Aktuálně: 4 044 inzerátů199 696 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Jak se vám venčí?

tetrivek
tetrivek (159 příspěvků) 12.01.2024, 17:50:05 xxx.xxx.113.171

U nás je síla ledu na bruslení tenká. Pár odvážlivců už jsem viděla. Jenže já na led vlezu jen pokud by měl sílu 15 cm. Říká se že stačí 10 cm, ale já se bojím. Na bruslích jsem už pár let nestála. Brusle mám dámské asi 25 let staré, ale vždy mi tam vadili ty zoubky. Kvůli nim jsem si namlela vždycky když jsem na rybníce potkala nějakou nerovnost. Letos se dočkám pánských bruslí protože synovi budou malé, máme teď stejnou velikost. 

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 12.01.2024, 18:07:24 xxx:xxx.ff0a:2eba

deset stačí… ale riskovat cenu nemá. Mrzí mě, že to tentokrát nevyšlo - tak jen troška nostalgie z let minulých… Je to z různých ploch - Mácháč, Břehyně i liberecká přehrada. Nevydržím už bruslit dlouho - ale intenzivní půlhodinka bohatě stačí a dá se objet docela velký kus. Taky mám prastaré klasické bílé brusle… poctivě šněrovací. A závidím vnoučatům, že oni udělají cvak, cvak, cvak a jedou. Ale na to, že brusle vytáhnu teď už jednou za pětiletku (když už Trpajzlíci bruslit umí, na zimák mě nikdo nedostane), si nové pořizovat nebudu.

Arona s námi bruslila - pohybovala se po ledu zcela suverénně. Ostatní dogy led pod tlapkama nerady - a tak to řešíme buď střídáním, nebo delší procházkou a následným odložením psiska do auta (za mrazů třeba i s péřovou dečkou na přikrytí) a nebo taky pro nás tak výjimečnou akcí bezpsí…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Daja
Daja (470 příspěvků) 12.01.2024, 18:21:40 xxx.xxx.237.58
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 12.01.2024, 12:02:06

Jsem se probírala fotkama a při jedné mi slza ukápla. Poslední foto Batynka a druhý den už nebyl😢.

Dája

Obrázek
Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 13.01.2024, 10:17:54 xxx.xxx.221.216
Daja:

Dobrý den 😉,

já konečně nezapomněla mobil a fotila. 

Chuli na některých fotkách má oči 🤣.

Dája

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Teda musela jsem si na mobilu fotečky zvětšit, ale fakty má oči😎 Je to roztomiloš 😍

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 13.01.2024, 10:58:10 xxx:xxx.ff0a:2eba

Dneska krásná zimní procházka - psisko ukázkově vzorné, reagoval na každičký pokyn - paráda. A tak jsem si to zpestřila jinak. Nejprve jsem lehla na ledě pod sněhem (naštěstí nová vrstvička sněhu sice schovala ledovou plotnu, ale taky udělala měkčí peřinku, a já jsem navíc dobře polstrovaná...) a o hodinku později jsem se probořila po koleno do potoka. Myslela jsem, že došlápnu na druhý břeh a on to byl jen led pod sněhem... a křup… a už to šplouchlo...  Yoda se na mě přiběhl kouknout zblízka, co blbnu, proč se tam cachtám a válím na břehu... Ale je jen těsně pod nulou - ani zima mi po zbytek cesty nebyla. Pepa jen suše podotkl, že i kdybychom zjistili, kde se bruslí, tak dneska se mnou nikam nejde, že by praskla ledová plocha i 20 cm tlustá… že mám fakt dobrý den

sutrik
sutrik (411 příspěvků) 13.01.2024, 12:40:49 xxx.xxx.71.219
Verun:

viděla jsem někde na videu,…. je to po sežrání řepky….srnku zkusit rozchodit.


Ano, taky tipuju řepku. Je hned na vedlejším poli, srnky se tam teď pasou stále. I když mají v lesíku, který byl při focení za mými zády, krmelec se senem. Dávají přednost pastvě. A už vzrostlá řepka je to jediné zelené, co teď vykukuje pod vrstvičkou sněhu. Lepší by byl holomráz, jsou tu i louky.

