Aktuálně: 4 063 inzerátů199 607 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Jak se vám venčí?

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 02.01.2024, 13:52:09 xxx:xxx.ff0a:2eba
efe:

Tak to jsme se celkem těsně minuli, škoda. Mně nějak pořád na těch procházkách chybí něco, co by kolem mě pobíhalo…


naštěstí jsi zvyklá na koně, tak by ti řádící psíček asi nevadil (ale placatka přízemní to opravdu není ❤️) - ona řada lidí by měla infarkt, když by kolem nich levitoval po zadních náš drobný psíček… Takže v blízkosti “cizích” lidí raději na vodítku, neb když se rozjede a cítí, že by mohl a že je protikus kladně naladěn… tak ti olízne ve výskoku nos či ti nabídne větvičku síly tlustého polínka na hraní a u toho přerazí ruku či stehenní kost… Nějak si zapomněl přečíst standard, že je ušlechtilý, elegantní, vznešený

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 02.01.2024, 14:01:04 xxx.xxx.62.170
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 02.01.2024, 13:52:09

Ale stejně, jak jsem již psala, je to prostě nádherné zvíře!

A navíc je fascinující přátelská povaha těchto obříků, ba přímo obrů!👍

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 02.01.2024, 14:27:38 xxx:xxx.ff0a:2eba
efe:

Ještě posílám foto z Hradčanské vyhlídky (bohužel mi, zřejmě kvůli formátu, nejde vložit panoramatická fotka).

Obrázek

stejný mráček na Ralsku máme focený ze skály nad Skalní bránou… prostě jsme byli ve stejný čas na skoro stejném místě. Bylo krásně - zamrzlé kapičky vody na větvičkách, bahýnko zamrzlé, takže cesty schůdné, docela dost neopadaných rudých brusinek a spousta zvěře… a skoro nikde nikdo. Potkali jsme za skoro tři hodiny kromě vstávajících dvou trempíků v “kostele” jen dva postarší turisty a pak šibu s doprovodem… 

efe
efe (1498 příspěvků) 02.01.2024, 15:38:14 xxx.xxx.199.5

Jj byl to boží výlet, moc se mi tyhle naše “humna” líbí. Ve čtvrtek jsme ještě vylezli na (zmrzlý) Velký Jelení vrch, byly vidět i zasněžené Krkonoše, dokonalý výhled. Bylo to trochu o hu*u ty zmrzlý čedičový píšťaly, ale nádhera. 

Obrázek
Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 02.01.2024, 17:59:50 xxx:xxx.ff0a:2eba
efe:

Jj byl to boží výlet, moc se mi tyhle naše “humna” líbí. Ve čtvrtek jsme ještě vylezli na (zmrzlý) Velký Jelení vrch, byly vidět i zasněžené Krkonoše, dokonalý výhled. Bylo to trochu o hu*u ty zmrzlý čedičový píšťaly, ale nádhera. 

Obrázek

to je taky dobrý kopec - ten mám taky ráda… i když to stoupání je děsný. Naposledy jsem tam táhla vnuka - a na vrcholku se docela bál… Když tam se nedá nahoru se psem - takže střídáme a když je zima, tak se dole docela vymrzne…

jsem vášemu kraji dělala “reklamu” i na Zvířetníku - to už je dáááávno

efe
efe (1498 příspěvků) 02.01.2024, 18:08:08 xxx.xxx.199.5
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 02.01.2024, 17:59:50

Jj, taky nás tam vylezla jen půlka výpravy, zbytek se bál. A nahoře to klouzalo strašně, byly asi 3 pod nulou…

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 02.01.2024, 19:14:36 xxx.xxx.63.113
Xerxova:

asi ve čtvrt na devět jsme byli na parkovišti (u letiště) a hned šli na vyhlídku - takže nějak před devátou…

jo a má Yoda černý puntík - provokovalo nás stádo daňků (přešli nám cestu třikrát) a on se zcela pomátl… a pravil, že by šel s nimi poběhat. Měla jsem chvíli co dělat, abych ho udržela… byl vypnut… Ale nakonec mi ruce neurval a vzpamatoval se… Překvapil mě…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nedivte se. Konečně potkal někoho, kdo by mu velikostně odpovídal a mohl si s dotyčným(i) zaběhat.🙂😉

orionka
orionka (531 příspěvků) 02.01.2024, 20:30:03 xxx.xxx.64.54
Xerxova:

asi ve čtvrt na devět jsme byli na parkovišti (u letiště) a hned šli na vyhlídku - takže nějak před devátou…

jo a má Yoda černý puntík - provokovalo nás stádo daňků (přešli nám cestu třikrát) a on se zcela pomátl… a pravil, že by šel s nimi poběhat. Měla jsem chvíli co dělat, abych ho udržela… byl vypnut… Ale nakonec mi ruce neurval a vzpamatoval se… Překvapil mě…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na houby jsem se vás chtěla zeptat. Mezi svátky jsme měli jako předkrm penízovky na opečených žemlích 🙂

Chingis
Chingis (79 příspěvků) 02.01.2024, 22:25:46 xxx:xxx.9d9c:3cd7

Novoroční venčení:

Balú si nutně potřeboval na ranní rychlovenčení vzít míček. Při čůrání ho jako obvykle pustil, jenže tentokrát si usmyslel, že ho nutně potřebuje a zkroutil se při jeho lovení tak šikovně, že si počůral hlavu. Pořád moc nechápu, jak to dokázal. 

