Aktuálně: 4 090 inzerátů199 090 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

daruji krásného psa

Sarah01
Sarah01 (2173 příspěvků) 23.06.2024, 10:17:17 xxx.xxx.162.253
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 23.06.2024, 09:46:15

Tady se asi neshodneme. Pokud je pro zájemce priorita jen cena, tak mu bude jedno, jestli je pes s PP nebo bez, nic dalšího ho zajímat nebude. Já když jsem se rozhodla pro psa s PP, tak jsem obvolávala a to jsem introvert a na nějaké vyvolávání po telefonu jsem nikdy nebyla. Jenže mně bylo jasné, že chovatel o mě bude chtít taky něco vědět, aby mně to štěňátko svěřil. A jako chovatel to mám teď stejně. Lidi mně teda volat nemusejí, stačí, když napíšou mail nebo zprávu na messenger. Pro mě je prostě důležitý, kam moje štěně půjde, zájemce chci taky nejdřív poznat osobně a při té první návštěvě vybírám i zálohu, dělá se to tak běžně. Akorát že u těch velkochovek to zájemci posílají na účet bez toho, že by je chovatel poznal, protože je mu to jedno. Já jsem to udělala jednou, ti zájemci mě ukecali, že bydlí daleko, ale už to nikdy neudělám, tady jsem se dost spletla, to už jsem psala jinde. Opět po zkušenostech nedělám teda rozdíl, jestli štěně bude chodit na výstavy nebo bude jenom domácím mazlíčkem nebo jestli jsou ti zájemci lidi mladí, kteří ještě psa nikdy neměli, či naopak zkušenější. I úplní začátečníci umějí překvapit. 

Nevím no, řešilo se tady nedávno, že i útulky zájemce zpovídají a nechávají si vyplňovat nějaké dotazníky, zájemce lustrují, jak kdyby si měli adoptovat dítě. A taky to někomu přijde v pořádku, někomu se to zase nelíbí. Je to věc názoru, každý člověk je jiný. Já mám prostě zkušenost, že pokud lidi řeší cenu, tak stejně nakonec jdou do štěněte bez PP a takové ty výmluvy, až jim štěně umře na parvu, že nevěděli, jak se kupuje pes, jsou opravdu jen výmluvy.

hmn
hmn (1164 příspěvků) 23.06.2024, 11:54:46 xxx.xxx.9.211

Co má společné uvedení ceny, resp. cenového rozpětí s “lustrací” zájemce o štěně? Vždyť to nijak nekoliduje a naopak uvedení ceny může předem některé odradit.

A, jelikož se jedná o prodej, tak cena (od-do) by měla být snad jasně uvedena.

Sarah01
Sarah01 (2173 příspěvků) 23.06.2024, 12:06:26 xxx.xxx.162.253

Tak jsem zběžně prohlídla zdejší inzeráty a je jich tady spousta s nabídkou prodeje štěňat bez PP a cena dohodou. Takže asi tak. Já cenu uvedenou mám, jak v inzerci, tak tady v diskuzi (na FB ne z již uvedených důvodů), za ostatní chovatele mluvit nemůžu, jen jsem se snažila vysvětlit, jaké je k tomu asi vedly pohnutky.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 23.06.2024, 12:18:37 xxx.xxx.177.249
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 23.06.2024, 12:06:26

Já se můžu zapojit jen diskuzí s koupí PP kočky. Pokud si dobře pamatuji, “moje” chovatelka měla u Elsy cenu uvedenou…

Co bych už nikdy neudělala, je, že jsem platila zálohu a nedostala jsem o tom žádný papír. Jen udivený dotaz:"A Vy myslíte, že bych Vás chtěla okrást?" No, nemyslela jsem si to. Ale jak píšu, v dnešní době bych se už bála… Ono možná ani to potvrzení není vymahatelné (nevím), ale nějaká pojistka to je. Já tehdy jela na návštěvu k chovatelce s příbuznou a domnívala se, že její event. svědectví by stačilo. Na stranu druhou jsem si o chovce dopředu nastudovala, co nastudovat šlo…a proto jsem žádnou levárnu nepředpokládala.