Tahle srnka už nereagovala,  když jsem se šla na ni podívat. Pokud to byla intoxikace řepkou, tak už ve velmi pokročilém stádiu selhávání i nervové soustavy.

Vahine
Vahine (750 příspěvků) 13.01.2024, 15:48:04 xxx.xxx.120.11

Jak já byla dnes odpo šťastná, že mi včera napsal doktor vycházky a můžu s běloušem na procházku…bohužel za pár minut, po pořízení fotky jsme se stali opět svědky úmrtí fenečky, tentokrát maličké fenky yorka. Přejelo ji auto, ještě dýchala, plačící majitel na kolenou u ní a v šoku. Byla u toho i ta řidička, ale taky v šoku. Snažila jsem se obvolat místní veteriny, aby jí někdo honem přijal a uspinkal, bohužel všude jen záznamník, v sobotu odpo prostě tady nikoho sehnat nejde. Ani tu naši veterinářku. Nejbližší nonstop veterina je 20 km daleko a psí záchranka 30 km…během mých marných telefonátů fenka zřejmě dodýchala, povolily totiž svěrače. Tak se snad tolik netrápila…jsem na sra.ky 😪

 Vzali si na mne kontakt, jakožto svědka.Ptala jsem se pána, jestli mají zahradu a kýval, že ano. Tak jsem říkala, ať doma v klidu poslechnou ještě holčičky srdíčko a udělají jí pak hrobeček. Bulím, jak želva…

Obrázek
sutrik
sutrik (411 příspěvků) 13.01.2024, 16:51:24 xxx.xxx.161.25
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 13.01.2024, 15:48:04

Mně je blbě a bulím, jen to čtu. Bude to znít cynicky, ale s tou srnkou se to nedá porovnávat. Ne, že by její život měl menší cenu. Ale když se tohle stane s pejskem, každý milující majitel pesana si, chtíc nechtíc, představí ve stejné situaci toho svého.

Jste moc hodná, že jste se snažila pomoci sháněním veterináře, který by ukončil utrpení. To se stalo někde na poli?

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 13.01.2024, 17:38:04 xxx:xxx.c858:fd79

tak venčení Yody tento týden - od mrazivé neděle (bylo nevlídno - i pes měl kabát), přes slunečné pracovní dny (na druhé fotce ujíždí na ledu) až po dnešní veselou běhací procházku.

Na té třetí fotce levituje nad zemí - neb má chlapec zrovna hravou skákací…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 13.01.2024, 17:41:41 xxx:xxx.c858:fd79

a teď ty nepsí . bude jich o něco víc - neb ledové procházky byly moc hezké

první je Jezevčí vrch na okraji Lužických hor, pak zcela promrzlý přítok do Černé Nisy za humny, mrazové květy byly v tyto dny neskutečně dlouhé… a poslední tři fotky jsou rampouchy na Hájeném potoce

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Vahine
Vahine (750 příspěvků) 13.01.2024, 18:16:53 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 13.01.2024, 16:51:24

Na poli ne, bylo to už mezi paneláky, kousek od té louky ze snímku. Slepá krátká ulička, asi páník nečekal, že by tam vjelo auto. Je tam stojan na čepování vody a denní stacionář pro staroušky, kde bych chtěla za pár let pracovat na půl úvazku, teď se budu tomu místu vyhýbat…dlouho…chodili jsme tudy často a párkrát jsem pána s fenkou potkala…chodili bez vodítka, i teď byli bez, pán ho u sebe neměl…oni jsou na tom doma určitě teď bídně, myslím na ně…bělouška jsem objímala, taky to vnímal, jen čekal opodál. Nechtěla jsem, aby se k fence hrnul nebo tak něco…

dnes to nedokážu, ale brzo ty myšlenky a obrazy musím opustit…

Vahine
Vahine (750 příspěvků) 13.01.2024, 18:22:18 xxx.xxx.179.11
Xerxova:

tak venčení Yody tento týden - od mrazivé neděle (bylo nevlídno - i pes měl kabát), přes slunečné pracovní dny (na druhé fotce ujíždí na ledu) až po dnešní veselou běhací procházku.

Na té třetí fotce levituje nad zemí - neb má chlapec zrovna hravou skákací…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na tom třetím snímku to vypadá, že spolu tančíte, hezké, moc hezké


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.