AGAPORNIS TARANTA A LILLIANE
Mirku, super, má dva dotazy. Pozoruješ u nich drobný rozdíl ve zbarvení - tonování hlavy? Máš to vše od pana V.?Jsou krásní, nemám nikomu za zlé, že si je plete s fišery, ale pozoruješ ty rozdíly? Jsou drobné, ale je jich více.
A jaký dojem udělali xanthopsi? Dobří,že jo?Smečku lillianek a xanth. jsem viděl a jen jsem zíral.
Co se týče pastelIno, tak je to jinak popisováno u p. Vašíčka a ve článku o mutacích lillianek v NováExota listopad 2005, naproti tomu všemu je vysvětlení D.v.Abeeleho - to bude asi jediné správné.Takže čekám na zelený pastel, momentálně jednáme o ceně a navíc je ode mně asi 500km.
Co se týče toho chovného zařízení, přemýšlel jsem na odchov klece vyráběné a nabízené na burzách v Přerově a Týništi p.Křivohlávkem. Ale taková stěna 15klecí / na tolik mám připravené místo / je pár korun.
Jednotlivé klece by měly vyjít do tisíce, i když už jsem narazil na podobné od jiného výrobce nad 2tis za kus.Vyrábí i sestavu dvou boxů nad sebou - a z těch bych to postavil.Ale vždy mi do toho, když už částku na ně odložím, něco vleze, co pokládám za natolik "nutné", že nákup odložím.
U tarantíků na chov a odchov v kolonii nevěřím,u šedohlavých někteří chovatelé dokonce doporučují, aby v místnosti pro odchov can nebyly jiné druhy agapornisů. Tak nevím. Chybu v překladu bych spíše vyloučil, ing. Rašek je na chovatelskou terminologií odborník.Spíše bych připustil verzi, že některé poznatky pro chov druhů, které sám Ab. nechová, převzal od jiných chovatelů a ti buď tuto zkušenost s chovem v kolonií takovou mají, nebo to bylo myšleno jinak. Sám náš úspěšný chovatel p. Zemánek a p. Vlček ve svém článku o odchovu lillianek v NovéExotě z června 2005 chov v koloniích vyzkoušeli a zavrhli.
Já to asi takle zkoušet nebudu, z mého pohledu je škoda každého mláděte, které mohlo být zdárně odchováno. Ale třeba vám to bude fungovat.