Fiona.Praha
Fiona.Praha (194 příspěvků) 23.06.2024, 12:23:50 xxx:xxx.ff26:4d6e
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 23.06.2024, 10:17:17

Já mám prostě zkušenost, že pokud lidi řeší cenu, tak stejně nakonec jdou do štěněte bez PP a takové ty výmluvy, až jim štěně umře na parvu, že nevěděli, jak se kupuje pes, jsou opravdu jen výmluvy.

S tím nesouhlasím. Dám příklad pro představu: chci si pořídit třeba zlaťáka, zaberu výběrem štěněte mnoho času, nakonec se odhodlám a zavolám do několika CHS, kde se dozvím, že cena štěněte se pohybuje mezi 30-50 tis. A je jedno z jakého důvodu se rozhodnu, že takovou cenu za štěně platit nebudu. Můžu se rozhodnout, že půjdu do jakozlaťáka bez PP nebo že si pořídím psa jiné rasy s PP, kde jsou ceny štěněte nižší. Kdybych hned v začátku z inzerátů zjistila, že nejlevnější štěně bude za 30 a to prostě nejsem ochotná nebo schopná zaplatit, nebudu se vůbec hledáním štěněte zlaťáka zabývat a pokud to byl můj sen, nechám si ho na pozdější dobu, až budu schopná cenu akceptovat. 

Mluvím z vlastní zkušenosti, před asi 15 lety (možná je to ještě déle) jsem objevila Biewer teriéra a byla jsem z něj nadšená, teriéry mám a bílý york byl nádhera, ale objevila jsem i cenu 50. Nebyla jsem ochotná za něj takové peníze dát. A ani dnes bych 50 za psa nedala. Nechci chovat ani vystavovat, chci parťáka, který vypadá a chová se tak, jak podle standardu má, proto mám pesy s PP. A k tomu jako dobrý skutek a výzvu jednu wořešici wořechovou z útulku.  

biaca
biaca (696 příspěvků) 23.06.2024, 12:55:45 xxx:xxx.77d5:359a
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 23.06.2024, 12:18:37

Tedy já když jsem se před dvěma lety pořizovala prvního kocoura - tak jsme měla svým způsobem štěstí, ale už nyní vím, že bych to tak neudělala. (ale chovatelka naštěstí byla velmi nápomocná.)

Zálohu jsem chovatelce poslala převodem (v hotovosti, bych ji určitě nehradila). Asi už bych si nebrala poslední kotě z vrhu. Není to tím, že by se chovatelka nevěnovala socializaci, ale povahou. Jak já říkám, Igina jsem si k mazlivosti vychovala, Kliminek to má v povaze. 

Doron
Doron (2354 příspěvků) 23.06.2024, 12:57:02 xxx.xxx.166.19

Ona Sarah spíš mluví o tom, jak je těžké zodpovědně vybrat příští páníčky. Musí to být těžké,  nezávidím jí to. 

Nedávno jsme kamarádce pomáhali prodat koťata a byla to sranda, protože jsem mohla využít,  že jsem trochu “ do kšeftu”, což jináč nemůžu. 

Takže jsme udělali překrásný fotky, ze kterých dýchal luxus, neštítili jsme se ničeho. 🤣

Bylo tam i koťe v botě ( ovšem botě luxusní), kočka u fontány s Budhou ( k plemeni se to hodilo), pochopitelně koťata v záplavě květin .., koťe odpočívající v knihovně vedle Tibetské knihy mrtvých 😂..

Kamarádka pořád: Počkej, není to moc?

A já: Není! Přines ještě ten japonskej čajovej servis!

Kamarádka taky do inzerátu nemohla dát cenu ( kvůli klubové politice), ale z fotek už bylo tak nějak patrné,  že nízká nebude a navíc je u tak mimořádných zvířat nepodstatná.😀

Získala velké množství zájemců a mohla tak vybrat koťata ty nejlepší domovy.

Takže Sarah, nepodceňte marketing!!!

