Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Jak se vám venčí?

keriton
keriton (547 příspěvků) 21.12.2023, 16:43:31 xxx.xxx.80.121

Dnes je i tráva v lese učesaná, jakej je vichr. Tentokrát jsem psovi i věřila, že mě špatně slyší 😄

Potěšilo mě, že po pár procházkách s bundou ji přestal úplně řešit a při oblékání je se situací zcela srozuměn.

Obrázek
Xerxova
Xerxova (974 příspěvků) 21.12.2023, 18:00:02 xxx:xxx.ff0a:2eba

dneska je opravdu hnusně. Měla jsem dovolenou (neboť zítra mám ještě dálkaře a do školy musím) a tak jsme byli v lese už dopoledne a to nelilo - jen pršelo… zato teď už stojí voda na trávníku… a pes nosí ze zahrady v každé tlapě tunu bahna. Neuklízela jsem zbytečně ?? 😉

Sarah01
Sarah01 (2144 příspěvků) 21.12.2023, 18:24:58 xxx.xxx.162.253
Xerxova:

dneska je opravdu hnusně. Měla jsem dovolenou (neboť zítra mám ještě dálkaře a do školy musím) a tak jsme byli v lese už dopoledne a to nelilo - jen pršelo… zato teď už stojí voda na trávníku… a pes nosí ze zahrady v každé tlapě tunu bahna. Neuklízela jsem zbytečně ?? 😉


U nás stále prší, ráno byl sněhový poprašek. Mám dovolenou už od pondělí, dnes jsem jela ke kamarádce na Šumpersko a sedlo Skřítek teda masakr, hodně mokrého sněhu na silnici, dalo se jet max 30, dost to klouzalo. Psi ale celkem čistí, jen mokří.

Sardullah
Sardullah (1409 příspěvků) 21.12.2023, 20:01:12 xxx.xxx.221.216

U nás je počasí, že by psa nevyhnal… leje, fouká vítr, dokonce se i zablesklo a zahřmělo. Pesani jen vyběhli na rychlou čůrandu a zase tradá domů…

kometa
kometa (5480 příspěvků) 21.12.2023, 22:15:32 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 21.12.2023, 20:01:12

U nás dtto. Už dvakrát vypadla elektrika. Ještě, že jsem si nedávno koupila novou čelovku.

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 22.12.2023, 07:04:33 xxx.xxx.20.192

Já nevenčím,ale přidám se k názoru,že mě vzbudila bouřka🌩️ nad Uničovem,a létající předměty vedle u sousedů..Nechtělo se mi vylézat do okna,ale fičák byl fest …a celý den včera pršelo☂️

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 22.12.2023, 09:55:40 xxx.xxx.119.6

Sněží ❤. 

Po zdi mi chodí sobík, asi se bude jmenovat Bobík.

Ještě jsem viděla veverku, prý Bětka…ale přejmenuju jí na Terku.

Obrázek Obrázek
hmn
hmn (1160 příspěvků) 22.12.2023, 10:01:04 xxx.xxx.3.42
Sardullah:

U nás je počasí, že by psa nevyhnal… leje, fouká vítr, dokonce se i zablesklo a zahřmělo. Pesani jen vyběhli na rychlou čůrandu a zase tradá domů…


prý nejlepší podmínky pro zemědělské práce a péči o krajinu 😎

Aribo by spal doma nebo v suchu pod střechou….😇

Xerxova
Xerxova (974 příspěvků) 22.12.2023, 10:45:59 xxx:xxx.10ab:ee73

ráno sem tam poletovaly vločky - to bylo kolem šesté. Pak jsem byla ve škole - a koukala, jak vítr nabírá na síle. A v půl desáté mi Pepa před školou vysadil Yodase a já šla pěšky s psiskem domů. Přes tři parky, takže si počmuchal. Ale tedy fučák obří… a střídá se sluníčko se sněhovou vánicí…

Doma jsme dosypali krmítka - neb opět začaly pipiny konat nálety na “jídelny”

A jdu péct vánočky - protože u nás nejmilejší cukroví je poctivá vánočka… a tak tedy tři velké pro nás a tři maličké pro sousedky…

Sarah01
Sarah01 (2144 příspěvků) 22.12.2023, 11:00:57 xxx.xxx.162.253
Xerxova:

ráno sem tam poletovaly vločky - to bylo kolem šesté. Pak jsem byla ve škole - a koukala, jak vítr nabírá na síle. A v půl desáté mi Pepa před školou vysadil Yodase a já šla pěšky s psiskem domů. Přes tři parky, takže si počmuchal. Ale tedy fučák obří… a střídá se sluníčko se sněhovou vánicí…

Doma jsme dosypali krmítka - neb opět začaly pipiny konat nálety na “jídelny”

A jdu péct vánočky - protože u nás nejmilejší cukroví je poctivá vánočka… a tak tedy tři velké pro nás a tři maličké pro sousedky…


Jé, vánočky, mňam, mohla byste sem hodit i Váš recept?

