít za domem-pole,les..ale zlatý město v tomhle-chcu jít do lesa-jdu-vBK je všude do deseti minut les-za sídlištěma-jedno so jmenuje Podlesí🙂,nad Starým Blanskem-pole-les směr kopec na Hořice a v centru města vycházky nalevo-napravo podél řeky,

tak si člověk může vybrat….-protože u mě-Dafča v lese-rovná se česat,kartáčovat…

  Gero byl rozmazlenej v tomhle-v lese jen!po cestičkách!Rodiče si mysleli,že je tak vycepovanej-nybyl…kdysi v lese natahoval nožku-jetli tam v leze,nebo ne?hustší tráva..hledat s ním hříbky?horor-my v houští a pes po nás čučel v sedě z cestičky….taky knírač….dlouhý vycházky?na ZOO v Brně se po hodině!!!tvářil stylem-tvl,ste blbý?samý kopce!někde mě tady nechte a chodte si samy!kříženec Dux-nadšenej jak blázen,lítal na vodítku jak drak a Gerošek se za náma táhl,protože kopcéé,Dafi je jeho vzdálená příbuzná taky kopce tuze nerada🙂

Dafi (neregistrovaný) 19.01.2024, 10:39:38 xxx.xxx.136.20

Balu-hmm-tak jednu až 2 hodiny mají mí psi taky-když se to sečte za den,podle toho který jaký den….


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.