Naali
Naali (86 příspěvků) 23.06.2024, 13:00:29 xxx:xxx.4b1b:a3d7

Já jsem takový druh kupujícího, že si nekoupím nic u čeho není uvedena cena. Ani sušenku v obchodě. Vždy mi to vadilo. Já mám taky u svého zboží ceny napsané. Nedává mi smysl nemít to tam. 🤔 A nepamatuju se, že bych si u nějakého zvířete někdy řekla, že tolik nedám, ale jakmile u inzerátu cena není, jdu dál. 

Sarah01
Sarah01 (2173 příspěvků) 23.06.2024, 13:10:23 xxx.xxx.162.253
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 23.06.2024, 12:23:50

Když zavoláte do CHS, nedozvíte se, že cena je 30 - 50 tisíc, ale dozvíte se tu konkrétní částku, za kterou opravdu prodávají.  Já jsem kdysi za zlaťáka nechtěla dát ani 16 tisíc, za které tehdy byl, tak jsem šla do útulku nebo jsem si našla v inzerátu psa, kterého se majitelé zbavovali ať už z důvodu nedostatku času, nebo se stěhovali a už jednoho psa měli, druhý nebyl povolen. Jiný plemeno jsem prostě nechtěla. Chtěla jsem velkýho psa, ne jorka nebo něco malýho za míň peněz. To by pro mě bylo to samý, jak kdyby mě někdo řekl Kup si morče nebo křečka. Tady aspoň vidíte, že to má každej jinak. A jsou prostě lidi, kteří toho zlaťáka chtějí a nic jinýho a když neseženou s PP za 15 tis., tak vezmou bez PP, na veterině dají dalších 10 i víc tis. a ještě jim z toho vyroste něco úplně jinýho, zlaťákovi podobného jenom vzdáleně. Znám několik takových případů. Lidi jsou prostě různý, na FB mně psal dokonce člověk, kterýmu se moje fena líbila, ale požadoval štěně bez PP, že 30 tis. za psa nedá. Bohužel jsem mu nemohla vyhovět, moje štěňata budou mít všechna PP a náklady mám stejné jak chovatelé, kteří prodávají za těch 50. Jinak jednu dobu jsme se ostatními chovateli bavili o možnosti prodávat štěnda na splátky a bohužel je dost těch, kteří tomu přístupni nejsou, protože se dost často stává, že lidi prostě přestanou splátky platit.

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 23.06.2024, 13:10:49 xxx.xxx.221.216
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 23.06.2024, 10:17:17

Jako lustrace budoucího majitele je naprosto v pořádku …všichni chceme, aby se štěňátko dostalo k těm nej lidem na světě, kteří na něj mají podmínky, ví, co si pořizují a proč a budou z nich milující páníčci a já opravdu všem chovatelům a jejich odchovům přeju, aby se to podařilo na 100%…opravdu nechci, aby se štěňata prodávala ve stylu …tady máte štěně, navalte prašule a šus bus bambus…a naprosto rozumím a souhlasím s tím, že štěně nedáte někomu, koho zajímá jen cena.

Ano taky si myslím, že pokud chci nějaké plemeno, tak by pro mě neměla být rozhodující cena…ale…celkově jde spíš o to, že nemám představu kolik ta cena je…dám příklad..štěňata budou stát 50 tisíc a tak mám dvě možnosti, pokud je to můj sen, tak vám, kolik si mám našetřit…a nebo je pro mě za štěně na mazlíka moc a najdu si jiné, pro mě přijatelné plemeno, které je ale levnější…udělám kompromis. A nebo vidím, že v rámci plemene se štěňata dají koupit i levněji…a třeba i uvidím, že se občas narodí i nestandard, který je cenově povětšinou vééélmi přijatelný…ale tohle normální lidi neví.

Prostě chci říct, že samozřejmě existují lidi, kteří jdou po nejnižší ceně, ale ne všichni takoví jsou.