Mně vánočka na svátky taky stačí. A určitě bude zelňačka, mám na ni obrovskou chuť. 😍

Xerxova
Xerxova (974 příspěvků) 22.12.2023, 14:17:41 xxx:xxx.10ab:ee73

vánočka: kilo mouky (⅔ polohrubé a ⅓ hladké), 220 g cukru, 220 g másla, 400 ml mléka (někdy víc, do pekárny míň - do ní dávám necelých 400 ml), 4 žloutky, 1,5 kostky droždí (60g), rovná lžíce (ne lžička!!) soli, vanilkový cukr (nedávám vanilinový), citronová kůra z jednoho citrónu, rozinky a mandle

Já zadělávám v pekárně (umatlání těsta trvá určitě 30 minut - těch přednastavených 10 minut to nespojí) - ale kynout už dávám do mísy mimo. Do pekárny se nedělám s kváskem - naleju mléko, žloutky, na kostičky pokrájené máslo… pak vsypu sypké složky, na vrch nadrobím droždí… a nechám to dohromady umatlat techniku. Máme rádi tužší vánočky, takže i těsto dělám tuhé - delší dobu kyne…  a po upletení vánoček pak ještě nechám znovu dokynout na plechu. Omatlám vajíčkem, ozdobím mandlemi… a vrazím upéct. Z kila mouky dělám dvě a peču je skoro hodinu - chvíli na víc, pak je dopékám na míň stupňů

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 23.12.2023, 07:46:52 xxx.xxx.119.6

A do života jedněch přišlo neviňátko. 

 Chtíc, aby spal, četla mu pohádky. Když nastal Štedrý večer, koledu nezpíval, očima říkal…Véčeře, dárečky, voooblížu pánečky, pak půjdem veeen, objevím svět…spolu jsme tady a teď. 

🙈

 Klidné Vánoce všem lidem (nejen) pesí vůle.🌷

bambule
bambule (510 příspěvků) 23.12.2023, 10:20:33 xxx.xxx.73.153

Chtěla bych Vám všem popřát klid a pohodu v dnešní podivné době. Spokojené a klidné vánoční svátky a ten správný vstup do příštího roku. Hodně zdraví Vám i Vašim čtyřnohým parťákům. Krásné Vánoce 🎄

Xerxova
Xerxova (974 příspěvků) 23.12.2023, 10:23:41 xxx:xxx.ff0a:2eba

v lese bílá pohádka (pravda, sněžilo hodně a vítr to hnal dost rychle), v jesličkách na nás nečekalo miminko, ale prasátko... nebylo zlaté a nebylo to prasátko, ale prase veliké... Poodběhlo (Yoda chodí kolem krmelců na vodítku - jinak by to asi zkusil, jít se kamarádit), a koukalo na nás, ať už vypadneme a může se vrátit...

Divné - prase samotář a ještě oprásklé, nechalo nás dojít blízko - sojky už dávno od krmelce odletěly a hlasitě nadávaly, takže o nás muselo vědět. Fotka není - neboť hustě sněžilo a mezi stromy a skalkami stálo a zíralo jen jako další tmavý flek.

keriton
keriton (547 příspěvků) 23.12.2023, 10:35:52 xxx.xxx.80.121

My měli dnes úspěch, když nám přes cestu běžely srnky a zvládli jsme to bez vyběhnutí za nima. Ještě to nepovažuju za samozřejmost. A jsem hrozně moc zvědavá na Silvestra, zatím to fakt vypadá, že to pes vůbec neřeší, což mě fascinuje.

Orionka (neregistrovaný) 23.12.2023, 10:36:09 xxx.xxx.64.54
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 23.12.2023, 10:23:41

Jestli to bylo ve “vašem” lese, tak už vás zná, pozná a ví, že jste neškodní. Já to takhle mám s “mými” srnkami 😉.

Xerxova
Xerxova (974 příspěvků) 23.12.2023, 10:43:57 xxx:xxx.ff0a:2eba
Orionka:

Jestli to bylo ve “vašem” lese, tak už vás zná, pozná a ví, že jste neškodní. Já to takhle mám s “mými” srnkami 😉.


možná zná - chodíme tam často. Ale je pravda, že tolik zvěře tam nikdy nebylo (venčíme tam pravidelně už skoro dvacet let). Vysoká na každém rohu, srnčí a nově se objevila i prasata. Lišky a kuny a veverky taky vídáme pravidelně. Dnes tedy jen jedna veverka a jedno prase. A čtyři běžci (ne spolu) - asi vojáci mají zimní trénink, neb toto není běžná sportovní trasa a lidi nahoře potkáváme výjimečně…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.