Aktuálně: 4 059 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Jak se vám venčí?

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 27.12.2023, 19:52:06 xxx.xxx.158.224

U nás žije několik různých dravců hned ve stráni nad barákem - nedokážu v letu určit druh, jelikož to není vždy úplně jednoduché, ale podle tvaru těla je to prostě více druhů (3).  A nikdy by mě nenapadlo, že by mi vlastně mohli sebrat psa 😀 (cca 7 kg).

Ale u nás na Křivoklátsku asi hladem netrpí, čili cíle budou mít předpokládám jinde 😀

lupus4
lupus4 (686 příspěvků) 27.12.2023, 22:17:46 xxx.xxx.205.61
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 27.12.2023, 19:52:06

nejpravděpodobnější 

v lese , či prolet vsí - krahulík, jestřáb ( cíle - vrabci, hrdličky, holubi, slepice) samec krahulíka vám může připadat jako jiný druh , ale není, je prostě malej

na poli poštolky, káňata (ze severu) cíle myši, sraženiny ze silnic apod.

celkem vyjímečně se kolem řek či rybníků  může objevit toulající se mladý orel mořský 

nebo sokol (ať už ze severu, či náš) , ale toho byste bez cíleného pozorování si asi nevšimla…

v létě je nabídka širší (motáci atd…)😉

a žádný není na psa zvědavej (pokud nejsou zaměnitelný s potkany 😀)

Verun
Verun (991 příspěvků) 27.12.2023, 23:02:36 xxx.xxx.220.12

V naší jihočeské oblasti jsou orli běžní, ať křikem (pravděpodobně blízko hnízdí) nebo  jsou i vidět ve vzduchu, vidět ho na zemi je  zážitek, je to přece jenom velký pták a upoutá pozornost. Mám jednou zážitek ze stomovky  u Bagru v ČB, chlap tam běhal po křovích a volal Ančo, Ančo.  Anča pištěla jak kdyby jí chlap víte co a když vylez, měl dravce na ruce😂, co to bylo nevím…

Máme tu i dost luňáků- rozeznatelný podle rozeklaného ocasu, což jiní naši běžní dravci nemají. 

Pokud v této době vidíte větší množství zajíců pohromadě, začínají se “honcovat”. My jich takto jednou u silnice! na krajnici  napočítali deset, byli jako sochy.

Venčíme teď taky k rozvodněné říčce na louku, ale spíš z důvodu, že hledáme ryby😉.

k přání s asi nemocným kaprem, že je pravděpodobně po nemoci nebo úrazu je patrné hned, kdo ryby vidí častěji než o vánocích, asi kapří inkluze😉…otázka zní, musíte vždy koukat jen na hezké věci? vždyť on si svůj život vybojoval, přežil, ale nebudeme ho raději ukazovat, lidem by bylo zle. 

Verun
Verun (991 příspěvků) 27.12.2023, 23:30:06 xxx.xxx.220.12

OT: zadavatele obrázku jsem se snažila dohledat, ale asi nejsem Kolombo. kdyby mi napsal do zprávy, zda to byla erytrodermatitida/jarní viremie nebo zašláplý plůdek/násada  kapra při výlovu…

a jak to řešil v chovu(v obsádce rybníka), pokud to byla nemoc.

Daja
Daja (470 příspěvků) 30.12.2023, 05:08:31 xxx.xxx.121.44
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 30.12.2023, 01:42:18

Dobré ránko 😉,

hmmm nemám Facebook ani X, tak mě ta nádhera nepustí 🤔. Já jsem ta co to dlouhé léta bojkotuje no a pak se nemůžu kouknout.

Dája

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 30.12.2023, 06:34:06 xxx:xxx.ff0a:2eba
Daja:

Dobré ránko 😉,

hmmm nemám Facebook ani X, tak mě ta nádhera nepustí 🤔. Já jsem ta co to dlouhé léta bojkotuje no a pak se nemůžu kouknout.

Dája


taky nemám tyto vymoženosti - ale stačí pole k přihlášení zavřít (křížek v pravém horním rohu přihlašovacího pole) a video se přehraje i nepřihlášenému

Daja
Daja (470 příspěvků) 30.12.2023, 06:36:49 xxx.xxx.121.44
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 30.12.2023, 06:34:06

Aha děkuji, já jsem fakt pablb PC, 😉 ale když mě někdo navádět tak se i u mě rozsvítí.

Dája

Daja
Daja (470 příspěvků) 30.12.2023, 06:40:16 xxx.xxx.121.44
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 30.12.2023, 01:42:18

Hurá tak přehráno a musím fakt říct, že takovou zimu s pejsky taky chci. Já jsem milovníci zimy, ale pěkné zimy.

Dája

keriton
keriton (553 příspěvků) 30.12.2023, 16:04:31 xxx.xxx.80.121

V dnešním opět jarním počasí jsem se totálně odrovnala na socializační prochajdě. Nějak jsem po asi-covidu pořád ne zcela fit. Pes šel celou dobu navolno jištěn náhubkem a byl moc šikovnej. Zase trochu dělal policajta na běhací psy, ale dařilo se mi držet ho na uzdě. Taky vymetl všechny potoky a škarpy s vodou, co se cestou naskytly. Tak myslím, že je teď taky odrovnanej 😄

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 30.12.2023, 17:09:10 xxx:xxx.ff0a:2eba

tak nejprve nepsí z tohoto týdne: v Ploučnici je vody hodně (Chrastenský vodopád), pohled na Hamerské jezero z Krásné vyhlídky, ráno na České chalupě za humny, rybník v Brništi a nové plastiky ve skalách u Brniště

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
bambule
bambule (513 příspěvků) 30.12.2023, 17:14:10 xxx.xxx.73.153

U nás je pořád neskutečné mokro, ráno jsem venčila ve městečku, Lana se potkala s novým kámošem (asi nějaký kříženec si-tzu) a jak to tak bývá, on ji naprosto miloval ona ho okatě přehlížela. Koketa jedna. Teď odpoledne jsme to zkusili vzít do polí, no po trávě to jak tak šlo, polní cesta naprosto neschůdná. Budeme muset ještě počkat a modlit se, ať u nás  nějakou dobu neprší.

Orionka (neregistrovaný) 30.12.2023, 17:46:48 xxx.xxx.64.54
keriton:

V dnešním opět jarním počasí jsem se totálně odrovnala na socializační prochajdě. Nějak jsem po asi-covidu pořád ne zcela fit. Pes šel celou dobu navolno jištěn náhubkem a byl moc šikovnej. Zase trochu dělal policajta na běhací psy, ale dařilo se mi držet ho na uzdě. Taky vymetl všechny potoky a škarpy s vodou, co se cestou naskytly. Tak myslím, že je teď taky odrovnanej 😄


Pořád vidím víc a víc knírače. Mí knírači byli taky “policajti”. Na všechno, co podle nich nebylo správné.

Orionka (neregistrovaný) 30.12.2023, 17:48:43 xxx.xxx.64.54
Xerxova:

tak nejprve nepsí z tohoto týdne: v Ploučnici je vody hodně (Chrastenský vodopád), pohled na Hamerské jezero z Krásné vyhlídky, ráno na České chalupě za humny, rybník v Brništi a nové plastiky ve skalách u Brniště

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Když jste byli v Brništi, Skleněnou stezku jste si nechali na příště? Nedávno jsem tu dávala fotky z ní.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.