Odpoledne si hladím Mínu a říkám jí, že má umazané vousky od hlíny. A jak jí je čistím, začne to “vonět”… ehm, nebyla to hlína, bylo to zaschlé hou*no. 

Tak jestli platí, že jak na Nový Rok, tak po celý rok, tak to se mám evidentně letos na co těšit. 😄

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 04.01.2024, 17:15:30 xxx.xxx.162.253
keriton:

Stále vichr a déšť. Pes je spokojen s množstvím vody v lese.

Obrázek

To věřím, že pes je spokojen, ti moji taky a nejlepší je to bahníčko. Už ale já nejsem tak spokojená, už mě nebaví denně umejvat packy, břicha a celej byt.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 04.01.2024, 17:48:56 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 04.01.2024, 16:48:22

Teda mít tohle v okolí, tak přijdu o záda, protože bych psa pořád přenášela. Tyhle ppdmínky nedává - kontaktní alergie, a už má v sobě zakořeněný, že z toho měl problémy, takže si počká, až dojdu a přenesu ho. Mile mě překvapil minulý týden, než jsme odpadli, výletovali jsme a on se brodil rozvodněnými potoky, jen bahnem jsem ho přenášela jako pytel brambor. Celou dobu řádil jak za mlada, bylo vidět, že si užívá nejen nový místa, ale hlavně to, že je s námi i páník.

Je fajn, že máte takhle pohodovýho psa. To si musíte vážně užívat. Trochu závidím, hezký to ode mě není, ale třeba vás to potěší😁.

keriton
keriton (553 příspěvků) 04.01.2024, 19:15:04 xxx.xxx.80.121
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 04.01.2024, 17:15:30

Jooo, to chápu, s jedním středně velkým psem se to věčné utírání ještě dá přežít…

keriton
keriton (553 příspěvků) 04.01.2024, 19:19:59 xxx.xxx.80.121
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 04.01.2024, 17:48:56

On je vážně za odměnu 🙂 

Tenhle typ vody miluje asi nejvíc, všelijaké potoky, škarpy, velké louže. Tuhle jsme šli celodenní výlet a on poctivě vymetl snad opravdu každičkou takovou vodu, co byla v okolí, a že je teď opravdu na každým kroku 😀 

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (270 příspěvků) 05.01.2024, 07:13:20 xxx.xxx.149.158
Xerxova:

naštěstí jsi zvyklá na koně, tak by ti řádící psíček asi nevadil (ale placatka přízemní to opravdu není ❤️) - ona řada lidí by měla infarkt, když by kolem nich levitoval po zadních náš drobný psíček… Takže v blízkosti “cizích” lidí raději na vodítku, neb když se rozjede a cítí, že by mohl a že je protikus kladně naladěn… tak ti olízne ve výskoku nos či ti nabídne větvičku síly tlustého polínka na hraní a u toho přerazí ruku či stehenní kost… Nějak si zapomněl přečíst standard, že je ušlechtilý, elegantní, vznešený


On je asi příbuzný s barzoji, láskyplné polibky v letu jsou oblíbená kratochvíle. A k tomu hromada dalších. Třeba - koukejte, jsem  o hlavu vyšší  než  kdokoliv.    Prostě k pomilování.

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 05.01.2024, 08:06:48 xxx.xxx.20.192

přidám příběh s blatíčkem..Jak jsem již psala,jezdívám hlídat “bordera” Čendu-oblíbený pes celé vesnice..Domek kousek od lesa..Denně 2x jsme chodili na houby(už mám zamluveno září)..Jednou jsme jeli se sousedem jeho "džípem" do lesa kousek za dědinu se podívat,jestli tam byli divočáci..Tam šel Čenda způsobně za námi po desce přes obrovské místo,rozryté těžkou technikou..bahno,kaluže..No nazpátek nás chtěl předběhnout😲Uvízl po břicho v tom smradlavém bahně a nemohl se vyhrabat..Už jsem myslela,že za ním budu muset vlézt,ale podařilo se👌..Ještěže měl soused vzadu v autě “lódnu”,ve které pes leží -jezdívá s ním často..Tak se pesan převezl,a já ho pak kropila konví venku před barákem😊 Mají bečky na dešťovku..Nevěděla jsem,že má rád vlézt do rybníčka kousek od domu..už to vím..👍

Doron
Doron (2370 příspěvků) 05.01.2024, 22:43:23 xxx.xxx.162.126

My dnes zase venčili jen za humny, po svátcích už nikde ani noha. Byla s námi dnes kamarádka Škumpa, na fotkách není moc vidět, je hodně maskovací . 😊 Bylo to skvělý, courali jsme tak tři hodinky, mezi prací, úplně jsem si vypláchla hlavu.😊

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.