Ono se občas taky argumentuje tím, že třeba chovatel štěně třeba prodá i levněji, než zamýšlel, když se objeví nějaký velmi nadějný páníček a je to třeba studentka, která tolik peněz nemá…a i tomu rozumím…

A ještě bych napsala jednu věc…právě proto, že chodím sem a že už se to tady několikrát řešilo, tak z toho pak mám takový lehký pocit, že ptát na cenu je pomalu nemravné…tedy hned na začátku rozhovoru, ale když tu cenu neznám a nevím, jestli na to štěně mám  našetřeno dost, tak zase vést nějaké sáhodlouhé hovory, aby na konci přišlo info o ceně a já řekla “ježíš, to takové štěně stojí tolik? No tak tolik bohužel nemám, Tak se nezlobte, že jsem obtěžovala a nashle”…jestli mi teda rozumíte…

Prostě je rozdíl, že když jsem sháněla štěně berňuchy po té, co na nás nevyšel chlapeček z jedné chovky, ale chovatelka mi dala typy na jiná aktuální štěňata, tak jasně…to se hodinu budu vybavovat, protože ta cena není rozhodující, ale není rozhodující proto, že vám, že to asi víc jak 35 tisíc nebude…a že jsem těch 35 tisíc ochotna za štěně zaplatit, i když se dají sehnat i za 25 tisíc a že bych teda ráda tohle konkrétní štěně a na ceně mi v tom daném rozmezí nesejde, ale zároveň pokud by stálo 50 tisíc, tak prostě za štěně na mazla 50 tis nedám…raději si najdu jiné pro mě cenově přijatelnější a stále povahově přijatelné plémě…a není to o tom, že by mi šlo jen o peníze a ne o psa momentálně mám provozní náklady na 2 psy 5-6 tisíc měsíčně a to si myslím, že do toho ani nepočítám všechno…budu mít stejně ráda a stejný servis a rozmazlování dostane kříženec za hubičku i potomek šampiona…jestli mi rozumíte.  Jen prostě pokud by bylo v inzerátu 50 tis, tak tam ani nevolám a ušetří mě to mého trapného pocitu, že jsem chudá žena, když je na mě tolik peněz za psa moc.

Rozhodně nechci, aby to vyznělo jako vaše kritika…chci aby to bylo vnímáno jen jako pohled z druhé strany od člověka, co nemá ambice výstavní, sportovní, pracovní, jen mu vyhovuje naturel daného plemene a i se mu líbí a tudíž není…jak to nazvat..tolik vybíravý…třeba u berňuchy byl defakto jediný parametr zdraví, délka dožití a pak na místě, jak se chová mamina, ostatní psi chovatelky, jak se ona chová k nim a pod…

Sarah01
Sarah01 (2173 příspěvků) 23.06.2024, 13:14:34 xxx.xxx.162.253
biaca:

Tedy já když jsem se před dvěma lety pořizovala prvního kocoura - tak jsme měla svým způsobem štěstí, ale už nyní vím, že bych to tak neudělala. (ale chovatelka naštěstí byla velmi nápomocná.)

Zálohu jsem chovatelce poslala převodem (v hotovosti, bych ji určitě nehradila). Asi už bych si nebrala poslední kotě z vrhu. Není to tím, že by se chovatelka nevěnovala socializaci, ale povahou. Jak já říkám, Igina jsem si k mazlivosti vychovala, Kliminek to má v povaze. 


A proč ne v hotovosti? Mně zas přijde divné posílat peníze převodem úplně cizímu člověku. Doplatek už v pohodě převodem, to už se známe osobně a mám v ruce smlouvu.

Sarah01
Sarah01 (2173 příspěvků) 23.06.2024, 13:23:06 xxx.xxx.162.253
biaca:

Pokud není potvrzení tak, je zcela jasně uveden účel platby, a případě problémů je možné vymáhat peníze zpět. 


A po kom? Po bance nebo majiteli účtu? Co tak vím, je to v reálu dost problém.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 23.06.2024, 15:39:57 xxx:xxx.eb53:3c10
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 23.06.2024, 13:10:23

Já bych si klidně 50 000 řekla, když je zájemců dost a vím že štěně tu cenu má. Ale nedala bych ho na splátky. Když někdo chce špičkovou kvalitu musí na ni mít nebo prokázat vytrvalost tím, že si našetří.

megi-the-pes
megi-the-pes (3084 příspěvků) 23.06.2024, 15:48:56 xxx.xxx.124.17
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 23.06.2024, 15:39:57

A taky 30 tisíc je už několik let, i kdybych koukala jenom na energie, jídlo, tak to je cena takřka směšná.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.